PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
263
70%

Nie
66
18%

Zaszkodziła
47
13%

Liczba głosów : 376

przez qbazag 09 paź 2017, 22:44
1. nie kumam....przy 60mg nie mialem zadnych objawow choroby więc uznać to jako remisje czy nie ?:

2. No właśnie ssri przestało pomagać w końcu i nieoczekiwanie, byłem pewny , ze to ju z lek do mej grobowej deski :D Trójpierścieniowiec to armata , ale za szybko mówić cokolwiek bo to 10 dni, wskoczyłem na 150mg i uboki 70% znikło , efektu terapeutycznego jeszcze nie ma. 60mg paro = 250 Anafranilu, więc do tej dawki powolutku będę zmierzał i meldował czy żyje

3. Jakie badania robisz? bo nie mów, że biorąc prochy nie badasz się, ja badam się co rok , czasem nawet co pół roku, wszystko morfologia, krew, cukier, i przede wszystkim WĄTROBA, tarczyca , cholesterol itp itede. U mnie senność powodował nadmiar cukru, ograniczyłem do minimum i senność minęła. Zrób badania to będziesz wiedział czy to od leku czy masz złe wyniki i nalezy zmienić dietę .

Pijesz kawę? jak działa na Ciebie kofeina? Jak odczuwałem senność to mocna kawa stawiała mnie na nogi a kofeina mnie trzymała pół dnia

4. typowe naturalne objawy uboków, to minie, ja bym takich skoków o 2,5mg nie odczuł w ogóle, kiedyś byłem zły po 3 miesiacach przerwy, że choroba wróciła z taką siłą a miałem odpowiedzialna pracę więc wszedłem na 60mg praktycznie w tydzień, męczyłem sie mocno z ubokami ale grunt , że w miarę szybko ustabilizowałem chora głowę.
Dobij do minimum 40mg i zobacz jak się czujesz ale nie chodzi o uboki tylko jak się czujesz psychicznie, powinieneś szukać optymalnej dawki takiej przy której czujesz się 100% zdrowy , pewny siebie, ja nie uznaje półśrodków.
Schodziłem wiele razy niżej, ale nie uznaje życia na pół gwizdka kiedy już zakosztowało się zycia pełna para na odpowiedniej dawce leku

Ty masz dobrze, jeszcze 30mg zapas przed Tobą, ja uważam , że jak lek słabiej działa to należy zwiększać dawkę aż do maksimum.
Jeżeli czujesz w końcu że lek nie działa nawet na najmocniejszej dawce dozwolonej to dopiero wtedy mozna myśleć o zmianie leku.
I jeszcze jedno BARDZO WAŻNE DLA MNIE PYTANIE.

Czy macie juz po uzyskaniu poprawy - gorsze dni- powiedzmy że od 2 miesięcy czuliście się dobrze - czy występuja u Was pogorszenie nastroju na kilka dni? Jesli tak to na jak długo? I co wtedy robicie? Przeczekujecie? Czy zwiększacie dawkę leku od razu ?

Kilka dni?? nic nie robię obserwuję , zależy o jakim pogorszeniu mowa, każdy ma gorsze dni, nie ma sensu przez te kilka dni zmieniać coś w dawkowaniu. Jesli taki stan utrzymuje sie już długo warto o tym wspomniec lekarzowi i on zdecyduje czy to już czas zwiększać dawkę.
Ja byłem zły bo nie chciałem zmieniać leku tylko spróbowac jeszcze z 80mg albo chociaż 70mg, ale nie bo zespół serotoninowy blabla i nie przypisał mi paro tylko ta SIEKIERĘ Anafranil od razu z grubej rury :)[/quote]

1 No ja bym to uznał jako remisję, nie ważne czy na leku czy nie ważne ile czasu było ciągiem dobże. U mnie 2 lata na 20mg Jak schodziłem do 0 to najdłużej 5 miesięcy spokoju

2 Hmm piszesz że od 15 lat brałeś Paro , ciekawi mnie czemu twój Magik nie dał Ci innego SSRi tylko tak z grubej rury - trójpierścienia zapodał. Przecież jest jeszcze sertra wenfla esci - może te by zadziałały. No ale nie ważne życzę Ci żeby ten odpalił jak najszybciej i melduj nam tutaj jak się po nim miewasz

