Drodzy Użytkownicy,

Zmieniamy się dla Was!

W związku z tym informujemy, że ze względu na prace techniczne forum będzie dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu w dniach 21-24 maja.
Serdecznie zapraszamy Was do korzystania z nowej wersji forum.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Jednocześnie informujemy, że jakiekolwiek treści i zdjęcia dodane i edytowane w dniach 21-24 maja nie będą dostępne po starcie nowej wersji forum.

Pozdrawiamy ciepło,
Zespół abcZdrowie

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
181
58%

Nie
89
28%

Zaszkodził
43
14%

Liczba głosów : 313

przez ozesek 24 sty 2018, 15:03
Powiem tak, byłam ostatnio u lekarki i potwierdziła moje jak ktoś tu napisał "hipochondryczne" obawy. Wypadanie plomb, ścieranie szkliwa, problemy hormonalne i trawienne - to wina zbyt długiego przyjmowania leków. Tak więc postanowiłam zmienić lekarza, na takiego, który będzie wraz ze mną walczył z nerwicą a nie tylko ją usypiał tym syfem. Osobiście uważam, że takie bierne i spokojne podejście do kwestii brania tych leków, nie jest normalne. Nie wiem jak wy, ale ja chcę się wyleczyć, a wyleczyć - znaczy żyć tak jak przed chorobą, a nie łykać dziennie po 10, 15 mg esci i udawać, że wszystko jest w porzo :pirate: Kto więc, kto jest ze mną to zapraszam do dyskusji, a kto uważa leki za błogosławieństwo, a mnie za hipochondryka - niech się nie wypowiada wcale, bo zdanie tych osób mnie nie interesuje :great:
"Przechytrzyć lęki"

przez coyot.inc 24 sty 2018, 16:35
ozesek napisał(a):Powiem tak, byłam ostatnio u lekarki i potwierdziła moje jak ktoś tu napisał "hipochondryczne" obawy. Wypadanie plomb, ścieranie szkliwa, problemy hormonalne i trawienne - to wina zbyt długiego przyjmowania leków. Tak więc postanowiłam zmienić lekarza, na takiego, który będzie wraz ze mną walczył z nerwicą a nie tylko ją usypiał tym syfem. Osobiście uważam, że takie bierne i spokojne podejście do kwestii brania tych leków, nie jest normalne. Nie wiem jak wy, ale ja chcę się wyleczyć, a wyleczyć - znaczy żyć tak jak przed chorobą, a nie łykać dziennie po 10, 15 mg esci i udawać, że wszystko jest w porzo :pirate: Kto więc, kto jest ze mną to zapraszam do dyskusji, a kto uważa leki za błogosławieństwo, a mnie za hipochondryka - niech się nie wypowiada wcale, bo zdanie tych osób mnie nie interesuje :great:

Wiesz ja myślę, że na tym forum jest większość osób, które próbowały wyjść z tego też bez leków. Ja np. zawsze trafiałem na takich psychiatrów, którzy wprost mówili, że leki są na jakiś czas, a prawdziwa praca powinna być prowadzona na psychoterapii. Jak ktoś miał lekarza psychiatrę, który mówił mu, że trzeba brać leki i nie gadać no to cóż są i tacy. Ale z tego co wiem, są ludzie którzy biorą bardzo długo leki i nic im się nie dzieje.

Tak jak mówię, ydaje mi się, że większość próbowała/próbuje wyjść z nerwicy itp bez leków. Pewnie też jest tak, że niektórzy idą na łatwiznę i zamiast przepracować wszystko na terapii to idą na łatwizę i to też jest wyjście. Nie jestem od tego żeby kogoś osądzać i nikt z nas nie powinien być od tego tak mi się wydaje.

przez BrakPomysluNaNick01 24 sty 2018, 16:41
Dzisiaj 13 dzień brania Esci i chyba nareszcie poczułem jakąś wyraźną różnicę. Od rana jestem jeszcze bardziej przymulony niż poprzednio i chce mi się ciągle spać, mimo że spałem długo. Za to są dwa wyraźne pozytywy. Nie męczą mnie już aż tak depresyjne natrętne myśli, ponieważ czuję się dzisiaj za głupi, aby o czymkolwiek myśleć oraz czuję się spokojnie niczym po benzo. Niestety wegetacja jak była tak jest oraz nadal odczuwanie przyjemności na poziomie zera.
Ostatnio edytowano 24 sty 2018, 16:42 przez BrakPomysluNaNick01, łącznie edytowano 1 raz
BrakPomysluNaNick01

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dr. Psycho Trepens 24 sty 2018, 16:41
coyot.inc napisał(a):Pewnie też jest tak, że niektórzy idą na łatwiznę i zamiast przepracować wszystko na terapii to idą na łatwizę i to też jest wyjście.

