Objawy nerwicy czy choroba ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Objawy nerwicy czy choroba ?

przez martuskaa1919 24 lut 2018, 14:05
Witajcie, jestem tu nowa

z nerwicą żyję już 5 lat. Zaczęło się od przykrego wydarzenia, którego nie będę teraz opisywać. Od dziecka miałam też "wrażliwą psychikę".
Przez 2 lata miałam spokój, niestety rok temu zaczął się nawrót, po tym jak wykrytu u mnie oponiaka w kącie mostowo możdżkowym. Fakt, że później się okazało, że to tylko asymetryczna kość skroniowa, ale machina ruszyła... Nie ważne. Chodzę do psychologa raz na 2 tygodnie. Dzięki temu chyba się trzymam, staram też sama jakoś sobie z tym wszystkim radzić. Funkcjonuję normalnie oprócz tego, że czasem mam jakiś napad lęku. Wyzwala się on wtedy, gdy mnie coś zaboli itp. Wmawiam sobie choroby od tej wznowy nerwicy. To jest mój problem. Zrobiłam sobie dużo badań, które nic złego do tej pory nie wykazały, prócz jakiś mało istotnych zmian. Dwa tygodnie temu przeszłam zapalenie układu moczowego, brałam antybiotyki. Oczywiście towarzyszył mi czasem strach, żeby to się w jakąś sepsę czy inne gówno nie przerodziło ;) Wyzdrowiałam... ale tydzień temu zaczął mnie boleć cały lewy bok, pod lewą łopatką, trochę lewa ręka i noga. Najbardziej to czuję jak nabieram powietrza. Być może to tylko mięśnie.. No ale poszłam zrobić USG piersi, bo przecież to może być RAK. USG w piersiach nie wykazało kompletnie nic, natomiast w pod prawą pachą mam powiększone węzły chłonne 10-12mm. Pod lewą do 19 mm. Lekarka powiedziała, że są odczynowe i żebym nie panikowała. No ale ja nie mogę, zaczełam wmawiać sobie, że mam chłoniaka. Od tamtej pory mam uczucie temperatury, piecze mnie buzia, temperatury niby nie mam podwyższonej (mierzę pare razy dziennie i jest 36 do 37 w zależności od pory dnia). Czuję się jednak jakbym miała być chora. Poszłam zrobić morfologi krwi pełną, OB, CRP... Oczywiście wszystko w normie. Niestety uczucie temperatury i wypieki nie chcą mnie opuścić. Ciągle myślę, że to może być ten chłoniak, tylko nie ma objawów w badaniach krwi, przecież to może się zdarzyć... Powoli się coraz bardziej nakręcam.. Już kiedyś miałam podobne uczucie gorąca na twarzy i minęło samo po okolo 2 tygodniach. Czy teraz może być to samo? Czy objawem lęku, nerwicy może być uczucie podwyższonej temperatury, uczucie bycia chorym?? Dajcie jakąś radę bo zwariuję...
Offline
Posty
8
Dołączył(a)
24 lut 2018, 13:50

Objawy nerwicy czy choroba ?

przez martuskaa1919 24 lut 2018, 23:20
Byłam u psychiatry, najlepszego w moim mieście. Stwierdził, że moje objawy nie są na tyle poważne, bym musiała faszerowac się lekami. Dostałam tylko jedno opakowanie pramolanu. Leków nie mam codziennie. Zdarzają się może raz na tydzień lub dwa. Chyba że sama go wywołam jakimś strachem przed chorobą. Funkcjonuje niby normalnie, ale chyba w ostatnim czasie za bardzo skupilam się na swoim ciele i tych objawach o jest trochę gorzej. Chyba wybiorę się znów do psychiatry. Możesz mi coś więcej napisać o SSRI? Dlaczego trzeba zaczynać od minimalnych dawek? Są jakieś duże skutki uboczne?
Offline
Posty
8
Dołączył(a)
24 lut 2018, 13:50

Objawy nerwicy czy choroba ?

