PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
269
70%

Nie
67
17%

Zaszkodziła
48
13%

 
Liczba głosów : 384

PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

Avatar użytkownika
przez Grabarz666 21 wrz 2017, 19:27
Kalebx3 napisał(a):Mam nadzieję w leku na analogu ketaminy , ale od tej zapewne też się uzależnię , i będzie i Esci i Keta i olejki z dupy niedżwiedzia ,,,
:D

Masz alternatywę dostępną bez recepty, dekstrometorfan:

Obrazek

Ketamina i ew. pochodne nie są cudownym panaceum na depresję, a już na pewno nie do systematycznego stosowania (uzależnienie, neurotoksyczność):

http://www.cochrane.org/CD011612/DEPRESSN_ketamine-and-other-glutamate-receptor-modulators-depression-adults
We found limited evidence for ketamine's efficacy over placebo at time points up to one week in terms of the primary outcome, response rate. The effects were less certain at two weeks post-treatment. No significant results were found for the remaining ten glutamate receptor modulators, except for sarcosine being more effective than citalopram at four weeks. In terms of adverse events, the only significant differences in favour of placebo over ketamine were in regards to confusion and emotional blunting. Despite the promising nature of these preliminary results, our confidence in the evidence was limited by risk of bias and the small number of participants. Many trials did not provide information on all the prespecified outcomes and we found no data, or very limited data, on very important issues like suicidality, cognition, quality of life, costs to healthcare services and dropouts due to lack of efficacy.

All included studies administered ketamine intravenously, which can pose practical problems in clinical practice. Very few trials were included in the meta-analyses for each comparison; the majority of comparisons contained only one study. Further RCTs (with adequate blinding) are needed to explore different modes of administration of ketamine with longer follow-up, which test the comparative efficacy of ketamine and the efficacy of repeated administrations.

Moim zdaniem ketamina nadaje się jedynie do doraźnego stosowania, jako augmentacja antydepresantów w leczeniu depresji lekoopornych.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1694
Dołączył(a)
12 cze 2015, 15:40
Lokalizacja
naukowy.eu

PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

Avatar użytkownika
przez dr. Psycho Trepens 21 wrz 2017, 19:56
Poza samą esketaminą i ketaminą pracują nad innymi modulatorami rec. NMDA:

4-Chlorokynurenine (AV-101) – NMDA receptor glycine site antagonist
Apimostinel (NRX-1074) – NMDA receptor glycine site partial agonist
Esketamine (JNJ-54135419, Ketanest S) – non-competitive NMDA receptor antagonist, indirect AMPA receptor activator
EVT-101 (ENS-101) – NR2B antagonist
EVT-103 (ENS-103) – NR2B antagonist
Ketamine (Ketalar) – non-competitive NMDA receptor antagonist, indirect AMPA receptor activator
Rapastinel (GLYX-13) – NMDA receptor glycine site partial agonist
Rislenemdaz (CERC-301, MK-0657) – NMDA receptor subunit 2B (NR2B) antagonist

No ale jak wspomniał Grabarz powyżej, zwykły Acodin na kaszel - kilka tabletek zażytych na czysto bez żadnych innych leków pokażą minimalny potencjał NMDA,
sam próbowałem kilka razy i efekt poczułem tylko raz, efekt był spektakularny, ale niestety nie do powtórzenia, dopiero po około 10 dniach przerwy, dało się pozyskać podobny efekt co za
pierwszym razem, bo wszystko co dobre szybko się kończy, a potem efekt jest odwrotny - kisiel mózgu, moja koleżanka co dostała ketaminę od znajomej weterynarz, potwierdziła, to jest
dobre raz na kilkanaście dni, oczywiście można mieć nadzieję, że antydepresyjna ketamina będzie działać sprawniej, dłużej ale słabiej, jak będzie to się okaże za może 10 lat ;)

Słuchajta Grabarza bo dobrze człek mówi :)

Klomipramina - 150mg
Pregabalina - 300mg
Chloroprotiksen - 50mg
--------------------
design.jacek.online
Posty
938
Dołączył(a)
15 kwi 2015, 17:41
Lokalizacja
Warszawa

PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

przez dubito 21 wrz 2017, 20:26
KAMRAL, ja wiem co to lęk.Straszny, przytłaczający, nie do zrozumienia przez innych.Wiem.
Bym zjadł gówno psie ,żeby go nie mieć.Wiem.Przeżyłem.W takich sytuacjach człowiek nie myśli.Wiem.
Przecież ja miałem wolne od lęku chwile na paroksetynie.Wspaniałe.Ale jak to najgorsze minie to chory,bo to jest jego organizm.Nie lekarz.On lęku nie ma.To chory,mający pewną wiedzę i rozum.Bo lekarzowi to zwisa.On chce zarobić na dom i rodzinę.Nie ma lekarzy Judymów.To lekarzowi należy zadać pytanie o inne możliwości leczenia lęku czy depresji niż paroksetyną.Lekarz z wlasnej inicjatywy nic nie zrobi.Spyta się w porzadku ? I opowiesz mu jakąś historię i koniec.On z własnej inicjatywy nic nie zaproponuje.Po to są takie portale aby zdobywać wiedzę praktyczną od innych.Chorych.Czasami bardzo ciężko.Nie receptor sigma w funkcji apoptozy.Na ch.j mi taka wiedza?
Jest fajnie ale paroksetyna przestaj działać.To pewne.Po pół ,roku,może dwóch i co.Znowu Cię ogarnia ten kur.wski lęk.Nie pomaga benzo nawet w gramowych dawkach.Kładziesz się na łóżku i masz jedną myśl.Trzeba to przerwać.Jak?Skończyć ze sobą ale to natychmiast.Zawoża Cię do lekarza.A ten mówi -trzeba zmienić antydepresant.A ty jesteś w czarnej dupie.I to chcialem przekazać.Nie teoretycznie.Ja mówię pierd.olę -odstawiam na wariata bo mnie dam rady.Przez dwa tygodnie w strasznym lęku brałem 60 mg paroksetyny i 20 mg esci.Myślałem sobie zejdę z paro a esci zacznie działacTego mi lekarz nie powiedział.I co .I gówno.Nic to nie dało.A dzieci,żona -staremu odjeba.o.Bujałem się tak prawie rok.Modliłem się ,żeby po tych różnych próbach paro zadziałało.Na szczeście działało.Stopniowo schodziłem z paro mając za dupą ten cały lęk i jak już byłem na 20 to podmieniłem z esci.I było już z górki.Po roku doszedłem do siebie.I trzeba sobie zadać pytanie ,którego ja nie znałem.Czy paroksetyna???????I to Tobie ku przestrodze piszę.Nie dbam czy ktoś mnie obśmieje czy nie.Czy będzie cytował niezgodne z nauką moje wypowiedzi.Mam to gdzieś.Ja to przeżyłem.
Serdecznie Ciebie i innych czytających -pozdrawiam.
dubito
Offline

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

Avatar użytkownika
przez MAREK XYZ 21 wrz 2017, 20:48
Witam, czy ktoś z Was miał po PAROGENIE (biorę dawkę 40mg/dobę/ trzeci miesiąc) zimne dreszcze podobne jak przy grypie ? Depresja wyraźnie u mnie ustępuje ale te dreszcze są bardzo uciążliwe i nie wiem czy przerwać zażywanie leku ? Czy ktoś z Was miał podobne objawy ? Czy to może być od PAROGENU ?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
491
Dołączył(a)
21 wrz 2017, 19:49

PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

Avatar użytkownika
przez Grabarz666 21 wrz 2017, 21:10
dubito napisał(a):KAMRAL, ja wiem co to lęk.Straszny, przytłaczający, nie do zrozumienia przez innych.Wiem.
Bym zjadł gówno psie ,żeby go nie mieć.Wiem.Przeżyłem.W takich sytuacjach człowiek nie myśli.Wiem. Nie lekarz.On lęku nie ma.To chory,mający pewną wiedzę i rozum.Nie dbam czy ktoś mnie obśmieje czy nie.Czy będzie cytował niezgodne z nauką moje wypowiedzi.Mam to gdzieś.Ja to przeżyłem.

Myślisz, że rejestrują się tutaj sami zdrowi, którzy chcą sobie poteoretyzować sobie o chorobach psychicznych, których nie przeżyli?!
Nie jesteś tutaj jedynym cierpiącym, całkiem prawdopodobne, że są tutaj ludzie cierpiący bardziej, nie ma sensu licytować się, a stopień cierpienia nie jest wyznacznikiem racji.

dubito napisał(a):Po to są takie portale aby zdobywać wiedzę praktyczną od innych.Chorych.Czasami bardzo ciężko

Dziękuję za taką "wiedzę z forów", co sam pokazałeś (z całym szacunkiem dla twojej osoby).

dubito napisał(a):To lekarzowi należy zadać pytanie o inne możliwości leczenia lęku czy depresji niż paroksetyną. Nie receptor sigma w funkcji apoptozy.Na ch.j mi taka wiedza?

