HYDROKSYZYNA (Hydroxyzinum,Atarax)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
60%

Nie
45
38%

Zaszkodziła
3
3%

Liczba głosów : 119

przez morheusfp 24 kwi 2017, 16:51
Czy Ty czytasz ze zrozumieniem ? :)
Przez lata byłem leczony na alergię odczulany - skutecznie bo nie mam już w tej chwili problemów z alergią.
Po drugie nie czytałem ulotek z leków antyalergicznych bo zaufałam lekarzowi który znał mnie od kiedy skończyłem 4 lata, a tv raczej nie oglądam bo ogłupia :)
Po trzecie dostałem receptę ale leków jeszcze nie wziąłem bo ślepo nie zaufałem psychiatrze zwłaszcza kiedy w internecie tyle można przeczytać.
Zadałem sobie trochę trudu i poszedłem do drugiego specjalisty który potwierdził słowa pierwszego i kazał nie czytać tego co wypisują ludzie którzy mieli wszystkie możliwe skutki uboczne.
Na tym forum zapytałem o hydroksyzynę bo mam taki a nie inny rodzaj nerwicy i denerwuje się przed zażywaniem leków których nie znam.
Co ma do tego inteligencja ? W jaki zatem sposób ludzie leczą się i wychodzą z depresji ?
Nietrudno jest przestraszyć kogoś ilością skutków ubocznych nawet jeśli one w ogóle nie wystąpią a producent musi w ulotkę wpisać wszystko co jest możliwe aby uniknąć późniejszych pozwów.

przez ernest00 24 kwi 2017, 19:42
Co do ostatniego zdania zgadzam się. Ważna jest świadomość działań i krytycyzm swoich zachowań, to pozwala głębiej określić problem. Szczególnie ważne są też rozmowy z psychologiem.
"Kupić wielką sztabę złota, wykuć w niej kibel, zesrać się i spuścić wodę łzami zazdrośników"

przez andrzej57 26 kwi 2017, 15:32
morheusfp, W ulotce trzeba zamieścić wszystkie skutki uboczne, podejrzewam, że nawet takie które nie wystąpiły, to ubezpieczenie firm farmaceutycznych, żeby później ludzie się nie procesowali bo nie było napisane, bo nikt nie uprzedził. Pozdrawiam
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez silver084 15 maja 2017, 19:53
Witam, lekarze po wypisaniu mnie ze szpitala przypisali mi hydroxyzinum vp, czy mógłby mi ktoś doradzić na podstawie mojego tematu http://www.nerwica.com/globus-histericus-jak-d-ugo-mo-e-trwa-t61063.html czy powinienem znowu zacząć je brać?

przez Mieczyslaw 24 wrz 2017, 18:00
Odstąpie hydroxyzyne 25mg
Lamortygina+Tianeptyna (czasami rekreacyjnie baklofen + mirtazapina )

przez MAREK XYZ 30 wrz 2017, 00:50
A na mnie HYDROKSYZYNA zupełnie nie działa.... zero reakcji .... ciekawe dlaczego...

przez ziomus0812 30 wrz 2017, 05:57
Na mnie działa głównie nasennie. Przeciwlękowo bardzo słabo. Biorę 25mg. Kiedyś próbowałem brać chyba nawet 150mg na fobie społeczną, gdy wychodziłem na zajęcia - z marnym skutkiem. Jedynie byłem strasznie senny, zamulony, nie mogłem się skupić, a i tak byłem bardzo zblokowany, spięty, przestraszony. Nie ma w ogóle porównania do alprazolamu, na którym często czułem się w miarę wyluzowany i skłonny nawet do rozmów z innymi ludźmi, a przy tym prawie w ogóle nie byłem senny i i mogłem się skupić. U mnie hydroksyzyna nadaje się jedynie na lęk uogólniony jako tako, aby przetrwać (przespać :D) najgorsze chwile.
MAREK XYZ A Ty jakie dawki hydroksyzyny brałeś?
paroksetyna 20mg

przez MAREK XYZ 30 wrz 2017, 08:38
Hej ziomus0812 :)

Ja kilka razy brałem jednorazowo 50mg ale zero efektów , ani uspokojenia ani nawet senności. Aktualnie od trzech dni odstawiłem wszystkie antydepresanty i biorę rano tylko dwie tabletki BELERGOTU na nerwicę. Na razie jest o.k.

przez dyshor 18 lis 2017, 11:39
Wszystko zależy od organizmu...Na mnie Hydro działa już w dawce 10 mg co wydawałoby się śmieszne(może dlatego,że biorę bardzo rzadko).Delikatnie uspakaja,nieznacznie(ale odczuwalnie) działa przeciwlękowo. Ogólnie dobra rzecz dla ludzi ,którzy boją się benzo itp a chcą mieć coś, co w razie czego przyniesie im ulgę.W cięższych przypadkach raczej mało skuteczna.
ApoTiapina 50 mg
Clonazepam 4 mg
Trittico 100 mg
Tegretol 300 mg
Doraźnie(w zależności od sytuacji) Hydroxizina/Propranolol/Alpragen

przez R2D2 26 lis 2017, 10:55
Jest osobny wątek dotyczący tego leku, ale wspomnę tu, że osobom, na które nie działa Hydroksyzyna, polecam spróbować Propranolol. Bezskutecznie stosowałam Hydroksyzynę, aż w końcu odkryłam zalety tego leku. U mnie blokuje nie tylko lęk, ale większość objawów somatycznych. Niektórzy niezaburzeni stosują go przed prezentacjami publicznymi.
R2D2

Sortuj wg