Drodzy Użytkownicy,

Zmieniamy się dla Was!

W związku z tym informujemy, że ze względu na prace techniczne forum będzie dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu w dniach 21-28 maja.
Serdecznie zapraszamy Was do korzystania z nowej wersji forum.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Jednocześnie informujemy, że jakiekolwiek treści i zdjęcia dodane i edytowane w dniach 21-28 maja nie będą dostępne po starcie nowej wersji forum.

Pozdrawiamy ciepło,
Zespół abcZdrowie

LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
53
71%

Nie
15
20%

Zaszkodziła
7
9%

Liczba głosów : 75

przez Bratek 1 26 lis 2017, 00:18
wisnia80 napisał(a):
Bratek 1 napisał(a):Ale poczytalem na amerykanskich forach o tym leku i jestem po prostu zachwycony bo jeszcze bardziej sie nakrecam ze mi pomoze !!! :)

A co tam się naczytałeś, bo ja słyszałem że ten lek robi dziurę w mózgu. Trasznie się zapomina po nim ponoć.

Bartek1 jakie są Twoje odczucia?

Sproboj mirtazepina to zobaczysz co dziura w mozgu.

Lamotrygina jak narazie cos tam pomaga w porownaniu z innymi lekami.Ja ogolnie daze do odstawienie co podnosi seretonine.Bo ja mam straszny niepokoj po ssri,po mirtazepinie troche bo ona tez dziala na niektore receptory seretonergiczne.Takze marzeniem jest dla mnie lamotrygina + valdoxan.

Odczucia sa takie ze jakbym cofnal czas to od pierwszego dnia wcinalbym probiotyk do lamotryginy bo niesamowita sraka po nim jest przy zwiekszeniu dawki,okropne bole brzucha.Ale na nastroj fajnie wplywa,inaczej na wszystko masz wyjebane.Jezeli z kims nie chcesz gadac to nie gadasz,mniej mowisz.
A nie jak po ssri i innych głownach mowisz co Ci popadnie na jezyk.

Własnie czy ktos wie czy lamotrygina dziala na receptory seretonergiczne.Prosze waz poszukajcie cos o tym i mi napiszcie jak wgl ona dziala??!!!

przez benzowiec 27 lis 2017, 01:13
Bratek 1 napisał(a):
wisnia80 napisał(a):
Bratek 1 napisał(a):Ale poczytalem na amerykanskich forach o tym leku i jestem po prostu zachwycony bo jeszcze bardziej sie nakrecam ze mi pomoze !!! :)

A co tam się naczytałeś, bo ja słyszałem że ten lek robi dziurę w mózgu. Trasznie się zapomina po nim ponoć.

Bartek1 jakie są Twoje odczucia?

Sproboj mirtazepina to zobaczysz co dziura w mozgu.

Lamotrygina jak narazie cos tam pomaga w porownaniu z innymi lekami.Ja ogolnie daze do odstawienie co podnosi seretonine.Bo ja mam straszny niepokoj po ssri,po mirtazepinie troche bo ona tez dziala na niektore receptory seretonergiczne.Takze marzeniem jest dla mnie lamotrygina + valdoxan.

Odczucia sa takie ze jakbym cofnal czas to od pierwszego dnia wcinalbym probiotyk do lamotryginy bo niesamowita sraka po nim jest przy zwiekszeniu dawki,okropne bole brzucha.Ale na nastroj fajnie wplywa,inaczej na wszystko masz wyjebane.Jezeli z kims nie chcesz gadac to nie gadasz,mniej mowisz.
A nie jak po ssri i innych głownach mowisz co Ci popadnie na jezyk.

Własnie czy ktos wie czy lamotrygina dziala na receptory seretonergiczne.Prosze waz poszukajcie cos o tym i mi napiszcie jak wgl ona dziala??!!!

