Neuroleptyki/leki przeciwpsychotyczne.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Mbleble1990 26 sie 2017, 13:21
dzieki juz dwie osoby mi polecaja ten drugi lek wiec cos w tym musi byc ;d
Olanzapina 15 mg
Sertralina 50 mg
- Schizofrenia prosta
- Starsze - Schizofrenia katatoniczna, depresja zahamowana, depresja urojeniowa, nerwica depresyjna
Ja tylko obserwuje co się dzieje, mam wrażenie, że istnieje i tylko tyle. Obserwuje swoje istnienie ale sam nie istnieje

przez niecały 26 sie 2017, 13:31
no ale jak lekarz przepisał olanzapine to co teraz zrobisz? :p
niecały

przez Mbleble1990 26 sie 2017, 13:36
biore olanzapine tk czy siak bede zmienial, no chyba ze mnie pozytywnie zaskoczy jeszcze w co watpie ale i tak do wizyty i tak mam prawie miesiac jeszcze bo dopiero 20 wrzesnia
Olanzapina 15 mg
Sertralina 50 mg
- Schizofrenia prosta
- Starsze - Schizofrenia katatoniczna, depresja zahamowana, depresja urojeniowa, nerwica depresyjna
Ja tylko obserwuje co się dzieje, mam wrażenie, że istnieje i tylko tyle. Obserwuje swoje istnienie ale sam nie istnieje

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niecały 26 sie 2017, 13:37
rozumie ;)
niecały

przez Mbleble1990 26 sie 2017, 13:41
i tak psychiatra mi da taki jaki on bedzie chcial, nie wiem czy bede w ogole proponowal, da mi taki jaki on uwaza za sluszny ale po cichu i tak bede mial nadzieje na ten ampisulpryd . No ale jak dalej tą olanzapine ktora dajmy dalej by nie dzialala to pierdziele
Olanzapina 15 mg
Sertralina 50 mg
- Schizofrenia prosta

przez AlexCCC 27 sie 2017, 11:19
Wie ktoś jak się nazywa neuroleptyk który jest pochodną kwetiapiny?

przez Mbleble1990 30 sie 2017, 12:13
Moja sytuacja lekowa, od jakiś dwóch tygodni biorę olanzapinę pierw 5 mg przez tydzień, potem przez tydzień 10 mg, wczoraj zmniejszyłem do 7.5 mg a dzisiaj zmniejszam do 5 mg, będę brał 5 mg a zwiększę dopiero jak huśtawki nastroju miną ewentualnie i chętnie zapytam psychiatry o inny lek. Bo ten działa na izolowanie się od ludzi ale wywołuje u mnie huśtawki nastroju a właściwiej silnie pogarsza nastrój. Za zgodą psychiatry oczywiście zmniejszyłem bo powiedział, że mogę sobie zmniejszyć jak będzie za mocno. Czy ten lek jest w ogóle dla mnie? takie pytanie do Was. Od jakiś paru dni biorę też paroksetynę, dodałem ją do olanzapiny. Mam nadzieję, że paroksetyna mnie znieczuli i wtedy będę mógł zwiększyć dawkę olanzapiny bo olanzapina działa na coś ale pogarsza co innego. Najchętniej wypróbował bym inne neurolepty. Yy znaczy dzisiaj zmniejsze do 6.25 mg a od jutra 5 mg będę brał albo nawet mniej np. 2.5 mg

przez Mbleble1990 30 sie 2017, 12:55
Z kolei bardzo dobry nastrój zauważam u siebie jedynie w nocy jak wstaje czyli praktycznie przesypiam to. Tak sobie teraz pomyślałem, żeby może rano brać? Poradźcie coś . Wudezet, Bipolar25, ernest00, niecaly, AlexCCC

przez niecały 30 sie 2017, 13:03
a ja nie wiem co doradzic :bezradny:
niecały

przez Mbleble1990 30 sie 2017, 14:07
oki to liczę na swój umysł, spierd.olony zleksza zreszta co ma byc to bedzie, niebo znajde wszedzie ;d

przez Mbleble1990 31 sie 2017, 07:11
a jednak nie zmniejszałem, dalej jadę na 10 mg bo widzę, że te efekty uboczne w sensie zły nastrój mijają :? :smile: :D 8) :great:
Olanzapina 15 mg
Sertralina 50 mg
- Schizofrenia prosta

przez AlexCCC 31 sie 2017, 17:46
Pobierz jeszcze jak stan się wyrówna wtedy dowiesz się jak działa ten lek z leki trzeba czasu

przez Mbleble1990 01 wrz 2017, 08:18
No biorę cały czas 10 mg olanzapiny. Od jakiś 4 dni mam cały czas dobry nastrój więc te zmiany nastroju minęły, mam nadzieję, że na zawsze. Pomaga na izolację od ludzi też ale nie pomaga na nerwicę natrectw i nerwicę lękową

przez Mbleble1990 02 wrz 2017, 09:52
Subtelnie działa ten lek ( olanzapina ), na 5 mg prawie w ogóle nic nie czułem. Na 10 mg dopiero coś tam poszło. Na schizy wątpię, że taka dawka by pomogła komuś. Miałem efekty uboczne przez parę dni zwłaszcza po zwiększonej dawce ale na szczęście minęły i już parę dni spokój. Jeśli chodzi o działanie to zauważyłem jedynie lepszy humor ale nie cały czas niestety no ale przynajmniej już nie mam takich stanów depresyjnych jak wcześniej więc to chyba tylko efekt uboczny tego leku był. Senności za dnia też nie mam, jedynie po wzięciu leku wieczorem megasenność. Rano o 4-5 i w dzień mam dużo energii. Zauważyłem też chęć kontaktu z ludźmi, więc może pomoże mi to się jakoś ogarnąć w sensie znaleźć pracę, wyprowadzić się od rodziców. Nerwicy niestety nie leczy, natręctw, ataków paniki, histerii ale zacząłem też brać paroksetynę, może ona to zwalczy. Urojeń ksobnych też nie leczy. Jestem też ciekaw czy psychiatra mi zwiększy dawkę olanzapiny do 15mg czy 20, byłoby nawet fajnie bo tak jak już pisałem lek ten działa ale subtelnie bez rewelacji póki co. A większe dawki to już w ogóle postawiły by mnie na nogi i wprowadziły w obroty heh :D

Sortuj wg