Leki na lęki/nerwice.Wątek zbiorczy

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez agid 16 maja 2017, 18:28
Witajcie, jestem czwarty dzień na leku zotral biorę połówkę, mam tak nasilone lęki po tym leku chyba że nie daję już rady. Ratuję się xanaxem ale nie wiem ile mogę go zażyć w ciągu dnia. Chyba odstawię ten zotral, lęki są straszne:(

przez AlexCCC 19 maja 2017, 19:35
Co polecacie na lęki,brałem neuroleptyki chodz żadnej schizofrenii nie mam i po neurolach wystrzeliłem z moimi lękami w kosmos jeszcze bardziej ogólnie jestem bardzo znerwicowany i mam już dosyć,brałem dragi długi czas,teraz juz pare lat nic.Podpowiedzcie co mogę brać może mi lekarz przepisze chodzi o coś na lęki,nerwice cos w miare łagodnego Wy forumowicze znacie sie bardzo dobrze na tym :smile: ja tylko trochę Pozdro i Dzięki

przez amis 20 maja 2017, 11:17
ja polecam paroxetynę
nie jednego lękowca już uratowała (w tym mnie :) )

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez AlexCCC 20 maja 2017, 14:09
Dzięki pomyslę nad nią :smile:

przez woowoo 22 maja 2017, 13:14
Brałam paro 4,5 roku- działała na leki, ale rozleniwiała, pojawiał się na niej smutek, ale ok jakoś to było.
Odstawiłam w grudniu tego roku na 3 miesiące i oczywiście nastąpił nawrót. Tym razem duża depra trwała dwa i pół miesiąca, lęki się uspokoiły, ale depra była wskazaniem do odstawienia.

MINUSY PARO: miałam zerowe libido i nie mogłam dojść do orgazmu
przytyłam 12 kg
straciłam motywację
co pół roku przychodziły smutne tygodnie, do przeżycia ale bolące.
najgorsza kategoria w razie ciaży

PLUSY: nerwica i fobie zniknęły

Bardzo źle mi się wchodzi na SSRI- pogorszenia na pograniczu życia i śmierci miałam z pierwszym lekiem sertraliną (z małej nerwicy zrobiła się bardzo silna, bezsenność i doszla duża depresja) wytrzymałam tylko 5 dni- benzo nie działały. Po tym coaxil, który nie udźwignął sertrowych zniszczeń. Później jedna tabletka wenli (powrót przy pierwszej tabletce stanu z sertry) Na koniec 4 miesiące clona plus wprowadzenie paro 30 mg (odstawienie clona bezproblemowe), paro zadziałała (jednak było ALE). Stąd strach przez tymi nowoczesnymi lekami ponoć bez skutków ubocznych.

Jednak jak się zdecyduje na SSRI lub SNRI- to będzie escitalopram, wenla. Zależy mi na pożegnaniu tej depry, jest okropna,

PYTANIE: Jaki jest inny alterantywny sposób leczenia nerwicy lękowej i depry, z lekkimi elementami fobii- bez udziału SSRI, SNRI?

Zależy mi by nie przytyć i mieć ochotę sex (o orgazmie nie wspomnę)
Na SSRI (paroksetynie), przytyłam 12 kg (zgrozo), byłam aseksualna, , pacynka na sznurkach. Działał na leki, ale straciłam możliwość odczuwania miłości, szczęścia, a co pół roku pojawiał się stan depresyjny. Teraz będąc na paro 2 miesiace- leki poszły, ale depresja jest za duża.

Z tego co znam ludzi w mojej rodzinie i niektórych z forum trwałe remisje były częściej na lekach starej daty.

Siostra w pierwszym epizodzie miała Mirtrazapinie z coaxilem i 7 lat spokoju było. Później też dali jej paro, wenlę. Obecnie co odstawia to po miesiacu do 6 wraca.Oczywiście mitry i miansy nie spróbuje chyba że bym leżała już w łóżku.

