Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk przed... skrzynką pocztową


Kama1234

Rekomendowane odpowiedzi

cześć wszystkim!

 

Może uznacie, że jestem nienormalna (i pewnie właśnie jestem), ale od dłuższego czasu odczuwam straszliwy lęk przed skontrolowaniem poczty w skrzynce na listy w moim domu, a widok listonosza przyprawia mnie o dreszcze. Wciąż wydaje mi się, że czeka tam na mnie zła wiadomośc, która mnie powali. Dochodzi do tego, że nie odbieram listów poleconych, bo one NA PEWNO nie przyniosą niczego dobrego, a z pewnością hiobowe wieści. Na pocztę nie chodzę, rachunki płacę w bankach - i przepłacam. Jeśli już muszę tam iść, to odczuwam typowy atak paniki: brak oddechu, drżenie rąk, serce tak mi wali, że chce wyskoczyć z piersi, a ja jestem zszokowana :shock: . Czasem ktoś inny odbiera za mnie listy i często okazuje się, że to nic groźnego tylko np. przypomnienie o zapłacie rachunku za gaz, ale ja nie mogę pozbyć się tego koszmarnego lęku. Pomóżcie!

 

Kama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pocieszenie - ni ejesteś jedyna osobą z taka fobią. Nam taką :)

Znam też osbe która na widok awiza w skrzynce robiła wszystko aby nie iść na poczte bo miała lęk przed tym że na pewno spotka tam sąsiadów którzy powiedza później że - no tak pewnie nie płaci rachunków to go po sądach ciągają ......

 

Mówie powaznie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem problem poniewasz jestem listonoszem tak tak i wiem jak ludzie raguja na widok listonosza jest to dos powszechne a co gorsze ja sam mam to samo mysle ze nie zragowalas na mnie zle mysle ze te objawy to cos bardziej glepszego kazdy znas boji sie zlych wiadomosci ale tak naprawde niemamych na nie wplywu trzymaj sie :lol: pociesze cie ja lekam sie ptakow a moja zona pajakow zgrana para co ale tak to jest leki mozna przezwyciezyc powodzenia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga Kamo,

 

chyba upraszczasz problem... To nie listonosza się boisz tylko efektów czegoś, co może skutkować złymi wiadomościami i listami poleconymi z różnych strasznych instytucji. Musisz chyba uporządkować swoje życie, a lęki "pocztowe" miną. Wiem, że nie jest to proste, ale innego wyjścia chyba nie ma...

 

Pozdrawiam,

Beautty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

 

wczoraj poszłam na pocztę! Odważyłam się i to zrobiłam. Miałam w skrzynce awizo i jak tylko je zobaczyłam, to dostałam duszności, od razu chciałam je wyrzucić i zapomniec o nim. Przez trzy okropne dni chodziłam jak błędna i wyobrażałam sobie, że jest to coś potwornie strasznego i ze nie chcę się dowiedzieć, co to naprawdę jest. Ale się przemogłam i poszłam! W kolejce do okienka pocztowego były 3 osoby i wszystko trwało niesamowicie długo (kilka razy chciałam zwiać). Wytrzymalam, choc ataki duszności i palpitacje mnie męczyły. W koncu odebrałam. Było to wezwanie do potwierdzenia salda w spóldzielni mieszk., więc żaden potwór.

Nawet sobie nie wyobrazacie, jak mi potem było wspaniale i jaka byłam z siebie dumna, że przemogłam sie i zwalczyłam irracjonalne lęki.

 

P.S.

Listonoszu, to tez troche twoja zasługa, bo w najgorszych chwilach myslałam o tym, co mi napisałes. Dzieki. :smile:

 

Kama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo to jest straszne  co sie ze mna dzeje jak mam nowy list czarne mysli pot i kolatanie serca a do tego mam czasami taki wewnetrzny strach ze cos sie stanie i potrafie isc do szkoly do syna i sprawdzic czy wsystko u niego ok bo mieszkam z nim sama i daleko od rodziny gdy wszystko ok to dzwonie po rodzinie by sie upewnic czasami mam siebie dosyc bo to jest meczace jestem jakas nienormalna pytam sie czesto

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×