KARBAMAZEPINA (Amizepin,Finlepsin,Neurotop,Tegretol,Timonil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
20
59%

Nie
9
26%

Zaszkodziła
5
15%

Liczba głosów : 34

przez AlexCCC 04 mar 2017, 20:29
Brałem neurotop 2x1 tabletke przez 2 lata i żadnych działań niepożądanych nie zaobserwowałem tzn.takich które by były jakieś dokuczliwe i przeszkadzały w funkcjonowaniu, te działania występujące w ulotce nie każdy może ich doświadczyć i nie od razu wszystkich.Najwięcej działań niepożądanych występuje po pary ładnych latach stosowania.Jest jeszcze jedna spraw człowiek biorący karbe,neuroleptyki,antydepresanty i inne leki z grupy psychotropów ogólnie czuje się po nich żle- czasami albo cały czas.Jak dostałem od psychiatry ketler i zażyłem jedną tabletke to czułem się żle i wolałem 100% starą bardzo dobrą pernazynkę niby ketler to nowoczesny lek mający bardzo mało skutków ubocznych ale czułem się na nim do bani a na perazynie o niebo lepiej pozdro

przez Marcin811 05 mar 2017, 18:43
Witam.
Od ponad dwóch tygodni mam zwiększone dawki leków na :
40 mg. Paroxetyny rano
400 mg. Karmabazepiny rano
400 mg. Karmabazepiny wieczorem
30 mg. Mianseryny wieczorem.
Mój problem polega na tym,że stałem sie mocno niespokojny, płaczliwy. Straszne lęki przed wszystkim się pojawiły. Boję się każdego dnia. Czuję jakby się wszystko we mnie trzęsło. Jutro wyjezdzam do pracy i boję się jak ja będę funkcjonował. Nie mogę się na niczym skupić. Czy ktoś miał podobny problem? Może za dużo tych leków biore? Może lepiej wrócić do dawniejaszych dawek. Proszę o pomoc co robić.
Parogen (Paroxetyna)40mg.(2-0-0)
TegretolCR(Karbamazepina)200mg.(2-0-2)
Lerivon(Mianseryna)30mg.(0-0-1)
Nasen(Zolpidem)10mg.(0-0-1)

przez achino2017 13 mar 2017, 20:44
Odczuwam silny, jak nigdy, lęk przed zażyciem tego leku. Boję się, że coś mi się stanie złego - jakaś reakcja uczuleniowa lub coś gorszego. I od tygodnia nie tknąłem opakowania :/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ernest00 13 mar 2017, 22:04
Noo uważaj na ten lek, kiedyś, albo i nawet do dzisiaj istnieje jakaś chora zasada wciskania go wszystkim Ć na detoksie. Jakby to miało jakikolwiek wpływ na nich....
A ogólnie ma tylko działać na stabilizacje nastroju. Na mnie nie działał. Po kryjomu lekarz zdradził mi tajemnice że tak łatwiej im przyzwyczaić pacjenta do brania leków o stałych porach.
Czyli ogólna znana zasada 1-1-1. Dla mnie bzdura, ale takie sa metody. Lepiej na stabilizacje to terapia a nerwy ma każdy. Pamietam jak kiedyś mój znajomy nażarł sie tegretolu. Tak nim trząsło i smierdziało z buzi chemią, że do dziś mam uraz do tego leku. Ale dawali na wypis całe stosy opakowań własnie tego świństwa. Pozdrawiam
"Kupić wielką sztabę złota, wykuć w niej kibel, zesrać się i spuścić wodę łzami zazdrośników"

