KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
63
62%

Nie
19
19%

Zaszkodziła
20
20%

Liczba głosów : 102

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez joker27 07 gru 2017, 18:32
dr. Psycho Trepens napisał(a):od wczoraj biore 75mg, czy nic się złego nie stanie jak przywalę dziś 150mg ? bo chcę się szybko skasować, a reaguje nienaturalnie szybko na leki.
po 75mg jest dużo lepiej, ale ja chcę się rozpierd*lić. z góry dzięki za poradę.

Nie bralem tego, ale czytam temat starsze posty i nie radzę.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez picziklaki 07 gru 2017, 18:33
nic ci się nie stanie ja po miesiącu czasu odstawienia 300 mg klomipraminy na rzecz 300 mg wenlafaksyny i 100 mg fluwoksaminy wróciłem z pokorą i podkulonym ogonem do anafranilu i z dnia na dzień zacząłem brać dawke 300 mg po miesiącu przerwy i oprócz lekkiej suchości w ustach nic mi w zasadzie nie było ;)

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Natrętnik 07 gru 2017, 19:51
Malarz cieni napisał(a):
Natrętnik napisał(a):Mam nadzieje, ze nie bede zmuszony do niej wracac, od jutra wchodze na 300 fluwo, dobrze toleruje ten lek poki co. Zastanawiam sie jeszcze nad fluanxolem 1 mg rano, zeby do poludnia lepiej funkcjonowac.

Ile dni brałeś 200 mg fluwoksaminy? Widzę, że u mnie lekarka zrobiła błąd i niepotrzebnie nie zredukowała mianseryny do zera. Teraz jakbym chciał wchodzić na wyższe dawki fluwoksaminy, to trzeba by zmniejszać mianserynę, a na to potrzeba czasu. Ja czasu nie mam, bo jest ze mną coraz gorzej.

Szybko, najpierw 10 dni bralem 50 mg z anafranilem 225, potem 10 dni 100 mg z anafranilem 150, potem odstawilem anafranil, po dwoch dniach wskoczylem na 200 mg fluwo, bralem 2 dni, potem 2 dni 250 i dzis pierwszy dzien 300 mg. Jest ok, zadnych wahan nastroju, lekow itp. Nie ma co sie bawic w dlugie zwiekszanie dawek po odstawieniu poprzednich lekow, bo tylko poziom serotoniny gwaltownie spadnie i bedzie jeszcze gorzej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez SebaNN 07 gru 2017, 19:57
ja po wskoczeniu ze 150mg na 225mg bardzo dziwnie sie czuje to normalne?
Czuje sie tak jak na początku, zwiększone lęki, fobie i nerwica natręctw wróciła ze zdwojona siłą
o co tu chodzi? czy znów trzeba zagryźć zęby i przeczekać? bo nie wierze że większa dawka nasila NN i leki????????
Od 2002r. Paroksetyna ( Seroxat , Parogen , Paroxinor ) 60mg
Od października 2017 Klomipranina ( Anafranil ) 150mg

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Malarz cieni 07 gru 2017, 20:28
Jak to jest u was ze stanem zębów po Anafranilu?
Wcześniej: Ramanujan, Robinho

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Natrętnik 07 gru 2017, 20:50
Malarz cieni, mi kilka plomb po prostu wypadlo po pol roku od ich zrobienia.

Dr. Psycho, kiedys cos pisales, ze zle znosisz anafranil, to juz sam musisz probowac z dawkami.

SebaNN troche dziwne, u mnie tak nie bylo, tzn. na poczatku dawki 225 natrectwa byly takie same jak przy 150. Potem po bodajze anafranilu + trazodonie + fluanxolu mialem najlepszy okres, zapomnialem ze leki biore, cieszylem sie zyciem. Ale zaczalem pic alko rozrywkowo i sie pogorszylo.
Fevarin - 400 mg
Solian - 100 mg
Zaburzenia obsesyjno - kompulsywne.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Malarz cieni 07 gru 2017, 21:05
Natrętnik napisał(a):Szybko, najpierw 10 dni bralem 50 mg z anafranilem 225, potem 10 dni 100 mg z anafranilem 150, potem odstawilem anafranil, po dwoch dniach wskoczylem na 200 mg fluwo, bralem 2 dni, potem 2 dni 250 i dzis pierwszy dzien 300 mg. Jest ok, zadnych wahan nastroju, lekow itp. Nie ma co sie bawic w dlugie zwiekszanie dawek po odstawieniu poprzednich lekow, bo tylko poziom serotoniny gwaltownie spadnie i bedzie jeszcze gorzej.

Poradziłbyś mi, jakby szybko odstawić mianserynę? Schodzić po 30 mg powiedzmy co 7 dni czy można szybciej?

