CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez dr. Psycho Trepens 16 gru 2017, 14:16
Po raz pierwszy w życiu doświadczyłem manii, wywołałem ją przyjmując wysoką dawkę klomipraminy nie pieprząc się w zwiększanie dawek.
To było niesamowite, nie było sposobu by mnie czymś zasmucić czy jakkolwiek mi zaburzyć nastrój, byłem naładowany jak pierd*lony szympans któremu sperma uderzyła na mózg.
Trwało to jakieś 2 doby, potem zaczęły się lekkie jazdy psychotyczne i niesamowite lęki podszyte paranoją, musiałem odstawić klomipraminę.
Wracając do tego stanu, momentami czułem że nie wiem co zrobić z tą energią, rozsadzało mnie, w pewnym sensie ten stan mnie lekko przerażał, nie było gonitwy myśli tylko po prostu
znakomity nastrój, może to nie mania tylko coś podobnego, nie wiem, może to był po prostu stan chwilowego uzdrowienia i powrotu do normalności...
Czułem się jak zahipnotyzowany, tak jakby mój umysł nie umiał przyjąć negatywnych informacji z otoczenia i ich przetworzyć, tak jakbym stracił moją naturalną umiejętność narzekania,
negowania, zniknął ten cały nihilizm, pesymizm i całe te neurotyczne gówno, momentami czułem lekką euforię, w sensie podniecenia, zaniknęła też kompulsywność i wszelkie obsesje,
więc stan dosyć nietypowy...

Gdyby nie te lęki, zniekształcenie rzeczywistości (inny sposób postrzegania świata) w sensie zaburzenia świadomości co powodowało strach i obawę to brałbym tą klomipraminę dalej,
ale objawiło się to atakiem lęku gdy wyszedłem do sklepu - wchodzę do Biedronki i czuję totalną depresonalizację, wszystko co jest dookoła zaczęło mnie przerażać, czułem że to nie jest rzeczywiste,
że jestem na jakimś filmie, że obserwuję się z widoku perspektywy - jak w grze komputerowej i że tracę kontrolę nad postrzeganiem rzeczywistości, poczulem takie rąbnięcie noradrenaliną, że prawie
padłem na ryj, chciałem uciekać do domu, ale poczekałem kilka sekund aż to opadnie, no i jakoś zrobiłem zakupy i wróciłem do domu, cały spocony jak świnia, wracałem przez osiedle czując się jak
ostro naćpany, inaczej widziałem kolory i obraz który widzę przed sobą sprawiał wrażenie jakby HDR, może to fajne dla ludzi kochających psychodelę ale dla mnie było to przerażające bo nie miałem
nad tym kontroli... dużo by pisać, ale takie jazdy ciężko się opisuje niczym jakieś chore sny, dlatego na tym skończę, jestem zbyt wrażliwy i za dużo we mnie lęku by móc sobie pozwolić na takie objawy.

Wracając do codziennej depresji i beznadziei pewnie będę jeszcze nieraz zdesperowany i będę chciał powtórzyć ten eksperyment z klomipraminą, bo każdy człowiek chciałby doświadczyć trochę
normalności, odrobiny szczęścia i euforii nawet kosztem takich ekstremalnych objawów, na razie grzecznie powracam na ziemię i gram na czas.

Klomipramina - 225mg
Reboksetyna - 4mg
Pregabalina - 450mg
Alprazolam - 0,125mg (detox)
--------------------

przez gosia17 16 gru 2017, 23:03
Intel,
trafiłam kilka dni temu na Twoją książkę i pierwszy raz poczułam, że ktoś może przechodzić przez piekło podobne do mojego. Byłam ciekawa, jak potoczyły się Twoje losy i cieszę się, że Cię tu znalazłam. Podziwiam Twoją siłę. Jestem ciekawa, jak się ma Twój synek?

przez INTEL 1 16 gru 2017, 23:20
Ciężko odpisać w kilku zdaniach.....
Zwłaszcza że jestem tak rozpierdoolony , że zaczynam sie obawiać.
Glośno mówię o samobójstwie, obwieszczam to wszem i wobec.
a zawsze staram się tego unikać, nie chcę obciążać otoczenia, ktore i tak nic nie może poradzić, poza głupkowatymi radami....i brakiem zrozumienia, pomimo że bardzo się starają...
Obawiam się, że się nie podniosę tym razem.
Za długo ciężka depresja już trwa.
...za długo...bez wytchnienia.
"Nie można człowiekowi odebrać wszystkiego, ponieważ nie będzie miał już niczego do stracenia i będzie gotowy na wszystko"
I MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Monster6 17 gru 2017, 14:22
Było kilka dni w których pobudzenie było troche mniejsze a nastrój lepszy. Co dało mi nadzieje, że może będzie tak na dłużej. Zresztą dla mnie każda nadzieja była piękna.
Niestety od kilku dni dalej pobudzenie coraz większe a nastrój leci na samo dno.
Od ok. dwóch lat jestem w jednym i tym samym stanie. Stan mieszany maniakalny to zazwyczaj mania z elementami depresyjnymi, czyli duże pobudzenie z obniżonym nastrojem lub labilnością i dysforią
Pocieszam się tym, że chociaż nie mam czystych depresji po czystej pełnej manii. Bo wtedy nie miałem nawet siły odpalić kompa. Wszystko potrafiło zarastać kurzem a ja nie miałem na nic siły oprócz spania miesiącami.
Teraz w manii i depresji na raz nawet od zmęczenia gdy nogi mi się blokowały, wykręcały to gdy nie mogłem iść, mogłem się położyć przeczekać i potem ruszać mimo zmęczenia dalej.
Od kilku dni widze w głowie głownie samobójstwo. Kiedy w środku wszystko staje się pobudzone, a nastrój leci w rozpacz to można co najwyżej płodzić elaboraty na temat swojego cierpienia. Kiedyś w szpitalu nawet się zastanawiali czy to depresja pobudzona czy chad. Ale gdy zobaczyli dysforie to niemożliwe by ktoś miał w depresji tyle werwy i siły. Jak w takim stanie wpadąłem do psychiatry to nawet go z bardzo nie słuchałem tylko w pobudzeniu depresyjny słowotok.
Dzisiaj czara goryczy się przelała. Nie byłem w stanie wstać rano i pójść do pracy. Załamka. Wstałem ale ponad godzine temu w odrealnieniu i mając w głowie tylko jedno wyszedłem po śniegu na wieże z której oprócz pięknych widoków piękny wydaje się skok. A w głowie tylko wojna między Tak-NIE, Tak-NIE, TAK- NIE
Cała walka okazała się fiaskiem. Cały zdrowy styl życia, wojna ze skrajnymi wahaniami nastroju, poradzenie sobie z innymi objawami mieszanego jak niezdecydowanie, lęki, dysforia...
Zaakceptowałem deficyt uwagi bo od pobudzenia trudno się skupić a jak się już uda to wtedy od depresji musze czytać jedno zdanie po kilka razy by zrozumieć. Zaakceptowałem latający natłok pocisków w głowie. Bo ten przyśpieszony galop trudno nazwać myślami skoro nie można nawet ich zrozumieć.
Ale nie moge się zabić. Za bardzo kocham życie i chce żyć. Za dużo przeszedłem. Mam obowiązek dać sobie rade i walczyć do końca.
Tylko już nie mam pomysłu jak.
Przerypany taki rozpierdol bo przez całkowitą niestabilnosć nie moge stabilnie utrzymać w tym życiu już praktycznie nic. Wszystko powinno być zoacznie :D Wtedy napewno byłoby łatwiej :D
CHAD I rapid cyling z cechami mieszanymi
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją w ogóle
Niemożliwe nie istnieje

przez gosia17 17 gru 2017, 22:27
Monster6 Przykro mi to czytać, mój brat choruje na CHAD i zastanawiam się czy cierpi tak samo. Niestety nie rozmawiamy ze sobą na "głębsze" tematy i nie mogę go zapytać, ale myślę, że tak skoro od kilku miesięcy ma problem z higieną. Złożyłabym protest przeciwko takiemu cierpieniu tylko nie wiem do kogo.

przez Monster6 17 gru 2017, 23:03
gosia17, Wina Tuska.
Niemożliwe nie istnieje

przez Monster6 17 gru 2017, 23:09
A propo winy tuska to... fajna pani :D

Niemożliwe nie istnieje

przez Carica Milica 17 gru 2017, 23:11
Monster6, nie wyświetla mi się. :/
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
Człowiek z bieguna.
topamax- 50 mg, trazodon- 100-150 mg, amisulpryd- 100 mg, alprazolam- 0,5 mg, fluoksetyna- 10 mg, kawa- trzy dawki dziennie
Moderator

przez gosia17 17 gru 2017, 23:11
Nie wiem, nie znam się na polityce :-|

przez Monster6 17 gru 2017, 23:12
gosia17, Ja też nie ale przynajmniej jest na kogo zrzucić.
Niemożliwe nie istnieje

przez Monster6 17 gru 2017, 23:16
Carica Milica napisał(a):Monster6, nie wyświetla mi się. :/

Ale żeby moderator nie miał wglądu? :hide:
Gratulacje! :D
Niemożliwe nie istnieje

przez Carica Milica 17 gru 2017, 23:21
Monster6, może to wina przeglądarki. :/
Dzięki, dzięki. Będę Was tu teraz mieć na oku. ;)
Człowiek z bieguna.
topamax- 50 mg, trazodon- 100-150 mg, amisulpryd- 100 mg, alprazolam- 0,5 mg, fluoksetyna- 10 mg, kawa- trzy dawki dziennie
Moderator

przez Monster6 18 gru 2017, 01:48
Carica Milica, Liczymy na to ;)
Niemożliwe nie istnieje

przez Carica Milica 18 gru 2017, 14:12
Monster6, no ba. ;)

Nie wzięłam dzisiaj leków, bo zaspałam do roboty i zbierałam się w wielkim biegu. I tabletki mi gdzieś umknęły. Nawet nie mam afobamu przy sobie, gdyby nagle coś się stało i nie udźwignęłabym tego samodzielnie swoją psychiką.
Jest ze mną dobrze. Darowałam sobie grudniową wizytę u lekarza, bo nic się nie dzieje, a ja mam masę wydatków i jestem 100 zł do przodu.
Człowiek z bieguna.
Moderator

Sortuj wg