"Lamotrygina hamuje napięciowo zależne kanały
sodowe i wywiera modulujący wpływ na kanały wapniowe
i potasowe. Powoduje to zmniejszenie uwalniania
aminokwasów pobudzających. Wywiera także
działanie antyglutaminergiczne "

aminokwasny pobudzające to kwas l-glutaminowy i l-aspar- ginowy, krótko mówiąc chamuje je , tak jak i inne stabilizatory , hamuje też przemiany katecholamin (dopamina,noradrenalina) - co moim zdaniem nie jest korzystne ,dlatego sprawdza się w mani i hipomani . nie wiem czy nie ma jakiegoś pośredniego działania na gaba , na gaba-b karbamazepina , zwiększa ilość gaba-b w mózgu przy podawaniu , przewlekłym . ale karbamazepina pie*doli receptorki , testosteron itp . a wiadomo że lepiej mieć więcej teścia . lamo z tym nic za wiele nie robi i dobrzę .

a tak o demnie lepiej znosiłem dawki karbamazepiny 2x400 wrzucone na raz , niz lamo 25mg i spie po 12h , w nocy zasnąć nie mogę , a jak już zasnę , to budzę się i jestem senny i zamulony, nie mam sił nic robić , mam nadzieje ze to minie. przy karbie tego nie było .

http://old.ipin.edu.pl/fpn/aktualne/2007/4/t23z4_5.pdf polecam tą stronke

-- 28 lis 2017, 04:38 --

czy bardzo mocna senność,zmęczenie,trudne wybudzanie się , zamulenie,otępiałość ,astenia , brak sił by siedzieć nawet , minie ??? biorę 25mg lamo od tygodnia na noc , a w dzien mam tak jak opisałem , z kolei w nocy zaburzam i sen .

żaden lek mnie tak nie sponiewierał jak ten , nie wiem czy to interakcja z paro cz y co , przecież biorę zalewie dawke 25mg . , nie wiem jak ktoś może jeść tego 200mg , mnie by to zabiło , a i tak juz nie mozna powiedzieć że na 25mg funkcjonuje , bo ledwo co robie

przez Bratek 1 30 lis 2017, 22:15
Bylem wczoraj u lekarza.Ale nie chce mi zwiekszac dawki lamotryginy powyzej 100mg.Ja tego nie rozumiem.Jezeli to jest jeden z nielicznych lekow ktory mi pomaga w anhedonii we snie itd.Jedynym lekiem ale o wiele mniej ktory pomaga jest valdoxan.
Nie rozumiem dlaczego nie zwiekszyc tej dawki lamotryginy./cenzura/ no nie rozumiem....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez edi2933 03 gru 2017, 22:35
Witam biorę lamitrin od 9 dni i sulpiryd brałem 150mg teraz biorę 50 mg mam myśli o śmierci czuje zostało mi kilka dni życia ból psychiczny tak długo nie pociągnie nie chce umrzeć tak młodym wieku lekarza mam 18 grudnia czy mam niedobór serotoniny

przez benzowiec 04 gru 2017, 00:08
edi2933 napisał(a):Witam biorę lamitrin od 9 dni i sulpiryd brałem 150mg teraz biorę 50 mg mam myśli o śmierci czuje zostało mi kilka dni życia ból psychiczny tak długo nie pociągnie nie chce umrzeć tak młodym wieku lekarza mam 18 grudnia czy mam niedobór serotoniny

edi ? nie bardzo rozumiem , zostało ci naprawdę kilka dni życia czy takie masz myśli tylko ?? ja lamo odstawiłem , wytrzymałem na tym 12 dni , pogorszenie straszne nastroju , mysli samobojcze , nie moc , astenia, słaniałem się na nogach , nie byłem wstanie z łóżka wstać , odstawiłem i jak ręką odjął . ale każdy reaguje indywidualnie na leki , jednemu to pomaga , drugiemu nie , mnie to powyginało strasznie .

ps: napisałeś tak tego posta ciągiem bez interpunkcji i wogole , że mało co rozumiem o co ci dokladnie chodzi. Lamo może w początkowej fazie mocno nasilać depresje,potem podobno pomaga na depresje , ale nie dla mnie ten lek . wole juz pregabaline.

jesli masz takie myśli , a nie bierzesz tak naprawdę żadnego antydepresanta . lamo i sulpiryd , a gdzie antydep ?

