ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
173
58%

Nie
85
28%

Zaszkodził
42
14%

Liczba głosów : 300

przez Janekot 12 gru 2017, 20:53
OK, dzięki za info, ja już kiedyś brałem 10mg na start i nie miałem skutków ubocznych, przerwałem na jakiś czas i znowu wróciło, to od razu zalecił mi żeby zacząć od 10mg. Straszne skutki uboczne miałem - chwiejny chód nawet. A teraz jak robot z takim niepewnym chodem jakbym miał upaść za chwilę i ten szum w uszach. Dodatkowo chyba mam zapalenie zatok, może to też jakoś wpływa na samopoczucie. No nic za m-c wizyta może wytrzymam. Pozdrawiam

przez MAREK XYZ 13 gru 2017, 09:06
Janekot napisał(a):OK, dzięki za info, ja już kiedyś brałem 10mg na start i nie miałem skutków ubocznych, przerwałem na jakiś czas i znowu wróciło, to od razu zalecił mi żeby zacząć od 10mg. Straszne skutki uboczne miałem - chwiejny chód nawet. A teraz jak robot z takim niepewnym chodem jakbym miał upaść za chwilę i ten szum w uszach. Dodatkowo chyba mam zapalenie zatok, może to też jakoś wpływa na samopoczucie. No nic za m-c wizyta może wytrzymam. Pozdrawiam

Ten szum w uszach może być od zapalenia zatok a niekoniecznie od ESCI . Złe samopoczucie też w dużej części może wynikać z tego zapalenia. Najlepiej wybierz się do laryngologa :)

przez Zuzicka 14 gru 2017, 15:20
Witam, biorę Lexapro 1.5 miesiąca na zaburzenia lękowe. Przez pierwszy miesiąc byłam na dawce 5 mg, teraz trzeci tydzień na 10 mg. Czy możliwe by skutki uboczne wystąpiły dopiero w 3 tygodniu od zwiększenia dawki? Przy 5 skutki uboczne niby trwały całe 3 tygodnie i nastąpiła chwilowa poprawa a przy 10 dopiero teraz czuję że lek się wkręca.

-- 14 gru 2017, 17:04 --

Janekot napisał(a):A teraz jak robot z takim niepewnym chodem jakbym miał upaść za chwilę i ten szum w uszach. Dodatkowo chyba mam zapalenie zatok, może to też jakoś wpływa na samopoczucie. No nic za m-c wizyta może wytrzymam. Pozdrawiam

Szum w uszach i zapalenie zatok to skutki uboczne - pisze w ulotce.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Elendil 18 gru 2017, 14:52
Jak działa na was Escitalopram?Nie chciałbym żeby działał zbyt pobudzająco. Mam GAD i prebagabalina nic niedziała

przez coyot.inc 18 gru 2017, 16:17
Moi Drodzy, chyba nadszedł ten czas, gdzie zacznę brać escitalopram. Wiadomo dużo wątpliwości: uzależnia - nie uzależnia; brać - nie brać itp.

Brałem prawie 2 lata paroksetynę i faktycznie pomogło i pytanie jakie według waszej wiedzy i doświadczenia są szansę, że escitalopram też zadziała?

Jakie są różnicę w escitalopramie i paroksetynie? Czego mogę się spodziewać? Ktoś brał paroksetynę i escitalopram? Jak można porównać te leki?

przez Luxor 18 gru 2017, 16:41
Elendil napisał(a):Jak działa na was Escitalopram?Nie chciałbym żeby działał zbyt pobudzająco. Mam GAD i prebagabalina nic niedziała

Na mnie działa "niepobudzająco" - w tym negatywnym znaczeniu. Jak przechodziłem z duloksetyny na escitalopram to właściwie od pierwszej tabletki poczułem ulgę, zeszła ta negatywna stymulacja po Dulsevi.

przez tizziano 18 gru 2017, 17:29
MAREK XYZ napisał(a):
Janekot napisał(a):OK, dzięki za info, ja już kiedyś brałem 10mg na start i nie miałem skutków ubocznych, przerwałem na jakiś czas i znowu wróciło, to od razu zalecił mi żeby zacząć od 10mg. Straszne skutki uboczne miałem - chwiejny chód nawet. A teraz jak robot z takim niepewnym chodem jakbym miał upaść za chwilę i ten szum w uszach. Dodatkowo chyba mam zapalenie zatok, może to też jakoś wpływa na samopoczucie. No nic za m-c wizyta może wytrzymam. Pozdrawiam

Ten szum w uszach może być od zapalenia zatok a niekoniecznie od ESCI . Złe samopoczucie też w dużej części może wynikać z tego zapalenia. Najlepiej wybierz się do laryngologa :)

Marek jak tam Esci? coś Cię nie widać tutaj więc pewnie dobrze działa? :P na jakiej dawce jedziesz?

przez MAREK XYZ 19 gru 2017, 23:14
tizziano napisał(a):
Marek jak tam Esci? coś Cię nie widać tutaj więc pewnie dobrze działa? :P na jakiej dawce jedziesz?

Hej witam :)

Czuję się dość dobrze i faktycznie ostatnio przestałem już tu zaglądać :)
Pozostaję na MIANSERYNIE 30mg oraz ESCITALOPRAMIE 5mg.

A co u Ciebie ? Jak samopoczucie ?

przez chester 20 gru 2017, 11:33
Ponad 3 tygodnie 15 mg od razu. Nic nie ruszyło. Nie wiem czy czekać dalej. Innym już odpalił po takim czasie.

przez paramparam 20 gru 2017, 12:17
chester, mi nie odpalił po 3 tygodniach, tylko później. Zawsze możesz zapytać lekarza.
escitalopram 15mg | kwetiapina SR 200mg | zopiklon 7,5mg (doraźnie)
F 41.2 | F 60.3

"Skoczył w morze ciemne i mordercze
Ześliznął się po taflach cienia
Miał ciężkie serce
Nie musiał przywiązywać kamienia."

https://takkaja.blogspot.com/
II MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

przez Zuzicka 20 gru 2017, 14:41
Paramparam,
Kiedy Tobie lek zaskoczył? U mnie niby po 3 tygodniach było lepiej i to na 5 mg, a po zwiększonej dawce na 10 już ponad tydzień straszne wahania. Wchodzę na 15 i zobaczmy. ..

przez paramparam 20 gru 2017, 15:06
Zuzicka, na 10 mg zaskoczyło po 1,5-2 miesiącach. Dopiero wtedy zaczęło być lepiej.
F 41.2 | F 60.3

Miał ciężkie serce

przez Zuzicka 20 gru 2017, 15:21
Paramparam,
A miałeś po tych 2 miesiącach chwile/ godziny gorszego nastroju, lęków czy było już stabilnie? U mnie straszna huśtawka stąd przejście na 15.

przez paramparam 20 gru 2017, 15:43
Zuzicka, miałam, i to nie raz. Nie było fantastycznie na 10mg, stąd przeszłam potem na 15mg. Nadal nie jest idealnie, ale to w moim mniemaniu nieosiągalne.
F 41.2 | F 60.3

Miał ciężkie serce

Sortuj wg