Jeśli lekarz nie jest w stanie ci pomóc, to w desperacji próbuje się leczyć na własną rękę, właśnie wtedy warto mieć wiedzę o tych całych receptorach. Ty jej nie miałeś dlatego cierpiałeś, być może udałoby ci się dobrać samemu lek na swoje dolegliwości, mając pewną wiedzę (tak właśnie było w moim przypadku).

Bez odbioru.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1694
Dołączył(a)
12 cze 2015, 15:40
Lokalizacja
naukowy.eu

PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

przez dubito 21 wrz 2017, 21:33
A ja wyciągam rękę ,w dalszym ciągu.
dubito
Offline

PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

przez aree1987 22 wrz 2017, 01:04
Bierze ktoś terapuetycznie 1/4 tabletki paro czyli ok 5mg? Doszedłem do wniosku, że to jedyny kompromis pomiedzy zupełnym zobojętnieniem , a uczuciem ogromnej pustki i depresji pojawiającą się u mnie jakiś czas po odstawieniu ssri. Dzieki niskiej dawce uboki są w miare pod kontrolą jak również depresja i lęki. Wyleczyłem się z mega dawek które miałem w zwyczaju brać wcześniej i z czego nic pozytywnego raczej nie wynikało. Niestety bez leków nie jestem w stanie funkcjonować po jakimś czasie od zaprzestania brania, mimo usilnych prób zawsze kończy się to źle.
Offline
Posty
1175
Dołączył(a)
15 lip 2009, 21:54

PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

przez dubito 22 wrz 2017, 01:26
Grabarzu ,rękę już schowałem i nie będę Cię obdarzał epitetami bo zabrania Regulamin.

-- 22 wrz 2017, 01:33 --

aree,dawka terapeutyczna i zalecana wynosi 20 mg.
Mniej ale działa to imo efekt placebo.Ale efekt placebo też leczy.Jeżeli taka dawka Ci pomaga ,to bierz

-- 22 wrz 2017, 01:44 --

Marek,to nie są typowe objawy leczenia paro po 3 mcach.Paro dosyć długo się wkręca i daje czasami dziwne uboki.Dreszcze chyba są wymienione w ulotce.Jeżeli to nie przestanie a będzie Ci przeszkadzać w życiu , no to zmiana leku.
dubito
Offline

PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

przez darunia 22 wrz 2017, 10:58
Od jakiegoś czasu ( ponad tydzień) mam taką dziwną głowę, niby nie boli jest ciężka , jakby napompowana, szumi mi w uchu cały czas ciągnie od skroni do ucha i szczęki. Biorę parogen już ponad 3 mce, i lęki z którymi się borykałam przeszły, chociaż w 100 % poprawy jeszcze nie ma, określiłabym ją na 90%. wkręcam sobie że może mam coś w głowie, bo chyba po 3 miesiącach taki skutek uboczny by się nie pojawił a może to nowy objaw nerwicy.... miał ktoś podobnie???
Offline
Posty
122
Dołączył(a)
27 mar 2006, 11:28
Lokalizacja
Wielkopolska

PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

przez aree1987 22 wrz 2017, 12:50
dubito napisał(a):
aree,dawka terapeutyczna i zalecana wynosi 20 mg.
Mniej ale działa to imo efekt placebo.Ale efekt placebo też leczy.Jeżeli taka dawka Ci pomaga ,to bierz
.Chyba jednak nie placebo. Gdzies widziałem wykres, gdzie była pokazana zależność siły blokady wychwytu zwrotnego serotoniny i dawek różnych ssri, w wypadku paroksetyny już przy 5mg ta blokada była coś w okolicach 70%.. Dla mnie optymalnie na dziś.
Offline
Posty
1175
Dołączył(a)
15 lip 2009, 21:54

PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

Avatar użytkownika
przez Grabarz666 22 wrz 2017, 13:23
dubito napisał(a):aree,dawka terapeutyczna i zalecana wynosi 20 mg.
Mniej ale działa to imo efekt placebo.Ale efekt placebo też leczy.Jeżeli taka dawka Ci pomaga ,to bierz
.

