Objawy nerwicy, wszystko o objawach!!!

W tym dziale umieszczane są tematy, w których została udzielona odpowiedź przez psychologa współpracującego z forum nerwica.com. Dział jest zamknięty na nowe tematy. Do tego miejsca trafiają wyselekcjonowane wątki z innych kategorii.

przez sebastian86 21 mar 2016, 00:01
czuje sie taki przytkany az oddychac nie moge swobodnie,..ma ktos dobry sposob na to?
We Are The Champions 2017(L)

przez Thor79 19 kwi 2017, 14:00
Witam wszystkich nerwicowców ;)
Minęły trzy lata spokoju i niestety znowu powrót do Citabaxu :(
Znowu powrócił ucisk i pieczenie w klatce piersiowej, zawroty głowy i ogólnie jest mi słabo na dodatek skoczyło mi ciśnienie.
Póki co 6 dzień zażywania 10mg i jak na razie efektów brak (wiem, że za wcześnie).
Jedynym skutkiem ubocznym są problemy z zaśnięciem i wybudzanie się w nocy oraz pocenie się dłoni.
Mam nadzieję, że wkrótce mój stan się poprawi...
A jak Wy sobie radzicie?
Pozdrawiam

przez ekspert_abcZdrowie 09 maja 2017, 20:14
Thor79, mam nadzieję, że farmakoterapia przyniesie oczekiwane skutki i poczujesz się w końcu lepiej. Pozdrawiam i powodzenia!
Psycholog

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sebastian86 04 lis 2017, 21:22
od rana do teraz ciagle musze ruszac nogami ,nie moge usiedziec za dlugo w miejscu...koszmar...nawet 10 mg relanium nie uspokoilo tej mojej nadpobudliwosci ruchowej...coz mam zrobic zeby ulgi zaznac??
We Are The Champions 2017(L)

przez ekspert_abcZdrowie 15 lis 2017, 18:29
sebastian, a zażywasz coś, oprócz relanium? Mam nadzieję, że relanium to tylko tak doraźnie, w kryzysie. Co z terapią?
Psycholog

przez Samsky 07 gru 2017, 02:23
Witam

Chcialbym porownac swoje objawy moze ktos ma takie same i jakoś daje sobie z tym radę bo ja już mam dość chodzenia po lekarzach.

Problem pojawia się kiedy wstaje z łóżka. Próbując zacząć normalnie jak wszyscy dzien od herbaty i do pracy.
Chodzi o zawroty w glowie tylko nie takie w których pojawia się tzw helikopter ale uczucie miękkiej podłogi cos ala efekt chodzenia po łódce na wodzie.
Drugi objaw to biegunka która spowodowana jest przez IPS czyli zespół nadwrażliwego jelita.
Trzeci objaw to uczucie ciężkich nóg jakby ktoś do nich przyczepił ołów ciężkie i bolące mięśnie nóg podczas chodzenia.

Rozszerzone Badania krwi wporzadku, EKG super cisnienie prawie wzorcowe. Mialem robiony Rezonans magnetyczny głowy i kręgosłupa ktore tez nic nie wykazaly. Bednik sprawdzony w normie.

Czy ktoś posiada wymienione objawy i udalo mu sie to ogarnac?

Każda informacja pomoże kochani. Pomysły sugestie cokolwiek.

Z góry pieknie dziekuje za jakákolwiek informacje na ten temat

Pozdrawiam

Przemek

przez sebastian86 11 gru 2017, 22:39
ekspert_abcZdrowie napisał(a):sebastian, a zażywasz coś, oprócz relanium? Mam nadzieję, że relanium to tylko tak doraźnie, w kryzysie. Co z terapią?

relanium doraznie biore,nogi sie troche uspokoily dzieki lekowi homeopatycznemu.terapia dobiega konca, prawie dwa lata jezdzenia...efekty małe...

przez ekspert_abcZdrowie 13 gru 2017, 21:53
relanium doraznie biore,nogi sie troche uspokoily dzieki lekowi homeopatycznemu.terapia dobiega konca, prawie dwa lata jezdzenia...efekty małe...

