Osobowość chwiejna emocjonalnie (typ BORDERLINE) cz.II

Osobowość schizoidalna, psychopatia, osobowość chwiejna emocjonalnie, borderline, osobowość anankastyczna, osobowość zależna, inne

przez lukrowana 04 sty 2018, 15:17
Moze potrzebujesz innych leków niż te co bierzesz? Leczysz się stosunkowo krótko.
Ja leczę się od 8,5 roku... przez pierwsze 3 lata miałam takie stany jak Ty i też ciągle się cięłam, miałam obsesyjne myśli s. Po 3 latach z hakiem i lepszym wówczas leku na nastrój zmieniłam się. Po 7 latach leczenia nawracającej depresji przestałam się z nią męczyć. Teraz mam pojedyncze dni depresji, a tak to lęk i przewlekłe zmęczenie (raczej polekowe). Dużo pracowałam też nad sobą, poszukiwaniem siebie, eksperymentowaniem i zmianą towarzystwa, wychodzeniem powoli do ludzi. Chodzenie na terapię najmniej mi w tym pomogło. Głównie to leki niwelujące objawy i własna praca.

przez Heledore 05 sty 2018, 00:25
lukrowana, może, nie mam pojęcia. Na razie dostałam tylko imovane na spanie, bo jak widać ostatnio mi to zupełnie nie wychodzi. To drugie podejście- za pierwszym razem stchórzyłam, :zonk: a opakowanie wyrzuciłam latem, w przebłysku rozsądku pomiędzy intensywnymi myślami samobójczymi. :bezradny:

Podziwiam. Mnie przeraża poznawanie nowych ludzi, odsłanianie się przed nimi. Wiem, że czeka mnie dużo pracy- bo wcale z takim stanem rzeczy nie jest mi dobrze. Ale super, że jest lepiej niż było. Naprawdę bardzo Ci kibicuję, żeby było coraz lepiej.

Jak nic się do końca mojego pobytu za granicą nie zmieni to pewnie trzeba będzie coś temu zaradzić. :bezradny:
poprzednio: paramparam

escitalopram 15mg | kwetiapina SR 200mg | zopiklon 7,5mg (doraźnie)
F 41.2 | F 60.3

"Skoczył w morze ciemne i mordercze
Ześliznął się po taflach cienia
Miał ciężkie serce
Nie musiał przywiązywać kamienia."

https://takkaja.blogspot.com/
Moderator
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

przez lukrowana 05 sty 2018, 10:44
brałam imovane doraźnie, jak nic nie było w stanie mnie innego uśpić, a po tym leku super szybko się zasypia ;) tylko lepiej właśnie wtedy np być w okolicach łóżka i przygotować się tak psychicznie do spania, a nie np. zajmować się innymi rzeczami i rozbudzić. Imovane też pamiętaj jest do brania krótko, bo ponoć uzależnia. Ale kilka tabletek nic Ci nie zrobi.

Dziękuję i ja również trzymam za Ciebie kciuki! :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez shira123 05 sty 2018, 16:10
lukrowana, 8,5 roku...ojej...ja mam nadzieje ze najdalej po 3 latach moja terapia zakonczy sie.

obiecalam sobie ze juz NIGDY sobie krzywdy nie zrobie. w razie szalu zlosci/rozpaczy najwyzej potne poduszke.ale sobie nic.

dzis mam dobry nastroj.bylam w szpitalu dzieciecym, zapisalam sie na wolontariat, pielegniarka baaaaardzo mio mnie przyjela)))
jak pomagam innym czuje sie potrzebna a to super uczucie :P no i pogadalam od serca z przyjaciolka ktora mnie rozumie i zawsze wspiera :P
i nie musialam dzis brac tabletki...jestem spokojna..hurra :P
chciałabym byc spokojna jak woda w jeziorze, tymczasem jestem jak wzburzone fale....

przez Heledore 06 sty 2018, 11:43
shira123 napisał(a):obiecalam sobie ze juz NIGDY sobie krzywdy nie zrobie. w razie szalu zlosci/rozpaczy najwyzej potne poduszke.ale sobie nic.

Super! Trzymam kciuki, żeby się udało :great:

shira123 napisał(a):dzis mam dobry nastroj.bylam w szpitalu dzieciecym, zapisalam sie na wolontariat, pielegniarka baaaaardzo mio mnie przyjela)))
jak pomagam innym czuje sie potrzebna a to super uczucie :P

Ja bym nie mogła pracować w szpitalu. Wciąż nie mogę się pogodzić z tym, że Ci, którzy chcą żyć- umierają szybko, a Ci którzy nie chcą- żyją dalej :bezradny: Poza tym bardzo rozstraja mnie patrzenie na cierpiące dzieci. :(

F 41.2 | F 60.3

Miał ciężkie serce

Moderator

przez chojrakowa 07 sty 2018, 02:11
Jak u Was Robaczki?

Ja miałam wolny dzień, który poświęciłam na uciekanie przed góvnianymi myślami. I nawet w sumie nieźle wyszło, wygląda na to, że to moja mocna strona.
Jednak jak się pracuje non stop to mniej czasu na takie zabawy, zaś plus. :pirate:
Olśniło mnie, że chyba jednak będę się musiała spotkać niedługo z moim magikiem od tabletek, jak tak dalej pójdzie i martwię się trochę, że ich przybędzie.
Serio moje życie (samopoczucie, zdolność do działania, podejmowania decyzji, istnienia w społeczeństwie itd itd) jest aż tak uzależniona od chemii (i to takiej chvjowej)?
I to już tak zawsze będzie?
Na jakieś przemyślenia po nocach mi się zebrało, wybaczcie dziewczęta :roll:

Ja mam znowu zmianę warty, z napięcia max i nieprzespanych nocy zjeżdżam w dół i nie mogę rano wstać, co ma pakiet plusów i minusów ofc. Zaraz podam rękę depresji, na imię mam Obojętnie.

przez Heledore 07 sty 2018, 07:32
chojrakowa, u mnie podobnie. I podobne rozmyslania, z podobnymi wnioskami. Do tego nałożyły mi sie informacje o nowotworach w rodzinie. :bezradny:

Mimo, że wiem, że bez 'cukierków' dość szybko próbowałabym się z tym światem pożegnać, to zawsze gdzieś tam tęsknię do czasów bez nich.

Co do spania- zaczynam się wspomagać imovane, także stresik jest- jak to zawsze przy nowych 'cukierkach'. No ale mam nadzieję, że jakoś mi ten sen unormuje.

Uciekanie w pracę to całkiem ciekawa rozrywka, ale szybko można się doprowadzić do stanu ledwie funkcjonującego. Przynajmniej ja tak mam. :pirate:

Jadę zaraz z powrotem do Francji kończyć erasmusa. Zostało 5 tygodni. I zobaczymy co dalej.

F 41.2 | F 60.3

Miał ciężkie serce

Moderator

przez chojrakowa 08 sty 2018, 00:49
Paramparam, zazdroszczę tej imovanki, bardzo lubię. Na pewno się wyśpisz, może po odpowiedniej dawce, ale za to błogo .
Ja wykrakałam i dziś spałam 3 (słownie: trzy) godziny i na koniec tej chvjowej drzemki zlałam się cała zimnym potem aż mi między cyckami spływało. Przepraszam za ten opis, ale nie ma dla mnie obrzydliwszego uczucia w nocy niż zimny pot płynący w tym miejscu strumieniem. :pirate:
10h kelnerki, 5km z buta spaceru na wyciszenie, usiadłam nieco do nauki (gónwo a nie nauka) i o, proszę, północ. Siedzę i jem suszone morele, napiję się zaraz bawarki, zapalę szluga patrząc na morze i idę spać. Spać, albo miotać się, who knows. Tylko spokój może mnie uratować.

(no to po mnie 8) )
Nie ma takiego boga, który wybaczyłby Ci Twoje łajdactwo

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Evil boy for life

przez shira123 08 sty 2018, 13:39
u mnie psychicznie dobrze, odkrecilam sprawe ze studiami :D :D fizycznie zapalenie gardla ale ide dzis do psychologa, napisze jak bylo.snil mi sie nawet wczoraj hihi :P
chciałabym byc spokojna jak woda w jeziorze, tymczasem jestem jak wzburzone fale....

przez Heledore 08 sty 2018, 16:04
chojrakowa, shira123, :papa: hej dziewczyny

Melduję się z mojej francuskiej siedziby.

chojrakowa napisał(a):Paramparam, zazdroszczę tej imovanki, bardzo lubię. Na pewno się wyśpisz, może po odpowiedniej dawce, ale za to błogo .

Oj prawda! Szczerze mówiąc- bałam się przed jej wzięciem (klasyyyyka), ale tak, jak mówisz- podziałała bardzo dobrze :)

chojrakowa napisał(a):Ja wykrakałam i dziś spałam 3 (słownie: trzy) godziny i na koniec tej chvjowej drzemki zlałam się cała zimnym potem aż mi między cyckami spływało. Przepraszam za ten opis, ale nie ma dla mnie obrzydliwszego uczucia w nocy niż zimny pot płynący w tym miejscu strumieniem. :pirate:

Niestety znam to bardzo dobrze :evil: też nienawidzę tego uczucia. Kiedy budzisz się nocą zlana zimnym potem :roll: ale! dzisiaj mnie to ominęło :yeah:
shira123, super, cieszę się bardzo, że Ci się udało :) Co do śnienia o psychologu- mi się często śnią wizyty u mojego psychiatry :P

F 41.2 | F 60.3

Miał ciężkie serce

Moderator

przez shira123 09 sty 2018, 21:29
hej dziewczyny :P

wczoraj bylam u nowego psychologa -faceta.pierwsze wrazenie b.dobre, budzi zaufanie, taki troskliwy i empatycznie.dobrze sie z nim rozmawia.bede chodzic co tydzen, wiec super :P na NFZ znalazlam

paramparam zazdroszcze tej Francji) bylam 20 lat temu na wymianie w liceum. czy Francuzi nadal na powitanie caluja w oba policzki?

zalozylam dzis bloga.TAKI moj dzienniczek nastrojow.chce zobaczyc czy jest wiecej pozytywnych czy negatywnych.
www.mojwewnetrznyswiat.blogi.pl

przez Heledore 11 sty 2018, 07:13
Hej Kochane,

shira123, no to super :great: trzymam kciuki, żeby Ci się z nim dobrze "terapiowało" ;)
Tak, wciąż mają ten sam zwyczaj ;) Na początku trochę mnie to wytrącało, bo jednak z reguły spotykałam się z 1 (u nas) albo 3 (na wschodzie) 'buziakami'.

I znów obudziłam się dzisiaj o 5... Co to się dzieje, że nawet z Imovane nie można si wyspać...?

F 41.2 | F 60.3

Miał ciężkie serce

Moderator

przez shira123 11 sty 2018, 21:13
to cholerne borderline, nienawidze tego, od dwoch dni kompletny dol, jestem beznadziejna i ciagle mam mysli s i to juz konkretne nawet.dobrze ze nic sobie dzis nie zrobilam. awantura z matka, kolejna, wyszarpnela mi z reki kubek jak robilam kawe...czuje sie jej niewolnikiem, nikim,totalnie nikim, ona mnie niszczy emocjonalnie a potem wspiera...paranoja

przez Heledore 12 sty 2018, 20:39
shira123, jesteś wspaniałą, silną, wartościową kobietą! Trzymaj się tam mocno i nie dawaj temu cholerstwu. Współczuję takiej sytuacji z matką. Niestety znam to skądś. I chyba jedynym wyjściem jest przejść "na swoje". Wtedy ograniczy się takie akcje do minimum. :bezradny:

U mnie też nastrój w kratkę i to tak całkowicie- dwa dni tak, dwa dni siak. A to wstaję całkiem wypoczęta, a to ledwo się z wyrka zbieram :roll: Ale nie daję się póki co. Kawa w dłoń i do przodu!

F 41.2 | F 60.3

Miał ciężkie serce

Moderator

Sortuj wg