LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
50
71%

Nie
14
20%

Zaszkodziła
6
9%

Liczba głosów : 70

przez warning 25 sie 2017, 15:48
namelessmaya,

Po wejściu na lamo miałam objawy grypopodobne przez kilka dni. Przez kilka pierwszych tygodni, kiedy zwiększałam dawki, lamo powodowała też u mnie ogromną senność. W tym wątku dużo o tym pisałam ;) Zmniejszyłam wtedy dawkę i odtąd cały czas jestem na 75 mg. W pierwszych tygodniach brania miałam też jakąś zmianę na przedramieniu przypominającą wysypkę. Nie wiem, czy była związana z lamotryginą. Szybko zniknęła sama z siebie (bez smarowania niczym). Powodzenia!

-- 25 sie 2017, 15:54 --

MalaMi1001,
MalaMi1001 napisał(a): Przeciwpadaczkowy to juz chyba taka kosa czy nie ma sie czego bać? I tak zacznę brać dopiero w weekend, co by mieć czas na ewentualne nieprzewidziane skutki uboczne.

Miałam podobne obawy. Z perspektywy czasu mogę ocenić, że nie jest to kosa, ale pełne działanie stabilizujące nastrój odczułam dopiero po kilku miesiącach brania. Lek długo się więc rozkręca w tym zakresie, pewnie przeciw padaczce działa szybciej. Ja padaczki nie mam.

przez namelessmaya 28 sie 2017, 12:22
[quote="warning"]namelessmaya,

Po wejściu na lamo miałam objawy grypopodobne przez kilka dni. Przez kilka pierwszych tygodni, kiedy zwiększałam dawki, lamo powodowała też u mnie ogromną senność. W tym wątku dużo o tym pisałam ;) Zmniejszyłam wtedy dawkę i odtąd cały czas jestem na 75 mg. W pierwszych tygodniach brania miałam też jakąś zmianę na przedramieniu przypominającą wysypkę. Nie wiem, czy była związana z lamotryginą. Szybko zniknęła sama z siebie (bez smarowania niczym). Powodzenia!

Dziękuję za odpowiedź! No właśnie apropos wysypki, to psychiatra mi powiedziała, że po lamo często wychodzi i jeśli mi wyjdzie to natychmiast mam przestać brać. Ale jak mówisz, że Tobie zeszła bez niczego, to chyba to zignoruję. Jak na razie biorę dwa dni i czuję się mega senna, wczoraj cały dzień było mi ciepło i zimno na przemian :(

przez warning 28 sie 2017, 14:40
U mnie to była mała zmiana typu wysypka, ograniczona do jednego miejsca na skórze. Nie ryzykowałabym, jeśli wysypka pojawiłaby się na dużej powierzchni ciała. Co ważne, część lekarzy - w pzypadku wystąpienia wysypki - zaleca cofnięcie się do niższej dawki, i bardzo powolne jej zwiększanie, zamiast odstawienia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 Gorliwy 28 sie 2017, 15:55
U mnie Lamo jako stabilizator do Esci ( wcześniej Paro ) sprawdza się bardzo dobrze . Biorę ten lek juz od listopada 2011( kużwa to juz 6 lat :shock: ). Lawiruję z dawkami w zależności od samopoczucia od 25 mg do 100 mg .Lek swoiście ( brak skoków nastroju ) potencjalizuje działanie SSRI .Ogólnie na duży plus .
Na początku z uboków jedynie silne objawy grypopodobne ,żadnych wysypek .
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

przez Mieczyslaw 07 wrz 2017, 19:11
Czy lamortygina dziala na GABA ?
Lamortygina+Tianeptyna (czasami rekreacyjnie baklofen + mirtazapina )

