Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dlaczego lekarze ignorują moje zaburzenia poznawcze?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Za każdym razem coraz gorzej wychodzą mi testy na inteligencję, psycholożka pytała się czy nie jestem jakiś zmęczony, bo prawie po kolei miałem problemy z wykonaniem zadań np. nie potrafiłem ułożyć pierwszego obrazka z kostek. W końcu po czasie udało mi się, ale i tak nie ułożyłem kilku ostatnich. Miałem też duże problemy z ułożeniem historyjki obrazkowej - wszystko źle. Zadania arytmetyczne - wszystko źle.

 

Miałem też badania u neuropsychologa i mam - mocne zaburzenia pamięci słuchowej i chyba też operacyjnej. Prawdopodobnie mam akalkulię wg. niego. W gimnazjum miałem "tylko" dyskalkulię. W zerówce i pierwszej klasie miałem podobno 6 z matmy.

 

Mam zaniki pamięci, luki w pamięci, problemy z przypominaniem sobie słów.

 

Z każdym rokiem jest coraz gorzej i wszystko postępuje.

 

Moje problemy ignorują psychiatra jak i neurolog. Domagałem się konkretnych leków na pamięć czytaj alzhamerowskich, ale ich odpowiedź, ale pan nie ma demencji. To co mi w końcu curva jest? Czego staję się coraz bardziej tępy, co pokazują badania! A ten piracetam i nicergolina to biorę na zasadzie "jak chcesz to bierz jak nie chcesz to nie bierz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BiełyjeRozy, a jakie badania neurologiczne miałeś robione?

TK, miałem poszerzone komory mózgowe. Po kilku latach miałem robiony rezonans i było nie było żadnych zmian. Po chyba trzech latach znowu miałem rezonans i też było czysto. A w obecnej chwili nie wiem co się dzieje w moim mózgu.

 

EEG - mam padaczkę. Ale objawy mam łagodne, skakanie ręki, drżenia ust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×