benzo się wspomóż kolego , bo naprawdę wiem jak ciężkie mogą być takie chwile ;( . wspomóż się jak masz jakimś afobamem itp

przez edi2933 04 gru 2017, 01:12
benzowiec84 napisał(a):
edi2933 napisał(a):Witam biorę lamitrin od 9 dni i sulpiryd brałem 150mg teraz biorę 50 mg mam myśli o śmierci czuje zostało mi kilka dni życia ból psychiczny tak długo nie pociągnie nie chce umrzeć tak młodym wieku lekarza mam 18 grudnia czy mam niedobór serotoniny

edi ? nie bardzo rozumiem , zostało ci naprawdę kilka dni życia czy takie masz myśli tylko ?? ja lamo odstawiłem , wytrzymałem na tym 12 dni , pogorszenie straszne nastroju , mysli samobojcze , nie moc , astenia, słaniałem się na nogach , nie byłem wstanie z łóżka wstać , odstawiłem i jak ręką odjął . ale każdy reaguje indywidualnie na leki , jednemu to pomaga , drugiemu nie , mnie to powyginało strasznie .

ps: napisałeś tak tego posta ciągiem bez interpunkcji i wogole , że mało co rozumiem o co ci dokladnie chodzi. Lamo może w początkowej fazie mocno nasilać depresje,potem podobno pomaga na depresje , ale nie dla mnie ten lek . wole juz pregabaline.

jesli masz takie myśli , a nie bierzesz tak naprawdę żadnego antydepresanta . lamo i sulpiryd , a gdzie antydep ?

benzo się wspomóż kolego , bo naprawdę wiem jak ciężkie mogą być takie chwile ;( . wspomóż się jak masz jakimś afobamem itp

Zapomniałem dodać biorę na noc lerivon bo brałem wcześniej relanium dostałem lerivon 30 mg miałem na myśli tymi myślami wytrzymam kilka dni to jest straszne cierpienie nie da się wytrzymać mogę się poddać i popełnić samobójstwo dlatego pytam czy brak mi serotoniny czy po zmniejszeniu sulpirydu z 150 mg byłem przymulony lekarka każała brać 100 mg przez 6 dni sulpirydu potem 50 mg czy lamitrin jest winny nie mam sił na zrobienie czegokolwiek energii też nie mam chęci do życia też nie mam czy noradrenalina może być winna

-- 06 gru 2017, 22:24 --

Moje objawy w depresji to
Zniechęcenie do życia
Nie chęć do życia
Brak energii do życia
Brak energii do wykonania czynności
Nie odczuwam przyjemności czegokolwiek
Strach
Niepokój
Brak
Myśli o śmierci
Brak motywacji
Życie jest tak puste mam myśli wszystko zrobiłem w tym życiu nic nie mam do zrobienia w tym życiu
Cierpienie psychiczne
Natręctwa
Zmęczenie
Jestem już zmęczony walką tą chorobą myśli które mnie zabijają chce umrzeć nie czuć bólu boję trafię do piekła tak straszne się boję nie da się tego wytrzymać przyszłości dla mnie nie mam chce spróbować elektrowstrząsów kto je miał czy pomogło te leki mi nie pomogli co mam zrobić

przez itsallright 17 gru 2017, 17:29
no cóż, już jestem na lamo prawie miesiąc, właśnie wskoczyłem na 75 mg. mam nadzieję, że w końcu pojawią się pozytywne efekty... jak na razie to same uboki, depresję mam większą niż przed włączeniem leku :/ ale liczę, że zacznie w końcu działać, w końcu bardzo dużo dobrych opinii słyszałem.

przez zdrojowska 21 gru 2017, 08:55
Cześć.
Biorę lamotryginę 4 tydzień, a dokładnie przez 3 tygodnie 25 mg, a ostatni tydzień 50 mg. Dostałam ją pod koniec pobytu na oddziale po to żeby zmniejszyła moją reaktywność przy ADD (ADHD) i zmniejszyła stany depresyjne z silnym rozdrażnieniem. Świetnie się przyjęła, jakieś tam skutki uboczne przez pierwsze trzy dni, a potem ok. Widzę też już pierwsze efekty, faktycznie mniejsze doły i rozdrażnienie. Tylko wczoraj wieczorem zaczęła mnie skóra swędzieć, czym bym się szczególnie nie przejęła, bo mam trochę alergii pokarmowych i może to być od czegokolwiek. Ale doszło do tego pieczenie skóry na rękach, karku i przedramionach, trochę takiej nadwrażliwości skóry, ale bez jakichkolwiek zmian skórnych typu wysypka, rumień czy opuchlizna. No i teraz nie wiem co robić dalej. Łykać? Odstawić? Dołączyć coś antyhistaminowego? Nie chciałabym za szybko z leku rezygnować, bo pomaga. Ale z drugiej strony bardzo boję się powikłań skórnych. Wiem, że moja psychiatra jest niezwykle ostrożna i od razu kazałaby mi lek odstawić. Nie bardzo wiem co robić, poczekać? Ktoś z was miał podobnie?

