Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez gosia17 25 sty 2018, 22:10
Od wczoraj jakby odrobinkę zaczęło się zmieniać na lepsze. Może w końcu po ponad 3 miesiącach zacznę lepiej się czuć. :)

przez gosia17 25 sty 2018, 22:22
wTymTygodniu napisał(a):Okropnie się czuję. W mojej klatce schodowej zmarł podobno bezdomny. Boję się, że to samo czeka mnie. Bardzo boję się przyszłości. To straszne być takim zapomnianym przez wszystkich i niewyobrażalnie samotnym jak ten biedny pan. Lęk jest nie do zniesienia. Nie wiem jak wytrzymam tę noc.

Nie miałam do czynienia z takimi lękami, ale wg mnie chyba najlepiej je racjonalizować. Do Twojej śmierci prawdopodobnie jeszcze trochę czasu jest. Możesz do tej pory zachorować na raka, możesz zostać śmiertelnie potrącony i w ogóle może się wydarzyć wiele różnych rzeczy a śmierć w samotności to tylko jedna z tysięcy opcji. To ciekawe, ze np Ty w takiej sytuacji czujesz lęk wręcz prawie paniczny podczas gdy wyobrażam sobie siebie i myślę, że poczułabym smutek i myśli depresyjne. Pomagam starszej Pani i przez pół roku pracy u niej, jej stan zdrowia strasznie się pogorszył i dzisiaj właśnie z tego powodu odczuwałam smutek tzn, z jej konkretnego przypadki i w ogóle, że to ludzkie życie jakieś takie kiepskie, że ten człowiek często samotny, pogrążony w nałogach, niepełnosprawny...a ta Pani całe życie w towarzystwie, mnóstwo przygód, doświadczeń przynajmniej się nażyła, była szczęśliwa, niemniej jednak koniec smutny. Ja chyba bardziej to przeżywam od niej :D jestem wrażliwa i jest to przeszkodą.

przez distorted_level68 25 sty 2018, 22:23
Lunaa napisał(a):Nie wiem czy sie smiac czy plakac :?
na Twoim miejscu bym się śmiał i cieszył, bo co pozostało? ;)
a ja dzięki Tobie czuję się o parę kilo lżejszy... normalnie leciutki jak piórko... chyba Cię będę przez ten końcowy tydzień wręcz kochał... :yeah: :angel:
światów jest tyle ilu jest ludzi, każdy ma swój!
F60.3(2)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez BrakPomysluNaNick01 25 sty 2018, 22:33
Kolejny bezsensowny dzień z głowy.
Escitalopram 10mg

przez wTymTygodniu 25 sty 2018, 22:59
gosia17 napisał(a):
wTymTygodniu napisał(a):Okropnie się czuję. W mojej klatce schodowej zmarł podobno bezdomny. Boję się, że to samo czeka mnie. Bardzo boję się przyszłości. To straszne być takim zapomnianym przez wszystkich i niewyobrażalnie samotnym jak ten biedny pan. Lęk jest nie do zniesienia. Nie wiem jak wytrzymam tę noc.

Nie miałam do czynienia z takimi lękami, ale wg mnie chyba najlepiej je racjonalizować. Do Twojej śmierci prawdopodobnie jeszcze trochę czasu jest. Możesz do tej pory zachorować na raka, możesz zostać śmiertelnie potrącony i w ogóle może się wydarzyć wiele różnych rzeczy a śmierć w samotności to tylko jedna z tysięcy opcji. To ciekawe, ze np Ty w takiej sytuacji czujesz lęk wręcz prawie paniczny podczas gdy wyobrażam sobie siebie i myślę, że poczułabym smutek i myśli depresyjne. Pomagam starszej Pani i przez pół roku pracy u niej, jej stan zdrowia strasznie się pogorszył i dzisiaj właśnie z tego powodu odczuwałam smutek tzn, z jej konkretnego przypadki i w ogóle, że to ludzkie życie jakieś takie kiepskie, że ten człowiek często samotny, pogrążony w nałogach, niepełnosprawny...a ta Pani całe życie w towarzystwie, mnóstwo przygód, doświadczeń przynajmniej się nażyła, była szczęśliwa, niemniej jednak koniec smutny. Ja chyba bardziej to przeżywam od niej :D jestem wrażliwa i jest to przeszkodą.

Dzięki za odpowiedź ;) ja smutek też przeżywam, że był taki samotny i opuszczony. Ale to naturalne w takiej sytuacji, więc to mnie nie martwi, że mam takie myśli - za to lęk wynika z tego, że też nie mam nikogo bliskiego, jestem zdana tylko na siebie i jak tylko mi się noga podwinie to mogę skończyć tak samo i stąd paniczne myśli. :cry:

przez Lusesita Dolores 25 sty 2018, 23:31
Nie zasne. Wzielam 100mg klozapolu a mam wstac o 6:30
Ide oddac ta posrana krew
chodze boso po ulicy

Solian 1200mg
Klozapol 225mg
Ketrel 200mg
Afobam 0,5mg doraźnie

opium

riflessione.blog.pl

przez nvm 25 sty 2018, 23:37
Źle :(
.
nvm

przez Arvena 25 sty 2018, 23:48
Muszę rano wstać a nie chce mi się spać. Nie wiem jak to się stało, że mi się zrymowało. Czuję poddenerwowanie bo przydałoby mi się porządne wyspanie :/
Nie jestem sam. Odmiennych nas jest w bród!
Wciąż otorbionych wstrętem i respektem.
Bóg dał z kalectwem pokusę nam - i głód,
By się związać w pokręconych sektę.

przez nvm 26 sty 2018, 00:40
Ja też teraz nie zasnę, a nie bardzo wiem co mogę o tej porze robić innego niż siedzenie przy komputerze...
.
nvm

przez Steviear 26 sty 2018, 05:04
nienawidze swojego zycia....

przez JERZY62 26 sty 2018, 05:30
Szumi mi w uchu, jakby nie ten szum to by było jakoś znośnie. Chce mi się jeść to chyba pójdę i coś szamnę.

przez wkuuporr 26 sty 2018, 10:52
Czuję się bardzo dobrze. Zauważyłem, że od kilku tygodni coś uległo trwalszej zmianie. Nastąpiło przebiegunowanie mózgu. Wcześniej przez długie miesiące czułem się źle w ciągu dnia, a dobrze tylko w nocy, a teraz jest odwrotnie. Wcześniej chciało mi się dużo jeść, teraz nie chce mi się jeść. Wcześniej nie wychodziłem z domu praktycznie w ogóle, teraz chce mi się wychodzić z domu. Wcześniej nie paliłem papierosów, teraz wróciłem do palenia. Wcześniej bez problemu spałem w nocy, teraz nie mogę zasnąć. Wcześniej spałem po 10h, teraz 5-6h. Wcześniej byłem prawie ciągle smutny i bez energii, szczególnie rano, a teraz w dużej mierze jest odwrotnie, budzę się w świetnym humorze i z energią. A nie brałem żadnych leków jeszcze. Zastanawiam się co mogło to spowodować, ale nie mogę tego wychwycić.

przez Lusesita Dolores 26 sty 2018, 13:47
Zamienilam zwykle mydlo w kostce na antybakteryjne mydlo w plynie.... jeeeeee
chodze boso po ulicy

Solian 1200mg
Klozapol 225mg
Ketrel 200mg
Afobam 0,5mg doraźnie

opium

riflessione.blog.pl

przez BrakPomysluNaNick01 26 sty 2018, 20:26
Mam ochotę połknąć "cukierki" popełniając tym "sudoku".
Escitalopram 10mg

Sortuj wg