Jak myślisz, dlaczego efekty są mniejsze niż oczekiwałbyś? Nie twój nurt? Niekompetentny terapeuta? Słaba motywacja do zmiany? W czym upatrujesz źródła kiepskich efektów terapii?
Psycholog

przez sebastian86 17 gru 2017, 23:53
ekspert_abcZdrowie napisał(a):

Jak myślisz, dlaczego efekty są mniejsze niż oczekiwałbyś? Nie twój nurt? Niekompetentny terapeuta? Słaba motywacja do zmiany? W czym upatrujesz źródła kiepskich efektów terapii?

na pewno nurt niezbyt mi odpowiadajacy ,terapeutka natomiast odpowiadala mi raczej.motywacja rzeczywiscie niewielka do zmian.jakby zdrowienie stracilo sens...ja jestem po prostu trudnym przypadkiem,chociaz nie mowie ze nie ma szans mnie wyleczyc.widocznie potrzeba czegos oryginalnego

przez *Monika* 18 gru 2017, 00:38
Samsky napisał(a):Witam

Chcialbym porownac swoje objawy moze ktos ma takie same i jakoś daje sobie z tym radę bo ja już mam dość chodzenia po lekarzach.

Problem pojawia się kiedy wstaje z łóżka. Próbując zacząć normalnie jak wszyscy dzien od herbaty i do pracy.
Chodzi o zawroty w glowie tylko nie takie w których pojawia się tzw helikopter ale uczucie miękkiej podłogi cos ala efekt chodzenia po łódce na wodzie.
Drugi objaw to biegunka która spowodowana jest przez IPS czyli zespół nadwrażliwego jelita.
Trzeci objaw to uczucie ciężkich nóg jakby ktoś do nich przyczepił ołów ciężkie i bolące mięśnie nóg podczas chodzenia.

Rozszerzone Badania krwi wporzadku, EKG super cisnienie prawie wzorcowe. Mialem robiony Rezonans magnetyczny głowy i kręgosłupa ktore tez nic nie wykazaly. Bednik sprawdzony w normie.

Pozdrawiam

Przemek

NIc nie przychodzi mi do głowy...

A zespół jelita drażliwego? z jakich przyczyn go masz? Bo jeśli z przyczyny przewlekłego, narastający stresu to może „umiejscawiać się” właśnie w przewodzie pokarmowym. A to już zahacza jak dla mnie o zaburzenia nerwicowe.
Psychoterapia!
Główny Moderator

przez niedowierzam 18 gru 2017, 13:27
*Monika* napisał(a):
Samsky napisał(a):Witam

Pozdrawiam

Przemek

NIc nie przychodzi mi do głowy...

A zespół jelita drażliwego? z jakich przyczyn go masz? Bo jeśli z przyczyny przewlekłego, narastający stresu to może „umiejscawiać się” właśnie w przewodzie pokarmowym. A to już zahacza jak dla mnie o zaburzenia nerwicowe.
Psychoterapia!

Tomografia z kontrastem czy bez? Niestety wielu rzeczy tomogrania nie pokazuje, a dopiero rezonans. Tak było też z moją dyskopatią, wyszła dopiero na rezonansie, a nie był to mały pikuś, bo dyskopatia za pierwszym razem sparaliżowała mnie na 3 dni w łóżku, za drugim na miesiąc. Wedlug mnie powinieneś pójść do neurologa, hepatologa (wątroba też może dawać takie objawy) i hematologa np. zrobić sobie przepływy żylne, które warto robić z wiekiem.

przez Thor79 01 mar 2018, 09:43
Witam ponownie ;)

Cóż, jestem znowu po roku brania Citabaxu 20mg. Odstawiłem i po 2 miesiącach znowu wróciłem :/
Najgorsze jest to, że zażywam już miesiąc a od ok dwóch tygodni czuję ucisk w klatce piersiowej, czasem zalewa mnie fala ciepła w mostku i robi mi się słabo (takie chwilowe uczucie). Mimo iż doraźnie zażywam jeszcze Hydroxyzynę 10mg to nie widzę zbytniej poprawy.
Wczoraj miałem urlop i spędziłem dzień na totalnym lenistwie :) czułem się zdecydowanie lepiej. A dzisiaj....znowu ten ucisk :/

przez ekspert_abcZdrowie 05 mar 2018, 17:47
Thor79, mówiłeś swojemu psychiatrze o tym ucisku w klatce piersiowej?
Psycholog

przez sebastian86 21 mar 2018, 14:23
czy ktos podpowie mi co robic z tym silnym kacem od rana?to jeszcze gorsze od "klasycznego" kaca...silny ucisk glowy ,klopoty z oddychaniem i bol karku,oslabienie...

Sortuj wg