CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez anka szklanka 13 wrz 2017, 12:40
O ile to nie mania to nie ma bata,że nawet po kilku dobach nie zaśniesz.
Nawet jak się nie uda codziennie kłaść się równo o tej samej godzinie tylko z przesunięciami ok.30 minut to i tak będzie to lepsze niż całkowite rozregulowanie snu.

To nie mania, nic się nie dzieje. Oczywiście ja w końcu po 2-3 dobach zasnę bo nie jestem nadaktywna, z biegiem czasu się zmęczę i padnę. Prześpię noc i znów nie będę zasypiała.
Dla własnego zdrowia wołałabym spać regularnie.

Taka zalecana zdrowa długość snu to 7-8 godzin.

Toż to przerażające lenistwo! Kawał zlecania w tym czasie odwalę! :D
anka szklanka

przez Monster6 13 wrz 2017, 20:05
anka szklanka napisał(a):

Też chciałbym zjeść ciastko i mieć ciastko.
CHAD I rapid cyling z cechami mieszanymi
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją w ogóle
Niemożliwe nie istnieje
Walproinian sodu 1200mg,Lamotrygina 75mg,Arypiprazol 10mg

przez anka szklanka 13 wrz 2017, 20:23
Monster6 napisał(a):
anka szklanka napisał(a):

Też chciałbym zjeść ciastko i mieć ciastko.

Poważanie to chciałabym spać od północy do 7. Byłoby fajnie, optymalnie.
Wypełzłam dziś biegać, najpierw z psem aż się biedak zmęczył więc odprowadziłam gadzinę i biegałam sama. Może jeszcze zrobię sobie porządny trening, zmęczę się na maks to usnę.
anka szklanka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Monster6 14 wrz 2017, 15:08
Trochę irytuję mnie to,że na mój maniakalny stan mieszany działa jedynie walproinian sodu i olanzapina.Żaden z tych leków osobno nie daję pełnej odpowiedzi tylko częściową.Za to walpro+ola i coś na zjazdy jak lamo i troszkę antydepa wprowadza pełną remisję.
To oznacza ok.30-50kg więcej w parę miesięcy.Najbardziej tuczący normotymik i najbardziej tuczący neuroleptyk atypowy.
Po tych lekach już po kilka dniach zaczynają objawy powoli zanikać.Nawet w standardach na taki stan pierwszy rzut to walproinian lub olanzapina,a drugo rzut to te dwa leki razem.
Te kwetiapiny,arypiprazole które tak nie udupiają,nie tyję się po tym tyle,nie powodują aż takiej impotencji i nie śpi się po nich tyle, muszą kuurwa nie działać.
Jeśli nie możesz czegoś zmienić-zaakceptuj to,no ok ale jedyna kombinacja która działa jest dla mnie nie do zaakceptowania.W żadnym stopniu to się nie przekłada na poprawę funkcjonowania,a wiele wysiłku mnie w różnych obłędach kosztowało by zrzucić to co utyłem.
Mimo lat mój chad w ogóle się nie zmienił.Taki jak był ''młodzieżowy'' taki jest do dzisiaj.Nawet skutki uboczne które częściej występują u młodzieży są u mnie,a te co częściej u dorosłych są u mnie rzadziej.Ani się choroba z wiekiem nie nasiliła,ani nie złagodniała.Stany są dokładnie takie same jak na początku chorowania,odpowiedz na leki taka sama,nawet fryzura i to co mnie interesuje lub nie interesuje wróciło do tego co było na początku.Świat się zmienia,ja się zmieniam,tylko chad się nie zmienia.Jak było na początku,teraz i zawsze i na wieki wieków.
Amen.
Niemożliwe nie istnieje

przez Monster6 15 wrz 2017, 10:05
No i siadłem na dupie.Co średnio mi się podoba.Przyhamowało mnie ale latanie również normalne nie jest.W głowie też już nie odbywają się mongolskie dialogi i od natłoku myśli nie roznosi mi bani.
Za to wahań w ciągu minuty od złości i gniewu po kompletny dół kilkadziesiąt/kilkaset? razy na dobę leki nie ruszyły.
Chciałbym by lamotrygina ustabilizowała jednocześnie maniakalno-depresyjny nastrój, ale obawiam się,że może być za słaba.Lekarz też uważa,że będzie za słaba.
Ale będę próbował bo inaczej będę musiał brać walproinian, a to tycie,nasilenie działania neuroleptyków i podwójne zmęczenie od arypi i walpro.
Chcę by było normalnie i zobaczyć przez dłuższy czas jak to wpłynie na życie, ale nie traktuję tego w kategoriach śmierć czy życie.
Podejście na zasadzie ''jakoś to będzie'' i akceptacja tego,że może być już chuujowo na zawsze,a i tak będę musiał na swój sposób sobie poradzić zrzuca pewien cieżar z barków.Boję się tylko manii mieszanej,na samą myśl o niej mam gęsią skórę i dreszcze ze strachu.
Niemożliwe nie istnieje

