Czy chciałabyś/chciałbyś pracować z Cyganem?

Socjologia-patologie,polityka,społeczeństwo,więzi,ludzie,czyli wszystko,co pozwala funkcjonować w dzisiejszych czasach.

przez Lilith 12 gru 2017, 12:54
Skoro już przyciągnęłam uwagę, to teraz wyjaśnię o co chodzi.
W temacie obcokrajowców wiele się dzieje. Niektórzy zapominają, że Polacy sami wyjeżdżają do pracy do innych państw i zakładają, że będą tam traktowani, jak ludzie. Rzeczywistość? No nie do końca.
Trochę się rozbijam po Internecie, pamiętam też z przeszłości głosy płynące z Anglii odnośnie traktowania i "spojrzenia" na polskich pracowników. Słucham osób, które jeżdżą pracować w charakterze opiekunek w Niemczech. Opowiadają o stosunku zagranicznych pracodawców, ludzi do Polaków. Chciałabym teraz przełożyć to na polską rzeczywistość i postrzeganie pracy z obywatelami innych narodowości. Jaki macie do Nich stosunek? Bez różnicy z kim pracujecie? Uważacie, że obcokrajowcy odbierają Wam pracę? A może macie inny pogląd? Obserwujecie różnicę w warunkach zatrudnienia między Polakami a obcokrajowcami? Waszym zdaniem, jak powinno być? Jak są traktowani pracownicy np. z Ukrainy? Jeśli z Nimi pracujecie, to czy dobrze się Wam z Nimi pracuje?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez wiejskifilozof 12 gru 2017, 17:00
Jakby Cygan,był uczciwy i pracowity.To tak.Ale,na wróżby się nie piszę :D :D

przez carlosbueno 12 gru 2017, 21:51
Co do cyganów to oni generalnie nie pracują w naszym rozumieniu to ciężko się do tego ustosunkować.
Kilka lat pracuje z obcokrajowcami w Polsce, głównie Ukraińcami a ostatnio z Mołdawianami i nie traktuje ich jakoś inaczej. Oni chcą dłużej pracować często po 12 h dziennie lub więcej 6-7 dni w tygodniu, na co wielu Polaków się nie godzi. Oni nie odbierają pracy Polakom tylko biorą tą którą Polacy nie chcą bo jest np za małe pieniądze, zbyt ciężka, mało nobilitująca. Analogiczna sytuacja jest na zachodzie Europy z Polakami. Takie gadanie o zabieraniu pracy jest przesadzone, choć w jakimś stopniu może spowodować to że pracodawcy nie dadzą podwyżek aby utrzymać, pozyskać Polaka na danym stanowisku tylko zatrudnią obcokrajowca.
No ale w obecnej sytuacji gospodarczo- demograficznej polski rynek pracy musi korzystać z obcokrajowców inaczej mocno by ucierpiał podobnie jak ucierpiałby zachód gdyby opuścili go Polacy.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Monster6 12 gru 2017, 22:12
Nigdy nie pracowałem z cyganami więc nie wiem. Ale pracowałem z Ukraińcami, nawet i dla nich i uważam, że bardziej się przykładali do pracy i bardziej im zależało niż Polakom. Poza tym spoko ludzie, nic do nich nie miałem.
CHAD I rapid cyling z cechami mieszanymi
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją w ogóle
Niemożliwe nie istnieje

przez natrętek 12 gru 2017, 22:28
Jeżeli z nim to zawsze i wszędzie :D
Gdy nie ma możliwości się zmienić, trzeba nauczyć się żyć ze swoją osobowością.
4w5/ISFJ

przez carlosbueno 13 gru 2017, 21:54
Monster6 napisał(a):Nigdy nie pracowałem z cyganami więc nie wiem. Ale pracowałem z Ukraińcami, nawet i dla nich i uważam, że bardziej się przykładali do pracy i bardziej im zależało niż Polakom. Poza tym spoko ludzie, nic do nich nie miałem.
Z tym przykładaniem się do pracy to raczej efekt tego że dla nich 10 czy 12 zł na godzinę to godne pieniądze a dla wielu Polaków nie warto za to się wysilać, podobnie jest z Polakami i tubylcami na zachodzie, gdzie uchodzimy za solidniejszych niż miejscowi bo dla Polaka 10 Euro na godzinę jak to porówna to do polskich zarobków to wow a dla Niemca czy Holendra to śmieszne pieniądze.

