PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
268
70%

Nie
67
18%

Zaszkodziła
47
12%

Liczba głosów : 382

przez joker27 06 sty 2018, 18:04
Picie albo leczenie, ja sam sobie zaszkodzilem...

przez slawas 07 sty 2018, 16:20
jak ktos lubi powracajace leki,i stany depresyjne to niech pije,mnie juz to nie bawi,naprawde nie warto

przez Kamral 07 sty 2018, 16:36
slawas napisał(a):jak ktos lubi powracajace leki,i stany depresyjne to niech pije,mnie juz to nie bawi,naprawde nie warto

NIkt nie mowi o piciu tydzien w tydzien ale cięzko uczestyniczyc w zyciu spolecznym bez alkoholu, wiem ze zostane zjechany ale taka prawda. Rozne wyjazdy turystyczne czy wesela, przeciez nie powiesz komus kogo nie znasz dobrze ze sie leczysz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ashton 07 sty 2018, 18:01
Kamral napisał(a):
slawas napisał(a):jak ktos lubi powracajace leki,i stany depresyjne to niech pije,mnie juz to nie bawi,naprawde nie warto

NIkt nie mowi o piciu tydzien w tydzien ale cięzko uczestyniczyc w zyciu spolecznym bez alkoholu, wiem ze zostane zjechany ale taka prawda. Rozne wyjazdy turystyczne czy wesela, przeciez nie powiesz komus kogo nie znasz dobrze ze sie leczysz

Dokładnie, nikt nie mówi o piciu w dzień w dzień, ale ile można odmawiać? Ludzie się patrzą jak na anonimowego alkoholika do chvja. Są takie okazje jak imprezy firmowe, wesela itp i co? masz być jakimś oszołomem, odmieńcem?

przez tizziano 07 sty 2018, 19:39
Ja wypiłem w sylwestra raz porządnie i ze stanu super zrobił sie już taki sobie... więc lepiej przemyśleć

przez tomek0700 07 sty 2018, 22:37
pytanko. Czy można przejść z paro na citalopram bez przerwy? np. dzisiaj wziąłem paro a jutro cito ? czy najpierw trzeba odlozyc paro i zaczac citalopram?

przez seneri 08 sty 2018, 05:32
Możesz wziąć jedno po drugim spokojnie.

przez wkuuporr 08 sty 2018, 11:07
Stosowałem Paxtin 20 mg przez 6 miesięcy na problemy z fobią społeczną, osobowością unikającą i depresją. Lek nigdy nie rozkręcił się do końca, do ostatnich dni czułem niedosyt. Nigdy nie usunął lęku całkowicie, ale zmniejszył go i sprawił, iż byłem w stanie wchodzić w stresujące sytuacje pomimo, iż się bałem. Poczucie inności i dziwności, które likwidowały wcześniej neuroleptyki, po Paxtinie nie zmalało ani trochę. Chodziłem na rozmowy kwalifikacyjne, zmieniałem prace, rozmawiałem z ludźmi. Jednak ten lek zamienił mnie w robota. Nie czułem w ogóle przyjemności. Nie czułem radości z życia. Wszystko było mechaniczne, wymuszone. Już wcześniej przed kuracją byłem zamknięty w sobie, ale po Paroksetynie stałem się kompletnym robotem. Emocje całkowicie przygasły. Co z tego, że byłem w stanie pracować czy rozmawiać z ludźmi jeżeli nie miałem do tego kompletnie motywacji? Nie miałem motywacji ponieważ przestałem odczuwać emocje, radość. W związku z tym mogłem dużo, ale nic mi się nie chciało. Funkcjonowałem tak jak oczekiwała ode mnie tego rodzina i otoczenie jednak byłem nieszczęśliwym człowiekiem. Przed kuracją doszły do mnie głosy, że po tym mogę zobojętnieć, myślałem, że to w moim przypadku będzie nawet pozytyw, jednak w praktyce okazało się, że taka kuracja jest bezsensowna. Nie wyobrażałem sobie, że to będzie wyglądać tak źle w praktyce. Skończyło się na uciekaniu w różne używki, aby poczuć jakieś emocje. Cały czas kuracji uważam za zmarnowany. Po odstawieniu leku dawne problemy po czasie oczywiście powróciły, ale całe szczęście szkody jakie wyrządził ten lek również zniknęły. Lek rozkręcał się z każdym tygodniem coraz bardziej. Czuć było na prawdę spory przypływ pewności siebie. Takiej pewności siebie nigdy nie miałem. Pierwsze dni są paskudne, odstawienie w porównaniu z wgrywaniem się leku w pierwszych dniach to nic strasznego. Odstawiać należy z głową, ja zmniejszałem po 5 mg na tydzień.

A jeszcze zapomniałem dodać, że przez cały czas kuracji towarzyszył mi niepokój. Uczucie wewnętrznego niepokoju, takiej chęci do zrobienia czegoś tylko nie wiadomo czego. Tego uczucia nie miałem przed kuracją, po odstawieniu leku minęło. To uczucie miało zniknąć po wgraniu się leku, ale nigdy nie minęło, było ciągle obecne, można było oszaleć.

przez SebaNN 08 sty 2018, 19:19
tizziano napisał(a):Ja wypiłem w sylwestra raz porządnie i ze stanu super zrobił sie już taki sobie... więc lepiej przemyśleć

ja to samo, kużwa 8my dzien mija a dalej ...nie schodza lęki, fobie, masakra, jak można być takim głupkiem..

a czy ktoś was brał sertralinę? Setaloft? ponoć nie jest typowym zamulaczem serotoninowym?

przez tizziano 10 sty 2018, 00:25
Nie jest ale na lęki to mi tylko je podkręcał..moja osobista opinia: sertalina to nie jest dobry lek dla lękowców...

przez picziklaki 10 sty 2018, 23:12
dobry aczkolwiek słabszy w działaniu od paroksetyny takie 200 mg sertaliny to w działaniu tak na 30-40 mg paroksetyny mi się przekładało ale to subiektywne odczucia.
1.50 mg paroksetyny 2,5-0-0
2.50 mg baklofenu 1-0-1
3.300 mg karbazepiny 0-0-1
4.50 mg chlorprotiksenu 0-0-1
5. 10-20 mg klorazepanu lub 10-20 mg oksazepamu doraźnie

przez SebaNN 10 sty 2018, 23:24
tizziano napisał(a):Nie jest ale na lęki to mi tylko je podkręcał..moja osobista opinia: sertalina to nie jest dobry lek dla lękowców...

To ciekawe bo główne działanie to przeciwlękowe :D

przez tizziano 11 sty 2018, 02:44
Główne działanie przeciwlękowe to ma escitalopram i parkosetyna.

przez SebaNN 11 sty 2018, 17:57
tizziano napisał(a):Główne działanie przeciwlękowe to ma escitalopram i parkosetyna.

tak tylko to typowe serotoninowe zamulacza...chyba jednak coś za coś ..:(

Sortuj wg