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez SebaNN 08 gru 2017, 12:41
Natrętnik napisał(a):Malarz cieni, mi kilka plomb po prostu wypadlo po pol roku od ich zrobienia.

Dr. Psycho, kiedys cos pisales, ze zle znosisz anafranil, to juz sam musisz probowac z dawkami.

SebaNN troche dziwne, u mnie tak nie bylo, tzn. na poczatku dawki 225 natrectwa byly takie same jak przy 150. Potem po bodajze anafranilu + trazodonie + fluanxolu mialem najlepszy okres, zapomnialem ze leki biore, cieszylem sie zyciem. Ale zaczalem pic alko rozrywkowo i sie pogorszylo.

no włąśnie może za wrażliwy mam organizm i musi zaadoptowac większą dawkę?
już zanika ponownie fobia i lęki, ale zostają natręctwa na tym samym poziomie
i jak przy 150mg byłem jak po amfie tak tu strasznie mnie zamula dawka 225

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez dr. Psycho Trepens 08 gru 2017, 16:00
dziś nietypowo 112mg czyli 75mg + 37,5mg, za 3 dni wejde na 150mg, nie ma co się pieścić.
nie wiem po co tu piszę, ten monolog jest jakby przedśmiertnym pamiętnikiem mego jestestwa na tej planecie, szkoda że nie wynaleźli leku na zaburzenia osobowości.
co z tego że nawet opanuję zaburzenia lękowo-depresyjne skoro pozostanie osobowość unikająca, która sprawia że jestem kaleką życiowym i nie nadaję się do pracy ani do niczego innego, ot, takie warzywko.
4 terapie grupowe, 10 indywidualnych, ciągne kolejne, nie wiem po co, chyba tylko by mieć pewność że cokolwiek chciałem zmienić, ale to wszystko za mało...

Klomipramina - 225mg
Reboksetyna - 4mg
Pregabalina - 450mg
Alprazolam - 0,125mg (detox)
--------------------

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Malarz cieni 08 gru 2017, 16:58
Lekarka jednak przepisała mi Anafranil. Kazała brać 25 mg, ale ja bym zaczął od 50 mg i po tygodniu przeszedł na 100 mg. Czy dawkę 50 mg mogę brać jednorazowo rano? Jak jest z dawką 100 mg, muszę ją podzielić, tak? Kiedyś lekarz przepisał mi dawkę 100 mg i kazał brać 1-1-2. Czy teraz też mogę tak brać?

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez picziklaki 08 gru 2017, 19:32
50 mg można w dawce jednorazowej ale 100 już nie bo w dwóch - trzech dawkach podzielonych , zależnie też od tego jaką tego dawkę pobierasz, generalnie lepiej sobie rozłożyć równomiernie dawkowanie o trzech stałych porach brania w ciągu dnia czyli rano-południe-wieczór żeby stężenie leku we krwi było stabilne i nie ulegało wahaniom i się trzymać tych godzin jak chodzi o tabletki po 25 mg , czyli trochę z tym zabawy bo można zawsze zapomnieć i pominąć jedną dawkę dlatego wymyślili ten lek o przedłużonym uwalnianiu żeby się powoli przez cały dzień uwalniał do organizmu dlatego polecam ci jedną 25 mg z rana i jedną 75 mg na wieczór . :)

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Malarz cieni 08 gru 2017, 21:29
picziklaki, dzięki za odpowiedź. ;) Lepiej brać te 50 mg rano czy wieczorem? Czy to jest obojętne? Lekarka mi przepisała tylko "25", więc przez pierwsze 2 tygodnie mam do dyspozycji tylko te tabletki.

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez SebaNN 08 gru 2017, 23:01
Malarz cieni napisał(a):picziklaki, dzięki za odpowiedź. ;) Lepiej brać te 50 mg rano czy wieczorem? Czy to jest obojętne? Lekarka mi przepisała tylko "25", więc przez pierwsze 2 tygodnie mam do dyspozycji tylko te tabletki.

dziwne , że nie przypisała Ci wersji o powolnym uwalnianiu?
wówczas jest to obojętne kiedy bierzesz, nie ma to znaczenia

Przy Twojej dawce możesz wziać 50mg całosc rano lub wieczorem - w zalezności , jesli Cie bedzie pobudzac bierz rano,
jesli zamulać - bierz wieczorem

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

przez Malarz cieni 09 gru 2017, 21:11
SebaNN, dziękuję za odpowiedź. ;) Mam jeszcze jedno pytanie: czy przejście po tygodniu z dawki 50 mg do 100 mg to nie jest za szybko?

Sortuj wg