Depresja a przyjęcie do pracy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Depresja a przyjęcie do pracy

przez Wpisz_byle_co 20 sty 2018, 20:37
Cześć, czy osoba z depresją a także po wyleczeniu ma utrudnioną możliwość znalezienia pracy? W jakich zawodach to występuje? Najbardziej interesuje mnie kierunek analizy chemicznej, farmacji, biotechnologii i pokrewne. Czasem zastanawiam się nad wstąpieniem do policji, ale tu akurat zrozumiem, jeśli nie można. I czy w ogóle trzeba informować pracodawcę o przebytej depresji? Trafia to do dokumentów z medycyny pracy?
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
18 sty 2018, 23:36

Depresja a przyjęcie do pracy

Avatar użytkownika
przez NoLajf 21 sty 2018, 21:56
Dołączam się do pytania kolegi. W przyszłości próbowałbym znalezienie pracy na stacjach hydrometeorologicznych i też na lotniskowych stacjach meteo, gdzie odbywałem praktyki. To samo tyczy się wyrabiania prawa jazdy.
Czy trzeba o swoich chorobach informować pracodawców lub lekarzy jeśli nikt z otoczenia nie zauważa, że jesteśmy chorzy? I rodzi się też pytanie czy do takiej lotniskowej stacji w ogóle mogą się starać osoby z NN. Niby piloci i tak wiedzą lepiej w jakich warunkach latać ale tak czy siak chodzi o bezpieczeństwo ludzi, i czy np pod wpływem stresu bym coś zawalił. Czy lepiej nie mówić a pozwolić sobie na wymarzoną pracę, czy powiedzieć dla bezpieczeństwa ale być skazanym robić coś innego. I czy to że byłem leczony w szpitalu jest gdziekolwiek w moich teczkach?

Może jest ktoś kto ma prawo jazdy i czuje się dobrze za kółkiem mimo choroby ?
-Dlaczego to akurat dobrzy ludzie muszą ginąć pierwsi?
-Jeśli jesteś na łące to jakie kwiaty zrywasz?
-Te najpiękniejsze.
-No właśnie
Avatar użytkownika
Offline
Posty
30
Dołączył(a)
10 cze 2017, 01:42

Depresja a przyjęcie do pracy

Avatar użytkownika
przez czarny_prorok 21 sty 2018, 22:58
Depresja utrudnia znalezienie i utrzymanie pracy w każdej branży, choć oczywiście istnieją bardziej i mniej dogodne dla chorych na to gówno. Chyba że masz pracować bez stresu, bez presji czasowej, bez kontaktu z ludźmi, szczególnie przełożonymi - a takie stanowiska nie istnieją.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
209
Dołączył(a)
05 lut 2017, 01:01

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja a przyjęcie do pracy

przez siergiejj299 23 sty 2018, 19:19
Ja mam depresję od 12 lat, jeżeli chodzi o pracę to raczej udaje się ją znaleźć jak i zdrowym osobą, problem się robi jak trochę "nie domagasz" wtedy wszyscy mają gdzieś dlaczego nie możesz czegoś zrobić (u mnie nikt nie wie że mam depresje), albo robię na siłę, zaciskam żeby i udaje że jest dobrze, nie ma wyjścia.
Offline
Posty
16
Dołączył(a)
02 lip 2014, 11:07
Lokalizacja
kATOWICE

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Przeskocz do