Avatar użytkownika
przez Apek 24 lut 2018, 23:38
martuskaa1919, jeśli faktycznie Twoje problemy nie są aż tak uciążliwe, to faktycznie nie ma sensu faszerować się lekami. Tak naprawdę ciężko stwierdzić jakie są długotrwałe skutki ich stosowania. To, że występują lęki to też funkcja obronna organizmu. Zdrowy człowiek też odczuwa lęk. Do tego SSRI słabo nadają się do leczenia, raczej do tłumienia. To nie "pigułki szczęścia".

Dawki się stopniowo zwiększa właśnie z uwagi na skutki uboczne. Są różne leki, i różnią się działaniem i skutkami ubocznymi. Chociaż wszystko jest też dość indywidualne.
Avatar użytkownika
Online
Posty
1551
Dołączył(a)
19 lut 2018, 21:19

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Objawy nerwicy czy choroba ?

przez wkuuporr 25 lut 2018, 00:15
Choroba to może być jak na jakimś skanie wykryją, że mózg jest uszkodzony lub jak zmierzą w jakiś sposób ilość serotoniny/dopaminy/noradrenaliny itd. itp. w mózgu. Aby była choroba to musi być jakiś dowód. A jeżeli problem dotyczy psychiki i nie można tego w żaden sposób zobaczyć z zewnątrz, to wtedy według mnie jest to zaburzenie. Psychika została zaburzona i tyle. Jeżeli zaburzenie psychiki zostanie odzwierciedlone fizycznie po serii badań i zostaną przedstawione dowody, że coś w mózgu jest nie tak, jest za mało czegoś itd. itp. to wtedy można mówić o chorobie.
Offline
Posty
700
Dołączył(a)
07 sty 2018, 22:30

Objawy nerwicy czy choroba ?

Avatar użytkownika
przez Apek 25 lut 2018, 00:27
wkuuporr, to że czegoś nie widać, nie znaczy, że tego nie ma. To, że nie wynaleźli skanu do zmierzenia tego, nie znaczy że to nie jest to. To, że nie ma na coś dowodu, nie znaczy, że nie jest to prawdą :smile:
Avatar użytkownika
Online
Posty
1551
Dołączył(a)
19 lut 2018, 21:19

Objawy nerwicy czy choroba ?

przez wkuuporr 25 lut 2018, 00:41
Apek napisał(a):wkuuporr, to że czegoś nie widać, nie znaczy, że tego nie ma. To, że nie wynaleźli skanu do zmierzenia tego, nie znaczy że to nie jest to. To, że nie ma na coś dowodu, nie znaczy, że nie jest to prawdą :smile:

Ja nie mówię, że tego nie ma. Ja mówię, że jeżeli nic nie widać, to jest to zaburzenie. A zaburzenie może być równie poważne jak choroba. Zaburzona psychika/dusza to coś strasznego.
Offline
Posty
700
Dołączył(a)
07 sty 2018, 22:30

Objawy nerwicy czy choroba ?

przez dix_74 25 lut 2018, 14:43
"Leczenie zaczynać od bardzo małych dawek leku np.2,5 mg esitalopramu do dawki terapeutycznej 10mg.
Z lektury wcześniejszych postów wiem,że chorzy przerywają leczenie lekami SSRI ,gdyż zaczynają od zbyt wysokich dawek.Lek należy wprowadzać bardzo powoli do dawki terapeutycznej.Lekiem z wyboru pierwszego rzutu w tego typu zaburzeniach jest escitalopram/lexapro,depralin,mozarin itp."

men to wszystko co mówisz jest bardzo pomocne i pokrywa się z tym co mówi moja pani psychiatra. Właśnie od wczoraj zacząłem wprowadzać lexapro i właśnie od 1/4 porcji i tak po trochu aż do pełnej dawki.
Offline
Posty
19
Dołączył(a)
07 gru 2017, 20:51

Objawy nerwicy czy choroba ?

Avatar użytkownika
przez Apek 25 lut 2018, 16:19
Ja to czasem wolę zwiększyć szybciej dawkę i mieć to już z głowy (chyba przez nerwicę denerwuję się jak zbyt długo jestem na niskiej dawce i muszę czekać).
Avatar użytkownika
Online
Posty
1551
Dołączył(a)
19 lut 2018, 21:19

Objawy nerwicy czy choroba ?

przez dix_74 25 lut 2018, 18:05
Apek napisał(a):Ja to czasem wolę zwiększyć szybciej dawkę i mieć to już z głowy (chyba przez nerwicę denerwuję się jak zbyt długo jestem na niskiej dawce i muszę czekać).


Może i jest to jakieś wyjście ale wolę jednak podchodzić do tego spokojnie , szczególnie że nie wiem czego się mogę spodziewać , i to mnie najbardziej przeraża .
Offline
Posty
19
Dołączył(a)
07 gru 2017, 20:51

Objawy nerwicy czy choroba ?

przez martuskaa1919 25 lut 2018, 19:05
Ja to bym chciała poradzić sobie bez leków... Od 5 lat jakoś daje radę, od roku mam nawrót i męczy mnie to trochę bo zawsze jakoś potrafiłam wyjśćz tego, a teraz niby jest w miarę ok, ale nie do końca... Najgrsze jest to, że moja nerwica przerodziła się w hipohondrię i wszystkie moje lęki są na tle chorobvowym. Od tygodnia mam uczucie temperatury, choć termometr pokazuje 36,6 do max 37 w ciągu dnia. Mam rumieńce na twarzy, pieką mnie oczy i czuje się jakbym miała być chora . Ale niby nie jestem. Straszne jest to, że przypasowałam sobie moje objawy do chłoniaka i nie potrafię się z tego wyplątać, póki nie zrobię wszystkich badań. Mam powiększone niby odczynowo węzły chłonne pod pachami i od tego się zaczęło.... Najgorsze jest to, że moje objawy faktycznie pasuja do chłoniaka ( węzły powiększone, uczucie bycia choym, zmęczenie... ) . I co ja mam zrobić :(
Offline
Posty
8
Dołączył(a)
24 lut 2018, 13:50

Objawy nerwicy czy choroba ?

przez martuskaa1919 25 lut 2018, 23:06
No właśnie usg piersi zrobiłam bo boli mnie cały czas lewy bok i łopatka , czasem ręka. Najbardziej jak robię wdech. Bałam się, że to jakiś guz piersi. Ale piersi mam czyste natomiast pod lewa pacha tam gdzie mnie boli mam powiększone wezly chlonne do 19 mm. Pod druga pacha do 12 mm. Stwierdzono że są odczynowe ale oczywiście ja nie wierzę. Doszło uczucie podwyższonej temperatury, wypieki , ciepła skóra itp. I już chłoniak. Zrobiłam sobie morfologie pełna , CRP, OB A nawet ASO na paciorkowce. No i wszystkie wyniki super. W normie morfologia, OB 6, CRP 1,64. ASO 94 a norma do 200. Tyle że objawy nie mijają. Naczytalam się że we wczesnym stadium chłoniaka można mieć wyniki krwi w normie i dupa. Chyba odetchne dopiero jak mi wytna ten węzeł i sprawdza go... Tylko czy ktoś wogole będzie chcial to zrobić hah. Wymiekam już ze soba. Niby wiem że się nakręcam tylko a nie mogę przestać się tym zamartwiac.
Offline
Posty
8
Dołączył(a)
24 lut 2018, 13:50

Objawy nerwicy czy choroba ?

