Imigranci - za czy przeciw?

Socjologia-patologie,polityka,społeczeństwo,więzi,ludzie,czyli wszystko,co pozwala funkcjonować w dzisiejszych czasach.

przez kliku 05 wrz 2015, 06:21
Mysle ze temat zaslugujacy na oddzielną dyskusję, zbieranie informacji, linków, waszych opinii.

Oglądając w ostatnim czasie wiadomości, przeglądają portale albo przewijając fejsa, non stop napotykam się na różne newsy dotyczące imigrantów, materiały, nagrania, czasami zmyślnie zmontowane. W powiadomieniach na facebooku dostałem zaproszenia do dwóch wydarzeń:jedno skupiało zwolenników a drugie przeciwników przyjezdnych. W obu wydarzeniach swoją obecność potwierdzilo po kilkadziesiąt tysięcy użytkowników! To tylko pokazuje jak bardzo odmiennie są opinie Polaków.

Mi osobiście w tym momencie trudno jest ocenić nadchodzącą falę uchodźców. Wiadomo, pobudki tych ludzi sa rozne: ucieczka od wojny, chec zycia na zasilku, utrata majatku i rodziny. To co wywoluje u mnie wieksza niechec to postawa rządu który bezczelnie godzi się na rozkazy Brukseli i przyjmuje do Polski liczne grono uchodźców, dając im mieszkania edukacje miejsca pracy rozwój ich kultury zasiłki. Nie możemy zagwaratowac im takiego pobytu jak za zachodzie, poza tym ci ludzie uciekają od wojny które wywolaly państwa zachodnie mające w tym interes. Nasz rząd daje się wyr.chać godząc się na takie warunki. Imigranci są wielkim problemem. Ale większym problemem jest chyba jednak polityka wobec nich.
Powstrzymam się od głosu w ankiecie na ten moment.

Czekam na wasze opinie.

przez NN4V 05 wrz 2015, 06:41
kliku napisał(a):....
Wiadomo, pobudki tych ludzi sa rozne: ucieczka od wojny, chec zycia na zasilku, utrata majatku i rodziny. To co wywoluje u mnie wieksza niechec to postawa rządu który bezczelnie godzi się na rozkazy Brukseli i przyjmuje do Polski liczne grono uchodźców, dając im mieszkania edukacje miejsca pracy rozwój ich kultury zasiłki. Nie możemy zagwaratowac im takiego pobytu jak za zachodzie, poza tym ci ludzie uciekają od wojny które wywolaly państwa zachodnie mające w tym interes. Nasz rząd daje się wyr.chać godząc się na takie warunki. Imigranci są wielkim problemem. Ale większym problemem jest chyba jednak polityka wobec nich.
Powstrzymam się od głosu w ankiecie na ten moment.

Czekam na wasze opinie.

Chrzanisz bzdury.
Chcesz zadać pytanie, to nie narzucaj jedynie słusznego widzenia świata.

Gówno wiesz o pobudkach.
Gówno wiesz o rządzeniu.
Gówno wiesz o interesach państw zachodnich (do których nalezy Polska).
Gówno wiesz o ruchaniu.
Gówno wiesz o problemach i polityce wobec emigrantów.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags Obrazek

przez ego 05 wrz 2015, 10:56
NN4V napisał(a):Chcesz zadać pytanie, to nie narzucaj jedynie słusznego widzenia świata.
A jakie jedynie słuszne widzenie świata Kliku Ci narzucił w tym temacie?

Całe szczęście, że mamy na forum takiego NN4V, który posiadł cały możliwy zasób wiedzy w wyżej wymienionych dziedzinach i zapewne nie tylko. :]
Skoro już w temacie gówna jesteśmy, ciekawe NN4V, czy również wiesz, dlaczego krowa robi takie placki gówna, a owca robi bobki?
ego

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kliku 05 wrz 2015, 11:29
NN4V napisał(a):
Gówno wiesz o problemach i polityce wobec emigrantów.

