METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
35
83%

Nie
6
14%

Zaszkodził
1
2%

Liczba głosów : 42

przez Kalebx3 30 sie 2017, 18:49
W kwietniu 2015 roku Izopropylfenidat został tymczasowo zakazany w Wielkiej Brytanii jako niezbadany środek psychoaktywny( z wiki ) .
Ciekawe dlaczego ?
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

przez zzYxx 30 sie 2017, 20:35
Na hyperrealu najlepiej się dowiedzieć. Ponoć 4F-MPH to kocur ze wszystkich dostępnych fenidatów i trzeba z nim uważać. Sam przymierzam się do IPH bo 4F-MPH się z deka boje - głównie dorzutek bo się zaczynają pojawiać jak biere MPH. No i 1mg 4F-MPH już jest odczuwalne (bez tolerki). A zbanowali bo tam też pewnie jest ta durna "walka z dopalaczami". Tak jak u nas z etylofenidatem.
The Walking Dead.

przez Wudezet 30 sie 2017, 20:38
W kwietniu 2015 roku Izopropylfenidat został tymczasowo zakazany w Wielkiej Brytanii jako niezbadany środek psychoaktywny( z wiki ) .
Ciekawe dlaczego ?

no bo to jest "dopalacz", to może być dobre na uliczną "mewę" - mefedron, ale nie do nauki. Niech spróbuję adrafinil, modafinil, noopept czy fenylopiracetam - to ostatnie już bardziej doraźnie, bo szybko się tolerancja wyrabia - ale moc ma sporą. Z tym, że adrafinil i/lubmodafinil może być rakotwórczy z tego co kiedyś czytałem. No ale już chyba lepiej to, niż klasyczne dopki.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arnin 06 wrz 2017, 10:23
Jeżeli metylo nie zaskoczył i miałem po nim większe lęki to który z leków które wymieniliście nadaje się na próbę ? Amisulpryd czy Sulpiryd i czym one się różnią, bo widzę, że działanie podobne ?

przez Ricah 07 wrz 2017, 14:18
Nie znam Twojej historii, ale sensowny jeszcze jest bupropion (ale jest drogi, w Czechach mozna kupic duzo taniej), tianeptyna (ale raczej do stosowania doraznego), amitryptylina, jakis agonista dopaminy (pirybedyl ma jeden z lepszych profili), no i wlasnie atypowe neuroleptyki. I szczerze mowiac, probowalbym na Twoim miejscu w takiej kolejnosci.

Amisulpryd i sulpiryd maja bardzo podobne profile, glowna roznica jest chyba taka, ze amisulpryd blokuje receptory 5-HT7 (co ma efekt antydepresyjny, sulpiryd tego nie robi), natomiast sulpiryd upreguluje receptory GHB (nie intersowalem sie nigdy wiekszymi implikacjami tego dzialania, ale jest dosc skomplikowane i obszerne, gdyz jest to heteroreceptor).
Bupropion 150mg
Ginkgo Biloba 160mg
Trazodon 100mg

przez Arnin 24 wrz 2017, 21:22
Dzięki za odpowiedź, Wellbutrin próbowałem solo i nie rozjaśniał umysłu, na FS działał mizernie, brak łaknienia, ogólna agresja, ból głowy i takie tam. Wracając do metylo - dałem jeszcze jedną szanse, ale nie solo i bez przedłużonego uwalniania, tylko 18mg na pół jednorazowo rano + 2mg clonazepam (niweluje lęki, które zwiększał metylo w solówce) , do tego mianseryna 30mg na noc (pozwala zasnąć bez problemów, wyrównuje łaknienie i można jeść normalnie mimo metylo) ,wnioski po kilku dniach stosowania mam takie, że wraz z clonem jest dużo lepsze działanie wobec FS, jest ta pożądana jasność umysłu ( porównuję to do zniknięcia bariery otaczającej umysł) , napęd jest normalny, można wstać bez problemu rano i działać a nie nie móc wstać do 12-13. Zauważyłem też lekką irytacje innymi ludźmi, umysł pracuje wreszcie prawie bez ograniczeń i wytykam ludziom każdą pomyłkę, drobnostkę, myślenie stało się jak za dawnych lat, swobodne, panuje porządek pod kopułą, każdą sytuację można bez problemu na spokojnie przemyśleć w dość szybkim tempie.
Nie wiem czy ktoś podobną kombinację próbował, zacznie się psuć to prawdopodobnie spróbuję Amisulpryd z Mianseryną...

Sortuj wg