leki antydepresyjne nie powodujące tycia

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Kinonka 10 sie 2017, 00:12
Podbije temat bo potrzebuje rady:( biore pregabaline,symfaxin,spamilan,kwetaplex.

Teoretycznie te leki nie powinny az tak wplywac na mase ciala....a jednak...+10kg od maja. I nie jest to spowodowane moim obzarstwem ani napadami wilczego glodu. Wrecz przeciwnie jem duzo mniej gdyz odrzuca mnie wrecz od jedzenia. Wczesniej bralam sulpiryd...w 4 miechy + 12 kg..plus rozwalony uklad hormonalny. Czy to mozliwe ze skutki uboczne sulpirydu ciagna sie az do teraz?jestem zalamana gdyz jest to + 22 kg .. dodatkowo poteguje to moje zle samopoczucie. Dzis na komisji jak lekarz mnie zwazyl malo nie zemdlalam i teraz nie moge dojsc do siebie. Musze sie leczyc a totalnie nie wiem jak powstrzymac to potworne tycie :( na obecnych lekach czuje sie wzglednie dobrze i nie chcialabym ich zmieniac...znow eksperymentujac z roznosciami. Pliss doradZcie jak sobie radzicie z masa ciala..ja nie mam juz pomyslow:(

przez warning 10 sie 2017, 15:06
Kinonka,

zrob badania poziomu TSH, fT4, fT3 i prolaktyny (spoczynkowej i z obciążeniem po godzinie). Możesz to zrobić prywatnie, bez skierowania. Ponadto przydałoby się wykonanie krzywej cukrowej i insulinowej, ale tu w większości laboratoriów będą wymagać skierowania od lekarza (nawet jeśli badanie zechcesz wykonać na własny koszt) . O skierowanie możesz poprosić lekarza rodzinnego. Niezależnie od wyników badań, na pewno pomoże Ci spożywanie posiłków z niskim indeksem glikemicznym i aktywność fizyczna np. 3 razy w tygodniu po około 50 minut.

przez Kinonka 11 sie 2017, 06:48
Dziekuje za rade,tak zrobie te badania:)w nastepnym tyg smigne do rodzinnego. Serio jestem przerazona tym co sie dzieje ze mna:(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez vvcadavera 13 sie 2017, 18:51
Leki na dopamine jak bupropion, selegilna, pirybedyl
Niektóre snri jak duloksetyna
Stabilzatory topiramat
Mam do odstąpięnia dwa opakowania leku Dulsevia 60mg duloksetyna
po więcej info proszę pisać na maila
vvvcadavera@tutanota.com
chad, bordeline, osobowość dyssocjalna, politoksykomania
Pirybedyl 50mg, Topiramat 150mg, Kwetiapina 50mg, clonazepam, bromazepam, lorazepam, relanium, alprazolam, zolpidem
wcześniej: moklobemid, bupropion, opipramol-świetne leki
escitalopram, duloksetyna, pregabalina-gówno

Sortuj wg