Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez platek rozy 04 paź 2017, 11:05
Przeczytane:

Patrycja i Sebastian są zupełnie przeciętnym małżeństwem: wspólnie wychowują dwunastoletnią córkę, borykają się z problemami dnia codziennego. Pati pracuje w biurze, gdzie musi znosić dziwactwa swojego zwariowanego kolegi, Teodora, zwanego przez nią Pączkiem.

Pewnego dnia ten na pozór uporządkowany świat rozsypuje się jak domek z kart – Sebastian postanawia odejść. Co się stało, że mąż podjął decyzję o rozstaniu? Czy sprawił to słynny kryzys wieku średniego, będący tematem regularnych dyskusji koleżanek Patrycji? A może wina leżała po stronie Pati, która od jakiegoś czasu kieruje ukradkowe spojrzenia w stronę Przystojnego Bruneta?

Po rozwodzie kobieta musi nie tylko odnaleźć się w nowej rzeczywistości, ale również poszukać odpowiedzi na pytanie, czy w „zatrważającym” wieku 36 lat można szczerze się zakochać. Wsparcia moralnego w trudnych chwilach udziela jej najlepsza przyjaciółka Elwira, która wraz z przyjaciółkami knuje małą intrygę.

Niestety nudna . Na siłę doczytałam .

Obrazek

Brudne podwórka wrocławskiego Trójkąta Bermudzkiego... Chłopak, który urodził się w niewłaściwej rodzinie i człowiek, który dał mu szansę. Tylko… na co?
Jakub Rojalski, zabójczo przystojny pasjonat fotografii, podczas przyjęcia weselnego poznaje inspektor Karolinę Linde, szefową wydziału śledczego wrocławskiej policji. Kobieta jest sfrustrowana i przemęczona, ponieważ dochodzenie w sprawie płatnego zabójcy utknęło w martwym punkcie, tymczasem Midas uśmierca kolejne ofiary. Wbrew woli obojga jednorazowy incydent powoli zamienia się w romans, a Jakub uświadamia sobie, że nie potrafi dłużej żyć, tłumiąc w sobie wszelkie emocje. Jednocześnie w jego życiu pojawia się Anka, magister farmacji i maltretowana żona gangstera, marząca o zemście na mężu. Któregoś dnia okazuje się, że Jakub potrafi jej pomóc…

Dobry kawałek sensacji, ciut romansu. Fajnie napisane.

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez wiejskifilozof 04 paź 2017, 12:01
Mróz Wotum Nieufności.Fikcja Polityczna,a jednak.Bliska prawdy./

przez Gerber10 05 paź 2017, 11:22
Czytam serie Mikolajek Renee Goscinnego

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez acherontia-styx 07 paź 2017, 13:40
Majgull Axelsson - Lód i woda, woda i lód.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 100mg
Lamotryginum 200mg

przez Witold77 10 paź 2017, 10:53
wlasnie wzielem sie od nowa za Grzesiuka - to jednak warte przypomnienia

przez Euphorian 12 paź 2017, 09:37
Jeśli ktoś ma ochotę na coś pozytywnego, to polecam książkę "Bóg nigdy nie mruga" Reginy Brett. Proszę nie sugerować się zbytnio tytułem, nie jest to żadna natchniona pozycja, a zbiór ciekawych i dobrych felietonów, zarówno dla osób wierzących, jak i ateistów. Tematy poruszane są bardzo uniwersalne i mogą pomóc zmienić nastawienie na bardziej pozytywne każdemu.

przez C&S 16 paź 2017, 18:58
Mąż
Dean Koontz

Obrazek

Moja ocena: 3/6.

Mamy twoją żonę. Odzyskasz ją za dwa miliony w gotówce. Skąd zwykły ogrodnik Mitch Rafferty weźmie taką sumę. Tego dowie się później, w trakcie kolejnej rozmowy. Na potwierdzenie ultimatum na oczach Mitcha snajper zabija przypadkowego przechodnia. Aby odzyskać swoją żonę Mitch gotów jest zrobić wszystko. Czy również popełnić morderstwo. Na razie musi wykonać polecenia porywaczy i nie informować policji. Proste. Bardzo. Ale do czego doprowadzi go ślepe posłuszeństwo. To droga donikąd. Mężczyzna decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce...

