PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
268
70%

Nie
67
18%

Zaszkodziła
47
12%

Liczba głosów : 382

przez Natrętnik 11 sty 2018, 22:34
Setaloft moj pierwszy lek. Myslalem ze zwariuje, jakies dziwne schizy, ze za chwile strace panowanie i kontrole nad soba.
Fevarin - 400 mg
Solian - 100 mg
Baclofen - 50 mg
Zaburzenia obsesyjno - kompulsywne.

przez SebaNN 11 sty 2018, 23:50
Natrętnik napisał(a):Setaloft moj pierwszy lek. Myslalem ze zwariuje, jakies dziwne schizy, ze za chwile strace panowanie i kontrole nad soba.

a jak dlugo brales?

przez tomek0700 13 sty 2018, 22:31
seneri napisał(a):Możesz wziąć jedno po drugim spokojnie.

a co ze skutkami, moge odczuc jakis zespol odstawienny od paro jak przejde od razu na citalopram albo esci?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez myślący91 13 sty 2018, 22:44
tomek0700 napisał(a):
seneri napisał(a):Możesz wziąć jedno po drugim spokojnie.

a co ze skutkami, moge odczuc jakis zespol odstawienny od paro jak przejde od razu na citalopram albo esci?

To zależy jak będziesz odstawiał paroksetyne. Jak skoczysz od razu to pewnie to poczujesz,sam przez to przechodziłem. Myślę że najlepiej by było brać paroksetynę w niskich dawkach razem z esci np a potem go odstawić całkowicie, ja tak robiłem i wgl nie odczułem odstawienia.

przez Kamral 14 sty 2018, 18:14
jakieś rady dla kogoś kto chce odstawic ?

przez Kalebx3 Gorliwy 14 sty 2018, 18:25

odstawisz ,,, i dasz radę pociągnąć bez SSRI ?
Jesli tak to zadanie jest proste , co tydzień zmniejszaj dawkę o 2,5 mg . I rzucisz lek prędzej czy później . Tylko czy warto ?,,,szarpać sie na "trzeżwo" z "nietrzeźwym" życiem nerwicowca ? Twój wybór . Ja już swój podjąłem - leki( mniejsze " zło" ) .
Jeżeli PAN domu nie zbuduje,
na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą.
Jeżeli PAN miasta nie ustrzeże,
strażnik czuwa daremnie

Psalm 127
https://www.youtube.com/watch?v=0BtZJ7LxaTE

przez Kamral 14 sty 2018, 20:45
Kalebx3 Gorliwy napisał(a):

Jesli tak to zadanie jest proste , co tydzień zmniejszaj dawkę o 2,5 mg . I rzucisz lek prędzej czy później . Tylko czy warto ?,,,szarpać sie na "trzeżwo" z "nietrzeźwym" życiem nerwicowca ? Twój wybór . Ja już swój podjąłem - leki( mniejsze " zło" ) .

Chce odstawić i zaczac cos innego moze esci. Wiem jakie masz zdanie o paroksetynie i wiem ze raz już mnie zjechałes za to ale poczytałem fora US i paro to najwieksze gowno co moze wiecej namieszac niz pomoc. W stanach juz praktycznie tylko rzeźnicy ją przepisują. Istnieje wiele przypadkow ze po kilku latach brania paroksetyny ludziom sie powalilo w glowie 100x bardziej i tez wystarczy poczytaj poslkie fora pełno tego. WIem wiem zaraz sie zlecą ludzie ktorzy biora 10 lat i nic im nie jest

przez seneri 14 sty 2018, 21:18
Ale chłopie czego się boisz? Albo odstaw stopniowo do zera i od następnego dnia wskocz na esci czy inny lek. Albo weź na zakładkę. Ostatni tydzień pół tabletki paro i minimalna dawkę esci jednocześnie. Na pewno od tego nie umrzesz. :great:

przez Ana03 16 sty 2018, 11:33
Mam pytanie brałam paro prawie 7 lat. W kwietniu będą 2 lata jak jej nie biorę 10 mg. Czy jest szansa że lek ponownie zadziala? Próbowałam wrócić w kwietniu rok temu ale nie dało rady tzn. Uboki i zero poprawy. Brałam też esci. Czemu te leki przestają działać po jakimś czasie??

przez SebaNN 16 sty 2018, 23:56
Ana03 napisał(a):Mam pytanie brałam paro prawie 7 lat. W kwietniu będą 2 lata jak jej nie biorę 10 mg. Czy jest szansa że lek ponownie zadziala? Próbowałam wrócić w kwietniu rok temu ale nie dało rady tzn. Uboki i zero poprawy. Brałam też esci. Czemu te leki przestają działać po jakimś czasie??

po prsotu się może z czasem lek wypalic, wtedy nie ma wyjścia trzeba zmienić na inny.. szukac odpowieniego dla siebie

-- 17 sty 2018, 21:17 --

Kamral napisał(a):
Kalebx3 Gorliwy napisał(a):

