KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
63
61%

Nie
20
19%

Zaszkodziła
20
19%

Liczba głosów : 103

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez picziklaki 19 sty 2018, 11:22
rezygnuje z klomipraminy po 19 dniach od sylwestra nic się nie poprawiło ,a po dodaniu do niej 100 mg wenlafaksyny dostałem silnych myśli samobójczych i wytrzymałem tylko na tym połączeniu 11 dni , teraz nic nie biorę oprócz tramadolu,klorazepanu i pregabaliny ale zamierzam wrócić do paroksetyny, 6 lat brałem franka , 6 lat temu też paroksetyne z 3-4 lata i ona była strzałem w 10 więc skoro franek się u mnie wypalił to pozostaje mi ona

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Natrętnik 19 sty 2018, 17:32
Ja w poniedzialek ide po recepte na Solian 100 mg. Zobaczymy jak to dziala przy Fevarinie. Dwie cechy mnie do niego przekonuja - daje kopa i jak postawi kropke nad i w natrectwach tez sie nie obraze.

-- 19 sty 2018, 17:39 --

Typowych stymulantow sie boje.
Fevarin - 400 mg
Solian - 100 mg
Baclofen - 50 mg
Zaburzenia obsesyjno - kompulsywne.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez joker27 19 sty 2018, 17:40
picziklaki napisał(a):rezygnuje z klomipraminy po 19 dniach od sylwestra nic się nie poprawiło ,a po dodaniu do niej 100 mg wenlafaksyny dostałem silnych myśli samobójczych i wytrzymałem tylko na tym połączeniu 11 dni , teraz nic nie biorę oprócz tramadolu,klorazepanu i pregabaliny ale zamierzam wrócić do paroksetyny, 6 lat brałem franka , 6 lat temu też paroksetyne z 3-4 lata i ona była strzałem w 10 więc skoro franek się u mnie wypalił to pozostaje mi ona
jestes pewien ze drugi raz zadziala paro?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Remusek 19 sty 2018, 17:49
Natrętnik napisał(a):Ja w poniedzialek ide po recepte na Solian 100 mg. Zobaczymy jak to dziala przy Fevarinie. Dwie cechy mnie do niego przekonuja - daje kopa i jak postawi kropke nad i w natrectwach tez sie nie obraze.

Bardzo dobrze, solian Ci pomoże i to bardzo szybko. Max dawka SSRI plus solian to super połączenie. Ale z tego co widziałem bierzesz 350 fevarinu, myślę że przy solianie 300 Ci spokojnie wystarczy.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez dr. Psycho Trepens 19 sty 2018, 18:10
Natrętnik napisał(a):Ja w poniedzialek ide po recepte na Solian 100 mg. Zobaczymy jak to dziala przy Fevarinie. Dwie cechy mnie do niego przekonuja - daje kopa i jak postawi kropke nad i w natrectwach tez sie nie obraze.

On nie daje kopa, on w pewnym sensie "przebudza", wzmaga czujność i odrobinę koncentrację, to jest stabilizator dopaminy, w depresji bierze się go w dawce średnio 50mg, ja zalecam osobiście 25mg które bardziej pobudza niż 50mg które w pewnym sensie już odrobinę uspokaja, 100mg daje już bardziej lekko klasyczny efekt neuroleptyczny - uspokajający.

Klomipramina - 150mg
Pregabalina - 450mg
Chloroprotiksen - 50mg
--------------------
design.jacek.online

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Remusek 19 sty 2018, 18:23
Efekt neuroleptyczny jest powyżej 300 mg. Przy 100 zwiększa się poziom dopaminy, jest pobudzenie, uczucie mocy, pewność siebie i dobry nastrój. Po pewnym czasie można już tak intensywnie nie odczuwać pobudzenia ale efekt przeciwdepresyjny i przeciwobsesyjny się utrzymuje.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Natrętnik 19 sty 2018, 19:11
Remusek, pisales ze laczyles 300 fevarinu i 100 solianu, jak sie na tym czules w porownaniu do samego fevarinu ?
Fevarin - 400 mg
Solian - 100 mg
Baclofen - 50 mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Remusek 19 sty 2018, 19:35
Natrętnik napisał(a):Remusek, pisales ze laczyles 300 fevarinu i 100 solianu, jak sie na tym czules w porownaniu do samego fevarinu ?

Super się czułem, jakbym nie zrezygnował z tego zestawu to może bym do dzisiaj na tym jechał ale teraz zamiast fevarinu biorę bioxetin 60, uważam że i jeden zestaw i drugi jest dobry. Traktuję SSRI jako taki dodatek , to solian jest najważniejszym lekiem wbrew temu co mówi teoria. Na samym fevarinie miałem trochę natręctwa co powodowało nieraz silnego doła mimo max dawki leku. Po Solianie nie miałem natręctw i nastrój był bardzo dobry.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez OverAndOver 19 sty 2018, 19:39
picziklaki napisał(a):rezygnuje z klomipraminy po 19 dniach od sylwestra nic się nie poprawiło ,a po dodaniu do niej 100 mg wenlafaksyny dostałem silnych myśli samobójczych i wytrzymałem tylko na tym połączeniu 11 dni , teraz nic nie biorę oprócz tramadolu,klorazepanu i pregabaliny ale zamierzam wrócić do paroksetyny, 6 lat brałem franka , 6 lat temu też paroksetyne z 3-4 lata i ona była strzałem w 10 więc skoro franek się u mnie wypalił to pozostaje mi ona

To po cholere tyle wenli dodałeś do franka. I jeszcze ten tramdol, jak ty chcesz się przy takim obszernym miksie dobrze czuć, to raz a dwa, po 19 dniach to ty po żadnym leku działania nie uwidzisz, tu trzeba miesiąc wytrzymać.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Remusek 19 sty 2018, 19:53
Aha Natretnik jeszcze Ci coś powiem. Jak brałem fevarin to początkowo było dosyć dobrze ale zacząłem codziennie piwo popijać i nie wiem czy to nie zepsuło efektu, wtedy jeszcze nie brałem Solianu. Teraz jestem abstynentem, z resztą każdemu co ma ocd zalecalbym abstynencje zwłaszcza jeśli bierze jakieś leki a już na pewno do Solianu radzę nie pić. Nie wiem czy lubisz wypić ale osobiście odradzam.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez OverAndOver 19 sty 2018, 20:10
Piszecie tu o wpływie Solianu na dopaminę. Ale skąd macie pewność, że to idzie z tego działania, ten efekt antynatrętny. Jeśli chodzi o natręctwa to w literaturze tematu jest dośc jasno wytłumaczone, że natręctwa to głównie zaburzenia w układzie serotoniny a działania na dopaminę to działania pośrednie. Wszystkim możesz skosić natręctwa ale czy je jeszcze wyleczysz, to jest pytanie. Bardzo skutecznym lekiem kiedyś był Pimozyd dawno wycofany ze względu na dyskinezy i objawy parkinsonoidalne. Ale i on ma w opisie działania antagonizm 5HT7 ( Solian zresztą też) także... chyba nie ma tu zbiegu okoliczności.... Blokada 5HT7 daje dodatkowo przyśpieszone odhamowanie serotoniny poprzez blokadę układu GABA. Tak więc mimo, że te leki są neuroleptyczne to podnoszą serotoninę po prostu. Stąd być może SSRI są tak denne i jałowe, że pomimo ogólnego poprawnego schematu to agonizując wiele receptorów serotoninowych zamiast końcowo podnosić serotoninę to wręcz ją tłumią ( receptory 5HT7, 2a, 2C) Wtedy włączają się inne układy - GABA a inne wyłączają np dopamina i noradrenalina w korze przedczołowej po pobudzeniu 5HT2c. I niby w teorii ma następować tzw desenzsytyzacja ale widocznie nie następuje.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Remusek 19 sty 2018, 20:27
OverAndOver napisał(a):Piszecie tu o wpływie Solianu na dopaminę. Ale skąd macie pewność, że to idzie z tego działania, ten efekt antynatrętny. Jeśli chodzi o natręctwa to w literaturze tematu jest dośc jasno wytłumaczone, że natręctwa to głównie zaburzenia w układzie serotoniny a działania na dopaminę to działania pośrednie. Wszystkim możesz skosić natręctwa ale czy je jeszcze wyleczysz, to jest pytanie. Bardzo skutecznym lekiem kiedyś był Pimozyd dawno wycofany ze względu na dyskinezy i objawy parkinsonoidalne. Ale i on ma w opisie działania antagonizm 5HT7 ( Solian zresztą też) także... chyba nie ma tu zbiegu okoliczności.... Blokada 5HT7 daje dodatkowo przyśpieszone odhamowanie serotoniny poprzez blokadę układu GABA. Tak więc mimo, że te leki są neuroleptyczne to podnoszą serotoninę po prostu. Stąd być może SSRI są tak denne i jałowe, że pomimo ogólnego poprawnego schematu to agonizując wiele receptorów serotoninowych zamiast końcowo podnosić serotoninę to wręcz ją tłumią ( receptory 5HT7, 2a, 2C) Wtedy włączają się inne układy - GABA a inne wyłączają np dopamina i noradrenalina w korze przedczołowej po pobudzeniu 5HT2c. I niby w teorii ma następować tzw desenzsytyzacja ale widocznie nie następuje.