Powiedz co twoim zdaniem znaczy "przepracować na terapii" ?
Może się dowiem czegoś ciekawego albo chociaż humor się polepszy.

Klomipramina - 225mg
Pregabalina - 600mg
Chloroprotiksen - 50mg
--------------------
design.jacek.online

przez BrakPomysluNaNick01 24 sty 2018, 16:45
dr. Psycho Trepens napisał(a):
coyot.inc napisał(a):Pewnie też jest tak, że niektórzy idą na łatwiznę i zamiast przepracować wszystko na terapii to idą na łatwizę i to też jest wyjście.

Powiedz co twoim zdaniem znaczy "przepracować na terapii" ?
Może się dowiem czegoś ciekawego albo chociaż humor się polepszy.

Dobre pytanie, zwłaszcza jak ktoś nawet nie wie co oprócz tragicznego samopoczucia jest w jego życiu nie tak.
BrakPomysluNaNick01

przez tizziano 24 sty 2018, 16:55
Ja mam tak samo że nie wiem co jest przyczyną ale i tak wierzę w psychoterapię i chodzę... Może to i strata kasy...nie wiem...zresztą te leki też są do piz..y

przez Luxor 24 sty 2018, 20:48
No i niestety escitalopram coś nie radzi sobie u mnie z lękiem uogólnionym, przez to mam i kiepskie samopoczucie.
Jak myślicie, pregabalina to byłaby dobra opcja, żeby dołożyć na uporczywy lęk i myśli natrętne? Jutro mam lekarza i tak się zastanawiam co dalej.

przez joker27 24 sty 2018, 21:30
Ja znam przyczynę swoich zaburzeń, co z tego skoro nic to nie daje, jak ma na moje mysli natretne obsesyjne, przyklejone, pomoc to ze bede wracal do wydarzen z zycia np?

przez picziklaki 24 sty 2018, 21:37
Tak jak mówię, ydaje mi się, że większość próbowała/próbuje wyjść z nerwicy itp bez leków. Pewnie też jest tak, że niektórzy idą na łatwiznę i zamiast przepracować wszystko na terapii to idą na łatwizę i to też jest wyjście. Nie jestem od tego żeby kogoś osądzać i nikt z nas nie powinien być od tego tak mi się wydaje.

kolega chyba wam nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie co zadał dr. Psycho Trepens ,a szkoda może też by mi się humor poprawił :yeah:
1.300 mg wenlafaksyny 2-0-0
2.75 mg klomipraminy 2-1-0
3.50 mg chlorprotiksenu 0-0-1

przez piotr31 25 sty 2018, 04:39
Luxor napisał(a):No i niestety escitalopram coś nie radzi sobie u mnie z lękiem uogólnionym, przez to mam i kiepskie samopoczucie.
Jak myślicie, pregabalina to byłaby dobra opcja, żeby dołożyć na uporczywy lęk i myśli natrętne? Jutro mam lekarza i tak się zastanawiam co dalej.

Możesz zapytać/zasugerować trazodon na lęk uogólniony. Nie sugeruj się tym, że teoretycznie lub w jakiś badaniach esci może wypadać lepiej na lęk.

przez coyot.inc 25 sty 2018, 16:58
picziklaki napisał(a):

kolega chyba wam nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie co zadał dr. Psycho Trepens ,a szkoda może też by mi się humor poprawił :yeah:

Nie dlaczego? Przecież nie siedzę non stop na forum.

Ja widzę dopiero te elementy, które wpędziły mnie w nerwicę. Chodzę na terapię krótko ok 3-4 miesiące i pomaga. Przede wszystkim wyparte dzieciństwo, trudności z dzieciństwa, poprawa schematów myślenia, łapanie się na błędach poznawczych, myślenie w kategoriach "powinno się..." "muszę..." itp. dużo jest tego co mi np. w jakiś sposób pomaga. Zachęcam do wejścia na forum zaburzeni.pl tam zobaczycie o co chodzi.