Chce odstawić i zaczac cos innego moze esci. Wiem jakie masz zdanie o paroksetynie i wiem ze raz już mnie zjechałes za to ale poczytałem fora US i paro to najwieksze gowno co moze wiecej namieszac niz pomoc. W stanach juz praktycznie tylko rzeźnicy ją przepisują. Istnieje wiele przypadkow ze po kilku latach brania paroksetyny ludziom sie powalilo w glowie 100x bardziej i tez wystarczy poczytaj poslkie fora pełno tego. WIem wiem zaraz sie zlecą ludzie ktorzy biora 10 lat i nic im nie jest

Wiekszych bzdur nie czytałem!
Grabarz czy Ty to widzisz też :)

Brałem 60mg 15 lat PIETNASCIE i nic się ze mną nie stało ani fizycznie jak tu pisza niektórzy, że wypadają im zęby sypie sie wątroba itp

Robie co pół roku WSZYSTKIE badania morfologia, wątroba tarczyca itp itd, wszystko w normie

a psychicznie..cóż jestem ta sama osobą co 15 lat temu nic sie nie zmieniło , głowa ta sama

Więc przestańcie straszyc ludzi, bo przeczytaja te bzdury i sie wystraszą tylko :)

przez coyot.inc 18 sty 2018, 10:31
[/quote]
Jesli tak to zadanie jest proste , co tydzień zmniejszaj dawkę o 2,5 mg . I rzucisz lek prędzej czy później . Tylko czy warto ?,,,szarpać sie na "trzeżwo" z "nietrzeźwym" życiem nerwicowca ? Twój wybór . Ja już swój podjąłem - leki( mniejsze " zło" ) .[/quote]

Chce odstawić i zaczac cos innego moze esci. Wiem jakie masz zdanie o paroksetynie i wiem ze raz już mnie zjechałes za to ale poczytałem fora US i paro to najwieksze gowno co moze wiecej namieszac niz pomoc. W stanach juz praktycznie tylko rzeźnicy ją przepisują. Istnieje wiele przypadkow ze po kilku latach brania paroksetyny ludziom sie powalilo w glowie 100x bardziej i tez wystarczy poczytaj poslkie fora pełno tego. WIem wiem zaraz sie zlecą ludzie ktorzy biora 10 lat i nic im nie jest[/quote]

Wiekszych bzdur nie czytałem!
Grabarz czy Ty to widzisz też :)

Brałem 60mg 15 lat PIETNASCIE i nic się ze mną nie stało ani fizycznie jak tu pisza niektórzy, że wypadają im zęby sypie sie wątroba itp

Robie co pół roku WSZYSTKIE badania morfologia, wątroba tarczyca itp itd, wszystko w normie

a psychicznie..cóż jestem ta sama osobą co 15 lat temu nic sie nie zmieniło , głowa ta sama

Więc przestańcie straszyc ludzi, bo przeczytaja te bzdury i sie wystraszą tylko :)[/quote]

Powiem Wam, jak czytam takie informacje no to faktycznie mnie przerażają :/ ja jestem typowym chyba nerwicowcem i każda taka negatywna informacja o SSRI po prostu mnie PRZERAŻA :/

Brałem paroksetynę prawię 2 lata i faktycznie bardzo mi pomogła tzn. nie miałem objawów nerwicy. Teraz jestem na esci no i aż tak dobrze nie działa.

Ale jak czytam takie informację to od razu pojawia się w mojej głowie myśl "ok. a co będzie jak esci nie zadziała i co wtedy? powrót do paroksetyny? no nie bo ktoś napisał na forum, żeby tego "gówna" nie brać" no i NERWICA i LĘK się potęgują

przez picziklaki 20 sty 2018, 14:49
Co jest lepsze 40 mg paroksetyny + 20 mg fluoksetyny czy samo 60 mg paroksetyny ?
1.50 mg paroksetyny 2,5-0-0
2.50 mg baklofenu 1-0-1
3.300 mg karbazepiny 0-0-1
4.50 mg chlorprotiksenu 0-0-1
5. 10-20 mg klorazepanu lub 10-20 mg oksazepamu doraźnie

przez OverAndOver 20 sty 2018, 23:26
[quote="Ana03"]Mam pytanie brałam paro prawie 7 lat. W kwietniu będą 2 lata jak jej nie biorę 10 mg. Czy jest szansa że lek ponownie zadziala? Próbowałam wrócić w kwietniu rok temu ale nie dało rady tzn. Uboki i zero poprawy. Brałam też esci. Czemu te leki przestają działać po jakimś czasie??[/quot
Bo im dłużej się leczą ludzie tym mniej SSRI działają, wypala się działanie a depresja i lęki sie nie wypalają. Poza tym za drugim razem jestes w innym punkcie i ten sam lek może nie zadziałać. Punkt wyznaczają stres, adaptacja na działanie SSRI i zmiany w innych przekaźnikach których SSRI nie obejmują.

przez Grabarz666 20 sty 2018, 23:53
OverAndOver napisał(a):Bo im dłużej się leczą ludzie tym mniej SSRI działają, wypala się działanie a depresja i lęki sie nie wypalają.

Wypalać to ty możesz trawy na wiosnę :lol: . Zjawisko to poprawnie nazywa się tachyfilaksją i dotyczy ono około ok. 14 % pacjentów stosujących SSRI oraz ok. 4 % TCA/wenlafaksynę.

Sortuj wg