Różnica w okupacji SERT przez paroksetyne, pomiędzy dawkami 10 a 20 mg różni się maksymalnie 10%, więc nie jest to żaden efekt placebo:

http://ils.unc.edu/bmh/neoref/this.dir.unneeded/schizophrenia/review/tmp/352.pdf

Obrazek
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1694
Dołączył(a)
12 cze 2015, 15:40
Lokalizacja
naukowy.eu

PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

przez dubito 22 wrz 2017, 16:03
9 mg sertraliny wychwytuje 50 % serotoniny a minimalna dawka zalecana jest 50 mg?
Może te pare procent robi różnicę?W ulotce,którą napisali medycy mądrzejsi od GRABARZY stoi wyraźnie ,
w stosunku do wszystkich schorzeń leczonych paroksetyną"wstępna dawka ...20mg.Lekarz może ą zwiększyć..."
Mam smutną wiadomość -narcystyczne zaburzenia osobowości są nieuleczalne.
GRABARZ jaki Ty jesteś mądry.
Pozdrawiam i nie chce mi się z Tobą gadać...
dubito
Offline

PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

przez Kamral 22 wrz 2017, 16:14
dubito napisał(a):KAMRAL, ja wiem co to lęk.Straszny, przytłaczający, nie do zrozumienia przez innych.Wiem.
Stopniowo schodziłem z paro mając za dupą ten cały lęk i jak już byłem na 20 to podmieniłem z esci.I było już z górki.Po roku doszedłem do siebie.I trzeba sobie zadać pytanie ,którego ja nie znałem.Czy paroksetyna???????I to Tobie ku przestrodze.


Nie rozumiem koncowki wypowiedzi. Czyli w koncu CI pomogla ta paroksetyna czy zeszedles z niej i dalej to samo ? czy cos innego pomoglo na lekie ?
Offline
Posty
92
Dołączył(a)
25 sty 2017, 09:48

PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

przez dubito 22 wrz 2017, 17:07
Kamral,schodziłem z zamiarem do zera bardzo powoli i w którymś momencie musiałem wrócić - wziąść paro- bo nie dawałem rady.Telepawa,myśli samobójcze i to co tam spontanicznie napisałem.Często już nie dawało się wrócić na tę samą dawkę.Z 30 mg -bo tyle brałem najdłużej-zrobiło się 60 mg.I było coraz trudniej.Ja podkreślam,to były MOJE przeżycia.Może Tobie będzie łatwiej.Leczenie lęku jest trudne i medycyna nie robi w tym zakresie postępów.Dlatego na paroksetynie są tak spektakularne efekty.Ale każdy SSRI ma tzw."poop_out",
Kończenie działalności leku antydepresyjnego,szczególnie SSRI.Jest to dosyć dobrze udokumentowane zjawisko i musi nastąpić.Dlatego coraz częściej w ulotkach jest napisane ,że leczenie SSRI nie powinno trwać dłużej niż 6 m-cy. Powinno się zmienić na lek o innym mechanizmie dzialania ,jeżeli nie nastąpiła remisja lub co najmiej na inny rodzaj SSRI.W lęku uogólnionym remisja następuje rzadko/mój lekarz nigdy sie z tym nie spotkal/.IMO po 3-4 m-cach po poprawie, paroksetynę trzeba podmienić .Jak paro na 20 mg zaczyna mulić , to nie podnosić dawki ale podmienić na np.10 mg esci.Paro może działać kilka lat a lekarzom łatwo pogonić klienta wypisując mu kolejne X mg paro niż dłubać się rotacją leków.I tu jest bład .A potem płacz i zgrzytanie zębów.Lekarz mówi -trzeba zmienić lek-po np 5 latach.Mówi tylko to jedno zdanie.Na pytanie jak? odpowie -no wie pan,trzeba tak pomału schodzić albo na zakladkę.A ty zaczynasz tak robić i jesteś W DUPIE-NIE MOŻESZ. Jesteś zmulony,życie z ciebie wyszło,możesz tylko spać albo być w letargu.Ale żeby nie mieć lęku-musisz wziąśc działkę paro.Coraz wiecej i więcej.Pomału stajesz się zombi.Mówisz lekarzowi,że nie możesz odtsawić i słyszysz -e.... coś pan wymyślasz ,przecież to nie narkotyk.
Tak to mniej więcej działa jeżeli chodzi o szczegóły,pisane już na spokojnie.
Pozdrawiam
dubito
Offline

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości

Przeskocz do