HYDROKSYZYNA (Hydroxyzinum,Atarax)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
60%

Nie
45
38%

Zaszkodziła
3
3%

Liczba głosów : 119

przez AlexCCC 08 lut 2017, 21:51
hydroksyzyna nie jest lekiem typowo nasennym ogólnie w ogóle nim nie jest ma jedynie w ubokach sennosc.Jest stosowany w objawowym leczeniu lęku,uspokajająco.Dostałem ją od dermatologa przeciwswiądowo lajtowy lek można powiedzieć ziółka ;) Chociaż może niektórym naprawdę pomóc :great:

przez kofel 09 lut 2017, 13:06
ziółka toto nie są. właśnie jest o tyle zajebisty, że niektórzy mają słabsze zaburzenia lękowe czy delikatne zaburzenia nasenne i obędzie się bez benzo czy bez żadnego syfu typu ssri czy tlpd.
Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x50mg
Topiramat - 2x150mg
Klonazepam 2mg - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez AlexCCC 21 lut 2017, 22:14
Mam pytanie nada się atarax na lęki?bo mam całe opakowanie 10 mg.Mam jakieś lęki w stresujących sytuacjach lub gdy napięcie wzrasta jak coś załatwiam lub się spieszę i tempo stres emocje i kur...a lęk który jest chyba nawet spory bo pocę się pod pachami może być zimno a ja jestem normalnie zagrzany w środku i całe te ciepło wychodzi na wierzch czuje się jak na zjezdzie po fecie doradzcie coś z tą hydroxyzyną lub coś innego pozdro :smile:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez arek_177 22 lut 2017, 19:57
AlexCCC napisał(a):Mam pytanie nada się atarax na lęki?bo mam całe opakowanie 10 mg.Mam jakieś lęki w stresujących sytuacjach lub gdy napięcie wzrasta jak coś załatwiam lub się spieszę i tempo stres emocje i kur...a lęk który jest chyba nawet spory bo pocę się pod pachami może być zimno a ja jestem normalnie zagrzany w środku i całe te ciepło wychodzi na wierzch czuje się jak na zjezdzie po fecie doradzcie coś z tą hydroxyzyną lub coś innego pozdro :smile:

mozesz brac spokojnie najpierw wez sobie pół na póbe jezeli nigdy nie brales takich leków

OSTATNIO MAM WRAŻENIE ŻE NA TYM FORUM JUŻ NIKOGO NIE MA!!!! :why:

przez lukrowana 22 lut 2017, 21:48
biorę od października na sen hydro. widzę, że rośnie tolerancja, przedtem 3,5 roku więc bardzo długo brałam mirtazapinę, ale nie lubiłam tego leku przez to, że powodował zamułę poważną do południa. a na hydro ta zamuła jest o wiele mniejsza. i do tego ma działanie przeciwlękowe trochę.

tylko że biorę już 30 mg na sen. zaczynałam od 5 mg :P do jakiej dawki można dojść nasennej?
w ulotce jest że 100 mg max ale w dawkach 2-3 podzielonych. więc nie chciałabym brać za dużo naraz.

przez AlexCCC 19 mar 2017, 17:21
Co to oznacza że ten lek jest stosowany w objawowym leczeniu lęku?Jeśli leczy on same objawy lęku to co polecacie na lęki oprócz neuroleptyków bo już czuje,że robi się ze mną żle pozdro

przez ernest00 19 mar 2017, 17:45
tylko że biorę już 30 mg na sen. zaczynałam od 5 mg :P do jakiej dawki można dojść nasennej?
w ulotce jest że 100 mg max ale w dawkach 2-3 podzielonych. więc nie chciałabym brać za dużo naraz.