Pytałem o imigrantów ale co ja tam wiem o życiu. :)BTW czytając twój post zauważyłem twoje zainteresowanie fekaliami, nie wiem czy to fascynacja czy fetysz, nie przeszkadza mi to zupełnie, grunt żebyś się po wszystkim porządnie umyl ;)

przez Kalebx3 Gorliwy 05 wrz 2015, 11:41
NN4V,
Gościu , co lewą nogą wstałeś ? ;)
Jak nie umiesz podjąc konstruktywnej rozmowy to lepiej do dobra ogółu zamilcz .

kliku, dobry temat .
Moje zdanie jest takie w Temacie .
Niech te Musliny wypier-dalają do bogatych krajów muzułmańskich , a Tu wara .
Jak chcą się topic w morzu to ich broszka , ich ryzyko .
Do Polski przyjąłbym tylko z 5 000 chrześcijan , a treszta wonnnnnn , wypierd-lać , choćby do chłodni lub morza z rekinami .
Dobrze powiedział Orban : "Imigranci to nie problem Europy , tylko potomków faszystów Rzeszy Niemieckiej ( Niemców ) ;)
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

przez Lilith 05 wrz 2015, 11:43
kliku, po pierwsze, ankieta zostaje usunięta<patrz Regulamin Forum>

NN4V, przesadziłeś z tym postem. Wiem, że jesteś dosadny i bywasz bezczelny, ale czasami jednak ugryź się w język.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez elo 05 wrz 2015, 11:49
Kalebx3 napisał(a):NN4V,
Gościu , co lewą nogą wstałeś ? ;)
Jak nie umiesz podjąc konstruktywnej rozmowy to lepiej do dobra ogółu zamilcz .

kliku, dobry temat .
Moje zdanie jest takie w Temacie .
Niech te Musliny wypier-dalają do bogatych krajów muzułmańskich , a Tu wara .
Jak chcą się topic w morzu to ich broszka , ich ryzyko .
Do Polski przyjąłbym tylko z 5 000 chrześcijan , a treszta wonnnnnn , wypierd-lać , choćby do chłodni lub morza z rekinami .
Dobrze powiedział Orban : "Imigranci to nie problem Europy , tylko potomków faszystów Rzeszy Niemieckiej ( Niemców ) ;)

prawdziwie chrzescijanska postawa :105:
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
always remember you're someone's reason to smile
because you're a joke
elo

przez bonsai 05 wrz 2015, 12:00
elo napisał(a):prawdziwie chrzescijanska postawa :105:

:D :D - ale taka typowa dla Polaków-katolików. Najlepiej powystrzelać innych. :great:

Wczoraj u koleżanki na fb przeczytałem bardzo fajny tekst na ten temat. Motyw przewodni był taki: "Uciekinierzy. Ofiary wojny, prześladowań i biedy szukają w Europie schronienia i szansy na lepsze życie. Nie jest pewne, jak Europa odpowie: darami, jak Niemcy, czy ciosami policyjnej pałki – jak Węgry.". Ciekawe wnioski, przedstawienie różnic między migrantami a uchodźcami, rozprawienie się z wieloma mitami i ksenofobiczną postawą niektórych Europejczyków.

Oczywiście nic tu nie jest takie proste i jednoznaczne, ale po to mamy sowicie opłacanych polityków w UE, żeby mierzyli się z takimi wyzwaniami (inaczej niż poprzez pozwolenie by ludzie ginęli w morzu lub byli wysyłani do jakichś obozów).
bonsai

przez elan 05 wrz 2015, 12:04
Powstaje pytanie-dlaczego wpuszcza sie emigrantów na teren europy biorąc pod uwage fakt ze mozna w bardzo prosty sposób temu zaradzic.
elan

przez Hans 05 wrz 2015, 12:06
Ja bym bardzo szybko rozwiązał problem imigrantów, a zarazem upiekłbym dwie pieczenie na jednym ogniu, bo powstrzymałoby to także napływ wrogiego elementu z Ukrainy. Co prawda na początku wymagałoby to pewnego wkładu ze strony państwa no i podjęcia współpracy ze Słowacją, Węgrami i Rumunią, ale z pewnością byłoby tańsze niż utrzymywanie przybyszów z krajów muzułmańskich czy też leczenie w polskich szpitalach bez kolejki ukraińskich rezunów, mordujących cywilną ludność Donbasu.