przez 5-htp Ewa 13 mar 2017, 22:07
fff wreszcie zapisalam sie na jakies forum i malo tego mysle ze przychodze do wasz barrdzo dobrymi wiesciami :-).
Mam na imie Ewa i jestem mama 15 latka. 5 lat temu pobieglam pierwszy raz w zyciu do psychiatry i to byl wielkich rozmiarow blad no.ale do rzeczy. Aha wczesniej chcialam to zrobic, ale nie moglam poniewaz nie skonczylabym tego co chcialam bo pomyslalam ze nafaszeruja mnie prochami a na glowie studia praca, dom,dzieci. Poszlam przy pierwszym niepowodzeniu w pracy...banal... Uslyszalam,,,ma pani chad,, ...zaczelam o tym czytac brac prochy ale prze z 5 lat nie poczulam roznicy. 5 lat te same dawki 25 mg ketrelu i 200 lamitrinu.chybakla klasyka. Oczywiscie ciagle myslalam ze cos jest nie tak tym bardziej ze mam znajomych z chadem....nigdy nie mialam eufori ani depresji, zawsze bardzo oszczedzalam no ale czulam sie bardzo bardzo zle od 20 lat. Po 3 latach stwierdzilam ze nie ma sensu jezdzic do lekarza po recepty i dal zaswiadczenie dla internisty i on wypisywal mi leki. Rowniez po 3 latach dostalam od znajomego magnez ze szwecji i powiedzial jedz 600 mg dziennie bo Szwedzi juz dowiedli ze magnez leczy. I stalo sie....poprawa ogromna po miesiacu ale za to bardziej poczulam dzialanie prochow. Nagle pojawil sie chad ....leciutki.
Hmmm no coz pomyslalam doktor mial jednak racje. Zaczal sie parkinsonizm, slowotoki, i inne dziwne rzeczy. Nagle przestalam miec sile. Ledwo wytrzymywalam do konca pracy...myslalam ze sie starzeje...duzo jadlam slodkiego, bulki. Przytylam ale mialam coraz mniej sil. I po 2 latach wyladowalam u psychiatry ale innego bo moj okazalo sie wyjechal. Usiadlam i prosze o pomoc. Slysze NERWICA. Szok. Nie wazne juz bylo dla mnie co mam wazne zeby pomogli. I....pomogli...dal mi zamiast 25 mg ketrelu ...200 ..nastepny szok....przezylam najpiekniejsze 10 dni mojego zycia i?.... Atak paniki, lo czym utrata swiadomosci po czym potezna mania....czulam ze to ta mania...przychodze ....Ma pani chad...szpital. Kumacie? Cisnienie 240/110, podwojny cholesterol i trojglicerydy to wszystko przez miesiac bo oczywiscie zaczelam odstawiac. Powiem tak. Gdybym nie zrobila sobie badan krwi umarlabym w tym psychiatryku...mialam anemie ktora spowodowala neurastenie czyli nerwice ktora wystarczy przzelezec... Resztka swiadomosci i sil zdolalam odstawic...pomagala mi aptekarka :-) Mialam chcwile zalamania i chcialam zeby mnie w psychiatryku zamkneli ale sie nie poddalam. Udalo sie....ale zakonczylo sie to nerwica lekowa poniewaz dlugo wysokie cisnienie serce stawalo w nocy po 3/ razy a lekarze mowili ze to w mojej glowie. Poszlam do ginekologa, rabnela mnie na stol zrobila mi biopsie i dala na zatrzymanie krwawienia tabletki..i co? Hmmm...cisnienie spadlo....czytam ulotke ten lek reguluje cisnienie. To wszystko zaczelo sie 29 wrzesnia 2016/roku. Odstawilam prochy juz w grudniu i dostalam progesteron i estrogeny. Jem drugi blister i czuje sie duzo lepiej po trzecim blistrze podobno bedzie ok. Oszukuje swojego lekarza ze biore prochy zeby dawal zwolnienie i juz po tyg odstawienia lekow mialam remisie....bylam tydzien temu i ,aproponowal rehabilitacyjny zebym sobie odpoczela a czemu? ( bo ten ch....nie zrobil mi badan krwi a mialam anemie i podal masakryczne ilosci neuroleptyku i ja jemu o tym delikatnie przypomnialam). Przedwczoraj poszlam do zupelnie innego lekarza i ....ma pani nerwice...prze 5 lat mialam niby stan mieszany w chadzie potem nerwice lotem osobowosc chwiejna emocjonalnie imlulsywna( przed miesiaczka) i nagle chad;-) ... Mam fiola na lunkcie witamin po anemi ( a myslalam ze umieram na chad przez rok) jem witaminy mineraly kwasy i aminokwasy oczywiscie egzogenne ...czyli te niezbedne np tryptofan ( czyli on buduje serotoninke ktora wam lekarze przepisuja ze skutkami ubocznymi typu parkinson) czy ktos z was nagle zaczal pisac malym druczkiem?;-))... Jeszcze przedwczoraj dyskutowalam z lekarzem ze chyba jestem chora psychicznie....a on ....NIE JEST PANI CHORA PSYCHICZNIE TO NERWICA i zaproponowal terapie i serotoninke czyli antydeoresant... Podziekowalam i powiedzialam ze sprobuje samej terapi. Wczoraj na noc kupilam sobie naturalna serotoninke tzw 5-htp w sklepie NATURA i nie pamietam kiedy tak dobrze sie czulam i spalam 9 godzin. Widomo ze lekarze nie lowie ci idzie pani sobie kupic htp tylko da lek...wiadomo ze internista nie powie kupi sobie pani witaminy tylko powie je pani sledzie i watrobke ...ale na grilu powie....wpierdalaj witaminy mineraly kwasy i aminokwasy bo do psychiatry nie przychodzi nikt inny jak niedozywieni ludzie...o aminokwsach sie duzo nie mow bo polacy wpierdzielaja mieso ale wystarczy ze macie glise albo iwsiki i dupa z tryptofanu kochani bo tam on sie buduje. Jest 8 aminokwasow njezbednych ktore musimy zjesc...jesli ktoregos nie zjemy potrafia na raz zle funkcjonowac inne neuroprzekazniki.:-),,, piszcie pytajcie...powiem jedno ...przezylam koszmar a zwalalam kazda doleglowosc na glowe ....tylu przdwlekle zapalenie zatok ( glowa mnie ciagle bolala) i anemie....kochani od tego sie umiera....niby tylko 25/mg dostawalam ale...szok...nie mam slow....jesli jecie witaminy to wszystkie typu special twoo albo multi solgara i pozdr... I nie 1/ mg tylko 50 ..jesli tylko magnez to tez zelazo bo magnez je wyplukuje...reklamy juz zabijaja polakow....no i?/ 5 lag temu poszlam so psychiatry i co mi bylo? PRACOHOLIZM obsesia pracy a nie mania w chadzie .pozdr kochani uwazajecie ...Wracamy do szkoly podstawowej i znowu spiewamy piosenke o witaminkach ale tym razem dodajmy 2 podstawowe kwasy ,8 podstawowych aminokwasow, i mineraly. Niech zyje polska edukacja zdrowotna. Ja powwznie zaczynam zastanawiac sie czy istnueje cis takuego jak choroby psychiczne bo np z braku witaminy b12 sa schizy i omamy. A niacyna kilkadziesiat lat temu lekarz wyprowadzal alkiholikow z depresi