-- 25 sty 2018, 17:01 --

Ja wiem, że są ludzie, którzy nie wierzą w terapię itp. i spoko tak też można, ale próba dewaluowania skuteczności terapii psychoterapeutycznej też nie jest według mnie dobrą drogą. Sam miałem 4 psychiatrów i każdy mówił - IDZ PAN NA TERAPIĘ, LEKI POMOGĄ, ALE TERAPIA WYLECZY - każdy psychiatra ten z wieloletnim doświadczeniem, ten z małym doświadczeniem... więc chyba jednak coś w tym musi być.

przez dr. Psycho Trepens 25 sty 2018, 17:11
Chodzi o to że gdyby dało się zmienić schematy myślenia to byśmy dawno byli zdrowi, bo do tego nie trzeba terapeuty, tak samo błędy poznawcze, nie sposób jest zrozumieć, sposobem jest uwierzyć, to dwie oddzielne rzeczy.
Najwidoczniej są osoby podatne na tego typu oddziaływanie z zewnątrz, ja przez wiele lat psychoterapii niewiele skorzystałem, po prostu nie potrafię zmienić pewnych schematów które z czegoś wynikają i mają swoje podstawy.
Ja tam niczego nie dewaluuję, tylko stwierdzam, że trzeba być podatnym i wyjątkowo otwartym umysłowo, by przyjąć punkt widzenia drugiej osoby, ignorując własne doświadczenie i obalając swoje własne dogmaty, budowane przez lata.

Klomipramina - 225mg
Pregabalina - 600mg
Chloroprotiksen - 50mg
--------------------
design.jacek.online

przez BrakPomysluNaNick01 25 sty 2018, 18:41
Wpływa ten lek jakoś na wagę? Jem tyle ile wcześniej, a przytyłem w kilka dni ok. 2kg. Niby dobrze, bo mam niedowagę, ale równocześnie mnie niepokoją moje wahania wagi, ponieważ przez pół roku tak właściwie ciągle chudłem.
BrakPomysluNaNick01

przez picziklaki 25 sty 2018, 20:49
coyot.inc mój lekarz do którego zostałem przekierowany jak 4-5 psychiatrów i w szpitalach rozłożyli ręce , ma z + 80 lat, był 10 lat ordynatorem szpitala psychiatrycznego czyli długie lata, pracy z pacjentami ma z + 50 lat i powiedział ,że w moim przypadku terapia poznawczo-behawioralna zdecydowanie nie pomoże i to jedynie strata czasu ,no ale cóż mogę go w tym poprzeć bo wydałem na takiego terapeute z 1000 zł ( 1 wizyta 100 zł 1h ) i jak po 10 wizytach czułem się jeszcze gorzej dochodząc do autoagresji i prób samobójczych stwierdziłem,że to są pierd***** ( ze względu na regulamin ocenzurowałem ) wyłudzacze czasu i pieniędzy, a podobno była najlepsza w mieście ,którą polecali wcześniejsi psychiatrzy w Toruniu więc miasto nie takie duże ale też nie małe zadupie , wniosek nasuwa mi się jeden jak widzę,że ktoś mówi mi ,że idę na łatwiznę biorąc leki w rzeczywistości to mam ochotę dojść do rękoczynów, ja znam podłoże / przyczynę swoich zaburzeń i nic mi to nie daje , jest grupa osób którym terapia pomogła ale być może nie byli tak chorzy jak ja lub byli bardziej podatni na sugestie z zewnątrz i autosugestie dzięki czemu przy pomocy lekami z tego wyszli , mi niestety ani leki ani terapia już nie pomaga więc chyba został sznur , zaburzenia nerwicowe to jedno ale depresyjne ,które też mam to drugie , co ci terapeuta pomoże w myślach samobójczych , odczuwaniu smutku , przygnębienia i myśleniu jakim sposobem to zakończyć, poklepie cie po ramieniu ?
1.300 mg wenlafaksyny 2-0-0
2.75 mg klomipraminy 2-1-0
3.50 mg chlorprotiksenu 0-0-1

Sortuj wg