przez TruchłoBoga 05 wrz 2015, 12:24
Jak to z tematami stricte politycznymi bywa, jedyne co tu rośnie to jeden wielki rak, każdy ma swoje obozy i racje i w końcu dojdzie do co najmniej agresji słownej, ja więc tylko czekam i obserwuję - ale to daje dobry wgląd na to, co możecie robić z tą sytuacją - gadać. Gadać, jak to zawsze bywa. Ostatni raz jak coś się nie podobało, to była ta nieszczęsna ACTA, tylko dlatego, że chcieli internet zabrać. A jak internet jest, to wystarczy siedzieć i pluć w sieci.
TruchłoBoga

przez neon 05 wrz 2015, 13:19
2,8 mln Polaków w skrajnym ubustwie. Gdzie na sztuczne napędzanie gospodarki w ciau 8 lat wydano 500 000 000 000 mld złotych nadal full ludzi w Polsce nie ma pracy, i nie ma jak sie utrzymać. Za to Niemcy karzą nam wziasc 10.000 muzułmanów, dać im dach na głową i roczny socjal, muzułmanów którzy raczej nie bardzo lubia sie asymilować. Zreszta dzieki polityce otwartosci i gwarancji Niemiec dla imigrantów mozemy sie spodziewac ze to dopiero poczatek.

Do tego rząd polski miał gdzieś Polaków z Kazahstanu, a teraz z otwartymi dłońmi wita islamistów, którzy przybywaja tu główne dla pieniędzy.

Przyjmnijmy syboliczne te 5 tys. niech bedzie nawet te 10.000 ale zeby to była ostateczna liczba. Zreszta połowa z nich i tak ucieknie do Niemiec.
bóg nam dokopie
I Mister Forum

przez Ferdynand k 05 wrz 2015, 13:30
neon napisał(a):2,8 mln Polaków w skrajnym ubustwie. Gdzie na sztuczne napędzanie gospodarki w ciau 8 lat wydano 500 000 000 000 mld złotych nadal full ludzi w Polsce nie ma pracy, i nie ma jak sie utrzymać. Za to Niemcy karzą nam wziasc 10.000 muzułmanów, dać im dach na głową i roczny socjal, muzułmanów którzy raczej nie bardzo lubia sie asymilować. Zreszta dzieki polityce otwartosci i gwarancji Niemiec dla imigrantów mozemy sie spodziewac ze to dopiero poczatek.

Do tego rząd polski miał gdzieś Polaków z Kazahstanu, a teraz z otwartymi dłońmi wita islamistów, którzy przybywaja tu główne dla pieniędzy.

Przyjmnijmy syboliczne te 5 tys. niech bedzie nawet te 10.000 ale zeby to była ostateczna liczba. Zreszta połowa z nich i tak ucieknie do Niemiec.

no i sytuacja nfz wisi mi czy to są muzułmanie jechowi czy ch.... wie kto nie mamy dla siebie a mamy dawać innym
Naczelny Użyszkodnik

przez neon 05 wrz 2015, 13:53
"Djuraszković ocenia, że w samym tylko 14-milionowym Stambule 2,5 miliona uchodźców oczekuje, aby skorzystać z pierwszej nadarzającej się okazji i dostać się do zachodniej Europy. "

Djuraszkobic to komendant główny serbskiej policji.

Niech Niemcy dalej prowadza polityke otwartości.
I Mister Forum

Sortuj wg