PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
266
70%

Nie
67
18%

Zaszkodziła
47
12%

Liczba głosów : 380

przez SebaNN 14 gru 2017, 00:29
Grabarz666 napisał(a):
Kamral napisał(a):Przede wszystkim umysłowe, czuje sie jakby mi iloraz inteligencji spadł, wiem ze to smiesznie brzmi ale tak jest. Ciezko mi sie zapamietauje, brakuje mi slow w rozmowie itp

Może warto, w takim razie, pomyśleć o fluwoksaminie, to też SSRI, zauważalnie poprawiający funkcje kognitywne, w przeciwieństwie do paroksetyny.

Grabarz a TLPD poprawia też tą funkcję? czytam stare wątki, że poprawia jasność umysłu

przez Grabarz666 14 gru 2017, 11:47
SebaNN napisał(a):Grabarz a TLPD poprawia też tą funkcję? czytam stare wątki, że poprawia jasność umysłu

Prawie wszystkie TPLD, z wyjątkiem opipramolu, pogarszają f. kognitywne poprzez silne działanie antycholinergiczne.

przez SebaNN 14 gru 2017, 21:18
Grabarz666 napisał(a):
SebaNN napisał(a):Grabarz a TLPD poprawia też tą funkcję? czytam stare wątki, że poprawia jasność umysłu

Prawie wszystkie TPLD, z wyjątkiem opipramolu, pogarszają f. kognitywne poprzez silne działanie antycholinergiczne.

Objawia się to pogorszeniem konentracji, pamięci? JAk brałem paroksetynę to było znacznie gorzej niż na TLPD, paroksetna też ma silne działanie antycholinergiczne?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez In_Chains_Of_DD 16 gru 2017, 11:07
Ja obecnie na paro miewam fazy apatycznego zidiocenia ;) ...brak sił, chęci motywacji, ciężkie kapowanie... i tak parę dni, potem mija i czasem wraca. Chociaż do obniżenia możliwości intelektualnych możliwe, że przyczynia się brana przeze mnie lamotrygina w dawce 75mg. Wcinam tongkat ali i nawet trochę pomaga na myślenie, klarowność umysłu no i korzeń łatwiej może zapłonąć ;d Największe pogorszenie możliwości intelektualnych miałem na pregabalinie... o fuck, to był hardcore mimo małej dawki.

przez Grabarz666 16 gru 2017, 12:30
In_Chains_Of_DD napisał(a):Największe pogorszenie możliwości intelektualnych miałem na pregabalinie... o fuck, to był hardcore mimo małej dawki.

Ja również zauważalnie odczuwam ten skutek uboczny, chociaż po czasie, w miarę wzrostu tolerancji, trochę się to zmniejsza.

przez dr. Psycho Trepens 16 gru 2017, 13:38
Mi Paroksetyna w maksymalnej dawce nie zaburza funkcji poznawczych, Klomipramina to dopiero je zaburzała.
Zaś Pregabalina to zwykłe cukierki, żadnego działania, może jedynie po pierwszej dawce coś tam poczułem, ale teraz po 10 dniach, zero kompletne.

Klomipramina - 150mg
Pregabalina - 450mg
Amisulpryd - 25mg (doraźnie)
Alprazolam - 0,25mg (doraźnie)
--------------------

przez tizziano 16 gru 2017, 19:44
Dla mnie paroksetyna to cukierki, a pregabalina zdecydowanie nie...

przez dr. Psycho Trepens 16 gru 2017, 20:19
no cóż, nie mam już wyjścia, podejmuje może i samobójcze ryzyko, ale mam już 34 lata na karku i nie mam nic do stracenia...
paroksetyna w każdej dawce (20-100mg), pomagała mi idealnie na zaburzenia lękowe, ale ani trochę na zaburzenia depresyjne,
zaś klomipramina spektakularnie zabiła depresję, wręcz idalnie, niestety nasiliła lęki do ekstremum, niemal do psychozy, dlatego
muszę te leki jakoś połączyć ze sobą, wiem że o syndrom serotoninowy u mnie trudno, wielokrotnie/setki razy przedawkowałem silne dopalacze i przeżyłem,
mimo pięciokrotnego lądowania na SOR, więc przeżyję pewnie i mix klomipraminy z paroksetyną, chvj ze mną, mam już dosyć tego szarpania,
pieprzę się z tym od dziecka, ja już mam ostro zrytą banię i totalnie rozwalone receptory 5HT-xx, dobrze tylko że połączenia neuronalne się regenerują
a może i receptory kiedyś dojdą do siebie, pomóż Panie Boże.

od jutra 30mg paroksetyny + 75mg klomipraminy + benzo w razie awarii.
po paru dniach kombinacja pewnie ulegnie lekkiej modyfikacji, ja reaguje na leki natychmiast, bo od 2 do 5h max, osobna sprawa to metabolity, one średnio 12-24h.

Klomipramina - 150mg
Pregabalina - 450mg
--------------------

przez Natrętnik 17 gru 2017, 18:28
dr. Psycho Trepens napisał(a):no cóż, nie mam już wyjścia, podejmuje może i samobójcze ryzyko, ale mam już 34 lata na karku i nie mam nic do stracenia...
paroksetyna w każdej dawce (20-100mg), pomagała mi idealnie na zaburzenia lękowe, ale ani trochę na zaburzenia depresyjne,
zaś klomipramina spektakularnie zabiła depresję, wręcz idalnie, niestety nasiliła lęki do ekstremum, niemal do psychozy, dlatego
muszę te leki jakoś połączyć ze sobą, wiem że o syndrom serotoninowy u mnie trudno, wielokrotnie/setki razy przedawkowałem silne dopalacze i przeżyłem,
mimo pięciokrotnego lądowania na SOR, więc przeżyję pewnie i mix klomipraminy z paroksetyną, chvj ze mną, mam już dosyć tego szarpania,
pieprzę się z tym od dziecka, ja już mam ostro zrytą banię i totalnie rozwalone receptory 5HT-xx, dobrze tylko że połączenia neuronalne się regenerują
a może i receptory kiedyś dojdą do siebie, pomóż Panie Boże.

od jutra 30mg paroksetyny + 75mg klomipraminy + benzo w razie awarii.
po paru dniach kombinacja pewnie ulegnie lekkiej modyfikacji, ja reaguje na leki natychmiast, bo od 2 do 5h max, osobna sprawa to metabolity, one średnio 12-24h.

Zyjesz ? :D

przez dr. Psycho Trepens 17 gru 2017, 18:39
Żyję a pomimo wszystko, mam ch*jowy nastrój.
Pobudzenie jest mocno wyczuwalne, niestety włączył się tzw. afekt patologiczny czyli silne, negatywne emocje, agresja, labilność itp.
Tak jakby obie substancje zdominowały noradrenalinę, serotonina przegrała w tej walce.
Działanie jest fajne, dobre do pracy fizycznej, tylko mam zbytnią ochotę wyje*ać komuś kopa na ryj, taka niesamowita ochota.

Klomipramina - 150mg
Pregabalina - 450mg
--------------------

przez BiełyjeRozy 18 gru 2017, 19:17
Spasłem się po lekach. Chcę więc min. zmienić moją paroksetynę zmienić na coś innego. Co polecacie? Sertralinę, wenlafaksynę czy duloksetynę? Pojutrze mam lekarza i chcę, o który z tych z tych leków zapytać. Zależy mi aby miał ujemny wpływ na wagę.

przez neuroticking 18 gru 2017, 20:56
czy jak kolejno escitalopram, wenlafaksyna, fluoksetyna i fluwoksamina zawiodly na zaburzenia lękowe (gad) - tj. nie chce mi sie wychhodzic z domu, jestem niespokojny, zero ochoty do zycia, na nic kreatywnego...na dodatek okropna ospałość - to czy paroksetyna będzie dobrym nastepnym wyborem?

przez joker27 18 gru 2017, 21:07
Ja nie wiem jak spac w lęku uogulnionym

przez shira123 18 gru 2017, 21:23
u mnie paroksetyna swietnie dziala przeciwdepresyjnie ale nie na leki.
chciałabym byc spokojna jak woda w jeziorze, tymczasem jestem jak wzburzone fale....

Sortuj wg