PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
266
70%

Nie
66
17%

Zaszkodziła
47
12%

Liczba głosów : 379

przez benzowiec84 17 lis 2017, 06:16
witam moim celem jest zejście z afobamu , byłem na 0,75 mg teraz staram się zejść do 0,5 , na okres schodzenie będę stosował pomocniczo pregabaline w dawkach 225-0-150 i do tego chciałbym picamilon,działa na gaba , może pomożę to w szybszym i bezboleśniejszym odstawieniu benzo . dopiero jak zejde to włanczam mój drugi lek lamotyrgine . ale jak już nie będę brał benzo ani pregabaliny , pozdrawiam.

co myslicie picamilon i pregabalina na zejście z benzo ,. chcę to zrobić w 2-3 tygodne
a i dodatkowo mam zmaiar brać na noc ashwagande bo mam akurat w domu.

czyli picamilon,pregabalina i ashwaganda , czy nei ma interakcji między ashwaganda a SSRI ?

przez dyshor 18 lis 2017, 12:07
Brałem,nie czułem ,że brałem.Zero efektów pozytywnych,zero efektów negatywnych.Natomiast jak przyszło do ostawienia.....Odstawiałem miesiąc z bardzo wielkimi problemami(lęki,drżenie,problemy ze świadomością,bezsenność itp).
ApoTiapina 50 mg
Clonazepam 4 mg
Trittico 100 mg
Tegretol 300 mg
Doraźnie(w zależności od sytuacji) Hydroxizina/Propranolol/Alpragen

przez MAREK XYZ 18 lis 2017, 15:39
dyshor napisał(a):Brałem,nie czułem ,że brałem.Zero efektów pozytywnych,zero efektów negatywnych.Natomiast jak przyszło do ostawienia.....Odstawiałem miesiąc z bardzo wielkimi problemami(lęki,drżenie,problemy ze świadomością,bezsenność itp).

Potwierdzam, miałem to samo. Paroksetyna jest jednym z najtrudniejszych do odstawiania leków. Zależy jeszcze kto jaki ma organizm ale dla mnie to był ponad miesiąc męczarni . W trakcie kuracji dawała też mnóstwo efektów ubocznych. Ostatecznie jednak coś tam mi pomogła, głównie na depresję. Na nerwicę działała słabo albo wcale.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bagatelka 19 lis 2017, 14:15
I znowu pojawił się ten efekt, że słuchanie muzyki sprawia przyjemność i się ją "czuje", jestem doenergetyzowany i czuję się poprostu fajnie. :shock:

Eh, żeby było tak cały czas...
Bagatelka

przez Carica Milica 19 lis 2017, 14:53
Czy ktoś po paro dostał uczulenia?
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
Człowiek z bieguna.
lit- 750 mg, trazodon- 25-50 mg, amisulpryd- 100 mg, alprazolam- 0,5 mg, fluoksetyna- 10 mg, kawa- trzy dawki dziennie

przez megi92 19 lis 2017, 15:50
Hej:)
Od 3 dni biorę Paroxinor. Na początku 10mg a od jutra zaczynam brać pełną dawkę tzn. 20mg. Moje pierwsze wrażenie to delikatny niepokój. A tak poza tym jest Ok. Zobaczymy jak będzie jutro. Lek został przepisany mi na nerwicę. Wcześniej brałam Asentrę przez 3 miesiące. Trochę naczytałam się na forum o możliwym zwiększeniu masy ciała. Wiem, ze z jednej strony najważniejsze powinno być dla mnie osiągniecie efektu terapeutycznego ale jak czytam coś w stylu „na paroksetynę przytyłam/łem 15 kg to mam ogromne wątpliwości...porozmawiam o tym z moim lekarzem na najbliższej wizycie.

