Nocne Smarki

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Nocne Smarki

Avatar użytkownika
przez mhrps 26 mar 2017, 10:07
Jest tu taka zagwozdka. Obecne partie mają tendencje, by obrzucać się epitetami pejoratywnej lewicowości. Tak naprawdę wszystkie partie są lewicowe, oprócz Korwina. Jedne są lewicowe gospodarczo, inne - lewicowe obyczajowo. Jeśli chodzi o Nowoczesną, to na pewną nie będzie ona postrzegana obiektywnie jako partia lewicowa, jedynie przez przeciwników będzie określana jako lewacka, bo liberalna w sprawach obyczajowych ;)
Wszystko, czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1637
Dołączył(a)
24 sie 2016, 01:46
Lokalizacja
Internet

Nocne Smarki

Avatar użytkownika
przez kahir 26 mar 2017, 11:40
Gospodarczo nie ma żadnej, only Razem - gospodarczo i obyczajowo. Obyczajowo był Twój Ruch i umiarkowanie SLD. Teraz stare postokomuchy z SLD już prawie kaput i good, Twój Ruch zginął razem z dildem Palikota. A cała reszta to konserwatywne prawice (PO, PSL), umiarkowanie konserwatywna centroprawica, czyli banksterzy z Nowoczesnej, ultrakonserwatywna, nacjonalistycza katolicka prawica kupująca wyborców paroma (wcale nie dziwię się, że ludzie na to poszli po aferzystach i zlodziejach z PO) hasłami socjalnymi nie mającymi pokrycia w planie budżetowym - PiS, no i oszołomy od seksisty Korwina, czyli prawicowa, konserwa z gimbazy. No i jeszcze heilujący naziole i faszole z ONRu i Młodzieży Wszechpolskiej. Polska scena polityczna w pigułce. Ja jestem dumny z bycia lewicowcem, bo od 1,5 roku mojej działalności polityczno-spolecznej udało nam się pomóc tysiącom ludzi - w sądach pracy, w zakładach pracy, wymuszając m.in. na Uniwersytecie Łódzkim i kilku innych instytucjach publicznych klauzulę zatrudnienia dla np. ochroniarzy, którzy do tej pory byli zatrudniania na umowę o dzieło na 5,50(!!!)zł brutto za godzinę. To nasza koleżanka wymyśliła i zapoczątkowała Czarny Protest, który potem podjęły setki różnych grup i organizacji, udało nam się uruchomić program refundacji in vitro w 3(?) miastach w Polsce (18 tysięcy podpisów pod inicjatywą uchwałodawczą z Warszawy PO wyrzuciło do kosza niestety), teraz zebraliśmy w całej Polsce ponad 100 000 podpisów pod referendum szkolnym z puli 0,5 mln. To tylko kilka przykładów. U nas nikt na tym nie zarabia na działalności politycznej, oprócz 9 osób na etacie, które dostają 3 tys. zł na umowie o pracę, bo musiały zrezygnować z pracy zawodowej, w której niektórzy zarabiali 3 x więcej. Tym się zajmuje prawdziwa lewica, nie machaniem sztucznym kutasem przed kamerą, a propos Twojego Ruchu. Pomagamy ludziom, staramy się ich uświadamiać w ich prawach, budujemy społeczeństwo obywatelskie oddolnie. No i nie jesteśmy partia jednego człowieka-wodzowską, wszystkie procedury mamy transparentne i demokratyczne, a władze krajowe, to łącznie ponad 100 osób w różnych organach szczebla krajowego, które podejmują decyzje kolegialnie, w głosowaniach. Tak samo działa to na szczeblach lokalnych, w okręgach i miejscowościach. Sam nie wierzyłem, że może sie pojawić taki twór polityczny na zabetonowanej polskiej scenie, aż do 2015 roku. To jest i tym się zajmuje lewica. Dziękuję.
świat jest pełen psychologów.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
503
Dołączył(a)
10 kwi 2011, 19:02