Avatar użytkownika
przez Apek 25 lut 2018, 23:09
Łopatka może boleć z powodu nadwyrężenia (dźwiganie ciężkich zakupów chociażby).
Ból w lewym boku i problemy z oddychaniem to bardzo często objaw nerwicy.
Ból w lewym boku jest kujący, gniotący, uciskający?
Avatar użytkownika
Online
Posty
1551
Dołączył(a)
19 lut 2018, 21:19

Objawy nerwicy czy choroba ?

Avatar użytkownika
przez Teksas 26 lut 2018, 00:14
martuskaa1919 napisał(a):No właśnie usg piersi zrobiłam bo boli mnie cały czas lewy bok i łopatka , czasem ręka. Najbardziej jak robię wdech. Bałam się, że to jakiś guz piersi. Ale piersi mam czyste natomiast pod lewa pacha tam gdzie mnie boli mam powiększone wezly chlonne do 19 mm. Pod druga pacha do 12 mm. Stwierdzono że są odczynowe ale oczywiście ja nie wierzę. Doszło uczucie podwyższonej temperatury, wypieki , ciepła skóra itp. I już chłoniak. Zrobiłam sobie morfologie pełna , CRP, OB A nawet ASO na paciorkowce. No i wszystkie wyniki super. W normie morfologia, OB 6, CRP 1,64. ASO 94 a norma do 200. Tyle że objawy nie mijają. Naczytalam się że we wczesnym stadium chłoniaka można mieć wyniki krwi w normie i dupa. Chyba odetchne dopiero jak mi wytna ten węzeł i sprawdza go... Tylko czy ktoś wogole będzie chcial to zrobić hah. Wymiekam już ze soba. Niby wiem że się nakręcam tylko a nie mogę przestać się tym zamartwiac.


No, nakręcasz się ewidentnie. Przechodziłem przez to samo, tak jak mnóstwo osób tutaj. U mnie akurat bez SSRI nie dało rady. Zażywałem je półtora roku. Wiedz jedno: nie masz chłoniaka, a Twój mózg obecnie gra przeciwko Tobie. Przerabiałem też różne bóle. Ból pod łopatką i w klatce piersiowej (zwiększający się podczas nabierania głębiej powietrza) to po prostu nerwoból. Skoro lekarz wykluczył chorobę fizyczną, to trzeba szukać w psychice. Trzymaj się.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
450
Dołączył(a)
12 kwi 2016, 21:05

Objawy nerwicy czy choroba ?

przez martuskaa1919 26 lut 2018, 11:26
Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi. Ze mną to właśnie jest dziwna sprawa. Na co dzień funkcjonuję normalnie, dotyka mnie co prawda jakaś tam somatyzacja ze strony nerwicy, ale radzę sobie. Czasem jednak dopada mnie wieczorem jakiś nagły lęk bo coś sobie wkręcę, potrafię jednak szybko sobie z nim poradzić. Może to zasługa psychologa? Jeśli chodzi o psychiatrę to skończyłam brać opakowanie Pramolanu (psychiatra kazał mi brać tylko jedną tabletkę przed snem - właściwie to wymusiłam trochę ten Pramolan). I w zasadzie nie wiem czy coś się zmieniło. Chyba nic. Chciałabym bardzo poradzić sobie bez leków, zaczęłam nawet ćwiczyć jogę na wyciszenie i poprawę kondycji. Tylko jest jeszcze jeden mankament. Brak mi sił. Tak po prostu- chęci i motywację mam, ale ciągle czuję się zmęczona... Wiem, że to przez nerwicę, ale to utrudnia czasem życie... macie może na to jakiś sposób ? U mnie jest tak, że są miesiące, że tryskam energią (mam nadzieję, że tak się stanie wiosną), a są miesiące jak teraz, że najchętniej bym siedziała lub leżała po pracy i oglądała TV lub siedziała na necie... Jak to zmienić, gdy ciało czuje takie przytłaczające zmęczenie?
Offline
Posty
8
Dołączył(a)
24 lut 2018, 13:50

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

Przeskocz do