ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
176
58%

Nie
87
29%

Zaszkodził
42
14%

Liczba głosów : 305

przez picziklaki 14 sty 2018, 11:46
Zastanawia mnie połączenie escitalopramu ( którego nigdy nie brałem ) z wenlafaksyną lub klomipraminą , zaproponuje to połączenie na następnej wizycie lekarzowi . Z tego co udało mi się znaleźć escitalopram nie wchodzi z nimi w interakcje, Grabarzu miałbyś może informacje ze twoich źródeł mianowicie łączenia klomipraminy z escitalopramem ?

przez Luxor 14 sty 2018, 21:25
A tak z innej beczki, jak panowie (i panie) radzicie sobie, ten tego... z seksem? Jest jakakolwiek szansa, żeby na escitalopramie tą sprawę poprawić? Mianseryna 15 mg u mnie nie niweluje dysfunkcji seksualnych. Próbował ktoś bupropion dołożyć do ssri w tym celu?

przez INTEL 1 14 sty 2018, 21:31
Albo SSRI albo dupaka
I to na zasadzie białe albo czarne
... niestety
"Nie można człowiekowi odebrać wszystkiego, ponieważ nie będzie miał już niczego do stracenia i będzie gotowy na wszystko"
I MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Luxor 14 sty 2018, 21:33
ehhhh, nie dołuj :)

przez INTEL 1 14 sty 2018, 21:37
urealniam...
Są jednostki u których jest OK, ale piśmiennictwo oraz MOJE doświadczenia mówią co innego.
Po dwóch tygodniach stosowania qtas przypominał budyń, po trzech okazało się, że to lek nie dla mnie. Ale ja mam CHAD...
"Nie można człowiekowi odebrać wszystkiego, ponieważ nie będzie miał już niczego do stracenia i będzie gotowy na wszystko"

przez Luxor 14 sty 2018, 21:49
Pamiętam, że jak kiedyś brałem sertralinę, to nie było tak źle, a przynajmniej na to tak nie zwracałem uwagi. Na escitalopramie jest dosłownie jedno wielkie zero.

przez arahja7 14 sty 2018, 22:06
Luxor napisał(a):Pamiętam, że jak kiedyś brałem sertralinę, to nie było tak źle, a przynajmniej na to tak nie zwracałem uwagi. Na escitalopramie jest dosłownie jedno wielkie zero.

True, so true
III Miss Forum

przez Grabarz666 14 sty 2018, 22:13
INTEL 1 napisał(a):Albo SSRI albo dupaka
... niestety

INTEL 1 napisał(a):urealniam...
Są jednostki u których jest OK, ale piśmiennictwo oraz MOJE doświadczenia mówią co innego.

Bzdura (czyli bro science :twisted: ), to, że jest tak u ciebie nie znaczy, że będzie tak u każdego, poza tym piśmiennictwo wcale tak nie mówi (patrz link poniżej). W moim przypadku na połączeniu 37.5 mg wenlafaksyny, 22.5 mg i 150 mg pregabaliny libido obniżone o jakieś 35-40 % w porównaniu do czasów, kiedy byłem "zdrowy". Dodam, że zarówno wenlafaksyna jak i pregabalina obniżają mi libido. Mirtazapina jest neutralna, jednocześnie zmniejsza obniżanie libido przez wenlafaksynę.

Luxor napisał(a):A tak z innej beczki, jak panowie (i panie) radzicie sobie, ten tego... z seksem? Jest jakakolwiek szansa, żeby na escitalopramie tą sprawę poprawić? Mianseryna 15 mg u mnie nie niweluje dysfunkcji seksualnych. Próbował ktoś bupropion dołożyć do ssri w tym celu?

Jeśli mianseryna nie daje rady zmniejszyć kastracji po escytalopramie, to nie jest dobry znak. Pozostaje spróbować bupropionu, agonistów dopaminy (pyrybedil, pramipeksol, ewentualnie kabergolina). O innych interwencjach dot. leczenia kastracji po SSRI przeczytasz w moim poście z poniższego linku:

https://www.nerwica.com/post2269122.html#p2269122

przez Luxor 14 sty 2018, 22:47
dzięki, poczytam i podyskutuję o tym z lekarką.

przez INTEL 1 14 sty 2018, 23:15
Grabarz666 napisał(a):
INTEL 1 napisał(a):Albo SSRI albo dupaka
... niestety

INTEL 1 napisał(a):urealniam...

Bzdura (czyli bro science :twisted: ), to, że jest tak u ciebie nie znaczy, że będzie tak u każdego, p

... tak więc prawdę piszą ci, którzy twierdzą że jesteś teoretyzującym debilem....

Qrwa- debilu, co napisałem?
Potrafisz czytać ze zrozumieniem, czy tylko starasz się zaistnieć?
ale piśmiennictwo oraz MOJE doświadczenia mówią co innego.

Czego, qrwa nie zrozumiałeś?
Mają, jak się okazuje rację wszyscy ci, którzy ci cisną...
Teoretyk, który w duupie byl i gówno widział.
Tylko, że oni nie chcą/maja obawy tak jak ja , klarownie sprawę wytłuszczyć....
Tak więc powtarzam - w dupiee byłes i gówno widziałes...
Dotychczas, czasami z ciekawością czytałem twoje posty i z niesmakiem czytałem riposty przeciwników.
Ale w swym obłędzie znów sie myliłem - jesteś teoretyzującym dupkiem
Idź lepiej na swoja strone pisać dupiny dla podobnych tobie pseudointelektualistów.

przez *Monika* 15 sty 2018, 00:24
INTEL 1, Robcio... bardzo proszę, bez wyzwisk, ok? To na prawdę nie przystoi takiemu Facetowi Jak Ty...
Główny Moderator

przez INTEL 1 15 sty 2018, 08:14
Bardzo przepraszam...

I Ciebie i Grabarza...
Nie przystoi.

przez Ashton 15 sty 2018, 09:20
Po ssri/snri seks leży i nie ma co ukrywać. Powinni te leki podawać przestępcom seksualnym, bo po tych lekach penisa można wyrzucić na śmietnik.
Zero odczuwania przyjemności, penis jest jak z gumy, osiągnąć orgazm graniczy z cudem. A dodawanie innych leków w celu zniwelowania tego stanu mija się praktycznie z celem, bo poprawa jest niezauważalna.
To praktyka, a nie teoria.

przez coyot.inc 15 sty 2018, 09:47
Kalebx3 Gorliwy napisał(a):
Po prostu serotonina uśmierza ból

-jeśli masz na myśli ból istnienia to jeszcze mógłbym sie z Twoją tezą zgodzić , ale na inne bóle fizyczne to są zdecydowanie lepsze leki niż SSRA-je .

faktycznie każdy mówi, że SSRI też są na bóle różne.

ja jakoś nigdy nie słyszałem ,żeby którykolwiek lekarz mówił o leczeniu bólów różnych lekami z grupy SSRI .

No widocznie zle słyszałem od lekarza ;) Ale kiedyś neurolog też mi powiedział i to był dr n med. z dużego warszawskiego ośrodka że daje się na różne bóle neuropatie itp. to samo ostatnio mi powiedział reumatolog - no ale ok :) ja tam mówię, nie znam się ;)

Sortuj wg