Drodzy Użytkownicy,

Zmieniamy się dla Was!

W związku z tym informujemy, że ze względu na prace techniczne forum będzie dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu w dniach 21-24 maja.
Serdecznie zapraszamy Was do korzystania z nowej wersji forum.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Jednocześnie informujemy, że jakiekolwiek treści i zdjęcia dodane i edytowane w dniach 21-24 maja nie będą dostępne po starcie nowej wersji forum.

Pozdrawiamy ciepło,
Zespół abcZdrowie

definicja porządnego faceta.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez emikado 15 mar 2018, 19:22
Slide napisał(a):w przeciwieństwie do Ciebie odsłaniają swoje karty

Ok.
Jestem pojebany i mam na to kwit. Ponadto idiota, kretyn i debil. Także kłamca, o tak kłamca, a w ogóle to jakiś socjopata. Zwykle niegroźny dupek, ale czasem się zdarza to i owo. Mam też jako tako rozwinięty intuicyjny zmysł obserwacji, domysłów, analiz, dedukcji. Intuicja na rozum jak to u INTJ. Także pieprze głupoty jak i każdy z nas. Każdy ma prawo do swojej opinii, choćby była ona w opozycji do całego świata - nawet kretyn.
Wystarczy? Jeśli tak to teraz Ty.

przez Slide 15 mar 2018, 19:45
Masz prawo i ja tez mam prawo skomentowac. Mnie juz przedstawiles i to pogrubiona czcionka.
Slide

przez refren 17 mar 2018, 14:56
INTEL 1 napisał(a):
refren napisał(a):[b] Tylko pytanie, czy nie jesteś teraz więzniem "ciemnej" strony i czy to Cię nie ogranicza? No ale zostawiam to Twojej refleksji, może znowu zadziała.

Ogranicza mnie tylko ten zakorzeniony we mnie frajer, który uniemożliwia mi psychopatyczne "pójście na całość" czyli absolutny i nie zmącony nawet najmniejsza dawką empatii hedonizm.
Ciągle gdzieś jątrzy to wewnętrzne qrewsko niepewne i zalęknione dziecko.
Dziecko, ktore chce mieć nad wszystkim kontrolę, które dzieli wlos już nie na czworo a na ośmioro, stawia sie w sytuacji "innych" i tak dalej.
Moim marzeniem jest to dziecko zakneblowac skutecznie, czy wyrzucic z siebie precz -tylko przeszkadza rozwinąc skrzydła i miękko sobie pościelić w dżungli.
Być może czas konfrontacji z Nim nadchodzi. Wierzę że wyjdę z batalii zwycięsko poniewaz inaczej skończe jako zapłakany, załamany, zwinięty w embrionalny kłębek wrak.

A teraz pytanie retoryczne - z kim kobiety zdradzają swoich partnerów? Z Rysiem z Klanu, czy Bradem Pittem z "Podziemnego kręgu"?
Przeciez Rysio z Klanu to wręcz wzorzec idealnego faceta. Co możecie mu zarzucić?

Nie wiedziałam, że można uważać zostanie psychopatą za rozwinięcie skrzydeł. O kurcze. Dla mnie to absolutne zwinięcie - człowieczeństwa w sobie.

Co do Ryśka z klanu - nie jest on wzorcem idealnego faceta, a porażką scenarzystów tego serialu, jak zresztą wszystkie postacie tam - wygłaszające drętwe i groteskowe (wbrew zamierzeniom autorów) kwestie zdaniami wielokrotnie złożonymi oraz sztywniejsze niż nieboszczyk po ekshumacji. Dla mnie ten serial to niezamierzona parodia telenoweli.

