MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
84
64%

Nie
25
19%

Zaszkodziła
22
17%

Liczba głosów : 131

przez Mhm 19 paź 2017, 10:04
Witam, odstawiłam mirtazapine po prawie 4 latach. Mam okrutne objawy odstawienne. Nudności, zawroty głowy, osłabienie. To trwa już tydzień. Ile jeszcze będę cierpieć? Podzielcie się, kto miał podobnie? Ile u Was to trwało? Jak sobie radzic z tym.?

Pozdrawiam
Mhm

przez Patt81 20 paź 2017, 09:39
Ja odstawiłem mirtazepinę po 6 dniach. Nie wyrabiałem z działaniami niepożądanymi. Zbyt duża senność i zamulenie które utrzymywało się do godzin popołudniowych. Czułem się jak na ostrym kacu. Wiem że ten stan w końcu pewnie by osłabł no ale sory ale muszę chodzić do roboty. Żeby brać ten lek musiałbym chyba być na urlopie albo L4. Pozatym pojawiło się niesamowite parcie na słodycze. Nie dzięki. Może spróbuję kiedyś w bardziej sprzyjających okolicznościach

przez lukasz85 03 lis 2017, 13:36
Hej mam pytanie do znawców i stałych bywalców, osób leczących się systematycznie psychotropami:
Cierpię na zaburzenia związane z lękiem, głównie jest to bardzo silna Fobia społeczna, wycofanie społeczne, masa lęków które wiążą się z ludźmi.
Przerobiłem już prawie wszystkie leki. Mój obecny psychiatra (chodzą słuchy że to bardzo dobry specjalista :) przepisał mi na te moje zaburzenia takie leki i dawkowanie:

Wellbutrin 150 mg 1-0-0
Pregabalina 150 mg 1-0-1
Mirtazapina 30-45mg 0-0-1

Zastanawiam się i chciałbym zasięgnąć waszej opinii czy to dobry mix, zestaw leków na te jednostki chorobowe które poniżej wymienię (przepisane z mojej kartoteki):
F40.1 - (fobia społeczna) - przewlekłe główne
F34.1 - (dystymia) - przewlekłe główne
F33 - (zaburzenia depresyjne nawracające) - przewlekłe główne
F10 - (zaburzenia psychiczne i zaburzenia spowodowane użyciem alkoholu) - przewlekłe towarzyszące
F41.9 - (zaburzenia lękowe nieokreślone) - przewlekłe towarzyszące
F61 - (zaburzenia osobowości mieszane i inne) - przewlekłe towarzyszące

Bardzo byłbym wdzięczny za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Natrętnik 06 lis 2017, 08:07
Mhm napisał(a):Witam, odstawiłam mirtazapine po prawie 4 latach. Mam okrutne objawy odstawienne. Nudności, zawroty głowy, osłabienie. To trwa już tydzień. Ile jeszcze będę cierpieć? Podzielcie się, kto miał podobnie? Ile u Was to trwało? Jak sobie radzic z tym.?

Pozdrawiam

Ja bym tego nie odstawial po takim czasie. Jaki byl powod odstawienia ?

przez dubito 06 lis 2017, 19:32
Do MHM:podjąlem podobną próbę po 6-7 latach używania.Próbę rozłożyłem na ok.miesiąc,schodząc powoli z 45.Już dokładnie nie pamiętam ale nie odstawilem całkowicie i na bardzo ważnym dla mnie spotkaniu ,cały zesztywniałem,czując ,że powoli schodzę w czarną czeluść deprechy.Przeprosiłem,mialem przy sobie niewykupioną receptę,apteka trzy kroki i walnąłem chyba 67,5 i po parunastu dosłownie minutach dokończyłem co miałem dokończyć.Biorę już ponad 10 lat i ciągle działa.Bez mirtazapiny chyba bym nie istniał ale w combo.Więcej prób nie podejmowalem.Nie sądzę,żeby można było odstawić ten lek po 5 latach bo nie ma zamiennika.Z SSRI mozna sobie skakać z jednego na drugi z wiekszym czy mniejszym trudem ale można.NaSSA,lek atypowy,receptorowy nie ma zamiennika-może mianseryna?Nie ma to większego sensu.Może Tobie sie uda.Moze Twój organizm to zniesie.Każdy reaguje inaczej na leki.
Do LUKASZA85:Jeżeli zależy Ci na mojej opinii,nie lekarza ale pacjenta z długim stażem wymienionych przez Ciebie chorób to uwazam:
1/Mirtazapina,w combo nie komponuje się z NDRI.Sama,dziala silnie antydepresyjnie i słabiej przeciwlękowo.Uspakaja i wspomaga sen/do 30 mg/
2/Pregabalina może pomóc w takich dawkach plękowo,jeżeli wczesniej jej nie brałeś.To imo mała dawka.Raczej początkowa,
3/Wellbutrin Cię pobudzi i zadziała silnie pdepresyjnie.Jeżeli u Ciebie dominuje lęk,bezsenność objawy somatyczne leku np.potliwość,to dyskusyjny wybor.W tej fazie leczenia,właczając w to chorobę alkoholową gdzie lęk,bezsenność,rozdrażnienie sa dominujace,wybrałbym raczej SSRI np.escitalopram,który ładnie by się skomponował z mirtazapiną.
Lekarz ma pewnie doświadczenie w tym combo i przepisał nie bez przyczyny.Spróbuj,wrażenia opisz lekarzowi na następnej wizycie.
Pozdrawiam.
:105:

przez Natrętnik 08 lis 2017, 00:00
Jest ktos w stanie orientacyjnie powiedziec o ile % zwieksza sie serotonina po dodaniu mirtazapiny do klomipraminy ? I czy taki boost dzieki mirtazapinie pomoze w NN czy moze bedzie wadzil anafranilowi ? I czy dajmy na to 225 anafranilu + 45 mirty daje wiecej serotoniny niz CRF w klasycznej dawce ? Grabarz ???
Anafranil - 225 mg rano
Mirtor - 45 mg na noc

przez Grabarz666 08 lis 2017, 12:38
Natrętnik napisał(a):Jest ktos w stanie orientacyjnie powiedziec o ile % zwieksza sie serotonina po dodaniu mirtazapiny do klomipraminy ? I czy taki boost dzieki mirtazapinie pomoze w NN czy moze bedzie wadzil anafranilowi ? I czy dajmy na to 225 anafranilu + 45 mirty daje wiecej serotoniny niz CRF w klasycznej dawce ? Grabarz ???

Nie spotkałem się z takimi badaniami, podejrzewam, że takie nawet nie istnieją. Teoretycznie takie kombo powinno być bardziej serotoninow-noradrenergiczne niż sama klompramina, ale czy bardziej od CRF to trudno powiedzieć, porównując same Ki (lub IC50) inhibicji SERT prze klomipramine i wenlafaksynę, to powinno to wychodzić na korzyść tej pierwszej. Czy przełoży się to na poprawę w OCD, to pojęcia nie mam, musiałbyś, po prostu, spróbować.

przez Natrętnik 08 lis 2017, 20:19
Ok dzieki. Wlasnie probuje.

-- 08 lis 2017, 23:37 --

Jedno juz moge powiedziec, ze mirta przy klomipraminie nie powoduje takiego wkurwu jak przy wenli.
Anafranil - 225 mg rano
Mirtor - 45 mg na noc

przez seneri 09 lis 2017, 11:32
Heja ludziska. Ma ktoś odsprzedać mirtazapine 30 lub 45 mg? :)

Sortuj wg