przez Lilith 14 gru 2017, 10:12
Wiecie, że tytuł był prowokacją? 8) Tak naprawdę nie chodziło mi o Cyganów, ale o ogólny temat obcokrajowców i podejście Polaków do pracy z Nimi.
Z tym przykładaniem się do pracy to raczej efekt tego że dla nich 10 czy 12 zł na godzinę to godne pieniądze a dla wielu Polaków nie warto za to się wysilać, podobnie jest z Polakami i tubylcami na zachodzie, gdzie uchodzimy za solidniejszych niż miejscowi bo dla Polaka 10 Euro na godzinę jak to porówna to do polskich zarobków to wow a dla Niemca czy Holendra to śmieszne pieniądze.
Na początku tak, ale później, jak już się zorientują, że za tę samą pracę, a czasem i większą zarabiają mniej, to i podejście do pracy się zmienia. A pracodawcy nie chcą dawać podwyżek i zrównywać pensji...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Liber8 14 gru 2017, 11:22
Mam takie samo podejście jak carlosbueno.
Nie posiadam stałej pracy, only dorywczo, do emerytury raczej nie dożyję, więc spoko.
Może się też zdarzyć tak, że Lilith zostanie ministrem zdrowia i będzie potrzebować solidnego pracownika, zaoferuje mi jakieś stanowisko, za niewielkie pieniądze - ale z małą liczbą godzin, góra 150, to by mi najbardziej pasowało :mrgreen:

przez Liber8 14 gru 2017, 16:45
Wielu ludziom nie podoba się zachowanie niektórych pracodawców - pracodawcy to takie ludki, które posiadają nieco wyższy intelekt, stąd ich wyższa pozycja społeczna.

Typowy Polski pracodawca :D
typowy_szefunio_1_2017-09-24_12-00-12.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

przez carlosbueno 14 gru 2017, 20:54
Wielu ludziom nie podoba się zachowanie niektórych pracodawców - pracodawcy to takie ludki, które posiadają nieco wyższy intelekt, stąd ich wyższa pozycja społeczna.

Typowy Polski pracodawca :D

Nie tylko polski.

A co do wyższego intelektu pracodawców to różnie bywa często są to spryciarze, wyzyskiwacze, oszuści a nie żadni intelektualiści. Raczej od intelektu ważniejsza jest pewność siebie, ambicja, bezwzględność czy upartość.

przez Liber8 15 gru 2017, 11:15
O tak, dzięki carlosbueno za poprawienie, doszło najwyraźniej do przejęzyczenia z mojej strony, masz rację, pan z różową gębą, nadciśnieniem i nadwagą, niekoniecznie musi dysponować wysokim intelektem :D

przez zupa z rzodkiewek 15 gru 2017, 11:37
nic do nich nie mam. Charakter zależy od człowieka a nie jego pochodzenia.
Pilnuj się, aby nikt cię nie lekceważył, nie zbywał ani po tobie nie deptał. Powiedz po prostu: Chwileczkę. Jestem warta wszystkiego, kochanie.
Maya Angelou.
Moderator

przez Monster6 15 gru 2017, 12:47
zupa z rzodkiewek, Dokładnie. Z uwagi na miejsce zamieszkania i praktykami miałem kontakt z uchodźcami głównie z uchodźcami uciekającymi przed wojną w Czeczenii.
Wśród muzułmańskiej kultury i zupełnie innej mentalności można było znależć normalne osoby które nikogo nie wyzyskiwały, nie kradły, nie szukały spiny jak również takich którzy najpierw nienawdzieli siebie i najchętniej by się pokroili nazwajem a potem dopiero Polaków.
Jedni i drudzy byli naznaczeni doświadczeniem wojny. Gdzie nad głowami świszczą pociski a 14-latkowie pochowani w okopach napieprzają z karabinu.
Ogólnie jak na europejskie warunki to jest ''dzicz'' i po tym co nie raz widziałem tacy ludzie nigdy się nie przystosowaliby do naszej kultury i z tego powodu zawsze będę przeciwko imigrantom.
CHAD I rapid cyling z cechami mieszanymi
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją w ogóle
Niemożliwe nie istnieje

przez Psychciu 18 gru 2017, 22:45
Uprzedzenia wynikają najczęściej z lęków, więc z założenia mam je gdzieś.
Dyssocjalny

Sortuj wg