Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Teksas 15 sie 2017, 17:29
Oczywiście, że mogą to być objawy nerwicy, nawet bardzo typowe. jednocześnie mogą to być objawy wielu innych chorób. Zanim rozpoczniesz leczenie w kierunku nerwicy, trzeba wykluczyć inne dolegliwości i przejść rozszerzone badania. Przynajmniej u mnie tak było.
Nerwica - choroba autoimmunologiczna mózgu, prywatnie wredna dziwka.

Re: Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

przez zwariowałam 23 sty 2018, 03:35
tizziano napisał(a):
Katarzynka35 napisał(a):Witajcie!
Ja też miałam podobnie. Kilka razy juz opisywałam...
Obudziłam się pewnego pieknego dnia w marcu z potwornym bólem głowy- lewa skron i lewe oko, szumem w głowie, takim chaosem w głowie i specyficznymi dźwiękami w uchu, zwlasczza kiedy ruszałam szyja w górę i dół miałam takie pulsowania oraz ucisk w głowie... chodziłam niestabilnie, ale myślałam, że zawroty sa spowodowane bólem glowy... przez pierwsze dni myślałam, ze to migrena, po 4 dniach zaczęłąm szukac pomocy...chodziłam od dr do dr, zrobiłam mnóstwo badań z rezonansem platnym włacznie... w sumie głowa- lewa skroń i lewe oko - bolała mnie non stop przez miesiąc... lekarze po dobrych wynikach stwierdzili, że pozostaje tylko tło nerwicowe (cześniej już miałam, ale inne objawy- glównie napadowanie kołatania serca), ja im nie wierzyłam i szukałam dalej pomocy.... balam się, że to jakies jakieś piekielne zapalenie błędnika, stwardnienie rozsiane, wylewe, guz, borelioza itp...
PO miesiącu głowa przestała boleć... ale na pierwszy plan wysunęły się wówczas zawroty... i tak przez kolejne ponad trzy miesiące... niestabilny chód, uczucie slabych nóg, ziemia usuwała mi się spod nóg, głowa ciężka a szyja za slaba....zachwiania równowagi, uczucie kołysania, wirowania w głowie, miałam wrażenie, że oczy mi skaczą..., ze nie mogę patrzeć w jedno miejsce, bo mi drgają, bola, i jakby ktos mi jes od tyłu ciagnął - takie napięte były... napiety tez był kark, skóra twarzy normalnie ściągała jak po liftingu, drętwiała mi głowa, w niej pusowalo, uciskało, myśli chaotycznie biegały... potem było jeszcze gorzej, bo juz się bałam wychodzić z domu.... w końcu po raz pierwszy udałam się do psychiatry, zapisał efectin, juz po 1 tabletce było zupełnie inaczej - lepiej, a po 5 dniach zawroty minęły, po kolejnym tygodniu pozostałe objawy....
NIgdy nie sądziłam, że nerwica może dawac tak dziwne objawy...
trzymajcie się!!!!!!!!!!!!!!

Hej Katarzynka mam bardzo podobne objawy ale SSRI i Efectin nie pomagją..napisałem do Ciecbie prywatną wiadomość, fajnie jakbys odpisała. pozdrawiam

Mam tak samo,kto pomoże? Męczę się już tak ponad rok,plus dd i depresja,jestem na dnie bo nie widzę wyjścia z tego piekła

przez agusiaheart 27 sty 2018, 18:27
Witajcie,
Od ponad 2 tygodni borykam sie z bólami głowy. W sumie to nie sa bóle to bardziej jest jak ucisk. Najpierw czułam po lewej stronie twarzy. Przy nasadzie nosa, nad łukiem brwiowym i skroń. Do tego dochodziło uczucie gorąca i tak jakby mialabym sie zaraz przewrocic. Od wczoraj doszedl ucisk na srodku glowy i tak jakby jakis impuls przechodzil od srodka na zewnatrz. Bylam dwa razy u lekarza. Mieszkam w Anglii i tu zeby o głupie badanie krwi poprosic to trzeba sie nie lada wysilic. Powiedzialam o swoich objawach. Powiedzial ze nie widzi nic zlego a na rezonans mnie nie wysle bo nie ma podstawy medycznej. A ja od zmyslow odchodze. Mysli takie straszne mi do glowy przychodza. Ze to tętniak i ze pęknie za nie długo, ze jakis guz i ze ogolnie nie ma dla mnie ratunku. Mam meza, i prawie 4letnia corke. Juz sie zastanawiam jak ja sie z nimi pozegnam. Pomozcie mi prosze bo na lekarzy nie mam co liczyc a prywatnie sie leczyc i zbadac mnie nie stac. Pozdrawiam serdecznie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zwariowałam 19 lut 2018, 02:43
Czy ktoś znalazł sposób na to? Półtora roku męczę się z uciskiem na prawą skroń i oko,rozsadza mi czaszkę od środka,rezonans,dwa tomografy,borelioza i nic nie wyszło

przez lucka84 06 mar 2018, 20:05
zwariowałam napisał(a):Czy ktoś znalazł sposób na to? Półtora roku męczę się z uciskiem na prawą skroń i oko,rozsadza mi czaszkę od środka,rezonans,dwa tomografy,borelioza i nic nie wyszło

Mam to samo..nie wiem co to

przez Leia 07 mar 2018, 09:24
Witam wszystkich,
od ponad dwóch tygodni męczę się z okropnym uciskiem w głowie. Ucisk pojawia się wszędzie - oczy, skroń, tył głowy, okolice nosa. Czasem do tego dochodzi ból. Ostatnio miałam trochę stresujący czas - egzamin na prawko i nowa szkoła, dwa dni przed egzaminem dostałam ciśnienia 150/90. Pojechałam na pogotowie, dostałam relanium i ciśnienie ładnie wróciło do normy, natomiast ścisk w głowie pozostał. Męczyłam się z nim tak do wczoraj, jako iż jakieś 4 miesiące temu odstawiłam leki i niestety nerwica wróciła, zaczęłam wspomagać się ziołowymi tabletkami. Wczoraj jednak ścisk był coraz gorszy, więc sięgnęłam po hydroksyzyne. I tutaj jestem zaskoczona, jakoś godzinę po zażyciu ucisk ustąpił. Teraz siedzę, piszę to i nie czuję żadnego ucisku.
Może potrafi mi ktoś chociaż doradzić, czy zacząć biegać po lekarzach prywatnie, czy ze spokojem zapisać się do neurologa na nfz i poczekać ten miesiąc, biorąc doraźnie hydroksyzynę w razie ucisku w głowie. Nie ukrywam, że wydawanie kasy na chwile obecną wcale nie jest mi potrzebne, ciężki czas ostatnio :) bieganie prywatnie po lekarzach i rzucanie stówkami, by dowiedzieć się, że żyje i nie umieram już przerobiłam :)
Wśród bliskich raczej nie mam wsparcia i pomocy, więc znalazłam to forum.

przez sebastian86 21 mar 2018, 13:15
czy ktos z was ma takie uczucie silnego kaca od rana ?jak to mozna pokonac?
We Are The Champions 2017(L)

przez TheJoke 25 mar 2018, 08:10
Cześć, jak zmagcie się z biegunkami podczas stresu? Głównie jakiś stoperan czy inne leki tego typu, a może macie jakieś inne sposoby?

Sortuj wg