przez Kamral 19 lis 2017, 16:28
megi92 napisał(a):Hej:)
Od 3 dni biorę Paroxinor. Na początku 10mg a od jutra zaczynam brać pełną dawkę tzn. 20mg. Moje pierwsze wrażenie to delikatny niepokój. A tak poza tym jest Ok. Zobaczymy jak będzie jutro. Lek został przepisany mi na nerwicę. Wcześniej brałam Asentrę przez 3 miesiące. Trochę naczytałam się na forum o możliwym zwiększeniu masy ciała. Wiem, ze z jednej strony najważniejsze powinno być dla mnie osiągniecie efektu terapeutycznego ale jak czytam coś w stylu „na paroksetynę przytyłam/łem 15 kg to mam ogromne wątpliwości...porozmawiam o tym z moim lekarzem na najbliższej wizycie.

Megi tyje sie od jedzenia nie od tabletek. Oczywiscie moze byc wieksze łaknienie i lekko może metabolizm zwolnić ale wszystko do kontrolowania. Wiecej ruchu, mniej jedzenia i nie przytyjesz

przez MAREK XYZ 19 lis 2017, 23:54
Carica Milica napisał(a):Czy ktoś po paro dostał uczulenia?

Ja dostałem prawdopodobnie po paroksetynie coś takiego że starsznie drapałem się po nogach i stopach. Na szczęście po kilku dniach samo ustąpiło.

-- 19 lis 2017, 23:58 --

Bagatelka napisał(a):I znowu pojawił się ten efekt, że słuchanie muzyki sprawia przyjemność i się ją "czuje", jestem doenergetyzowany i czuję się poprostu fajnie. :shock:

Eh, żeby było tak cały czas...

Cieszę się że piszą też Ci którzy dostrzegają poprawę :)

Bagatelka - pozdrawiam z zimnego Poznania :)

przez benzowiec84 20 lis 2017, 12:28
Schodzę z tego leku bo nie działa na nic , na depresje,na lęki,fobie na nic . słaby lek . jestem na 40mg . chcę przejść na wenlafaksyne. niestety zmarnowałem czas

-- 20 lis 2017, 11:33 --

Kalebx3 Gorliwy napisał(a):

Jak juz grasz w tak wysokie klocki , ja bym Ci proponował zejść z paro do 20 mg i dołożyć z 10-20 mg Fluo. Taki mix pobudzająco antylękowy .
Mnie osobiście Fluo( wystarczy 5 mg ) po tygodniu stosowania w Mixie z Esci 10 -max 15 ) bardzo silnie pobudza do życia , dając napęd i kopa .
Nie jest to jakiś euforyczny Kop , ala czysta amfa , ale można na tym zestawie "pozałatwiać" co pilniejsze sprawy , a potem czy dalej iśc tą drogą -tym zestawem ,,, to juz sprawa osobista .

mi żaden lek nie daje kopa ani chęci do życia . kiedyś mi dawało paro . kiedyś jak 1 raz wchodziłem na fluo to miałem napęd ,mocne pobudzenie i wyostrzoną koncentrancje i chęć do wysiłku i moc , czyli tak jak powinno działać , kolejne 2 razy to silne uspokojenie i przymulenie . a paro nie działa na mnei wcale , za to za 1 razem miałem hipomanie na 20mg i byłem najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi . te leki się wypalaja albo zmieniają działanie .

schodzę z paro bo jest lipa totalna , leży się tylko i nei ma na nic siły,zamulenie , nic nie dziala na fobie i lęki ani na depresje , po co ja się truje tym 3 miesiące i 10 dni .

przez Mleczny 20 lis 2017, 12:40
Heej,

Od 5 lat biorę paroksetynę (od 5 do 20 mg)
Od około 2 lat 5 mg.
Stany lękowe; ostatnio mam wrażenie, że jest 3 tygodnie dobrze, a później tydzień gorzej i tak cyklicznie... Nie chcę brać więcej, gdyż mam dziewczynę i libido jest pewnym argumentem..,

1. Czy na stany lękowe ma wpływ np. spożycie 2 piwek 2 razy w tygodniu?
2. Czy lekarz rodzinny może wypisać L4 na kilka dni z powodu stanów lękowych? Wie, że biorę takie leki, psychiatra jest bardzo daleko od mojego zamieszkania, stąd pytanie.
3. Jakie polecacie witaminy, suplementy na układ nerwowy?
4. Jakie polecacie książki do kupienia jak radzić sobie ze stanami lękowymi?