Zauważ że w popkulturze wzorem idealnego faceta długo był "szlachetny twardziel" czyli gość, który jest facetem z krwi i kości, ma swoje grzeszki ale pod wpływem wydarzeń czy miłości do kobiety (szkodliwy mit, ale nie ja go wymyśliłam) staje się herosem. Kobiety marzą o bohaterach jak z Czasu Honoru, Bravehearcie, gościu ze Szklanej Pułapki, Hanie Solo z Gwiezdnych Wojen itd. Wystarczy nawet prześledzić postacie Sienkiewicza, by zobaczyć to zjawisko. Najpierw Sienkiewicz wymyślił porządnego faceta Skrzetuskiego i "złego" Bohuna, ale zorientował się, że lipa, więc wymyślił Kmicica - dwa w jednym.
Nie twierdzę, że życie wygląda jak scenariusz filmu czy powieść, ale pokazuję Ci, że nawet popkultura wychodzi poza przedstawianie bohaterów jako dwie skrajności - albo porządny frajer albo atrakcyjny totalny drań. Zresztą nawet patrząc na komedie romantyczne widać, że atrakcyjni są bohaterowie typu "nieoszlifowany brylant" czyli trochę łobuz, ale pod wpływem kobiety uszlachetnia się i ujawnia skrywane dotąd dobro.
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez INTEL 1 17 mar 2018, 15:43
refren napisał(a):Nie wiedziałam, że można uważać zostanie psychopatą za rozwinięcie skrzydeł. O kurcze. Dla mnie to absolutne zwinięcie - człowieczeństwa w sobie.

Weź już zejdź ze mnie , bo zaczynasz mnie drażnić.

Ty to byś najchętniej wyszła za Jezusa z Nazaretu, z tym że - przykra wiadomość dla Ciebie - był już zajęty - dymał Marię Magdalenę - czyli taki znów święty do końca nie byl, a co za tym idzie wymykał sie definicji porządnego faceta.
Kto wie - może dymał na boku cudzołożnicę, ktorą cwanym trickiem uchronił od ukamienowania ? W końcu jak Mu robiła "dobrze" będąc czyjąś żoną to powinien ją ratowac. Lecz dzięki temu czynowi, biorąc na siebie odpowiedzialność za dymanie czyjejś żony i uratowanie jej przed karą znów rzutem na taśmę zaczął spełniać wymogi definicji porządnego faceta.

Najlepsze jest to , że najwięcej do powiedzenia mają tutaj kobiety sfrustrowane, niespełnione w związkach, mądre po szkodzie czy też takie co do ktorych orientacji mozna mieć pewne wątpliwości - "dziewczyny dajecie sobie spokój z facetami"
Najpierw wiązą się z interesującymi łobuzami całkowicie olewając "porządnych facetów" po czym dostają od tych interesujących szkołę życia i zaczynają szukac tych "porządnych", ktorych w dodatku najchętniej umodelowały by podług swoich zachcianek.
Ale drogie panie ci porządni są juz zajęci - zajęły sie nimi odpowiednio te mądrzejsze, ktore nie potrzebowaly do szczęścia "chuliganów"
Jest też cała armia "porządnych facetów" z rogami przyprawionymi przez te panie, ktore porządnościa się znudziły i na boku przygruchały sobie bardziej interesujących. Niestety ci interesujący zgodnie ze swym interesującym modelem życia przenieśli swoje zainteresowania na kolejne naiwne idiotki, w związku z czym, z podkulonym ogonem owe panie do tych porządnych chcą wracać. Ale ci porządni maja juz w dupiee porządność. Albo załamują sie po ciężarem rogów, albo bodą nimi wszem i wobec i nijak do nich się juz ma definicja porządnego faceta.

I nie piszcie że zapewne mam zle doświadczenia i jestem tym faktem sfrustrowany. Ja mam mimo wszystko udany związek. Bez qrestwa. I myślę że po częsci "udanośc" wynika z tego, że nikt nie ma wątpliwości czym by sie ewentualne prowadzanie z bardziej interesującym skończyło - dlatego nie boleje akurat w tym przypadku z faktu, że stałem się w znacznym stopniu psychopatą - mam poczucie sprawczej, bezkompromisowej siły i nie boję sie ludzi jako takich - boję sie tylko konsekwencji prawnych wynikających z pokazania owym ludziom gdzie jest ich miejsce. Ale to tez wnet może ulec zmianie.
"Nie można człowiekowi odebrać wszystkiego, ponieważ nie będzie miał już niczego do stracenia i będzie gotowy na wszystko"
I MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"

przez refren 17 mar 2018, 17:21
INTEL 1 napisał(a):Weź już zejdź ze mnie , bo zaczynasz mnie drażnić.