Przypadek
Stefan Grabiński

Obrazek

Moja ocena: 2/6

Z rozkosznym drżeniem w sercu rozłamywał zawsze pieczęcie depesz, które co tygodnia przychodziły od kochanki i normowały mu życie. Tych parę słów: „Jadę w środę”, „Wracam czwartego” lub „Dopiero za 2 tygodnie”, pogrążało go w ekstazę szczęścia lub otchłań zgryzoty. Gdy nie widzieli się przez czas dłuższy z powodu nieprzewidzianej przeszkody w ostatniej chwili lub też wskutek tego, że Łuniński towarzyszył żonie w podróży, Zabrzeski wpadał w fatalny nastrój: zaraz opadały go niby wściekłe psy najczarniejsze przypuszczenia, najdziksze domysły i szarpały nielitościwie aż do najbliższej schadzki. Lecz wtedy ona umiała zawsze w dwójnasób wynagrodzić mu dnie rozłąki i ukoić rozszalałą z goryczy tęsknotę…

Siłaczka
Stefan Żeromski

Obrazek

Moja ocena 3-/6

"Siłaczka" opowiada o młodzieńczych ideałach i dwóch sposobach ich spełniania.
Pierwszy przykład stanowi lekarz, którego pragnienie lepszego życia dla potrzebujących opuściło wraz z determinacją, pozostawiając na końcu tylko żal i pustkę.
Inną postawę wykazuje nauczycielka, która była w stanie udźwignąć ciężar swego postanowienia i wypełniała je.
Młoda kobieta, w przeciwieństwie do zakochanego w niej mężczyzny, moralnie wygrała. Do śmierci nie rezygnowała z wyznawanych przez siebie wartości i chociaż jej życie mało zmieniło, to było doceniane i opłakiwane przez najuboższych, lecz mimo wszystko cena, jaką przyszło zapłacić była przerażająca.

Książka ujawnia niezwykle smutne przesłanie - "marzenia, nie ważne jak szczytne, nie zawsze się spełniają, choćbyśmy poświęcili dla nich wszystko".
C&S

przez wiejskifilozof 20 paź 2017, 09:28
Okruchy Raju Tanya Valko,są dobrę.Fajnie opisana Indonezja.

przez C&S 20 paź 2017, 18:21
Carrie
Stephen King

Obrazek

Moja ocena: 4/6

Carrie White jest inna niż jej rówieśnicy. Nie chodzi na prywatki, nie interesują się nią chłopcy, stanowi obiekt kpin i docinków. Matka – religijna fanatyczka – za wszelką cenę usiłuje uchronić ją przed grzechem. Pewnego razu Carrie się jednak buntuje i idzie na szkolny bal. Gdy tam pada ofiarą okrutnego żartu, rozpętuje się piekło... dziewczyna jest telekinetką o olbrzymiej mocy, której postanawia użyć, by zemścić się na prześladowcach. Ci, którzy ją dręczyli, gorzko tego pożałują.

Świętoszek
Molier

Obrazek

Moja ocena: 4+/6

Autor "Świętoszka", najwybitniejszy komediopisarz francuski, a zarazem aktor i dyrektor teatru, pięć lat walczył o wystawienie swojej sztuki na scenie - pokazał ją królowi w 1664 roku, natomiast publiczności dopiero w roku 1669. Tak bardzo utwór ten bulwersował współczesnych ostrym, krytycznym obrazem obyczajowości XVII-wiecznej Francji.
W tym znakomitym studium obłudy obok postaci głównego bohatera przedstawił też Molier barwną galerię typów uosabiających wieczne ludzkie wady oraz zbudował misterną, nasyconą komizmem intrygę. Jego teatr miał uczyć - bawiąc. I do dziś skutecznie odgrywa tę rolę.
C&S

przez acherontia-styx 22 paź 2017, 14:44
Atramentowe serce - Cornelia Funke
Obrazek

Apteka marzeń - Natasza Socha
Obrazek
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 100mg
Lamotryginum 200mg

przez wiejskifilozof 28 paź 2017, 12:00
Kupiłem dziś Dan Brown Początek.

przez C&S 08 lis 2017, 19:05
K-PAX
Gene Brewer

Obrazek

Czy rzeczywiście jest kosmitą, czy też tylko żyje w innym świecie?

Dla człowieka, który utrzymuje, że jest przybyszem z kosmosu, oddział Instytutu Psychiatrii na Manhattanie wydaje się najodpowiedniejszym miejscem. Jednak ów pacjent w niczym nie przypomina tych, z którymi dr Gene Brewer miał wcześniej do czynienia. Nazywa się prot i twierdzi, że przybył z planety K-PAX, idyllicznego świata, w którym wszyscy żyją w zgodzie i harmonii. Określiwszy dokładnie datę opuszczenia Ziemi, prot pozostawia nas w niepewności do ostatniej chwili.
Jego krótki pobyt w szpitalu na Manhattanie radykalnie zmienia życie pacjentów i panujące tam stosunki międzyludzkie. Prot przywraca ludziom radość i sens życia. Pokazuje inny wymiar istnienia.

Ta znakomicie napisana, żywa, dowcipna i zarazem głęboko humanistyczna książka z pewnością spodoba się nie tylko miłośnikom Lotu nad kukułczym gniazdem, lecz także wielbicielom twórczości Olivera Sacksa, autora bestsellera O mężczyźnie, który pomylił swoją żonę z kapeluszem.

K-PAX to pierwsza część trylogii o tajemniczym procie.

Mendel Gdański
Maria Konopnicka

Obrazek

Stary i ubogi Żyd Mendel od 27 lat mieszka w Warszawie. Zżył się z tym miastem, ma dobre kontakty z sąsiadami. Pewnego dnia słyszy od jednego z nich, że mają bić wszystkich Żydów tylko za to, że są Żydami. Mendel nie może zrozumieć czemu mieliby to robić. Postanawia nie uciekać i nie wypierać się swojego pochodzenia z nadzieją, że uda mu się przemówić do rozsądku ludziom...

Nowela porusza jedną z głównych kwestii poruszanych w dobie pozytywizmu... mianowicie kwestię żydowską. Nowela ta powstała jako odzew Konopnickiej przeciw ówczesnej fali antysemityzmu w Polsce.
C&S

przez C&S 21 lis 2017, 02:50
Hamlet był dla mnie znacznie lepszy, ta niezbyt mnie zainteresowała.

Król Lear
William Shakespeare

Obrazek

Moja ocena:4/6

Tytułowy król Lear postanawia podzielić królestwo dla swoich córek. W wyniku niezrozumienia intencji najmłodszej córki o miłości do ojca, zrywa z nią wszelkie kontakty. Nie wie, że to obróci się przeciwko niemu i wpłynie na wszystkich w jego otoczeniu...

Do Mistrz i Małgorzata to jej znacznie daleko i ogólnie nie spodobała mi się ta książka - tyle co odbębniona.

Biała gwardia
Michaił Bułhakow

Obrazek

Moja ocena: 3/6

„Biała gwardia“ to książka ukryta gdzieś na poboczu szlaku, którym trafiają do świata literatury kolejne pokolenia czytelników urzeczonych „Mistrzem i Małgorzatą”. A przecież to wielka powieść – najbardziej typowa dla Bułhakowa, a na pewno najbardziej zakorzeniona w jego życiu. „Mistrz i Małgorzata” ulepiona jest z wizji, wiary i lęku: „Biała gwardia” utkana jest bez reszty ze wspomnień.
To powieść o kilku tygodniach w śnieżnym, ogarniętym wojną domową Kijowie. O męskiej przyjaźni i braterskiej miłości; także o radości, euforycznej i straceńczej, jaka zdarza się młodym ludziom w przeddzień walki, kiedy jeszcze nikt nie zginął i nikt nie zwinął się w kłębek podczas przesłuchania. Tacy są ci wszyscy dwudziestokilkuletni dekabryści i Kolumbowie, filomaci i studenci z Krakowskiego Przedmieścia w roku akademickim 1967/68. takie jest również rodzeństwo Turbinów oraz ich przyjaciele, inteligenci i studenci przemienieni przez wojenny czas w młodych oficerów. Jest to wreszcie oda na cześć Miasta – miasta otaczanego przez autora taka czcią, że jego nazwy nie wymienia na tych kartkach ani razu.
Dla nadwiślańskich czytelników, którym bliska jest myśl o polsko-ukraińskim braterstwie broni w roku 1920, kłopotliwa może być niechęć, z jaka autor traktuje Petlurę i jego chłopskie oddziały. Ale powieściowy Semen Petlura nie jest postacią historyczną z krwi i kości, lecz figurą, w którą autor wkłada całą swą odrazę inteligenta do ludzkiej szarańczy wszelkiej barwy, niszczącej jego Rosję.

Jeśli ktoś lubi rubaszne słownictwo to zachęcam ;)

Seks po staropolsku czyli -
- Sztuka obłapiania
Aleksander Fredro

Obrazek

Bardziej znane jako Wwawolny poemat młodości z roku 1817.
C&S

przez C&S 23 lis 2017, 18:00
Czy ktoś korzysta z Legimi i byłby zainteresowany poniższymi tytułami? Miałbym trzy kody(jeden kod - jedna bezpłatna książka) do oddania.

Millennium. Mężczyzna, który gonił swój cień - David Lagercrantz
Zapisane w wodzie - Paula Hawkins
TO - Stephen King
Pierwszy śnieg - Jo Nesbo
Motylek - Katarzyna Puzyńska
Król - Szczepan Twardoch
Czarna - Wojciech Kuczok
Konklawe - Robert Harris
Gwiezdny pył - Neil Gaiman
Idealny stan - Brandon Sanderson
Czas Herkulesów - Marcin Wroński
Obsesja. T. 1 - Katarzyna Berenika Miszczuk