Czyli, że dzieliłaś tabletkę 10mg na pół? To tak się da? To działa? Pewnie atarax, bo hydroxzynium nie ma podziałki. Ja przy alergii apotowej dostawałem to w dawce minimum 50mg. Bądź zastrzyk 100mg. Ale bardzo boli i rozpiera. Ale to przy alergii. Widzę że działanie jest bardzo szerokie jeśli chodzi o dawki. Możesz spokojnie brać do 50mg. Tę dawkę jaką brałaś to dzieci biorą na oddziale alergologii na lekki świąd i spanie. Przy cieżkiej alergii stosuje się juz sterydy bądź nowoczesne leki biologiczne.
Ogólnie na sen znacznie częściej stosuje się syrop.

Co to oznacza że ten lek jest stosowany w objawowym leczeniu lęku?Jeśli leczy on same objawy lęku to co polecacie na lęki oprócz neuroleptyków bo już czuje,że robi się ze mną żle pozdro

To oznacza, że maskuje objawy lęku. Ale nie leczy samego jego fundamentu. Ułatwia walkę z nim. Reszta należy do Twojego samozaparcia. Neuroleptyki na lęki? To się stosuje w psychozach i schizofrenii. Na leczenie objawowego lęku istnieją benzodiazepiny. A na radzenie sobie z lękiem z powodzeniem stosuje się terapię. Nad samym sobą i swoimi lękami. Szuka się ich podłoża i próbuje znaleźć rozwiązanie długofalowe i dzięki temu można żyć z lękami ale sobie z nimi radzić. Każdy ma lęki to normalne, ale jeśli sobie z nimi nie radzisz to szukasz pomocy. A jak czujesz że robi się z Tobą źle, to migusiem na izbę przyjęć do psychiatryka.

przez EnidAddiena 04 kwi 2017, 21:16
marlow napisał(a):Po 30 dniach odstawiłem xanax,i dorażnie mi zapisano

atarax(w razie ataków lub bezsenności) Macie jakieś doświadczenia z tym lekiem lub pochodnymi ? Głównym składnikiem tegu leku

jest hydroksyzyna więc jest spoko bo nie uzależnia :)

Ja też mam Atarax 25 mg doraźnie, wzięłam kilka razy, zasypiałam dość szybko, ale na drugi dzień był horror, chodziłam jak w półśnie, nie potrafiłam ogarnąć co się do mnie mówi i generalnie miałam totalny chaos myślowy w głowie, nie wiedziałam co się dzieje. Ale dzisiaj dałam mu drugą szansę. Może będzie lepiej.

przez morheusfp 24 kwi 2017, 09:33
Witam,

Jakiś czas temu pisałem na forum zaburzeni odnośnie moich zaburzeń nerwicowych i lękowych. (http://www.zaburzeni.pl/moj-przypadek-t10052.html)
Otóż do Polski wróciłem wcześniej niż zamierzałem aby zacząć się leczyć.
Zebralem się w sobie aby pójść do lekarza rodzinnego, opowiedziałem wszystko co się ze mną działo i pani doktor od razu zrobiła mi EKG.
Serce waliło mi jak młot, oczywiście panikowałem. Po czym pani doktor odczytała ekg mówiąc że nie ma tam arytmii tylko że szybko mi biło.
Osłuchała mnie, powiedziała że jestem bardzo zdenerwowany i że ona podejrzewa depresję z nerwicą.
Dała mi skierowanie na badania krwi, wykonałem je po jakimś czasie i wszystko wyszło OK- typu potas, morfologia, tsh i ft4. Nie było tam ob ani białka C no ale widocznie nie bylo takiej potrzeby.
Kazała iść do psychiatry.
Najpierw poszedłem do psychoterapeutki , która po rozmowie ze mną stwierdziła depresję i zaburzenia lękowe. Powiedziała, że jest to do wyleczenia ale nie bez leków więc muszę iść do psychiatry najpierw. Więc poszedłem i dostałem hydroksyzynę 10mg rano i wieczorem oraz arketis 0,2mg tylko rano. I tak przez 2 miesiące a potem do kontroli. Co 10 dni mam chodzic do psychoterapeutki aby leczenie było 2 torowe.
Problem mam jeden. Od miesiąca piję neospasminę, która chyba delikatnie mi pomaga. Lekarz psychiatra trochę wyśmiał ją mówiąc że to jest dla dzieci.
Boję się jednocześnie zacząć brać hydroksyzynę i arketis, bo naczytałem się mega dużo na temat skutków ubocznych. Nadal mam lęk że coś z moim sercem może być nie tak, na echo serca boje się iść bo wiem że serce to mi chyba wyskoczy z piersi.
Powiedzcie mi czy hydroksyzyna jest bezpiecznym lekiem, czy nic mi po niej nie będzie - jest tyle skutków ubocznych wymienionych na ulotce że masakra.
Wiem, że muszę zacząć sie leczyć bo samo mi nie przejdzie ale lęk przed lekarstwami jest dość silny u mnie. Mam obawy co do działania, czy nie wpływa na rytm serca, czy nie stanie się coś. Jestem alergikiem i przez cale dzieciństwo zażywałem leki typu alertec, zyrtec na alergię i nigdy nie wywoływały u mnie senności.
Najbardziej martwię się o te skutki uboczne.

przez ernest00 24 kwi 2017, 14:27
Człowieku dostałeś taką bombę jak paroksetyna a pytasz się o hydroksyzynę? To tylko lek przeciwalergiczny I generacji. Lepiej się zapytaj o paro bo to jest dopiero skutków ubocznych. Ulotki im nie starczy na spisanie ;)
Jakiś mały z Ciebie ten alergik skoro nie wiesz co to hydroksyzyna. Pewnie tylko katar sienny.

przez morheusfp 24 kwi 2017, 14:38
Co do alergii to leczony byłem od 4 roku życia,tabletkami i odczulaniem ale jest jeden problem a raczej plus- nigdy nie czytałem wcześniej ulotek :) Dlatego nawet nie wiem co zawiera zyrtec, allertec czy inne tabletki.
Dostałem arketis, najpierw mam brać pół tabletki dziennie przez 5 dni a 7 dnia mam dołożyć do tego drugą połówkę. Lekarka mówiła że mog,a wystąpić nudności, spadek libido - ale czym są te skutki uboczne w porównaniu z tym co dzieje się z człowiekiem który ma nerwice czy depresję.
Tak sobie cały czas tłumaczę.
Chciałem tylko zapytać o opinie osób które zażywały hydroksyzyne czy jest to lek bezpieczny.

przez andrzej57 24 kwi 2017, 14:48
Na wszystkich ulotkach leków wymienionych masz podany skład - gdzie problem?

Hydroksyzynę podają nawet dzieciom - więc sam sobie odpowiedz.
obserwowany

przez morheusfp 24 kwi 2017, 15:01
Nie miałem problemu z ulotkami bo ich nie czytałem i sam się nie nakręcałem.
Teraz czytam każda ulotkę, wiem że niepotrzebnie ale taka już moja przypadłośc.
Sam się nakręcam.

przez ernest00 24 kwi 2017, 15:20
To dobrze że chociaż konsultowałeś się z lekarzem, jeśli nie czytałeś ulotek. Każda głupia reklama o tym trąbi.

Wiem, że muszę zacząć sie leczyć bo samo mi nie przejdzie ale lęk przed lekarstwami jest dość silny u mnie. Mam obawy co do działania, czy nie wpływa na rytm serca, czy nie stanie się coś.

Lekarka mówiła że mog,a wystąpić nudności, spadek libido - ale czym są te skutki uboczne w porównaniu z tym co dzieje się z człowiekiem który ma nerwice czy depresję.

Chłopie, najpierw to Ty nabierz jakiejś inteligencji. Bo z takim podejściem to nawet truciznę zjesz jeśli ktoś Cię zapewni że będziesz miał jedynie nudności czy spadek libido. Ale to takie typowe skutki występujące bardzo często. O reszcie nie wspomnę. Jesteś w błędnym kole. Pozdrawiam :szukam:
"Kupić wielką sztabę złota, wykuć w niej kibel, zesrać się i spuścić wodę łzami zazdrośników"

Sortuj wg