Dyskutuję z Twoimi poglądami. Psychopatia to nie jest rozwój, a faceci nie dzielą się na tych, którzy dają w mordę i dostają w mordę. W tym drugim poglądzie, sądząc po wpisach w tym wątku, nie jesteś odosobniony, tak że nic osobistego. Uważam, że takie spojrzenie jest niedobre, bo powiela uproszczenia i demotywuje mężczyzn do poszukiwania jakiegoś ciekawego wzoru osobowego, ponad schematami. A że mam "zboczenie" pedagogiczne, to mi się to nie podoba. Do Ciebie osobiście nic nie mam, no może wydajesz mi się za bardzo zagrożony tą "złą" stroną mocy i jakoś tak nieudolnie, ale jednak reaguję.

INTEL 1 napisał(a):Ty to byś najchętniej wyszła za Jezusa z Nazaretu

A na jakiej podstawie tak sądzisz? Bo nie bardzo widzę, żeby to wynikało z tego, co piszę.

INTEL 1 napisał(a):Najpierw wiązą się z interesującymi łobuzami całkowicie olewając "porządnych facetów" po czym dostają od tych interesujących szkołę życia i zaczynają szukac tych "porządnych", ktorych w dodatku najchętniej umodelowały by podług swoich zachcianek.

No to akurat prawda, że często tak bywa.

przez emikado 17 mar 2018, 17:48
refren napisał(a):i demotywuje mężczyzn do poszukiwania jakiegoś ciekawego wzoru osobowego, ponad schematami.

Skąd czerpać wzorzec? Ten powinien wychodzić głównie od ojca, a jak wiadomo w obecnym czasie ojciec "nie istnieje".
Wzorzec typu Clint Eastwood to już zupełna historia. Zatem?

przez Liber8 17 mar 2018, 18:23
Tak, znalazłem definicję porządnego faceta, patrzcie i uczcie się 8)

życzenie śmierci niewinnej dziewczynie https://www.youtube.com/watch?v=ndUBTgrDRtI&t=3s
wyzywanie nauczycieli najgorszymi epitetami https://www.youtube.com/watch?v=RVIFlQOTVxI
nakłanianie 10-latka do słownego i fizycznego przeciwstawienia się dyrektorce https://www.youtube.com/watch?v=w-Kc5kclXxs&t=32s
nakłanianie uczniów do porzucenia szkoły/wyzywanie systemu edukacji https://www.youtube.com/watch?v=b8e1nmKr8NA
obrażanie historii, szkoły i rządu RP https://www.youtube.com/watch?v=1Zg2ZMgxVc8
obrażanie osób starszych podczas gdy ogląda to na żywo kilka tysięcy dzieci https://www.youtube.com/watch?v=YeUAGpFLcpI&t=73s
nakłanianie dzieci do bicia się! https://www.youtube.com/watch?v=mI0LFB9-sgQ
opowiadanie dzieciom że lepiej jest zapłacić 100zł prostytutce niż założyć związek https://www.youtube.com/watch?v=-HNk3kTNI-s
wyzywanie starszego pana z Anglii również przy dzieciach https://www.youtube.com/watch?v=XwTMjfqfpKo
blokowanie katolickiego telefonu zaufania https://www.youtube.com/watch?v=eDtl3NJ72RM
udawanie masturbacji o godz 16 gdy stream oglądają przeważnie dzieci https://www.youtube.com/watch?v=PvlGDCHsBAI
przyjmowanie księdza za kolędą z kijem bejsbolowym https://www.youtube.com/watch?v=XMULzlm6TCY

źródło i więcej faktów z jego fascynującego życia:
https://www.wykop.pl/wpis/30634733/duzo ... lo-sie-o-/

Nastąpiło rozpoczęcie wojny z wykopem
https://www.youtube.com/watch?v=Z8NZOjRgjl8

Podsumowanie wojny - Gural zagroził, "że zrobi sobie krzywdę, bo nic takiego nie zrobił"
https://www.wykop.pl/link/4215343/histo ... ja-dzieci/
0_o

przez refren 17 mar 2018, 19:13
emikado napisał(a):Skąd czerpać wzorzec? Ten powinien wychodzić głównie od ojca, a jak wiadomo w obecnym czasie ojciec "nie istnieje".
Wzorzec typu Clint Eastwood to już zupełna historia. Zatem?