3 Badania robię regularnie co rok co półtora i raczej wszytsko ok. Wiadomo podwyższony cholesterol ale wątroba tarczyca cukier i minerały w normie. U mnie ta sennośc jest patologiczna jakaś taka. Kawę piję ale kofeina jakoś wtedy jak mam tą sennośc z lękiem dziwnie działa. Pobudza jakoś tak w srodku ( taka galareta) ale dalej mi się dziwnie chce spać. Oczywiście jak jest wszystko oki i mam tą senność normalną to wiadomo też się kawą ratuje - wtedy jest oki

Z tymi gorszymi dniami to u mnie tak jakoś dziwnie bywa- czasem mam tak że Paro jakby przestawała działać - nagle wszystko traci sens i jest totalny zjazd i wtedy mam trwogę że przestało działać ale po tygodniu zazwyczaj znów wrqaca dobry chumor i jest git Paro to dziwny lek :)

przez SebaNN 10 paź 2017, 00:32
Kod: Zaznacz cały
 Hmm piszesz że od 15 lat brałeś Paro , ciekawi mnie czemu twój Magik nie dał Ci innego SSRi tylko tak z grubej rury - trójpierścienia zapodał. Przecież jest jeszcze sertra wenfla esci - może te by zadziałały. No ale nie ważne życzę Ci żeby ten odpalił jak najszybciej i melduj nam tutaj jak się po nim miewasz

No ja też nie byłem kontent, ale tłumaczył to tym, że jak paroksetyna już nie działa to nie ma sensu próbować innych SSRi tylko uderzyć w coś mocniejszego czyli TLPD. Mam mu zaufac, osąd wydam za jakiś czas, będę meldować :) Jak okaże się, że nie ma już skutków ubocznych a jest duża poprawa to go ozłoce:D Bo jak tu czytałem większość zrezygnowała właśnie przez skutki uboczne, mimo, że chwalili efekt terapeutyczny leku.

A jak nie zatrybi? jeszcze nadzieja w innych SSRi choć sceptycznie to widze, chyba , że jakiś mix dobry mi wprowadzi.

3 Badania robię regularnie co rok co półtora i raczej wszytsko ok. Wiadomo podwyższony cholesterol ale wątroba tarczyca cukier i minerały w normie. U mnie ta sennośc jest patologiczna jakaś taka. Kawę piję ale kofeina jakoś wtedy jak mam tą sennośc z lękiem dziwnie działa. Pobudza jakoś tak w srodku ( taka galareta) ale dalej mi się dziwnie chce spać. Oczywiście jak jest wszystko oki i mam tą senność normalną to wiadomo też się kawą ratuje - wtedy jest oki

kawa pobudza układ współczulny, przy naszych schorzeniach to nie za dobrze bo uwypukla lęki, dlatego tak pytam jak reagujesz na kawę, niektórzy nie mogą jej w ogóle pić bo nasila lęki.
Ja moge 1 max 2 dziennie w odstepach 5-6h, i pobudza, ale 3 kawy , albo kawa wieczorem to juz nasila lęki albo NN

Z tymi gorszymi dniami to u mnie tak jakoś dziwnie bywa- czasem mam tak że Paro jakby przestawała działać - nagle wszystko traci sens i jest totalny zjazd i wtedy mam trwogę że przestało działać ale po tygodniu zazwyczaj znów wraca dobry chumor i jest git Paro to dziwny lek :)
[/quote]

Dziwny, też tak miewałem, i tyko sie zastanawiałem kiedy cholera znów zaskoczy :) ale widzisz nagle sie okazało , że słabnie i juz nie wrócił do mocy, a czekałem bardzo długo

przez benzowiec84 10 paź 2017, 00:45
Witam.
na paroksetynie 30mg , mam takie otępienie że masakra , spowolnienie myślowe , wolniej przetwarzam informacje , jak ludzie wokól mnie coś gadają do mnie to musze 3x się zastanowić co powiedzieli , by to zrozumieć ,słyszę ale nei rozumiem , nie przetwarzam informacji jak wcześniej , zamuła. rano jak wstaję to 2h zanim dojdę do siebie dopiero po tym czasię mogę zacząć jako tako funkcjonować , myslę że za szybko wskoczyłem na 30mg . nie podoba mi się taki "nieogar" . nic mi się nie chcę i wszystko mnie nudzi . jestem bardziej wyciszony , ale też bardziej nieobecny . czasmai nawet nie mam siły myśleć i idę po prostu leżeć , albo spać. nie jestem puki co zadowolony.

do tego zaparcia , robienie kupy co 2 dni i zatrzymanie moczu . ja jebia ja to jadłem 5 lat i tak nie miałem . chyba schodze na 20mg .

-- 09 paź 2017, 23:50 --

MAREK XYZ napisał(a):
Jeszcze tylko dodam że miałem też okres bardzo silnej depresji ..... stan w którym nie chciało mi się nawet wstać z łóżka ..... totalna obojetność na wszystko ..... wpatrywałem się tępo w telewizor.... obojetnie jaki kanał ....i tak wegetowałem .... to było straszne !!!.... mix PAROGENU 40 mg plus LERIVON 30mg wyciągnoł mnie z tej czarnej dziury .... teraz wróciła chęć do życia... zainteresowania ... kobiety.....sport ..... tylko ta nerwica z rana jest trudna do ogarnięcia..... walę PREGABALINĘ ale już coś czuję że zaczyna mnie lekko pobolewać głowa od niej .....

ja taki stan mam cały czas i przed braniem paro i w czasie brania paro . w czasie brania paro tylko bardziej mam na to wywalone .
ciesze się że ci taki mix pomógł na to , ale też trochę mnie to dziwi , bo mi np na to nie pomagą a jak wspomnialem mam na to wywalone i nie mam siły myśleć o moim stanie i leżę w tym łóżku .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ozesek 10 paź 2017, 08:55
Ja nigdy nie brałam 30 mg Paro, 20 mg w zupełności wystarczyło. Ale nie wrócę już do tego leku. Schodzenie z niego to istna męczarnia, potem męczarnia związana z nawrotem choroby (trudno, żeby nie nawróciło, bo takim trzepaniu przy odstawianiu), a teraz męczarnia z przechodzeniem "tymczasowych - nawet podobno kilkutygodniowych" efektów ubocznych związanych z przyswajaniem nowego specyfiku ;) Przygoda ta zaczęła się w czerwcu (kiedy postanowiłam z lekarką zejść z Paro) i trwa do dnia dzisiejszego. Mam wrażenie, że od miesiąca jestem wyłączona z życia. Poprawa jest, ale bardzo powoli to wszystko przychodzi :time: Ale cóż, zawsze mogłoby być gorzej.
"Przechytrzyć lęki"

przez benzowiec84 10 paź 2017, 12:52
ozesek napisał(a):Ja nigdy nie brałam 30 mg Paro, 20 mg w zupełności wystarczyło. Ale nie wrócę już do tego leku. Schodzenie z niego to istna męczarnia, potem męczarnia związana z nawrotem choroby (trudno, żeby nie nawróciło, bo takim trzepaniu przy odstawianiu), a teraz męczarnia z przechodzeniem "tymczasowych - nawet podobno kilkutygodniowych" efektów ubocznych związanych z przyswajaniem nowego specyfiku ;) Przygoda ta zaczęła się w czerwcu (kiedy postanowiłam z lekarką zejść z Paro) i trwa do dnia dzisiejszego. Mam wrażenie, że od miesiąca jestem wyłączona z życia. Poprawa jest, ale bardzo powoli to wszystko przychodzi :time: Ale cóż, zawsze mogłoby być gorzej.

wystarczy na koniec jeśli chcę się zejść z paro , przejść na fluoksetynie i nie ma problemu odstawienia . brałem paro 5 lat a ssri 6 lat i zszedłem z tego bez problemowo w 2015 roku .

tera znowu biore ,ale nie wiem jak dlugo

przez ozesek 10 paź 2017, 13:58
Ja fluoksetynę bardzo źle znosiła, dla tego znowu jestem na esci.
"Przechytrzyć lęki"

przez SebaNN 10 paź 2017, 17:08
ozesek napisał(a):Ja fluoksetynę bardzo źle znosiła, dla tego znowu jestem na esci.

a na co Cierpisz oraz jaka była przyczyna odstawienia paroksetyny?

przez benzowiec84 10 paź 2017, 17:17
dzis mam straszne mdłośći chyba będę wymiotował , czy to od paroksetyny ?

przez SebaNN 10 paź 2017, 17:22
benzowiec84 napisał(a):dzis mam straszne mdłośći chyba będę wymiotował , czy to od paroksetyny ?