przez Monster6 16 wrz 2017, 09:26
Jednak walproinian króluję na moją mieszaninę.
Walproinian sodu-Olanzapina-dlugo, długo nic.
No pewnie jeszcze klozapina.Bo w standardach na to jest jak powyższe które głównie działają.
Już od pierwszych dawek walpro przychodzi stabilizacja wahań,wyciszenie,wytłumienie i czyści mi głowę jak Zelmer podłogę.
Biorę to co w podpisie i po ustawieniu dawek powinno być psychicznie git.
Pozostanie to co będzie mnie doprowadzać do szału i wkurwienia jak całkowita impotencja,drżenie całego ciała,tycie,otępienie,ogłupienie,brak pamięci,pustka w głowie,ślinotok,cholerny ból czy coś tam wątroby i senność.
Sam nie wiem czy warto.
Niemożliwe nie istnieje

przez Monster6 17 wrz 2017, 10:30
Niech będzie monolog, a co.
Jestem tak naćpany lekami,niesamowicie fizycznie zmęczony,że ledwo mam siłę się umyć.Jednoczesna lekka akatyzja od arypi i cholerne zmęczenie to delikatnie mówiąc niezbyt przyjemny stan.Nie mówiąc o spowolnieniu,braku koncentracji...Ale pierwszy raz od X lat wszystko zwolniło.Żadnego przyśpieszenia.Żadnej nadmiernej energii, bo nie ma jej wcale :pirate:
'' nie należy zapominać o wysokim ryzyku zachowań samobójczych w maniakalnym stanie mieszanym''
Zawsze to jest.Za każdym razem gdy byłem leczony w takim stanie chciałem się zajebać.Nie inaczej jest teraz mam stale z zamkniętymi i otwartymi oczami wizję siebie wiszącego.Ale z tym sobie poradzę.Zmuszam się choćby do napisania tego.Heh,nigdy napisanie kilku zdań nie było tak ciężkie.Mam nadzieję,że przez leki nie zawalę kilku spraw.Niby zdrowie najważniejsze, ale o jakim zdrowiu tu mowa? Heh.
Dżuma albo cholera.Czasami już nie wiem skąd brać siły na to wszystko.Zwłaszcza jak się czuję jakbym umierał za życia.Stale sobie powtarzam,że trzeba być silnym,trzeba walczyć,trzeba być dzielnym.Widzę często osoby upośledzone,ludzi chorych od dziecka które nigdy nie miały zdrowia,którzy są uzależnieni od pomocy innych przy prostych czynnościach.Może to dla kogoś marne pocieszenie, ale mi to dodaję sił,pokazuję by doceniać to co się ma i pociesza.Objawy hipo i manii już przechodzą prawie całkowicie.Zostały tylko depresyjne dlatego przestaję widzieć sens we wszystkim i myślę głównie o samobójstwie.Ale i one powinny przejść z czasem.Wykorzystuję całą swoją wiedzę by sobie pomagać.
Może uda się wyleczyć maniakalną mieszanką w domu bo niektóre leki zwiększam szybciej niż w szpitalach.O ile starczy mi cierpliwości i pogodzę się,że przez całkowity brak siły fizycznych i psychicznych i mega senność zawalę coś ważnego co udawało się bez leków w obłędach.
Lekkie pióro już nie jest takie lekkie hehehe :D
Niemożliwe nie istnieje

przez Mati666666 17 wrz 2017, 13:21
A jak wygląda nastrój w takiej manii mieszanej, bo nie umiem nigdzie znaleźć infofmacji. Zaś mam jakieś silne stany depresyjne ale to takie, że moim sukcesem dnia jest, to że się nie zabiłem a mam to po zwiększeniu dawki olanzapiny tak jak wcześniej, nie wiem czemu ten lek tak na mnie działa

przez Monster6 17 wrz 2017, 14:29
Mati666666 napisał(a):A jak wygląda nastrój w takiej manii mieszanej, bo nie umiem nigdzie znaleźć infofmacji. Zaś mam jakieś silne stany depresyjne ale to takie, że moim sukcesem dnia jest, to że się nie zabiłem a mam to po zwiększeniu dawki olanzapiny tak jak wcześniej, nie wiem czemu ten lek tak na mnie działa

U mnie są same fazy mieszane więc:
Mania mieszana to u mnie: odlot, natłok myśli, mega pobudzenie, ale nastrój nie jest podwyższony tylko albo się waha, albo obniżony.
Stan mieszany maniakalny to: mnóstwo energii, natłok myśli, ale nastrój obniżony(dysforyczny).Objawy dwóch biegunów na raz, tylko jak sama nazwa wskazuję u mnie z przewagą objawów manii.

Po olanzapinie może być różnie w większej dawce może wciskać w depresję,obniżać nastrój.
Niemożliwe nie istnieje

przez dr. Psycho Trepens 17 wrz 2017, 14:49
@monster współczuję, ale i gratuluję wytrwałości i siły woli do leczenia, bo ja sam praktycznie się poddałem, jak taka bela płynąca bezwładnie przez rzekę.
życzę wytrwałości w dalszej walce i mądrości co do obycia się z lekami, bo one są podstawą leczenia.

Mianeryna - 30mg
Chlorprotiksen - 50mg
Alprazolam - 0,25mg
--------------------

przez Mbleble1990 21 wrz 2017, 13:20
a jakie masz sposoby na walke z tą manią mieszaną bo cholera od paru dni mam wlasnie cos podobnego, natłok myśśli , nastroj mocno obnizony drazliwy, silne pobudzenie, nie moge sie skupic, mysli samobojcze, co chwile chodze po domu albo ide sie gdzies przejsc bezcelowo, dzwonie do byle kogo bez powodu. Nie wiem co to ale nie daje rady z tymm juz, co robic
Olanzapina 15 mg

przez Monster6 21 wrz 2017, 13:44
Mbleble1990, Pewnie ci się po lekach popierdoliło.Bo takie stany występuję samoistnie tylko w chad.
Jak się leczy ostre postacie schizofrenii? Pacyfikuję.
Z tym jest dokładnie tak samo.
Nieważne czy to stan mieszany maniakalny który wielu lekarzy uważa za manię tylko mieszaną,czy to mania tylko bez euforii to leczy się to wszstko potężnymi dawkami mózgotrzepów.Choćby po to jak na początku brania leków się to nasila by zapewnić pacjentowi i otoczeniu bezpieczeństwo.
Małe dawki mózgotrzepów(leków na manie) to jedynie nasilają do poziomów jak w ostrych schizofreniach.
Jak sobie radzę bez leków? Staram się swój stan zaakceptować,nie pogarszać,nie przejmować tym i jakoś żyć bo nic innego zrobić nie można.Jak już nie mogę wytrzymać niepokoju ruchowego i wewnętrznego przy jednoczesnym ''lataniu'' i nastroju rozpaczy to biorę leki.
Bez leków jeszcze mam rozum więc wiele jestem w stanie racjonalizować i cierpiąc jestem bardziej przewidywalny.
W takim pierdolniku prędzej czy póżniej i tak się ląduję w szpitalu jak w ostrej czystej manii.
Niemożliwe nie istnieje

przez Mbleble1990 21 wrz 2017, 14:05
Dziięki za konkretną odpowiedź, też staram się to ackeptować ale bez przesady są granice cierpienia jakieś mam nadzieję. Czyli skończę w psychiatryku no i dobrze przynajmniej tej olanzapiny mi już nie będą dawać, rzucam to świństwo a najpierw sprobuje zmiejszyc dawke moze to cos da. Wyobraź sobie, że ja to brałem na głupią aspołeczność a wywołała u mnie takie gownno
Olanzapina 15 mg

przez Monster6 21 wrz 2017, 14:18
''Maniakalny epizod mieszany,który może wystąpić w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej typu I,łączy w sobie najgorsze cechy zarówno w pełni rozwiniętego epizodu maniakalnego,jak i depresyjnego - a więc,głęboko obniżonemu nastrojowi depresyjnemu towarzyszy nasilona energia charakterystyczna dla manii(energia ta odczuwana jest przez pacjenta jako silny niepokój i poczucie wewnętrznego napięcia)''

Są jeszcze stany mieszane w chad II,ale tam jest to mix depresji-hipomanii i leczy się to bardziej lamotryginą,antydepresantami niż pacyfikując jak silną manie.
Ogólnie powyższy zacytowany stan nazwał bym psychicznym piekłem.
Ogólnie taki stan to kicha.Jak wystąpi jako pierwsza faza to rokowania są kiepskie.Leczy się go znacznie trudniej niż czyste ostre manie.Funkcjonowanie psychospołeczne jest gorsze od osób z czystymi maniami.Do dzisiaj nie ma leku który miał by udowodnione działanie w zapobieganiu takiej fazie.U mnie to nawracało zawsze w ciągu paru miesięcy nie ważne na jakich lekach, czy na takich jakimi się to leczy,czy na innych.Czy wychodziłem z niego w pełnej remisji(raz) czy w częściowej i tak zaraz był spowrotem.Taki stan słabo lub wcale nie reaguję na lit dlatego nigdy nie chcieli mi go przepisać.To już forma cięzkiego dwubieguna.

Ale odnależli gen który odpowiada za taką mieszaną fazę.Zaczyna się od poliformizmu genu CLOCK który zaburza rytmy dobowe(mimo iż można samemu je ustabilizować to nie ma zadnego znaczenia) za tym idą zmiany w systemie dopaminergicznym,cholinergicznym i powstaję ciąg faz mieszanych.Zgadzam się z tą hipotezą w 100%.Sam wiedziałem,że coś jest na rzeczy z układem dopaminergicznym i rytmami dobowymi ale nigdy bym nie wpadł na to tak jak badacze.
Obrazek
Niemożliwe nie istnieje

Sortuj wg