przez AlexCCC 31 maja 2017, 18:20
Co polecacie na lęki,nerwice? Z jakiej grupy są na to leki?SSRI odpadają u mnie bo nam często niepokój i pewnie by mógły by go pogłębić i często sie łatwo nakrecam więc wolałgym coś takiego na wyciszenie Pozdrawiam

przez darunia 05 cze 2017, 09:45
Witajcie, mam zapisane 2 leki, parogen i miansec30, narazie od 1,5tyg wprowadzam te leki pomału, w chwili obecnej biorę na noc 3 dzień 30mg miansec i rano 7 dzień 1/2 (10mg) parogenu. Sen i apetyt bardzo mi się poprawił, lęki też mniejsze, chodzę trochę ospała zwłaszcza do południa ale najbardziej przeszkadza mi takie trochę sztucze pobudzenie, nie wiem jak to opisać, i niepokój i lęk /myśli że zaraz coś zrobię głupiego albo nad sobą nie zapanuję itp Nic takiego nie robię to są tylko myśli ale mnie jakoś negatywnie nakręcają i denerwują bo się ich boję. Czy to jest skutek uboczny i czy minie? Czy ktoś brał taką kombinację leków i może się wypowiedzieć?

przez AlexCCC 05 cze 2017, 13:49
Jestem facetem dość silnym ale często miałem niepokój jakiś tam rodzaj lekkiego lęku po używkach a póżniej nawet kawa wywoływała go u mnie i jak chciałem od psychiatry jakiś SSRI powiedział,że właśnie może żle na mnie działać wywołać niepokój,lęk i nakręcać wszystko.Nawet jak chciałem kiedyś jakieś witaminy w aptece i zobaczyłem witaminy z kofeina po nieznając mnie młoda pani farmaceutka powiedziała mi,że dla mnie lepiej bez tej kofeiny i miała święta racje.Więc ja bym uważał z tymi SSRI.Pozdrawiam ;)

przez raphael 29 cze 2017, 14:40
Witam, ja mam inne pytanie związane z dawkowaniem - zawsze tabletki biorę rano (Escitalopram 20mg i Propranolol 10mg) o godzinie 9:30, ostatnio zacząłem się budzić o 10:40, czasami o 11:00, potem znowu o 9:30 i tak zawsze biorę leki po przebudzeniu, nie o jednej godzinie 9:30. Przeszkodzi to w leczeniu, czy nie ma żadnego związku? Dodam że potem o 15:30 biorę Propranolol znowu i wieczorem znowu Propranolol i Trittico.

przez blitz 09 lip 2017, 20:38
Więc tak krótko, jestem uzależniony od hazardu i mam długi i emocje z którymi nie mogę sobie poradzić. Mam terapię itd. Brałem Parogen, z ketrelem, odstawiłem Paro, byłem na samym kwetiapinie, i było ok, ale nerwy i doprowadzały mnie do furi, dosłownie miałem cały dzień do du...teraz zeszłem z kwatiapiny i przytyłem ponad około 15 kg. Zaczynam biegać, łykam teraz permazyne, ale jak gadam z ludźmi lub mam sytuację że jest jakiś bezpośredni kontakt z człowiekiem to mam atak paniki i się duszę. Ale przechodzi jak kończę rozmowę. Aha, no idług który ciągle generuje napiecie. Mam pytanie, chce te ataki paniki podleczyć ( i lęk), nie wiem czym nie chce znowu wracać do paro, czy coś polecacie?

przez PoProstuJa86 12 lip 2017, 20:05
Takie szybkie pytanko. Nie biorę benzo od jakichś 3 może 4 tygodni. Mam czasami mega doła, stany lękowe itd. Czy taka wystarczy, aby mógł czasami zażyć benzo, by sobie pomóc w trudnych chwilach? Czy branie 1-2 tygodniowo, nie wkopie mnie znowu w nałóg?

przez Mbleble1990 26 sie 2017, 16:12
Hej wie ktos moze jakie leki najlepiej tłumią emocje, zobojętniają, działają na natrętne myśli. Biore olanzapinę na aspołeczność ale muszę coś dołożyć bo ta olanzapina mi w tym sensie nie pomaga. Mam jeszcze paroksetyne może ją?? aha no i jeszcze fluoksetynę też mam. Mogę łączyć paro z olą. Można pić alko do tych leków??

przez Hooded Spirit 26 sie 2017, 17:05
Nie można pić alko.
ClassicalDanceDosing

przez Mbleble1990 26 sie 2017, 17:30
A w sumie co tam xd ale paroksetynę mogę brać równocześnie z olanzapiną?
Olanzapina 5 mg
Citalopram 20 mg

Sortuj wg