a może te dolegliwości masz przez ten mix leków? może spróbuj tylko solo brać paroksetyne

przez Kamral 10 paź 2017, 17:52
ozesek napisał(a):Ja nigdy nie brałam 30 mg Paro, 20 mg w zupełności wystarczyło. Ale nie wrócę już do tego leku. Schodzenie z niego to istna męczarnia, potem męczarnia związana z nawrotem choroby (trudno, żeby nie nawróciło, bo takim trzepaniu przy odstawianiu), a teraz męczarnia z przechodzeniem "tymczasowych - nawet podobno kilkutygodniowych" efektów ubocznych związanych z przyswajaniem nowego specyfiku ;) Przygoda ta zaczęła się w czerwcu (kiedy postanowiłam z lekarką zejść z Paro) i trwa do dnia dzisiejszego. Mam wrażenie, że od miesiąca jestem wyłączona z życia. Poprawa jest, ale bardzo powoli to wszystko przychodzi :time: Ale cóż, zawsze mogłoby być gorzej.

jak dlugo bralas

przez benzowiec84 10 paź 2017, 19:22
SebaNN napisał(a):
benzowiec84 napisał(a):dzis mam straszne mdłośći chyba będę wymiotował , czy to od paroksetyny ?

a może te dolegliwości masz przez ten mix leków? może spróbuj tylko solo brać paroksetyne

przeszlo mi , nie jadłem długo i wzielem hydroxyzyne , jest przeciwwymiotna i 2 herbaty miętowe , dopiero teraz coś mogę jeść :) po za tym kręci mi się w głowie i się czuje tak trochę pijany ;) 9 dzień na 30mg dopiero , ładuję się , czuję to ;)
. a paro łącznie biorę już 2 miesiące, tyle że od małych dawek 10,15 potem 20 a tera 30 i caly czas mi sie laduje , przez to . teraz bede jechał cały czas na 30stce i patrzał co się dzieje

nie mix nie , lerivon brałem już przedtem , dopiero jak zacząłem brać paro to takie coś mam ;) pozdrawiam

przez MAREK XYZ 10 paź 2017, 20:12
Po PREGABALINIE znowu boli mnie głowa tak jak kiedyś........ to dobry lek na nerwy ale chyba nie dla mnie.... bo co z tego że nerwy pod kontrolą jak głowa pobolewa.......pojawiły się zawroty ... jakieś dziwne zimne dreszcze.... i zjazd jak po alkoholu .....

-- 10 paź 2017, 20:14 --

...... k...wa... już nie wiem co mam brać .... !!!

przez benzowiec84 10 paź 2017, 20:26
MAREK XYZ napisał(a):Po PREGABALINIE znowu boli mnie głowa tak jak kiedyś........ to dobry lek na nerwy ale chyba nie dla mnie.... bo co z tego że nerwy pod kontrolą jak głowa pobolewa.......pojawiły się zawroty ... jakieś dziwne zimne dreszcze.... i zjazd jak po alkoholu .....

-- 10 paź 2017, 20:14 --

...... k...wa... już nie wiem co mam brać .... !!!

to pewnie te dreszcze miałeś/masz od pregi a nie od parogenu i lerivonu :) bierz doraźnie benzo, a próbowałeś baclofenu ?? spróbuj baclofenu zarzuć na początek nie więcej jak 50mg , 50mg zarzuć na raz . to podobne działanie do pregi tyle że lepsze , mocniejsze . luzuje człowieka , i dodaje empati i pewnosci siebie . dziala w sposob specyficzny .

mam pytanie tyliście/tyjecie na paroksetynie ?? ja mało wypróżniam się i mało sikam i chyba od tego mi tak bęben wywaliło , strasznie mi brzuch wypchało do przodu . no zaparcia i zatrzymanie wody w organizmie ewidentnie , przez to pewnie tak napuchłem

przez SebaNN 10 paź 2017, 21:53
jak się nie wypróżniasz to pęcznieją jelita:) generalnie paro upośledza troche przemiane materii i trzeba sie pilnować z jedzeniem ,
Od 2002r. Paroksetyna ( Seroxat , Parogen , Paroxinor ) 60mg
Od października 2017 Klomipranina ( Anafranil ) 150mg

Sortuj wg