przez MalaMi1001 08 wrz 2017, 09:34
No ja już jem to prawie drugi tydzień i w sumie nic strasznego się nie stało. Mówię tutaj o efekcie pierwszej tabletki. Jeśli chodzi o samopoczucie to czytałam, że to się strasznie długo rozkręca, a mnie się zdaje, że jestem jakby spokojniejsza, weselsza, nie wkur... mnie to co do tej pory doprowadzało do szewskiej pasji. Może sobie wkręcam, a może to faktycznie działa bo generalnie na leki jestem dość wrażliwa - albo lek działa albo nie działa i tyle. Ja to biorę do Wellbutrinu, który oprócz tego, że senność w ciągu dnia poszła sobie w siną dal i oby nigdy nie wróciła powodował też, że miałam niekontrolowane wybuchy wściekłości i czasami bardzo źle się to kończyło :mrgreen: Nie wiem, może akurat w ciągu tych kilkunastu dni nie wydarzyło się nic takiego, co mogłoby mnie doprowadzić do szewskiej pasji, ale w sumie wiara pacjenta w leczenie też potrafi zdziałać cuda, więc sobie będę wkręcać dalej jeśli to wkręt. Teraz mam w sobotę zwiększyć dawkę z 25mg na 50mg i sumie nie wiem czy jest sens skoro dobrze się czuję. Chyba jednak posłucham pani doktor. Maksymalnie mogę dobić do 200mg o ile dobrze pamietam ale chyba nie będzie takiej potrzeby.

A teraz mam pytanie z gatunku tych niedojrzałych, nieodpowiedzialnych i szczeniackich :mrgreen: Alkohol. Jak to wygląda przy lamo? Można wypić piwo/dwa czy grozi to konsekwencjami w postaci drgawek czy szybkiej wizyty na SORze?

Edit: Nie dodałam jeszcze, że oprócz tego, że sam wellbutrin powoduje problemy z zaśnięciem i wybudzenia w nocy (mam to gdzieś i tak skoro cały dzień nie muszę spać :great: ) ale do lamo łykam sobie 25mg hydroksyzyny...Bez tego wybudzenie co 10min średnio. Przejdzie?

przez namelessmaya 12 wrz 2017, 14:05
Dzień 16 na Symla, dzisiaj zwiększenie dawki na 75 mg. W sumie nie miałam żadnych efektów ubocznych, wysypki też brak. A czy czuję się inaczej i lepiej to ciężko ocenić.
borderline happy :lol: borderline sad :cry:
borderline good ;) & borderline bad :twisted:
citaxin 20 mg
symla 200 mg
apotiapina 25 mg

przez AmaManson 12 wrz 2017, 23:48
Witam,
Biorę Lamitrin od trzech tygodni, zauważam powoli stabilizację emocjonalną oraz depresyjną, mam tylko jeden problem... Od dwóch dni pojawiły się u mnie afty na ustach, w kącikach konkretnie, boję się, że może to być związane ze skutkami ubocznymi leku (zespół Stevensa-Johnsona). Zatem moje pytanie do Państwa - czy ktoś z Was miał może takie objawy? Albo czy komuś wiadomo czy owe mogą wystąpić i czy można je zignorować ?

Będę wdzięczna za odpowiedź i pozdrawiam :)

przez In_Chains_Of_DD 24 wrz 2017, 10:58
Wcinam lamotryginę już ponad pół roku (razem z sertraliną). Przez 90% czasu byłem na 100mg. Aktualnie wchodzę na 150mg (to jest max. dawka, nie chcę więcej brać). Zdecydowanie lek godny polecenia, potrafię pozbierać się jak mam podłamki, stabilizuje, nawet pomaga na lęki. Jestem spokojniejszy i potrafię nie działać pod wpływem impulsu i emocji a bardziej rozsądku. Chociaż nie powiem, od 100mg+ trochę powoduje pogorszenie funkcji poznawczych (uczę się różnych nowych rzeczy i trudniej mi o koncentracje), po obniżeniu dawki jest lepiej z koncentracją ale jestem bardziej emocjonalny i rozdrażniony. Nie mam CHAD. Biorę jako augmentację do SSRI. Do tego doraźnie 0,5mg klon 1-2x w tygodniu. Taki mix działa całkiem dobrze na zaburzenia depresyjno-lękowe z towarzyszącą depersonalizacją/derealizacją, chociaż zastanawiam się czy wymiana sertraliny na coś innego (paro/citalopram), nie byłaby lepsza, na razie jednak nie tykam, skoro funkcjonuję czasem lepiej/czasem gorzej od lutego na tym.

