Nerwica, natrętne myśli brak energii.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica, natrętne myśli brak energii.

przez Joannawer 15 sty 2018, 22:59
Dobry wieczór.
Od lat cierpię na nerwicę, mam też epizody depresji, choć chyba w zasadzie moje całe życie to depresja, raz lekka, raz większa. Nie odczuwam radości ani entuzjazmu.
Chciałam podnieść problem natarczywych myśli. Zawsze byłam nieśmiała, wiele osób wyczuwając we mnie słabego osobnika bardzo mnie raniło. Te słowa często nawracają w mojej głowie np. że jestem grubasem. Ktoś kto bardzo mnie zranił i publicznie upokorzył użył oprócz teg słowa użył inne słowo ( w trakcie wymiany zdań). Padło tam słowo "router" (nazwa słowa, neutralna, nie nawiązująca w ogóle do wyglądu). Jak tylko słyszę słowo "router" (użyte w całkiem innym kontekście, sytuacji) od razu stoi mi przed oczami tamta sytuacja. Sytuacja która miała miejsce 10 lat temu. Ciągle słyszę "w głowie" tamtą przykrą wymianę zdań (zostałam też nazwana głupią bo nie zrozumiałam do czego służy pewne urządzenie).
Inne przykre słowa (niektóre sprzed 10-15 lat) także mi się przypominają, czasami dzień po dniu. Wystarczy, że np. usłyszę tamto słowo w całkiem niewinnej sytuacji, usłyszane czy na żywo czy w telewizji. Jestem wtedy jeszcze bardziej zdołowana.
Najdziwniejsze jest to, że w dzieciństwie przeżyłam olbrzymie traumy, takie które mają prawo powodować wieloletni stres pourazowy (byłam świadkiem drastycznej śmierci rodzica), ale słowa usłyszane całkiem po tym wszystkim typu "gruba i brzydka" siedzą we mnie (mam takie odczucie) na równi lub niekiedy bardziej niż to co się stało w dzieciństwie.
Do tego jestem pozbawiona energii, życia, wszystko robię na pół gwizdka, nie pracuję zawodową i ledwo ogarniam niewielkie mieszkanie.
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
15 sty 2018, 22:43

Nerwica, natrętne myśli brak energii.

przez Joannawer 17 sty 2018, 17:27
Dodam jeszcze, że wraz z wiekiem niestety te natrętne myśli nie blakną, czuję się tak jakby dane słowa (brzydka i głupia) usłyszała ledwo wczoraj.
Nie lubię siebie, nie mam przyjaciół, czuję się dzień po dniu źle, gdy są dobre dni - umiarkowanie źle.
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
15 sty 2018, 22:43

Nerwica, natrętne myśli brak energii.

Avatar użytkownika
przez Czarna Ważka 28 sty 2018, 00:05
Chodzisz na jakąś terapię?
Jestem Twoją klątwą i przekleństwem, niedokończoną przyjemnością, przegryzioną wargą do krwi...

Niech mi ktoś zrobi przysługę i mnie zastrzeli.
PRZYJAŹNI NIE MA
Avatar użytkownika
Offline
Posty
178
Dołączył(a)
15 mar 2017, 00:31

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Przeskocz do