Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czarny chleb i czarna kawa - czyli nasze propozycje zmian..


Gość C&S

Rekomendowane odpowiedzi

Czarny chleb i czarna kawa - czyli nasze propozycje zmian w Polsce.

 

Zacznę od lżejszej - tytułowej. Uważam, że osadzony w więzieniu powinien mieć jedynie zapewniony w wikcie, czarny chleb i czarną zbożową kawę, a jeśli chce więcej to powinien na to sobie własnoręcznie zarobić. Zakład karny z wczasami nie powinien mieć nic wspólnego i gdyby to zależało wyłącznie ode mnie to widziałbym osadzonych najchętniej w kamieniołomach z młotem, bądź kilofem w rękach. Spacerniak, książka, telewizja itd. powinny być traktowane jako przywileje za które trzeba po prostu zapłacić pracą. Być może pojawi się głos, że propaguje więzienne niewolnictwo - nie. Po prostu bez pracy tym bardziej w więzieniu nie powinno być kołaczy, a i człowiek dwa razy zastanowi się, nim zaryzykuje i dostąpi zaszczytu takiegoż wiktu i opierunku na który również musiałby sobie fizycznie, pod bacznym okiem klawisza zarobić.

 

Twoja propozycja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie.. Ja to się nawet zgadzam z Tobą. Tylko że jeśli chodzi o pracę pojawia się problem. Jeśli jakikolwiek więzień chce pracowąc i jakikolwiek pracodawca się na to zgodzi ( a nie oszukujmy się mało kto chciałby mieć w swoim zakładzie pracy skazanego) to trzeba mnóstwa zabezpieczeń np. potrzebny jest konwój żeby takiego więżnia dostarczyć do miejsca pracy i nadzór. Oczywiście ja również uważam, że życie jak w luksusie za nasze podatki to jakiś dramat. Utrzymanie takiego więźnia na to jakieś 2,5 tys na miesiąc. Mówię o całości, bo w to wchodzi pensja dla funkcjonariuszy, wychowawaców, opieki zdrowotnej itd. Tylko jak znaleźć złoty środek na to? Jak pogodzić jedno z drugim? Mi osobiście brak pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×