MalaMi1001 nie piję praktycznie wcale, ale zdarzyło mi się symbolicznie na urodziny kieliszek czy dwa wypić lub jedno piwo do towarzystwa. Zero uboków przy lamo. Nic się złego nie dzieje.

Do osób z zapytaniem o wysypkę - nigdy nie miałem, jedynie objawy grypopodobne przy wchodzeniu/zwiększaniu dawek. No i trochę "uspokojenie" intelektu tak poza tym.. ;)

przez dr. Psycho Trepens 24 wrz 2017, 14:57
Wybaczcie, że Wam spamuję, nudzi mi się...
Pytam z ciekawości, czy ktoś zażywa Lamotryginę na klasyczne zaburzenia depresyjno-lękowe, czyli typową nerwicę z zaburzeniami osobowości ?
Jeśli tak to co Wam ona daje, jaki efekt ? Potencjalizuje działanie SSRI, to już wyczytałem, cenne info.
Nie czujecie spłycenia emocji po niej ? Nie zaburza Wam funkcji poznawczych ?

Paroksetyna - 80mg
Chlorprotiksen - 50mg
Alprazolam - 0,25mg
--------------------

przez acherontia-styx 24 wrz 2017, 16:22
In_Chains_Of_DD, jestem na takim samym zestawie leków jak Ty z tym, że ja biorę 200mg Lamo + 100 mg sertraliny i jestem z tego połączenia zadowolona. Przestałam reagować impulsywnie, chociaż czasami ciągnie, żeby pod wpływem emocji rzucić wszystko w pi....u i wyjechać w Bieszczady :lol: ale jakoś udaje mi się to okiełznać ;) pogorszenia funkcji poznawczych nie zauważyłam.

-- 24 wrz 2017, 15:25 --

MalaMi1001, ja przy Lamo piłam normalnie alkohol i nic mi nie było ;) ale wiadomo, nie ma co patrzeć na innych, bo reakcja na mix alkoholu i leków jest kwestią indywidualną.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 100mg
Lamotryginum 200mg

przez In_Chains_Of_DD 25 wrz 2017, 21:03
acherontia-styx może warto rzucić to wszystko w pisss... i pojechać w Bieszczady ; D ... przez Ciebie mi się gór zachciało ;)
dr. Psycho Trepens odpowiadając na Twoje pytanie - na funkcje poznawcze wpływa, spłycenie emocji również (co ma zarówno plusy jak i minusy), bo nie reagujesz nieadekwatnie do sytuacji (nieadekwatna złość, żal, gniew, smutek do danej sytuacji) co też trochę przekłada się na płytsze przeżywanie także tych pozytywnych emocji (zdaje mi się, że czerpię przyjemność w nieco ograniczonym stopniu z tych samych rzeczy co wcześniej). A co ten lek daje? Mi pewnego rodzaju stabilizację, normalność, podwyższenie progu reakcji na nieprzyjemne wydarzenia, działa w pewien sposób nawet przeciwlękowo. Jego działanie jest subtelne i ciężkie do opisania, ale działa z pewnością "wyhamowując" emocjonalność, daje odrobinę normalności w znerwicowanej główce ;)

przez Bagatelka 26 wrz 2017, 18:10
Jakiego rodzaju jest lamotryginowe polepszenie nastroju? Sztuczne jak na ssri czy takie bardziej naturalne?
Paroksetyna 20mg, Kwetiapina 600mg, Pregabalina 600mg, Nicergolina 20mg

przez dr. Psycho Trepens 26 wrz 2017, 19:26
Bagatelka napisał(a):Jakiego rodzaju jest lamotryginowe polepszenie nastroju? Sztuczne jak na ssri czy takie bardziej naturalne?

też się nad tym zastanawiałem i pytałem,
ale wychodzi na to, że żadne albo lekko zobojętniające, czyli mniej odczujesz złego ale i mniej dobrego, czyli dupa.

Paroksetyna - 80mg
Chlorprotiksen - 50mg
Alprazolam - 0,25mg
--------------------

Sortuj wg