Nocne Smarki

Avatar użytkownika
przez ben rei 26 mar 2017, 18:20
W swoim stylu odpowiem Ci, że we dupie mam rozmawianie merytoryczne na takie tematy na forum dla szajbusów. A szajbustwo u Ciebie nie małe jak mi proponujesz jakąś dokładniejszą analizę ich programu kiedy się ośmieszają w esencji - deklaracji programowej. Ekonomia..tak macie ją w małym palcu, Balcerowicza z Belką zjadacie na śniadanie, walnijcie kolejną stawkę wyższą od 0,32 i jeszcze raz podwyżkę płacy minimalnej, i patrzmy jak Polska płonie. Z tym swoim Adriankiem możesz sam porozmawiać, pewnie często mu herbatkę parzysz i po pączki latasz, ja go trochę w rozmowach w tv widziałem, i siedział jak mysz pod miotłą kiedy podnoszone były ważne kwestie ekonomiczne, ale jak mantra powtarzał te swoje co złotówkę więcej pacy minimalnej.

Tutaj na przemarszu ze swoją czerwoną hołotą, flagi Che Guevary itd.
https://www.youtube.com/watch?v=BFFIfHyurzc
fubar
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1077
Dołączył(a)
16 kwi 2015, 19:33

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nocne Smarki

Avatar użytkownika
przez kahir 27 mar 2017, 01:59
Adrian jest członkiem Zarządu Krajowego, ja innego organu, pracujemy razem rzadko. Poza tym po pączusie mogę latać osobom, które lubię, jego jedynie szanuję za wiedzę i inteligencję, rzeczy, których Tobie brakuje. Jakby najprościej, bo widzę, że z ekonomią trzeba do Ciebie jak do kawałka chodnika: przykład USA - swoja potęgę gospodarczą zbudowali m.in. na wysokiej progresji podatkowej (zakładam, że nawet nie wiesz jak to działa i myślisz, że jak jest próg podatkowy np. 75%, to się zabiera komuś 3/4 zarobionego hajsu). Jak wysokiej? Nawet 98% dla najbogatszych. Ofc już nie mają takich progów, ale nadal dużo wyższe niż w PL. Dania, Szwecja, Finlandia, Niemcy. Zaczynali po DWŚ od 50 x gorszej sytuacji niż PL teraz. Co mieli? Wysoką progresję podatkową połączona z godną płacą minimalną. Jak to działa? Wyjaśnię jak 5-latkowi. Wprowadzamy wyższy podatek dla zarabiajacych dużo i najwięcej, obniżamy dla większości społeczeństwa. Na poczatku już i tak bogaci są źli, bo zarabiają trochę mniej. Natomiast powiedzmy 80% społeczeństwa zarabia więcej. I tu wchodzi magia - podatek konsumpcyjny! Biedni mają więcej hajsu, więc wiecej kupują, korzystają więcej z usług, na ktore wcześniej nie było ich stać, kumulują kapitał. Nagle, po kilku latach okazuje się, że te pozostała część zaczyna z powrotem zarabiać tyle, co wcześniej, bo biedni od nich kupują uslugi i towary. Magia! Po 15 latach najbogatsza część zarabia więcej niż kiedykolwiek, a płaca minimalna rośnie. Do tego wiecej hajsu trafia na służbę zdrowia, szkoły, infrastrukturę, emerytury. Nosz /cenzura/, po prostu imposibru żeby działało, nie? Działa w wielu krajach, ale by zadziałało potrzeba nastu/kilkudziesięciu lat, a pokłosiem chujowo przeprowadzonej przemiany ustrojowej (Balcerowicz został sam na placu boju, bo nawet jego mentorzy od których czerpał pomysły na swój plan niedawno przyznali, że się mylili i przemianę dało się przeprowadzić bez wyrzucania milionów ludzi poza nawias społeczeństwa) jest kompletna krótkowzroczność, bo za PRL nie było nic, potem nagle wszystko, więc ludziom się trochę (ciężko im się dziwić - syndrom głodującego, który dostał posiłek) w dupach poprzewracało i chcieli się nachapać jak najszybciej, często kosztem innych. To, że jesteś w taki sam sposób oszukany przez system wcale mnie nie dziwi, dziwi natomiast buta, impertynencja i całkowity brak argumentów, bo nawet z korwinistami da się czasem pogadać. Poczytaj sobie o przemianie ustrojowej w PL, o ustrojach politycznych USA (ofc do Trumpa, bo teraz zaczyna to się zmieniać), Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii. W Polsce jest wręcz degresja podatkowa, bo wszyscy płacimy (to ofc jak najbardziej ok) taki sam VAT, więc ciężar utrzymania państwa spoczywa na 90% biedniejszej części społeczeństwa. Podatek dochodowy, to niewielki fragment wpływów do budżetu - niespodzianka, nie? ;)

