Czy to są objawy nerwicy lękowej?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez shou1 28 lis 2017, 22:33

Cześć, mam problem, otóż może zacznę od początku i rozpiszę to na wzór... historii? Mam 19lat( właściwie 18 ale to kwestia 4dni) w tym roku piszę maturę, nie zdałem 6lat temu w gimnazjum, gdyż nie lubiałem mojej klasy, nie chodziłęm do szkoły, byłem gnębiony w szkole, głównie dlatego, że w klasie 3 zacząłem strasznie tyć i sie zamykać w sobie, nigdy w podstawówce, nie czułem się tka jak teraz, w liceum, byłem mimo wszystko radosnym dzieckiem, w gimnazjum gdy nie zdałęm znalazłem nowych znajomych, zupełnie było inaczej, od razu się otworzyłem, wiedziałem, że są normalni, starzy "znajomi" mnie nie poznawali,co się z nim stało? zacząłem się uczyć i chudnąć, z 119kg do 81 (teraz przytyłem do 92 i znowu się odchudzam heh ale to zaraz), jesteśmy w liceum, 1 klasa zaczynam ćwiczyć na siłowni i się uczyć, mam dużo znajomych jest wporządku nic mi się nie dzieje, nie mam żadnych objawów depresji / nerwicy lękowej, klasa druga... początek września,mój kuzyn spowodował wypadek w którym zgineła kuzynka, w tym dniu pierwszy raz przeżyłem coś dziwnego, uczucie paniki i duszności jakbym nie mógł złapać oddechu, miałem jeszcze dobry kontakt ze znajomymi często wychodziłem i się spotykałem, końcówka klasy 2, nieudana "relacja", rozpoczęcie boksu który trwał dwa miesiące, w tym czasie relacje koleżeńskie się rozpadły, początek września... założyłem konto na portalu "bad.." żeby kogoś znaleźć, znalazłem, spotkałem się.. niestety to nie była ta osoba, z nikim się nie spotykam (relacje damko meskie) jak i z znajomymi, uczę się codziennie, boje sie matury, chce zdać ją na min. 82% żeby się dostać chociaż na lekarski do O.,.. marzę o uczelni w moim mieście.
Mniej więcej od 4-6 mieś zauważyłem dziwne rzeczy, po pierwsze jestem bardziej wyczulony na wszelkie choroby itd, teraz idę na badania bo dawno już nie byłem bo mam schizę jakąś na tym punkcie, ostatnio zacząłem się macać po głowie, zauważyłem, że mam nie równości i tak jakby guza który zaczyna się od połowy czaszki (powoli) wzrastając do pewnego momentu gdzie jest najwyższy, szukałem po internecie, znalazłem jakiś filmik gdzie koleś goli glowe na łyso, też ma podobne nierówności na głowie, tyle że mnie tam boli - TYLKO WTEDY KIEDY SOBIE O TYM PRZYPOMNE, tak samo jak boli mnie głowa = ogólnie - nie chodzi o konkretne miejsce, boli mnie wtedy kiedy się już nastawie, że coś mi jest zajmuję się nauką i przestaje.
Czasami mam tak, że się nakręce, nagle czuję strach, panikę wręcz, czasami uzasadnią tym, że mam coś (jakas chorobe) a czasami po prostu panikę, drętwieje mi naglę ręką lewa / rzadko prawa, albo pół twarzy, naglę mi się jakieś kropki pojawiają przed oczami, coś mi mruga, jestem w szkole, nawet 7-8h, nic się nie dzieje.. nic a nic, zaczynamy rozmawiać o chorobach np. przewodu pokarmowego, od razu mnie głowa boli, zawroty głowy, brzuch zaczyna kuć, lekka panika, już mam nie wiadomo co,głowa boli / kuje w dziwnych częściach głowy.
Pamiętam jak mierzyłem ciśnienie zaraz po tym wypadku który opisałem wyżej, myślalałem, że mam wysokie, mierze.. 120/80, ostatnio się zdenerwowałem myslalem ze mam wysokie, mierze taki lekko zdenerowowany 130/80 +/- nigdy spokojny nie jestem, zawsze sie boje ze będzie duże i juz cisnienie skacze.

Jeździłem kiedyś na badania serca, ekg usg i holter, od chyba 5-6lat nie jeżdżę bo wszystko jest dobrze, mam problemy z zatokami, jak pluje to zostaje dziwna maź, zauważyłem również problemy z pamiecią, np. nie pamiętałem, że wyłączyłem swiatło w pokoju = poołożyłem sie, zamknalem oczy otwieram i ciemno, zapomnialem ze zgasilem, a w sumie gdzies z tylu glowy mialem ze wstawalem i wyłaczałem ale myslalem o 30 rzeczach na raz.

Z tą głową mnie martwi, może to zwykłe ułożenie czaszki? każdy ma jakieś dziwne ułożenia.
Nie mogę byc lekarzem, wykończyłbym się psychicznie, muszę znaleźć coś innego.

Mam jakiegoś cholernego guza czy o co chodzi ? :( Jeszcze choćby w 1klasie liceum tego nie miałem.

przez anonimowa_2001 11 gru 2017, 19:21
Hej,
Hmm, być może jest to jakiś rodzaj nerwicy. Skoro wszelkie badania są w porządku. Jeżeli tak martwisz się tym "guzem" to zrób sobie tomografię. Według mnie powinieneś udać się do psychiatry. Wtedy dostaniesz specjalistyczną poradę i dobrze było by może jakieś leki. Bo męczyć się to też nie ma co. Jak byś chciał coś więcej pogadać to daj znać :)

przez agusiaww 13 gru 2017, 00:02
shou1, badaj codziennie cisnienie o 7 rano, o 13 i na wieczor i zapisuj. Jak bedziesz miec przez 5 dni po 130 idz do lekarza głowa moze rzeczywiscie bolec przy zwiekszonym cisnieniu jak i przy nerwicy.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Bo kobieta zmienna jest... :p

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg