CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
75
61%

Nie
33
27%

Zaszkodził
14
11%

Liczba głosów : 122

przez helen.r. 13 sty 2017, 11:49
witam,

to mój pierwszy raz na forum, ale czytając Wasze wypowiedzi, postanowiłam założyć konto i wziąć udzial w dyskusji.

od lat zmagam się z nerwicą lękowa, kiedyś wystarczył mi doraźnie xanax. trzy lata temu nerwica ta przemieniła się w nerwicę żołądka i straciłam już kontrolę nad własnym życiem. od roku stosuję xanax i leki na żołądek regularnie (+dieta), ale jest tylko gorzej.
kilka dni temu lekarz przepisał mi dodatkowo cital właśnie. wiem, ze lek potrzebuje czasu, ale ja czuję się po nim fatalnie. biorę 20mg na noc. gdyby nie fakt, że rano zażywam xanax, to bym w ogóle z domu nie wyszła. pociesza mnie, że wielu z Was pisze, iż po kilku tygodniach jest lepiej. ale nie wiem czy ja dam radę z tym citalem tyle czasu się barowac :(

przez mańka30 28 sty 2017, 08:16
Witam.
Ja biorę Citabax 20 od miesiąca. Na początku przez tydzień brałam połówkę...pierwsze 4-5 dni były tragiczne, szczególnie w nocy. Przychodził wieczór, a wraz z nim okropny ból głowy :cry: Do tego po położeniu się do łóżka dostawałam ataku paresrezji...piekło mnie całe ciało, szczególnie nogi, ramiona, plecy :( Nie mogłam przez to spać... Teraz po miesiącu zażywania Citabaxu mogę powiedzieć, że objawy somatyczne z którymi się zmagałam (tzn. zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej, biegunki, stany grypowe, napady lęku) minęły, zauważyłam że jestem bardziej cierpliwa i mniej nerwowa. Pozostały mi tylko natrętne myśli, że mimo tego że stwierdzono u mnie nerwice lękową jednak to wszystko co się ze mną działo było wywołane inną chorobą...że tak naprwdę jestem poważnie chora, ale nikt tego nie może tego stwierdzić. Ciągle siedze na google i czytam o różnych choróbskach :/ I tak na koniec mam kilka pytań: czy to możliwe, że po miesiącu brania Citabaxu 20 zrobiłam się strasznie senna ? Zauważyłam też, że bardzo często sikam...
Pozdrawiam.

-- 28 sty 2017, 07:58 --

[quote="mańka30"]Witam.
Ja biorę Citabax 20 od miesiąca. Na początku przez tydzień brałam połówkę...pierwsze 4-5 dni były tragiczne, szczególnie w nocy. Przychodził wieczór, a wraz z nim okropny ból głowy :cry: Do tego po położeniu się do łóżka dostawałam ataku paresrezji...piekło mnie całe ciało, szczególnie nogi, ramiona, plecy :( Nie mogłam przez to spać... Teraz po miesiącu zażywania Citabaxu mogę powiedzieć, że objawy somatyczne z którymi się zmagałam (tzn. zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej, biegunki, stany grypowe, napady lęku) minęły, zauważyłam że jestem bardziej cierpliwa i mniej nerwowa. Pozostały mi tylko natrętne myśli, że mimo tego że stwierdzono u mnie nerwice lękową jednak to wszystko co się ze mną działo było wywołane inną chorobą...że tak naprwdę jestem poważnie chora, ale nikt tego nie może tego stwierdzić. Ciągle siedze na google i czytam o różnych choróbskach :/ I tak na koniec mam kilka pytań: czy to możliwe, że po miesiącu brania Citabaxu 20 zrobiłam się strasznie senna ? Zauważyłam też, że bardzo często sikam... I jeszcze dziwne zjawisko, otoz wieczorem mam jedną źrenice większą od drugiej.
Pozdrawiam.

przez ferris 02 lut 2017, 14:54
Witam, biorę Pram 20 raz dziennie rano od 10 dni i Alpragen 0,5 do trzech razy dziennie. Na razie jest fatalnie i czuję się gorzej niż przed rozpoczęciem terapii.
Nastrój mam bardzo słaby, nie jem i bardzo źle sypiam, zastanawiam się kiedy to ustąpi i znów zaświeci słońce...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Survivalism 04 lut 2017, 02:13
Witam wszystkich,

Moja historia w skrócie: Cital w dawce 20mg uratowal mi życie, choć to pewnie zależy od indywidualnych predyspozycji. Po Xanaxie, Afobamie, Pramolanie nic nie czułam, po Anafralinie telepało mną jak parkinsonowcem, po Sertralinie poszłam do okna pobliskiego wieżowca, po Trittico łeb bolał jak po pizgnięciu kijem baseballowym. Nie mam żadnych skutków ubocznych, ale pomocniczo, jeśli złapie mnie duszący lęk wspieram się (choć bardzo rzadko, częściej na początku leczenia) Alpragenem 0,5mg i jest optymalnie. Wróciła chęć do życia, motywacja, ustabilizowany sen bez koszmarów powodujących skurcze, a nawet znowu mogę wypowiadać się publicznie.

przez Ewcia85 14 lut 2017, 14:34
Mam pytanie czy komuś cital pomógł ja biorę od 4 miesięcy 30 mg w ostatnim czasie bardzo kiepsko się czuję tak jak by nerwica ze mnie wychodziła poprostu katorga

przez kejcik77 22 lut 2017, 17:38
Ja biorę od 6 tygodni. Ostatni tydzień 30 mg i też beznadziejnie sie czuję. Niepokój, uderzenia gorąca, taka jakby palenie pod skórą w chwilach lęku. Już sama nie wiem czy dalsze branie ma sens. Lekarz mówi, że pewnie za mała dawka, a ja mam wrażenie że na tej 30 czuję więcej niepokoju. Wcześniej przez kilka lat brałam anafranil 75 i świetnie na mnie działał, ale przez moją głupotę plus duzy stres jego działanie osłabło. Lekarz zamienił mi na cital, a ja już lepiej sie czułam na tym nie do końca działajacym anafranilu. Dzisiaj rozmawiałam ze swoim lekarzem przez telefon i zalecił, że jeśli wydaje mi sie, że lek nie działa to mam zmniejszyć do 20 mg i dołóżyć na noc 10 mg anafranilu. Tylko w razie objawów serotoninowych przerwać branie tego ostatniego. W sumie nie wiem czy moze lepiej czekać czy mi jednak ten sam cital pomoże, a może sie przekonać do zwiększenia dawki do 40? Poradźcie - czy ten cital może jeszcze zadziałać?

przez ernest00 05 mar 2017, 08:36
Witam, zażywam citax od 1,5 tygodnia i mam straszne problemy z libido i erekcja. Do tego biorę 15mg lerivonu na noc. Citax brałem tydzień 10mg a teraz pół tygodnia juz 20mg. Czy to mija czy omówić z lekarzem odstawienie bo to strasznie przeszkadza a wizyta dopiero za 2 tygodnie. Dziękuję za porady. Pozdrawiam
Zmiany? One zachodzą ale my ich nie dostrzegamy.

przez Zmierzchun 09 mar 2017, 14:56
Biorę 20 mg Citalu od około miesiąca, ale brak poprawy. Dokucza silny niepokój i natręctwa. Nie mam wogóle apetytu i senność spora. Ktoś miał podobnie?
It's too late for me now. There's a hole in the earth

przez ernest00 09 mar 2017, 17:50
Bierzesz do tego jeszcze jakies leki? Cital ogolnie działa pobudzająco i przeciwlękowo. Dosc szybko odczulem jego dzialanie. Wystarczył tydzien. Ale wskoczyłem razem z nim wspolnie z pergą 2x75mg i lerivonem 15mg. Jakies doraźne leki? Apetytu powinienes miec sporo. Od miesiaca bierzesz 20mg. Zaczynałeś od 10mg? Od kiedy trwa branie citalu w ogole? Czy od razu wskoczyłes na 20? Nie myślaleś nad jakimś neuro?

przez Zmierzchun 09 mar 2017, 20:20
ernest00 napisał(a):Bierzesz do tego jeszcze jakies leki? Cital ogolnie działa pobudzająco i przeciwlękowo. Dosc szybko odczulem jego dzialanie. Wystarczył tydzien. Ale wskoczyłem razem z nim wspolnie z pergą 2x75mg i lerivonem 15mg. Jakies doraźne leki? Apetytu powinienes miec sporo. Od miesiaca bierzesz 20mg. Zaczynałeś od 10mg? Od kiedy trwa branie citalu w ogole? Czy od razu wskoczyłes na 20? Nie myślaleś nad jakimś neuro?

Biorę jeszcze Alventę i na noc Trittico z Chloroprothixenem. Tak zaczynałem od 10 mg. Od miesiąca biorę Cital ale miałem dwa dni przerwy, bo dostałem uczulenia i chciałem sprawdzić czy to od leku... Wiem ta przerwa mogła skomplikować wszystko

przez ernest00 09 mar 2017, 21:39
To ciekawe co piszesz, bo ja choruje na uczulenie od dziecka i bedac na tym leku tez je mam, byc moze wieksze ale nie sadze. Za to libido poszlo w dol. I zaczynałem tak jak ty od 10mg przez tydzien po czym wszedlem na 20mg ale tam mnie pobudzilo ze dałem rade tylko 4 dni brac cała tabletke i znow wrociłem do polowki. I tez zaczelo sie zmieniac. Jakby cos sie zmieniło w samopoczuciu, w lękach. Jakby wrociło troche starych mysli. A u ciebie tylko/az 2 dni zupełnie bez leku? Biorac wenle to ona gra tu pierwsze skrzypce. Leki na noc to juz slabiaki i raczej nie wliczłbym ich do tego. Mysle ze te 2 dni mogly mocno zawazyc na twoim samopoczuciu. Czy to pierwszy raz jak bierzez cital w zyciu??

przez Zmierzchun 10 mar 2017, 08:13
ernest00 napisał(a):To ciekawe co piszesz, bo ja choruje na uczulenie od dziecka i bedac na tym leku tez je mam, byc moze wieksze ale nie sadze. Za to libido poszlo w dol. I zaczynałem tak jak ty od 10mg przez tydzien po czym wszedlem na 20mg ale tam mnie pobudzilo ze dałem rade tylko 4 dni brac cała tabletke i znow wrociłem do polowki. I tez zaczelo sie zmieniac. Jakby cos sie zmieniło w samopoczuciu, w lękach. Jakby wrociło troche starych mysli. A u ciebie tylko/az 2 dni zupełnie bez leku? Biorac wenle to ona gra tu pierwsze skrzypce. Leki na noc to juz slabiaki i raczej nie wliczłbym ich do tego. Mysle ze te 2 dni mogly mocno zawazyc na twoim samopoczuciu. Czy to pierwszy raz jak bierzez cital w zyciu??

Ja dostałem takich małych swędzących krostek, kiedy wchodziłem na większą dawkę Citalu. Brałem kiedyś Citabax ale nie pamiętam jak się po nim czułem. Dorzuciłem wczoraj 37,5 wenli na noc- teraz więc będzie już w sumie 225 mg tego leku. Muszę przyjmować wysokie dawki leków, bo choruję już z 16 lat i te niższe po prostu nie działają :(

przez ernest00 10 mar 2017, 10:04
Takie sączace sie male krostki na calym ciele? A moze faktycznie od leku, uklad immunologiczny dostał wieksza dawke i tak sie broni. Ale to by przeszlo. Szkoda ze nie zaryzykowałes. Nie masz opryszczki?
Ja choruje od 4 lat ale nigdy wenli nie brałem dla mnie za mocna. Chlor działał pamietam w bardzo wysokich dawkach, opak. 50 tabletek wybierałem w kilka dni. Ale wene na noc? Pewnie bierzesz zwykła? Czy tą o przedłużonym? Chyba lekarz nie przepisał wenli na noc. Zbyt duze dawki wenli moga powodowac wlasnie uczulenie i rozne dzikie objawy, ogolnie to silny lek i u niego doszukiwalbym sie ubokow jesli ciągle zwiekszasz. A Alventa to chyba najlepsza na rynku czyli najmocnejsza. Tak samo jak Xanax a Afobam, roznica w mocy dzialanu spora.

przez warning 23 mar 2017, 02:31
Walter napisał(a):Witajcie, to mój pierwszy post tutaj. Od roku chodzę do psychologa, jednak mój stan sie pogorszył i zgłosiłem sie do psychiatry. Objawy chyba głownie związane ze stresem w korpo, przepracowaniem, miałem wahania energii i nastroju, a gdy w pracy przykręcali śrubę i nawarstwiały sie to dostawałem dziwnych ataków i to one skłoniły mnie by pójść do lekarza. Ataki to ataki płaczu, krzyku, ktory cieżko opanować, kołatanie serca, okropne myśli i takie cos trwało np 2 godziny podczas ktorych nie odbierałem np telefonów z pracy, co spowodowało ze jestem na cenzurowanym. Taki atak najcześciej rano lub przed południem niszczył mi cały dzien bo byłem wykończony. Ostatnio gdy miałem sytuacje grożąca zwolnieniem to miałem takie stany nawet 2-3 razy w tygodniu.
Lekarka zapisała mi Citabax, najpierw 10 tle po 2 tyg 20. Pytanie jak długo powinny sie utrzymywać skutki uboczne? Pierwsze dni senne, potem ze 2 dni były spoko bo miałem wyrpane na wszystko ale robiłem swoje, ale teraz jestem coraz bardziej senny, 10 H snu a w dzien też mam ochotę, odrealnieniu, płytkie uczucia, nic mnie nie cieszy, nie zachwyca muzyka, fajne auto, kobiety, gorszy refleks, a ja właśnie zaczynam drugi dzien na dawce 20... Nie chce miec kontaktu z ludźmi, bo mam wrażenie ze inni to widza, gorzej prowadzę auto a to jedna z radości mojego życia, funkcje seksualne mocno spadły (yyy opadły), mam nawet chwilami chyba powiększone źrenice...O ile wczesniej upadalem i sie podnosiłem to teraz chyba sie czołgam... To mój pierwszy lek tego typu i jestem przerażony,. Najgorzej ze w pracy mam kontakt z ludźmi i sporo myślenia, jak tak dalej pójdzie to wylecę, a to właśnie lek miał mi pomoc w nienawalaniu i przetrwaniu... Czy to minie czy to złe objawy?

Walter, osobiście nie przepadam za citalopramem, a doświadczenie z lekami mam naprawdę duże. Działa mocno usypiająco, zobojętnia na wszystko i na pewno nie dodaje sił do walki o poprawę sytuacji. A Ty i bez niego prokrastynujesz w pracy. Przyjmując citalopram nie byłam w stanie nie spać w dzień, mimo że w nocy spałam po 8-10 h. Rozumiem też bardzo dobrze to, co napisałeś o Twojej pracy i aktualnym stanie ducha. Mam bardzo podobne doświadczenia. Najlepsza rada dla Ciebie? Weź urlop albo zwolnienie lekarskie na kilka tygodni. W tym czasie znajdź dobrego terapeutę, a z psychiatrą (tym albo innym) przedyskutuj zmianę Citabaxu np. na wenlafaksynę w dawkach równych albo wyższych od 225 mg. Wtedy poczujesz - tak jak Ricah wyżej zasugerował - coś innego niż tylko zalew serotoniny.

Sortuj wg