Niech mężczyźni szukają, kobieta ma im wzorce znajdywać? :P

przez emikado 17 mar 2018, 19:41
refren, kobiety narobiły już wystarczającego bałaganu - krótko rzecz ujmując ogłupiliście facetów do reszty. Wielu już zaczyna z Wami konkurować na tle atrakcyjności - patrz metroseksualiści, a niektórzy w tym idą już w ekstremum.
Slide wspomniał w poprzednich postach, że rynek matrymonialny należy do kobiet. Nie napisał tylko, że do tych najwyżej atrakcyjnych i to rzecz jasna nie tylko pod względem urody, ale oczywiście i rozumu. Zasadniczo obecnie kobiety tylko tracą - faceci po prostu wycofują się z dotychczasowych gier społecznych i coraz szerzej przyjmują postawę - przyjaźń z bonusem to maks, chcesz to bierz, nie to idę, bo inne księżniczki czekają.

refren nie ma skąd czerpać wzorca, trzeba odkryć się na nowo. Wy kobiety mieliście na to minimum wiek cały, a od nas wymagacie natychmiastowego określenia się i działania. Może wypada dać i nam trochę czasu, prawda?

przez nvm 17 mar 2018, 19:59
Miałbym się stosować do jakiegoś wzorca, aby jakaś dziewczyna mnie w nagrodę pogłaskała po główce i przykleiła mi etykietkę "porządnego faceta"? Dziękuję, wyrosłem już z tego typu zabaw, dzisiaj wolę być sobą...
Jak uwolnić zalegające emocje? zalegaj-ce-emocje-t63142.html
Nie negocjuj z terrorystami: nie-negocjowac-z-terrorystami-t63088.html
nvm

przez emikado 17 mar 2018, 20:30
nvm napisał(a):dzisiaj wolę być sobą...

..i jak to "bycie sobą" (cokolwiek to znaczy) sprawdza się na tle społecznym, a już w ogóle we własnym odbiorze? Rewelacyjnie, czy bardziej tak nie bardzo?

przez nvm 17 mar 2018, 20:44
emikado napisał(a):a już w ogóle we własnym odbiorze? Rewelacyjnie, czy bardziej tak nie bardzo?
Źle. Ja się czuję źle.

..i jak to "bycie sobą" (cokolwiek to znaczy) sprawdza się na tle społecznym,
Jakiś wariat na mnie napluł.
nvm

przez refren 17 mar 2018, 20:54
nvm napisał(a):Miałbym się stosować do jakiegoś wzorca, aby jakaś dziewczyna mnie w nagrodę pogłaskała po główce i przykleiła mi etykietkę "porządnego faceta"? Dziękuję, wyrosłem już z tego typu zabaw, dzisiaj wolę być sobą...

Ja mówiłam o wzorcu, więc sprostuję - mi nie chodzi o jakiś szablon i o to, by dostosowywać się do oczekiwań kobiet czy o skuteczność w ich zdobywaniu. Wzorca każdy potrzebuje dla siebie, żeby iść w stronę ideału, który sam wybierze i się przez to rozwijać. Wszyscy gdakają o byciu sobą, tylko pytanie co to znaczy - czy wszystko mamy wymyślać, odkrywać od początku sami? Nie jest to możliwe, można tylko żyć w iluzji, że się nie czerpie z żadnych wzorców ani autorytetów - człowiek jest skazany na kulturę i na wybory, kim chce być - nikt nie jest sobą w izolacji od innych. A może sobą jesteśmy, kiedy się stajemy tacy, jacy powinniśmy/chcemy się stać, a nie jeśli zostajemy, jacy przyszliśmy na ten świat?
A kobiety nie mają jednego wzorca "porządnego" czy idealnego faceta, więc nie ma wytrychu, który zadziała na każdą, lepiej rzeczywiście być sobą, ale patrz uwagi powyżej.

przez nvm 17 mar 2018, 21:05
refren napisał(a):Wszyscy gdakają o byciu sobą, tylko pytanie co to znaczy - czy wszystko mamy wymyślać, odkrywać od początku sami?
Chodzi mi po prostu o to, żeby nie robić z siebie małpki, łaknącej aprobaty dziewczyn i pod tym względem dopasowującym nie tylko swoje zachowania, ale wręcz swoją osobowość. Kiedyś taki byłem...
nvm

Sortuj wg