A odnośnie Zandberga, to nie moja, ani jego wina, że Marksa, którego filozofię Stalin i inni wykorzystali jako podkładkę do zbudowania komunizmu, a którego miał na koszulce ludzie błednie utożsamiają z komunizmem. To był tylko filozof, ktorego szczerze mam w dupie, bo robię politykę nie filozofię. No i powiedz mi, co robiłeś Ty w wieku 15 lat (o ile jesteś starszy), oprócz marszczenia freda do plakatu Britney Spears, kiedy on już angażował się w - co sam przyznaje - wątpliwą działalność, ale jednak, polityczną.

A odnośnie nazywania ludzi z forum szajbusami, to obrażasz wszystkich tu i sam siebie. Ja tam, choć już jestem bliski wyleczenia, a przynajmniej na dobrej do tego drodze, uważam sie po prostu za osobę chorą, pokiereszowaną przez życie i ludzi. Jeśli uważasz się za szajbusa... cóż, zachowujesz się tak, że może nie jest to zupełnie nieadekwatne, ale to Ty to powiedziałeś w pierwszej kolejności. Musisz się jeszcze bardzo dużo nauczyć, pozdrawiam, karaluchy pod poduchy!
Avatar użytkownika
Offline
Posty
503
Dołączył(a)
10 kwi 2011, 19:02

Nocne Smarki

Avatar użytkownika
przez ben rei 27 mar 2017, 12:15
Zbudowało USA swoją potęgę na tej wysokiej progresji podatkowej tak jak JP2 obalił komunizm. Piękny wykład, piękny sen miałeś, taki czerwony, możesz napisać rozdział do książki o ekonomii do szkoły podstawowej, albo nie, bo później zapamiętają tylko tą łopatologię utopijną a zostaną w końcu wyborcami. Odłóż tą książkę z kolorowankami na czerwono i skończ marszczyć freda, że przeczytałeś i teraz zmasakrujesz Balcerowicza :D Oświecę Cię jak Ty mnie, w Polsce po obaleniu komunizmu były 3 progi PIT do 2008, w pewnym momencie 3ci wynosił 45%, ale tak tak to za mało, miało być 90%, a najlepiej 100%. Z tej grabieży towarzysz Zandberg miałby uposażenie za swoją ideę wolności, równości i braterstwa, bo mu się biedaczkowi standard życia najwyraźniej obniżył po latach kiedy mu tatuś z mamusią opłacało liceum. W ogóle strasznie się zestarzał na te 26 lat, posiwiał, bo marsz pajaców z mojego filmu jest z 2006 r., ja w wieku 15 lat dostawałem się do najlepszego liceum w mieście, a więc publicznego rzecz jasna, a on w wieku 27 lat pierd...kocopoły na ulicy ze staruchami pomalowanymi na czerwono.
fubar
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1077
Dołączył(a)
16 kwi 2015, 19:33

Nocne Smarki

Avatar użytkownika
przez kupmitrumne 27 mar 2017, 17:43
ben rei napisał(a):Partia Razem...rudy kretyn co łaził ulicami i wykrzykiwał hasła rodem z rewolucji bolszewickiej, teraz zapuścił brodę i udaje spokojnego mędrca.

Deklaracja programowa tej Twojej Partii Razem:

1. PAŃSTWO PO STRONIE PRACOWNIKÓW I PRACOWNIC = całość, komuna 2.0, totalny brak podstawowej wiedzy z ekonomii
2. SPRAWIEDLIWE PODATKI DLA WSZYSTKICH - całość, dojebiemy bogatym aż się zesrają co tam krzywa Laffera srać ekonomię jeszcze raz
3. PAŃSTWO, KTÓRE BUDUJE MIESZKANIA - wszystkie rządy po kolei budowały...stos gówno wartej gadki, tu będzie jeszcze gorzej bo patrz 2 powyższe
4. W SŁUŻBIE ZDROWIU, A NIE ZYSKOM - /cenzura/ dzizys ja /cenzura/ model Siemaszki kochamy kacapię i się tego nie wstydzimy, zatrzymamy prywatyzację szpitali, bo srać ekonomię 3 raz
5 - 7 populistyczne bla bla bla
8. PAŃSTWO NAPRAWDĘ OPIEKUŃCZE = welkam socjalizm, za mało rozdajemy 5000+ będzie!
9. AKTYWNE PAŃSTWO, NOWY PRZEMYSŁ - przespaliśmy 100 lat jak Kaczyński i musimy otworzyć tysiąc kopalni i zrobić tysiąc lokomotyw parowych

to jest dramat /cenzura/, tylko antykościelne hasła i antykoncepcyjne, reszta to śmierdzące tępe bolszewiki


:lol: :lol: u made my day :pirate:
162 cm ironii i cynizmu
Avatar użytkownika
Offline
Posty
10327
Dołączył(a)
13 sie 2013, 12:34

Nocne Smarki

Avatar użytkownika
przez kahir 27 mar 2017, 18:51
Wiem kochaniutki absolwencie najlepszego liceum w mieście (moje gratulacje), jakie progi są i były w Polsce. Są i były złe. A odnośnie Twoich fantazji nt. Zandberga, to muszę Cię rozczarować, ale nie jest komunistą :( Nawet nie wiesz jaka była u nas radość podczas wieczoru wyborczego jak postkomuchy z SLD nie weszły do Sejmu. To, że jakiś kretyn machał flagą z Che gdy Zandberg przemawiał na jakimś na marszu, na który ja osobiście bym nie poszedł, mam to gdzieś. Dopiero wszedłem w ten link, bo podejrzewałem, że to ze spotkania Młodych socjalistów, którym podniecali się kuce, bo 15-letni Zandzio miał tam koszulkę z Marksem. Generalnie, to A.Z. mnie pierdoli, mógłby sobie być i wyznawcą kultu Stalina, ale ma tyle do powiedzenia w partii, co ja czy ponad setka innych osób z władz krajowych. Jakby ktoś wyleciał z jakimiś komunistycznymi ideami, to by został przegłosowany i wylecial by z partii szybciej niż przeliterujesz Belka. Za szerzenie idei komunizmu, faszyzmu, ogólnie rządów autorytarnych i totalitarnych, czy np. seksiwstowskie zachowania, jest u nas postępowanie dyscyplinarne. Wstępowali już tacy i dawno ich nie ma. Też, podobnie jak Ty, mylili komunizm i socjalizm z socjaldemokracją. Jakbyś przeczytał nasz statut, to byś wiedział, że mamy najbadziej demokratyczną procedurę wewnętrzną ze wszystkich partii w PL, ale to 28 stron, więc pewnie ponad Twoje siły. Podejrzewam, że obok Podemosu i duńskich socjaldemokratów, mamy najbardziej demokratyczną w Europie, i taki sam program. Ale Ty wolisz się bawić w internetową gównoburzę i nie potrafisz odnieść do żadnego mojego argumentu lub przedstawić swojego. Uczepiłeś się tego Zandberga i tylko Zandberg to, Zandberg tamto. Nie jesteśmy (jako jedyni obok Zielonych chyba, choć im się nie przyglądałem za bardzo) partią wodzowską, a to, że Zandberg stał sie jedną z twarzy medialnych Razem, to wynik debaty TV z października 2015, którą pozamiatał. Jeśli umiesz trochę w angielski, to weź sobie ściągnij program partii rządzącej w Danii, wg wszelkich rankingów najlepszego miejsca do życia w Europie, z najwyższymi płacami (tylko Lux minimalnie wyprzedza), w tym minimalną, najniższym bezrobociem (w kapitalistycznej Szwajcarii jest mniejsze, ale - uwaga - oni majo w konstytucji wpisaną gwarancję zatrudnienia - jeden z najbardziej socjalnych postulatów politycznych, dużo bardziej socjalny niż progresja), mieszkaniami socjalnymi, wysokimi zasiłkami dla bezrobotnych, etc. Dania tak bardzo komunistyczna, znów - wg wykazów (obczaj, jestże nawet na Wiki) - jeden z najbardziej demokratycznych krajów, na świecie tym razem. Polska dla przykladu jest i była jeszcze za PO i wcześniej demokracją niepełną. Bawimy się dalej w: ja Ci wykładam dane statystyczne, podaję fakty i przykłady z najlepszych gospodarek świata, a Ty wypluwasz z siebie: "komunizm", "czerwoni", "Zandberg i Mao to bracia bliźniaki"? A, bo zapomniałem, ściagnij program polityczny Danii czy Finlandii, nawet Szwecji (też jedna z najsilniejszych i najbardziej innowacyjnych gospodarek) i porównaj z programem, postulatami i działaniami Razem. Niemal identiko.
świat jest pełen psychologów.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
503
Dołączył(a)
10 kwi 2011, 19:02

Nocne Smarki

Avatar użytkownika
przez MamSwojePoglady 12 sie 2017, 22:24
Czy ktoś tu w ogóle bywa ze starej gwardii?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2711
Dołączył(a)
02 mar 2013, 10:42

Nocne Smarki

Avatar użytkownika
przez buka 06 paź 2017, 04:00
a po co?
Jest czas zasiewów i czas odsiewów.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
5134
Dołączył(a)
21 gru 2010, 22:23
Lokalizacja
wawa

Nocne Smarki

Avatar użytkownika
przez ben rei 07 paź 2017, 14:05
chyba żniw...buka leszczu, byłeś na Immolation?
fubar
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1077
Dołączył(a)
16 kwi 2015, 19:33

Nocne Smarki

Avatar użytkownika
przez buka 09 paź 2017, 02:46
jest czas przychodów i czas odchodów zaprawdę powiadam.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
5134
Dołączył(a)
21 gru 2010, 22:23
Lokalizacja
wawa

Nocne Smarki

Avatar użytkownika
przez kupmitrumne 09 paź 2017, 18:46
jest czas sraczki i zatwardzenia , co zrobisz nic nie zrobisz :bezradny:
162 cm ironii i cynizmu
Avatar użytkownika
Offline
Posty
10327
Dołączył(a)
13 sie 2013, 12:34

Nocne Smarki

Avatar użytkownika
przez Gandalf_ino 25 paź 2017, 14:21
siemanko witam was w mojej kuchni :D
dawno mnie juz nie było wrocilem w nowej odsłonie :D
co tam swirki ?
u mnie calkiem spoko narazie siesta - tak tak słodkie lenistwo :)
ps fubi co tam mordeczko u ciebie ?
https://zapodaj.net/e2f1d58e5d023.jpg.html
Avatar użytkownika
Offline
Posty
3
Dołączył(a)
25 paź 2017, 14:16

Nocne Smarki

Avatar użytkownika
przez Kontrast 01 lis 2017, 01:30
kto rucha dzieci?
Nie znam roli którą gram, wiem tylko, że jest moja - niewymienna.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
4236
Dołączył(a)
13 cze 2014, 22:18
Lokalizacja
TKI

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Przeskocz do