Dlaczego lekarze ignorują moje zaburzenia poznawcze?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez BiełyjeRozy 18 mar 2018, 17:33
Za każdym razem coraz gorzej wychodzą mi testy na inteligencję, psycholożka pytała się czy nie jestem jakiś zmęczony, bo prawie po kolei miałem problemy z wykonaniem zadań np. nie potrafiłem ułożyć pierwszego obrazka z kostek. W końcu po czasie udało mi się, ale i tak nie ułożyłem kilku ostatnich. Miałem też duże problemy z ułożeniem historyjki obrazkowej - wszystko źle. Zadania arytmetyczne - wszystko źle.

Miałem też badania u neuropsychologa i mam - mocne zaburzenia pamięci słuchowej i chyba też operacyjnej. Prawdopodobnie mam akalkulię wg. niego. W gimnazjum miałem "tylko" dyskalkulię. W zerówce i pierwszej klasie miałem podobno 6 z matmy.

Mam zaniki pamięci, luki w pamięci, problemy z przypominaniem sobie słów.

Z każdym rokiem jest coraz gorzej i wszystko postępuje.

Moje problemy ignorują psychiatra jak i neurolog. Domagałem się konkretnych leków na pamięć czytaj alzhamerowskich, ale ich odpowiedź, ale pan nie ma demencji. To co mi w końcu curva jest? Czego staję się coraz bardziej tępy, co pokazują badania! A ten piracetam i nicergolina to biorę na zasadzie "jak chcesz to bierz jak nie chcesz to nie bierz".

przez ekspert_abcZdrowie 22 mar 2018, 20:33
BiełyjeRozy, a jakie badania neurologiczne miałeś robione?
Psycholog

przez BiełyjeRozy 22 mar 2018, 20:36
ekspert_abcZdrowie napisał(a):BiełyjeRozy, a jakie badania neurologiczne miałeś robione?

TK, miałem poszerzone komory mózgowe. Po kilku latach miałem robiony rezonans i było nie było żadnych zmian. Po chyba trzech latach znowu miałem rezonans i też było czysto. A w obecnej chwili nie wiem co się dzieje w moim mózgu.

EEG - mam padaczkę. Ale objawy mam łagodne, skakanie ręki, drżenia ust.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg