Drodzy Użytkownicy,


Zmieniamy się dla Was!

W związku z tym informujemy, że ze względu na prace techniczne forum będzie dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu w dniach 21-24 maja.
Serdecznie zapraszamy Was do korzystania z nowej wersji forum.


Przepraszamy za wszelkie niedogodności.


Jednocześnie informujemy, że jakiekolwiek treści i zdjęcia dodane i edytowane w dniach 21-24 maja nie będą dostępne po starcie nowej wersji forum.

Pozdrawiamy ciepło,
Zespół abcZdrowie

Czy jesteś patriotą?-ANKIETA

Socjologia-patologie,polityka,społeczeństwo,więzi,ludzie,czyli wszystko,co pozwala funkcjonować w dzisiejszych czasach.

Czy jesteś patriotą?

TAK
3
30%

NIE
7
70%

 
Liczba głosów : 10

Czy jesteś patriotą?-ANKIETA

Avatar użytkownika
przez Alien81 21 lis 2017, 14:23
wiejskifilozof napisał(a):U mnie święta,mają charakter laicki.


U mnie w chacie właściwie też, tzn. 24 grudnia jemy uroczystą kolację przy ustrojonej choince, łamiemy się opłatkiem, obdarowujemy drobnymi prezentami, ale fragmentu ewangelii o narodzeniu pierwszego komucha na świecie nie czytamy, kolęd nie śpiewamy ani na pasterkę nie chodzimy. W Wielkanoc podobnie - uroczyste śniadanie w niedzielę, dzielenie się jajkiem (lecz niepoświęconym przez księdza) i życzenia , drobne prezenty, w poniedziałek symboliczne oblewanie kilkoma kropelkami wody, ale wszystko bez pójścia do kościoła w Triduum Paschalne, rezurekcji itp. Właściwie nie wiem czy pójście na pasterkę w Boże Narodzenie, czy na rezurekcję w Wielkanoc można traktować jako tradycję narodową, czy też wyłącznie religijną. Wszak katolickie uroczystości zostały przejęte od pogan, drzewka stroili już wyznawcy Swarożyca i Światowida, a do tego uczestniczyli w tych dniach w jakichś tam pogańskich rytuałach.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2072
Dołączył(a)
16 maja 2010, 20:04

Czy jesteś patriotą?-ANKIETA

Avatar użytkownika
przez wiejskifilozof 21 lis 2017, 16:27
Ja to,mówię.Zawsze,wiele./Obrządków pogańskich kościoł przejał.
Avatar użytkownika
Offline
Zwycięzca konkursu Srebrne Usta 2017
Posty
19756
Dołączył(a)
15 sie 2009, 16:08

Czy jesteś patriotą?-ANKIETA

przez Valjean 23 lis 2017, 13:26
Ja sam nie wiem czy jestem patriotą. Niby kocham ten kraj, ale czy przelewałbym krew za Ojczyznę, tego nie wiem. Nie mam pojęcia jak bym się zachował, gdyby wybuchła wojna.
Offline
Posty
144
Dołączył(a)
04 mar 2016, 01:22

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy jesteś patriotą?-ANKIETA

Avatar użytkownika
przez wiejskifilozof 23 lis 2017, 15:03
Ja bym ciekł,na Vanuatu.
Avatar użytkownika
Offline
Zwycięzca konkursu Srebrne Usta 2017
Posty
19756
Dołączył(a)
15 sie 2009, 16:08

Czy jesteś patriotą?-ANKIETA

Avatar użytkownika
przez wiejskifilozof 23 lis 2017, 16:23
https://www.youtube.com/watch?v=YKMrYZcpf0Q

kiedy,widzę.Takie obrazki,to wiem.Że Polska,to kraj prostaków.Precz z patriotyzmem.
Avatar użytkownika
Offline
Zwycięzca konkursu Srebrne Usta 2017
Posty
19756
Dołączył(a)
15 sie 2009, 16:08

Czy jesteś patriotą?-ANKIETA

przez dopamine 23 lis 2017, 17:28
Obcy mi Polak jest mi tak samo obcy jak obcy mi Niemiec czy Rosjanin.
Czym jest naród?-zlepkiem przeróżnej maści i preferencji polityczno-religijnych ludzi których w większości przypadków nie znam i którzy to ludzie w codziennym życiu stanowią dla mnie pod względem ekonomicznym źródło konkurencji ( nie wspominając o bandzie zwyrodnialców i agentów).
Jedyną rzeczywistą wartością jest rodzina,naród to twór sztuczny którego rzekomą niepowtarzalną autonomię,jedność organiczną uznają za byt realny ci którzy bezpośrednio czerpią z tego realne profity-politycy ,"elyty" i inni pasożytujący na tym sztucznym tworze .
Ciekawe czy Ci którzy czują rozgoryczenie ze tak mało ludzi wyraziło by chęć walki o wolność sami zaangażowali by się w takie działania narażając się na szwank.
I zapewne było by jak zwykle -honory i profity splynely by na dowódców a zwykły szeregowy jeśli by przeżył dostał by świecący odbitym blaskiem order za odwagę i nic poza tym.
Doświadczenie i historia uczy że zawsze tak było jest i zanosi się że będzie.
W imię czego miałbym walcząc narażać się na szwank? narodu polskiego czyli zlepku ludzi których w większości przypadków nie znam , ludzi z których nie jeden by mnie zbeształ czy okradł gdyby tylko pojawiła się dogodna dlań okazja , ludzi których łączy ze mną jedynie wspólny język i sztucznie wydzielony obszar geograficzny zwany Polską?
Dla mnie godna poświęceń jest jedynie moja rodzina .
Powtarzam od obrony narodu polskiego jest wojsko. A ze w innych krajach służba wojskowa jest obowiązkowa tylko potwierdza to co wcześniej napisałem-jest obowiązkowa bo nikt zdrowy na umysle dobrowolnie by do wojska nie poszedł .
Nie istnieje świadomość zbiorowa .
Realni sa tylko konkretni ludzie i ich przekonania ,naród to sztuczny twór któremu znamiona realizmu nadają ci którzy na tym tworze pasozytują i czerpią z niego realną korzyść.
Omamione masy walczą i giną na wojnie ,ci co przetrwają trafiają na margines życia społecznego a gloria i chwała zwycięzcy skupia sie na dowódcach .
Zostaliście przypisani jak psy do różnych form religi i hierarchii zatrącając się w poczuciu przynależności

Większość z was nie zdaje sobie sprawy, że pomimo nadawania sobie wybujałych nazw przynależności społecznej: narodowcy, lewacy, demokraci, chrześcijanie, liberałowie… Jesteście zwykłymi psami łańcuchowymi, które aby żyć muszą znaleźć sobie nogę Pana, przy której kochają warować i szczekać…
Kundle Pis-u, Watykanu, Po, prawicy, lewicy, wykrzywione ryje narodowców, organizacji humanitarnych… całe stado gna za hierarchicznym systemem wartości nie dla siebie tylko dla lidera na szpicy piramidy…
Te osoby nie posiadają godności, nazwiska , twarzy tylko jebane slogany na zaplutych mordach… Waszym Bogiem nie jest już nawet religia, ale fałszywie prorocy – politycy, księża i dewianci o dysfunkcyjnych potrzebach władania głupimi i słabymi psami, które spostrzegają swoją życiowa role w szczekaniu wyuczonych fraz …
Jedna jak i druga strona konfliktu wie ,że Ci ludzie zapatrzeni w jakąkolwiek hierarchię, religie i monarchie to tylko i wyłącznie mięso armatnie spisane już za życia na śmierć intelektualna i duchową… Cel uświęca środki…Prawem Pana jest zabić niewolnika, kiedy przestaje on przynosić korzyść…
Demokracja jest forma współpracy demonów, które egzekwują prawa chroniąc swój byt poprzez wymuszenie podziałów społecznych za sprawa kreowania fałszywej opinii, iż posiadasz wybór jednakże jest to wybór kontrolowany niezagrażający tym, którzy tworzą prawo…
Jesteście sterowaną przez psychologów grupa niepewności we własne słowa ,zagubionym stadem, którego poglądy zostały wam podane na złotej tacy… Poruszacie się w mroku własnej niewiedzy i zagadek…
Znów będziecie szukać idoli, proroków, mesjaszy i władzy… Głupcy można z wami zrobić, co się chce wystarczy podać wam idee jak kawał śmierdzącego mięsa a pozagryzacie się dla tego smakołyku, podzielicie w małe wystraszone stadka i ulegniecie władzy jako niewolnicy …
Organizacje dzielą a nie łączą.
Wybierzecie siebie lub umrzecie za kogoś tak jak umierali wasi dziadowie i pradziadowie jako statystyka historii!

Nie warto narażać życia za pusty abstrakt zwany krajem/narodem.
Jesli jednak zdecydujecie się walczyć za kraj to wiedzcie o tym że jeśli uda wam się przeżyć laury i profity spłyną na dowódców a wy "bohaterowie:) zostaniecie zepchnięci na margines życia i będziecie w tym samym położeniu co wcześniej!

Patriota uważa iż uprzywilejowanym dlań człowiekiem wobec innych nacji jest ten który posiada zbieżne z nim cechy takie jak-mówienie tym samym językiem,zamieszkiwanie tego samego obszaru geograficznego itd .Przyznacie że nie są to wiarygodne atrybuty by ten kto je posiada miał zaskarbiać sobie u mnie większą sympatię niż ten co takich cech nie posiada.
Myślenie patriotyczne jest myśleniem stereotypowym gdyż uprzywilejowuje ono obcego człowieka przez pryzmat cech które nic nie mówią o jego kręgosłupie moralnym a więc cechach które winny stanowić esencje oceny wartości danego człowieka.
Człowieka należy oceniać indywidualnie ,konkretnie a nie przez pryzmat cech które jedynie identyfikują jego narodowość (i to nie zawsze).
Naród to twór sztuczny nawet taki który uważany jest za tzw. jednolity.
Tak się składa że stosunkami międzyludzkimi zawsze rządziły prawa ekonomii. I to one w życiu codziennym porządkują wszelkie relacje.A przyjaźnić można się z ludzmi z różnych nacji którzy niejednokrotnie są bardziej życzliwi niż inny tzw. rodak.

W imię czego miałbym uprzywilejowywać człowieka który mówi tym samym językiem co ja , zamieszkuje obszar sztucznie wydzielony ten sam co ja itd względem człowieka innej nacji? Czy powyższe cechy określają wartość człowieka? - oczywiście że nie. Człowieka należy oceniać indywidualnie biorac pod uwagę jego moralność ,kulture osobistą itp a nie przez pryzmat narodowości.

Patriotyzm gloryfikuje wyższość człowieka wladajacego tym samym językiem nad obcojęzycznych. Człowieka należy oceniać nie przez pryzmat narodowości ale tego co sobą reprezentuje. Mam wielu przyjaciół obcokrajowców których bardziej cenie niż Polaków. Patriotyzm to pojęcie wytrych stworzone w interesie tych którzy z jego gloryfikowania i nadawania mu znamion realizmu modeluja myślami i emocjami mas by te działały w interesie elit będących u steru państwa.

Mówią że patriotyzm to przywiązanie do polskiej historii . Niezłe -szkoda ze zapominają (celowo) dodać że nic tak bardzo nie jest Zaklamane jak historia właśnie. Czy wiec przywiazanie do historycznego kłamstwa jakim karmia nasze dzieci w szkole i które to kłamstwa kształtują ich patriotyczne postawy jest wartosciowym spoiwem społeczeństwa zwanego polskim?-sami sobie odpowiedzcie na to pytanie.
dopamine
Offline

Czy jesteś patriotą?-ANKIETA

Avatar użytkownika
przez carlosbueno 23 lis 2017, 18:11
wiejskifilozof napisał(a):https://www.youtube.com/watch?v=YKMrYZcpf0Q

kiedy,widzę.Takie obrazki,to wiem.Że Polska,to kraj prostaków.Precz z patriotyzmem.
To zwykła zazdrość że komuś się udało( w tym wypadku dar od losu i stacji tv) ale co ona ma wspólnego z patriotyzmem bo nie rozumiem.
Avatar użytkownika
Offline
Największy Forumowy Maruda
Posty
18092
Dołączył(a)
02 lip 2011, 16:27
Lokalizacja
Kaszebe

Czy jesteś patriotą?-ANKIETA

przez konto usunięte 23 lis 2017, 18:28
dopamine, patriotyzm to przede wszystkim nie historia, ale Ok! w przypadku zagrożenia najazdem przez inny kraj, pakuj manatki do auta, bo nic więcej nie zabierzesz ze sobą i daj dyla. Może jakiś kraj Cię przyjmie, a może i nie, może uda Ci się jako tako zacząć od nowa, a może i dalsze życie przeżyjesz w uchodźczych slumsach w głodzie, smrodzie, agresji i chorobach.. Rozumiesz? Patriotyzm to postawa, która informuje innych - będę walczył o to co już tutaj mam. O siebie, rodzinę, bliskich, przyjaciół, wolność, stabilność i wypracowane dobra materialne.
konto usunięte
Offline

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Przeskocz do