To bardzo ciekawe co piszesz, mnie solian wyleczył z natręctw ale sam chciałbym wiedzieć w jaki sposób. Wcale nie mam pewności czy przez wpływ na dopamine, może tak jak mówisz zwiększa poziom serotoniny- dobrze Cię zrozumiałem? A co to jest ta dezsyntezaja czy jak to nazwałeś?

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Natrętnik 19 sty 2018, 20:36
Dzieki za odpowiedz. Zwlaszcza ze mam dokladnie tak samo, ze niby nie ma tych natrectw, a wystarczy ze sie jakies male pojawi to od razu lapie dola. Ogolnie ciezko o entuzjazm na tym leku i mam nadzieje ze u mnie Solian zadziala tak samo. Wypic lubie, choc tylko od swieta, ale cos z tym zrobie :P :zonk:
Fevarin - 400 mg
Solian - 100 mg
Baclofen - 50 mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez OverAndOver 19 sty 2018, 20:45
Remusek napisał(a):
OverAndOver napisał(a):Piszecie tu o wpływie Solianu na dopaminę. Ale skąd macie pewność, że to idzie z tego działania, ten efekt antynatrętny. Jeśli chodzi o natręctwa to w literaturze tematu jest dośc jasno wytłumaczone, że natręctwa to głównie zaburzenia w układzie serotoniny a działania na dopaminę to działania pośrednie. Wszystkim możesz skosić natręctwa ale czy je jeszcze wyleczysz, to jest pytanie. Bardzo skutecznym lekiem kiedyś był Pimozyd dawno wycofany ze względu na dyskinezy i objawy parkinsonoidalne. Ale i on ma w opisie działania antagonizm 5HT7 ( Solian zresztą też) także... chyba nie ma tu zbiegu okoliczności.... Blokada 5HT7 daje dodatkowo przyśpieszone odhamowanie serotoniny poprzez blokadę układu GABA. Tak więc mimo, że te leki są neuroleptyczne to podnoszą serotoninę po prostu. Stąd być może SSRI są tak denne i jałowe, że pomimo ogólnego poprawnego schematu to agonizując wiele receptorów serotoninowych zamiast końcowo podnosić serotoninę to wręcz ją tłumią ( receptory 5HT7, 2a, 2C) Wtedy włączają się inne układy - GABA a inne wyłączają np dopamina i noradrenalina w korze przedczołowej po pobudzeniu 5HT2c. I niby w teorii ma następować tzw desenzsytyzacja ale widocznie nie następuje.

To bardzo ciekawe co piszesz, mnie solian wyleczył z natręctw ale sam chciałbym wiedzieć w jaki sposób. Wcale nie mam pewności czy przez wpływ na dopamine, może tak jak mówisz zwiększa poziom serotoniny- dobrze Cię zrozumiałem? A co to jest ta dessyntezaja czy jak to nazwałeś?

Dobrze mnie zrozumiałeś. Antagonizm 5HT7 sprzyja zwiększaniu serotoniny poprzez jej odhamowanie na poziomie tzw. raphe nuclei. Podobnie ma się rzecz do 5HT2c i 5HT3 receptorów. blokowanie tych receptorów poprawia neuroprzekaźnictwo serotoninowe a nie osłabia. Czyli dodając to działanie do SRI poprawiasz serotoninę. Dzieje się tak ponieważ serotonina jest w relacji z GABA receptorami ( 5HT7 receptor). GABA hamuje serotoninę ( m. innymi). Hamują ją też własne receptory serotoniny ( tzw autoreceptory). Czyli jak pod tym kątem popatrzysz na SSRI ( czyli agonizm wszelakiej maści receptorów serotoninowych poniesionych poziomem serotoniny ale! z wychwytu zwrotnego a nie blokady- uwalnianie) to wcale te leki nie są takie lecznicze jak się mogłoby wydawać. Cześc działania terapeutycznego jest lecznicza ( głównie receptor 5HT1a)ale uboki zabijają ich działanie a paradoksalnie serotoniny masz nie tak dużo jak piszą "znawcy". Wszystko poprzez agonizmy tam gdzie nie powinno ich być. Tu ktoś napisał ( jeden taki polemizujący gostek), że SSRI takie są bo są wybiórcze. Jest inaczej. One są wybiórcze na przekaźnik- serotonine ale w ramach receptorów absolutnie nie sa wybiórcze, pobudzają też te których pobudzenie jest po prostu niekorzystne. To powoduje wydłużenie działania SSRI a wręcz nie działanie tych leków jak trzeba.

Sortuj wg