Zawroty głowy i lęk przed nawrotami to koszmarne uczucie do tego nieraz zaburzenie widzenia, delikatne derealizacje i depersjonalizacje....

Pozdrawiam.. Dobre słowo mile widziane... :uklon:

przez Kalebx3 Gorliwy 20 lis 2017, 13:26
kiedyś mi dawało paro . kiedyś jak 1 raz wchodziłem na fluo to miałem napęd ,mocne pobudzenie i wyostrzoną koncentrancje i chęć do wysiłku i moc , czyli tak jak powinno działać

hehe miałem bardzo podobnie i nawet na tym samym leku ( jeszcze jak SLD dawał oryginalne PROZAKI za 3.20 zł ).
No niestety , dziewictwo można stracić tylko jeden raz :( ,,, pierwszym razem . ;)

-- 20 lis 2017, 13:38 --

Mleczny,

ad 1 .
alkohol jak najbardziej nawet w niskich ilościach -według mnie - moze mieć wpływ na występowanie lęków .
Spróbuj z miesiąc bez alko zupełnie i zobaczysz sam , czy na występowanie leków mógł mieć wpływ alkohol .

ad2
oczywiście ,że może

ad3.
magnez w mega dawkach ( najlepiej w postaci mleczanu lub cytrynianu ) + witaminy z grupy B też wysoko .

da 4 .
książki , jest ich na rynku milion pięcset .

Dołóż do Paro 5mg , Pregabalinę . Powinna pomóc na lęki , ale osobiście oprócz Pregabaliny wszedłby wyżej z Paro .
Na libido dołożyłbym kilka specyfików i gra gitara . ;)
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

przez Grabarz666 20 lis 2017, 15:07
Mleczny napisał(a):3. Jakie polecacie witaminy, suplementy na układ nerwowy?

Witamina D3 2000 j. (nie musi być wcale z K2 MK7) każdej firmy.
Magnez w postaci cytrynianu lub chelatu aminokwasowego (polecam Domowej Apteczki).
Witaminy z grupy B (polecam firmy hec Vitaminum B compositum Forte).
Cynk w postaci diglicynianu (polecam firmy Olimp, DOZ, Aliness).
Omega-3 (tylko z olej wątroby dorsza lub sardynek) (polecam firmy GAL, My Life, Domowa Apteczka lub droższy Mollers)

Preparaty te wybrałem ze względu na dużą ilość składnika aktywnego, przystępną cenę oraz brak nieobojętnych dodatków typu tlenek tytanu, barwniki azowe itp.
Wszystkie z nich wykazują pewne i potwierdzone działanie p/depresyjne.
Wszystkie z nich kupisz na http://www.doz.pl i/lub na http://www.allegro.pl.

przez zupa z rzodkiewek 20 lis 2017, 17:25
kilka dni temu byłam w lekarza w związku z tym, że czeka mnie b duży stres lekarka kazała brać mi dwa razy dziennie (oriven, efectin) dawka 75mg. ktos brał i jak się czujecie? nie na raz jeden rano drugi na wieczór.
"Prawda nie zawsze jest najlepszą rzeczą, szczególnie gdy jedyną jej konsekwencją jest ból".

przez qbazag 20 lis 2017, 23:11
No i po prawie czterech tygodniach dobrego nastroju, znów zaliczyłem zjazd...Ch yba czeka mnie dołożenie Lamo Mimo, że nie mam Chad , ale ponoc się tak stosuje żeby uniknąć dołków. boję się tych stabilizatorów bo nigdy tego nie brałem

Macie jeszce jakiesinne pomysły co by można dołozyć do 40 mg Paro
Seroxat 35mg

Sortuj wg