CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez arahja7 22 mar 2018, 00:15
gosia17 napisał(a): Ale jak ocenić, czy nie jest w stanie czy nie chce się z nimi zmierzyć?

Jak ocenić, czy nie próbuje się z tym zmierzyć tak jak uważa że będzie dla niego najlepiej? Nikt nie rodzi się z chęcią do zniszczenia sobie życia. Zrozumiałe, że wy też nie, ale ciągle razem mieszkacie i zastanawiacie się które nieakceptowalne zachowania akceptować. Pamiętam, że już jakiś czas temu napisałaś na forum o bracie i w pierwszej Twojej wiadomości którą przeczytałam zobaczyłam schematy DDA, przez to tak sie czepiam.
III Miss Forum

przez gosia17 22 mar 2018, 13:48
arahja7 napisał(a):
gosia17 napisał(a): Ale jak ocenić, czy nie jest w stanie czy nie chce się z nimi zmierzyć?

Jak ocenić, czy nie próbuje się z tym zmierzyć tak jak uważa że będzie dla niego najlepiej? Nikt nie rodzi się z chęcią do zniszczenia sobie życia. Zrozumiałe, że wy też nie, ale ciągle razem mieszkacie i zastanawiacie się które nieakceptowalne zachowania akceptować. Pamiętam, że już jakiś czas temu napisałaś na forum o bracie i w pierwszej Twojej wiadomości którą przeczytałam zobaczyłam schematy DDA, przez to tak sie czepiam.

Nie mieszkam z bratem. Które dokładnie schematy masz na myśli?

przez Apek 22 mar 2018, 17:39
U mnie choroba się ostatnio nasiliła. Coraz więcej depresji, a mniej manii odczuwam.
Rano: Paroksetyna 20mg, Rysperydon 0,5mg, kwas walproinowy 500mg.
Wieczór: kwas walproinowy 500mg, Rysperydon 0.5mg, Mirtazapina 30mg

Doraźnie Klonazepam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Carica Milica 24 mar 2018, 14:57
Samolocik, samolocik. Leci, leci samolocik.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
Człowiek z bieguna.
topiramt- 200 mg, trazodon- 150-200 mg, amisulpryd- 100 mg, fluoksetyna- 5 mg, l-teanina- 400 mg, alprazolam- 0,5 mg, kawa- dwie dawki dziennie
Moderator/ I Miss Forum

przez Carica Milica 27 mar 2018, 20:14
Mój wewnętrzny psychol ma się bardzo dobrze. Weekend upłynął i poniedziałek upłynął na niespaniu, imprezowaniu, wydawaniu pieniędzy, nadmiernym pobudzeniu seksualnym. Nadmiar energii i kreatywności wręcz mnie rozsadzał od środki. W poniedziałek trochę gorzej, bo doszły dziwaczne myśli obsesyjne. Nijak nie mogłam się ich z głowy pozbyć. Odnosiłam wrażenie, że czaszka mi się gotuję i para leci uszami. Nie wiedziałam, czy mam walić głową o ścianę, czy łykać benzo na uspokojenie.
Dzisiaj zjazd w dół. Niechęć do wstania z łóżka, wykonywania najprostszych czynności plus lęki i strach przed wychodzeniem z domu. Najadłam się dużej ilości afobamu i jakoś się zmusiłam do pójścia do pracy. Trochę się już gubię, trochę nie wiem, co już mam robić.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
Człowiek z bieguna.
topiramt- 200 mg, trazodon- 150-200 mg, amisulpryd- 100 mg, fluoksetyna- 5 mg, l-teanina- 400 mg, alprazolam- 0,5 mg, kawa- dwie dawki dziennie
Moderator/ I Miss Forum

przez klakierka 30 mar 2018, 10:06
Nie wiecie czy po lamotryginie albo abilify się tyje? Po czymś przytylam jakieś 3kg, to nieduzo wiem, ale niechce dopuścić do dalszego tycia. Raczej jadam dietetycznie i od jakiegoś czasu chodzę na siłownie. Dlatego te kilogramy przypisuję lekom.

przez Apek 30 mar 2018, 10:11
O dziwo dzisiaj czuję się o wiele lepiej. Nie mam takich wahań nastroju jak wcześniej. Jednak zmiany w dawkowaniu leków robią swoje.

klakierka, ja Ci niestety nie pomogę bo brałem jedynie Olanzapinę i Ryspedyron.

Doraźnie Klonazepam.

przez Apek 31 mar 2018, 12:28
Coś chyba te leki zaczynają działać. Rano już nie mam takiej manii. Nie robię już 10km dziennie. Wieczorem jestem zmęczony i smutny, ale nie odczuwam pustki.

Doraźnie Klonazepam.

przez Kleopatra 04 kwi 2018, 17:55
klakierka napisał(a):Nie wiecie czy po lamotryginie albo abilify się tyje? Po czymś przytylam jakieś 3kg, to nieduzo wiem, ale niechce dopuścić do dalszego tycia. Raczej jadam dietetycznie i od jakiegoś czasu chodzę na siłownie. Dlatego te kilogramy przypisuję lekom.

Co do zasady - na Abilify raczej się chudnie, a lamo nie wpływa na wagę. Szukałabym przyczyny gdzieś indziej, może niedoczynność tarczycy?

przez klakierka 06 kwi 2018, 18:02
Kleopatra napisał(a):
klakierka napisał(a):Nie wiecie czy po lamotryginie albo abilify się tyje? Po czymś przytylam jakieś 3kg, to nieduzo wiem, ale niechce dopuścić do dalszego tycia. Raczej jadam dietetycznie i od jakiegoś czasu chodzę na siłownie. Dlatego te kilogramy przypisuję lekom.

Co do zasady - na Abilify raczej się chudnie, a lamo nie wpływa na wagę. Szukałabym przyczyny gdzieś indziej, może niedoczynność tarczycy?

To samo powiedział mi lekarz. Tarczycę już dziś zbadalam. No nic zobaczymy jak odbiore wyniki.

przez Kleopatra 06 kwi 2018, 18:10
klakierka napisał(a):
Kleopatra napisał(a):

To samo powiedział mi lekarz. Tarczycę już dziś zbadalam. No nic zobaczymy jak odbiore wyniki.

Osobiście na Abilify 15 mg baardzo schudłam, miałam w pewnym momencie silny jadłowstręt. Znam kilka innych przypadków chudnięcia po Abilify.
Co do badania tarczycy - te normy TSH, które będziesz miała wypisane na wynikach, są bardzo tolerancyjne. Najlepiej, najbardziej idealnie mieć TSH około 1, kobiety w ciąży mogą mieć do 2,5, a normy podają gdzieś do 4, co już jest trochę zbyt wysokim wynikiem, ale raczej nie wymaga leczenia.
A czy masz jakieś inne objawy mogące wskazywać na niedoczynność? Zmęczenie, uczucie zimna itd.?
Daj znać, jak te wyniki :smile:

przez klakierka 06 kwi 2018, 18:31
Miałam niedoczynność tarczycy w ciąży. Po ciąży tsh w granicach 3 więc leki mi odstawili i potem przytylam, więc jest duże prawdopodobieństwo ze to tarczyca. Raczej nie ma objawów niedoczynnosci.

przez Kleopatra 06 kwi 2018, 18:36
No to faktycznie dobrze, że się przebadałaś. Daj znać :smile:
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

przez Apek 06 kwi 2018, 18:38
Kleopatra napisał(a):No to faktycznie dobrze, że się przebadałaś. Daj znać :smile:

A Ty jakie leki na CHAD bierzesz?

Sortuj wg