przez Elendil 03 sty 2018, 16:58
Po jakim czasie zaczyna działać Lamotrygina?

przez joker27 03 sty 2018, 17:18
edi2933 napisał(a):
benzowiec84 napisał(a):

Zapomniałem dodać biorę na noc lerivon bo brałem wcześniej relanium dostałem lerivon 30 mg miałem na myśli tymi myślami wytrzymam kilka dni to jest straszne cierpienie nie da się wytrzymać mogę się poddać i popełnić samobójstwo dlatego pytam czy brak mi serotoniny czy po zmniejszeniu sulpirydu z 150 mg byłem przymulony lekarka każała brać 100 mg przez 6 dni sulpirydu potem 50 mg czy lamitrin jest winny nie mam sił na zrobienie czegokolwiek energii też nie mam chęci do życia też nie mam czy noradrenalina może być winna

-- 06 gru 2017, 22:24 --

Moje objawy w depresji to
Zniechęcenie do życia
Nie chęć do życia
Brak energii do życia
Brak energii do wykonania czynności
Nie odczuwam przyjemności czegokolwiek
Strach
Niepokój
Brak
Myśli o śmierci
Brak motywacji
Życie jest tak puste mam myśli wszystko zrobiłem w tym życiu nic nie mam do zrobienia w tym życiu
Cierpienie psychiczne
Natręctwa
Zmęczenie
Jestem już zmęczony walką tą chorobą myśli które mnie zabijają chce umrzeć nie czuć bólu boję trafię do piekła tak straszne się boję nie da się tego wytrzymać przyszłości dla mnie nie mam chce spróbować elektrowstrząsów kto je miał czy pomogło te leki mi nie pomogli co mam zrobić

Jak się czujesz? jakas poprawa?

przez ElenaDarkness 12 sty 2018, 00:09
U mnie drugi dzień. Właśnie połknęłam 25 mg. Mam brać przed snem. Miałam nadzieję, że będzie usypiać a tak tu jeszcze biorę melatoninę i piję herbatkę z melisą i... ciężko zasnąć  :why: Jeżeli chodzi o jakieś inne zmiany, to nie czuję nic. Mniej może myśli w głowie ale to dlatego, że sobie na nie nie pozwalam. Czekam na doła. Prawdopodobnie mam borderline, raz różowo raz szaro :P
If I wanted, I could destroy everything.
But I’m a good girl.

przez hardwax 18 sty 2018, 15:50
Cześć,

Czy ktoś tu to brał TYLKO albo GŁÓWNIE na bóle głowy (w głowie) nieznanego pochodzenia?

Jeśli tak, to w jakiej dawce?

przez itsallright 22 sty 2018, 02:51
Dzisiaj wskoczyłem na 100 mg dziennie... może teraz coś ruszy, bo po 75 nie czuję nic :/

przez ElenaDarkness 24 sty 2018, 23:51
Wskoczyłam na 50 mg. Nie czuję nic. Mam nadzieję, że nie poczuję :)

-- 27 sty 2018, 15:38 --

Jakie mieliście doświadczenia z lamo + alko ?
Ciągle się waham czy pić czy nie. Czasami ktoś mnie gdzieś zaprasza i nie wiem wtedy czy się pokusić czy nie. Od kiedy zaczęłam brać zero alko.
Może lepiej siedzieć przy soczku?

Ktoś miał jakieś skutki uboczne po 2-3 piwach?
I jak biorę lamo o 22 a posiadówa może trwać do 2-giej to wziąć przed piciem czy po, przed snem?
If I wanted, I could destroy everything.
But I’m a good girl.

Sortuj wg