-- 13 mar 2017, 22:28 --

5-htp Ewa napisał(a):fff wreszcie zapisalam sie na jakies forum i malo tego mysle ze przychodze do wasz barrdzo dobrymi wiesciami :-).
Mam na imie Ewa i jestem mama 15 latka. 5 lat temu pobieglam pierwszy raz w zyciu do psychiatry i to byl wielkich rozmiarow blad no.ale do rzeczy. Aha wczesniej chcialam to zrobic, ale nie moglam poniewaz nie skonczylabym tego co chcialam bo pomyslalam ze nafaszeruja mnie prochami a na glowie studia praca, dom,dzieci. Poszlam przy pierwszym niepowodzeniu w pracy...banal... Uslyszalam,,,ma pani chad,, ...zaczelam o tym czytac brac prochy ale prze z 5 lat nie poczulam roznicy. 5 lat te same dawki 25 mg ketrelu i 200 lamitrinu.chybakla klasyka. Oczywiscie ciagle myslalam ze cos jest nie tak tym bardziej ze mam znajomych z chadem....nigdy nie mialam eufori ani depresji, zawsze bardzo oszczedzalam no ale czulam sie bardzo bardzo zle od 20 lat. Po 3 latach stwierdzilam ze nie ma sensu jezdzic do lekarza po recepty i dal zaswiadczenie dla internisty i on wypisywal mi leki. Rowniez po 3 latach dostalam od znajomego magnez ze szwecji i powiedzial jedz 600 mg dziennie bo Szwedzi juz dowiedli ze magnez leczy. I stalo sie....poprawa ogromna po miesiacu ale za to bardziej poczulam dzialanie prochow. Nagle pojawil sie chad ....leciutki.
Hmmm no coz pomyslalam doktor mial jednak racje. Zaczal sie parkinsonizm, slowotoki, i inne dziwne rzeczy. Nagle przestalam miec sile. Ledwo wytrzymywalam do konca pracy...myslalam ze sie starzeje...duzo jadlam slodkiego, bulki. Przytylam ale mialam coraz mniej sil. I po 2 latach wyladowalam u psychiatry ale innego bo moj okazalo sie wyjechal. Usiadlam i prosze o pomoc. Slysze NERWICA. Szok. Nie wazne juz bylo dla mnie co mam wazne zeby pomogli. I....pomogli...dal mi zamiast 25 mg ketrelu ...200 ..nastepny szok....przezylam najpiekniejsze 10 dni mojego zycia i?.... Atak paniki, lo czym utrata swiadomosci po czym potezna mania....czulam ze to ta mania...przychodze ....Ma pani chad...szpital. Kumacie? Cisnienie 240/110, podwojny cholesterol i trojglicerydy to wszystko przez miesiac bo oczywiscie zaczelam odstawiac. Powiem tak. Gdybym nie zrobila sobie badan krwi umarlabym w tym psychiatryku...mialam anemie ktora spowodowala neurastenie czyli nerwice ktora wystarczy przzelezec... Resztka swiadomosci i sil zdolalam odstawic...pomagala mi aptekarka :-) Mialam chcwile zalamania i chcialam zeby mnie w psychiatryku zamkneli ale sie nie poddalam. Udalo sie....ale zakonczylo sie to nerwica lekowa poniewaz dlugo wysokie cisnienie serce stawalo w nocy po 3/ razy a lekarze mowili ze to w mojej glowie. Poszlam do ginekologa, rabnela mnie na stol zrobila mi biopsie i dala na zatrzymanie krwawienia tabletki..i co? Hmmm...cisnienie spadlo....czytam ulotke ten lek reguluje cisnienie. To wszystko zaczelo sie 29 wrzesnia 2016/roku. Odstawilam prochy juz w grudniu i dostalam progesteron i estrogeny. Jem drugi blister i czuje sie duzo lepiej po trzecim blistrze podobno bedzie ok. Oszukuje swojego lekarza ze biore prochy zeby dawal zwolnienie i juz po tyg odstawienia lekow mialam remisie....bylam tydzien temu i ,aproponowal rehabilitacyjny zebym sobie odpoczela a czemu? ( bo ten ch....nie zrobil mi badan krwi a mialam anemie i podal masakryczne ilosci neuroleptyku i ja jemu o tym delikatnie przypomnialam). Przedwczoraj poszlam do zupelnie innego lekarza i ....ma pani nerwice...prze 5 lat mialam niby stan mieszany w chadzie potem nerwice lotem osobowosc chwiejna emocjonalnie imlulsywna( przed miesiaczka) i nagle chad;-) ... Mam fiola na lunkcie witamin po anemi ( a myslalam ze umieram na chad przez rok) jem witaminy mineraly kwasy i aminokwasy oczywiscie egzogenne ...czyli te niezbedne np tryptofan ( czyli on buduje serotoninke ktora wam lekarze przepisuja ze skutkami ubocznymi typu parkinson) czy ktos z was nagle zaczal pisac malym druczkiem?;-))... Jeszcze przedwczoraj dyskutowalam z lekarzem ze chyba jestem chora psychicznie....a on ....NIE JEST PANI CHORA PSYCHICZNIE TO NERWICA i zaproponowal terapie i serotoninke czyli antydeoresant... Podziekowalam i powiedzialam ze sprobuje samej terapi. Wczoraj na noc kupilam sobie naturalna serotoninke tzw 5-htp w sklepie NATURA i nie pamietam kiedy tak dobrze sie czulam i spalam 9 godzin. Widomo ze lekarze nie lowie ci idzie pani sobie kupic htp tylko da lek...wiadomo ze internista nie powie kupi sobie pani witaminy tylko powie je pani sledzie i watrobke ...ale na grilu powie....wpierdalaj witaminy mineraly kwasy i aminokwasy bo do psychiatry nie przychodzi nikt inny jak niedozywieni ludzie...o aminokwsach sie duzo nie mow bo polacy wpierdzielaja mieso ale wystarczy ze macie glise albo iwsiki i dupa z tryptofanu kochani bo tam on sie buduje. Jest 8 aminokwasow njezbednych ktore musimy zjesc...jesli ktoregos nie zjemy potrafia na raz zle funkcjonowac inne neuroprzekazniki.:-),,, piszcie pytajcie...powiem jedno ...przezylam koszmar a zwalalam kazda doleglowosc na glowe ....tylu przdwlekle zapalenie zatok ( glowa mnie ciagle bolala) i anemie....kochani od tego sie umiera....niby tylko 25/mg dostawalam ale...szok...nie mam slow....jesli jecie witaminy to wszystkie typu special twoo albo multi solgara i pozdr... I nie 1/ mg tylko 50 ..jesli tylko magnez to tez zelazo bo magnez je wyplukuje...reklamy juz zabijaja polakow....no i?/ 5 lag temu poszlam so psychiatry i co mi bylo? PRACOHOLIZM obsesia pracy a nie mania w chadzie .pozdr kochani uwazajecie ...Wracamy do szkoly podstawowej i znowu spiewamy piosenke o witaminkach ale tym razem dodajmy 2 podstawowe kwasy ,8 podstawowych aminokwasow, i mineraly. Niech zyje polska edukacja zdrowotna. Ja powwznie zaczynam zastanawiac sie czy istnueje cis takuego jak choroby psychiczne bo np z braku witaminy b12 sa schizy i omamy. A niacyna kilkadziesiat lat temu lekarz wyprowadzal alkiholikow z depresi
5-htp Ewa napisał(a):fff wreszcie zapisalam sie na jakies forum i malo tego mysle ze przychodze do wasz barrdzo dobrymi wiesciami :-).
Aha i jeszcze jedno..zaloze sie ze wiekszosc z was jara fajki i to nie malo...nue dziwie sie bo potrzebujecie dopaminy( aminokwas tyrozyna mozna kupic w sklepach ze zrowa zywniscia ) ale ja kochani o maly wlos zniwu dalabym sie nabrac bo wszystko jyz byli ok ale jakos jednak mogloby byc lepie. Kupulam chlorofil a pale i przeciez mam toksyczna bombe w mizgu i niedotlenienie....coraz lepiej sie czuje :-)

przez achino2017 16 mar 2017, 05:39
Wczoraj zażyłem to gówno w niewielkiej dawce, mniej niż sto mg. Poczułem jak to coś zjada lęk, wyjebuje ochotę na benzo i ogólnie ogarnął mnie stan wyluzowania. Nie czułem senności, ale kiedy poszedłem spać, to sen był długi, z długim okresem wybudzenia. Niestety suchość w gardle, jaką to gówno wywołuje, jest niemożliwa do wyobrażenia. Całe gardło mam podrażnione przez tą suchość, a na dodatek na ulotce straszą, że pojawienie się bólu gardła może być oznaką agranulocytozy, a jest to stan zagrożenia życia (bo może rozwinąć się sepsa). Jestem na sto procent pewien, że gdybym pobrał ten Tegretol ze 3 dni, to na pewno doszłoby do zapalenia gardła, już teraz jest czerwone. I wtedy, k. co? Na pogotowie, bo nie wiadomo, czy to tylko angina od wysuszenia gardła, czy agranulocytoza polekowa? Więc kto na moim miejscu by to w ogóle zażywał?

przez mhrps 16 mar 2017, 08:53
Agranulocytoza polekowa występuje po minimum 1 miesiącu brania leku. Same neutrofile żyją 6 dni, więc to niemożliwe by po 12 godzinach wystąpiła agranulocytoza :D
Wszystko, czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.

przez achino2017 16 mar 2017, 21:59
mhrps napisał(a):Agranulocytoza polekowa występuje po minimum 1 miesiącu brania leku. Same neutrofile żyją 6 dni, więc to niemożliwe by po 12 godzinach wystąpiła agranulocytoza :D

Głupiutki jestem :hide: Dziękuję serdecznie za ten bardzo pomocny, pożyteczny post. Bardzo mi pomógł.

Ale chyba i tak nie mogę używać tego Tegretolu. Dla większości ludzi suchość w ustach to żaden problem, dla mnie - olbrzymi. Od dziecka mam nawrotowe zapalenie oskrzeli. Zmiany w postaci furczeń w osłuchu mam przez cały rok, a kilka razy do roku przechodzi w stan ostry. I wszystko zawsze zaczyna się od gardła, najczęściej od jego podrażnienia, wysuszenia. Znam to już na pamięć: najpierw suche gardło, potem czerwone, potem stan podgorączkowy, katar, za kilka dni dołącza się infekcja bakteryjna. I tak w kółko, kilka razy do roku. Antybiotyk za antybiotykiem.

A niestety niemal wszystkie psychotropy, może za wyjątkiem niektórych bdz, buspironu czy niskich dawek escitalopramu, wywołują tę masakryczną suchość w ustach. Po Tegretolu czułem w gardle niemal ból, tak samo jak lata temu po Anafranilu.

Poza tym w dzień po spożyciu Tegretolu czułem się bardzo źle, fatalnie psychicznie - depresja o wiele większa (na ulotce jest napisane, że zmniejsza skuteczność działania escitalopramu i alprazolamu (tego o połowę). Siedziałem strasznie otumaniony bez żadnej siły do życia. Oczywiście od razu przybiegła moja matka i zaczęła mnie atakować - "jesteś na mnie obrażony", "czemu ty taki jesteś", "co się stało", "co się dzieje", "nie rozumiem".

przez deoodeoo 17 mar 2017, 09:07
Zażywam codziennie po 200mg czy to zwiększa depresje? Leczę się na nn ale nie dostaje leków na to jestem w psychiatryku i mam strasznie zmienne nastroje czy to przez ten lek?

przez achino2017 20 mar 2017, 12:59
Obniża stężenie w osoczu wielu antydepresantów.
alprazolam 3,37 mg, esci 10 mg, sulpiryd 100, NAC 1 gr, NLPZ

przez In_Chains_Of_DD 21 mar 2017, 11:27
Achino2017, brałem ten lek kiedyś przez przynajmniej rok, świetnie na mnie działał. Brałem wtedy do sertraliny. Czułem się po nim właśnie wyluzowany, zupełnie jak na bardzo niskiej dawce benzo. O dziwo pomógł mi nawet w kontekście fobii społecznej. Brałem 800mg, więc nie mało. Ja akurat nie doświadczyłem żadnych uboków. Wkręca się bardzo szybko, prawie od razu a po 3-4 dniach jest już bajka :) Podobno długotrwałe branie ma zły wpływ na układ krwiotwórczy i kości, więc... odstawiłem to w końcu. Właściwie to skończyło mi się nagle opakowanie i... przeżyłem bez większych problemów ;)

przez achino2017 21 mar 2017, 11:52
Mnie dzisiaj lekarz rodzinny kazał wyrzucić do śmietnika zapisane przez dr nauk medycznych psychiatre leki Tegretol 200 i kwetiapinę 200. Powiedział, że będę się po nich o wiele gorzej czuł. I powiedział, aby iść do kolejnego, trzeciego, psychiatry. Oprócz tego w ogóle mnie nie słuchał, wypisał tylko recepty na alprazolam i to wszystko. Widać było, że mu to wszystko zwisa.

przez mhrps 21 mar 2017, 14:03
Tej kwetiapiny też nie rozumiem, ale tegretol jest stosowany w odstawieniu benzodiazepin, więc trudno zrozumieć co lekarz rodzinny miał na myśli. Skoro jednak nie masz zaufania do psychiatry, następny strzał wydaje się być dobrą propozycją.
Wszystko, czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.

przez achino2017 21 mar 2017, 15:46
tegretol obniża stężenie escitalopramu i alprazolamu w osoczu, wywołuje suchość w ustach, ma mase skutkow ubocznych

Sortuj wg