Bóg jahwe nie istnieje

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Bóg jahwe nie istnieje

przez wiejskifilozof 03 mar 2018, 15:51
Porządny ateista.
Zwycięzca konkursu Srebrne Usta 2017

Bóg jahwe nie istnieje

przez samostanowienie 03 mar 2018, 17:06
Refren jak nie ma argumentow co do tresci szuka zaczepek w postaci a to niewłasciwa gramatyka a to szkodliwy zestaw lekow u oponenta byle tylko nie do meritum :D
samostanowienie

Bóg jahwe nie istnieje

przez Kalebx3 Gorliwy 03 mar 2018, 19:54
Kalebx3 Gorliwy napisał(a):
refren,co do wiejskiego to wyyyyyluzuj,,,, ja już wyluzowałem , w jednym wypadku zbesztam go tylko

Za dużo dajesz mu luzu, mój instynkt pedagogiczny się sprzeciwia Co z niego wyrośnie?

wyrośnie jakaś figura geometryczna o ciekawym ,niepowtarzalnym kształcie ;) ,
każdy z nas jest nieskończonym cudem ,ważne żeby nikomu nie robić krzywdy , ubliżać , okradać ,,,etc,etc, a to co myśli niech sobie Wiejski gada .
Najgorsi są ludzie - psychopaci nie odróżniający dobra od zła , też Ci którzy czerpią przyjemność z zadawania cierpienia innym.
Dla takich stryczek , wek ze społeczeństwa
Jedna pobożna myśl o Bogu w Jezusie Chrystusie jest więcej warta niż skończone rosnące Kosmiczne Wielowszechświaty

Św. Kalebx3
https://www.youtube.com/watch?v=0BtZJ7LxaTE

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Bóg jahwe nie istnieje

przez refren 03 mar 2018, 21:08
samostanowienie napisał(a):Refren jak nie ma argumentow co do tresci szuka zaczepek w postaci a to niewłasciwa gramatyka a to szkodliwy zestaw lekow u oponenta byle tylko nie do meritum :D

Nie widziałam jeszcze nigdy o wiejskiegofilozofa meritum... :bezradny:

wiejskifilozof napisał(a):Co tu się,wyrabia.Za dużo czytacie świętych ksiąg.To źle działa,na psychikę.A potem płaczecie,że macie nerwicę.

Ale jeśli jakieś widzisz, to mi przedstaw...

Bóg jahwe nie istnieje

przez Kalebx3 Gorliwy 03 mar 2018, 21:16
wiejskifilozof napisał(a):
Co tu się,wyrabia.Za dużo czytacie świętych ksiąg.To źle działa,na psychikę.A potem płaczecie,że macie nerwicę.

Ale jeśli jakieś widzisz, to mi przedstaw...

teraz leci kabarecik >>>>>> :lol:
Jedna pobożna myśl o Bogu w Jezusie Chrystusie jest więcej warta niż skończone rosnące Kosmiczne Wielowszechświaty

Św. Kalebx3

Bóg jahwe nie istnieje

przez JERZY62 03 mar 2018, 21:29
Kalebx3 Gorliwy napisał(a):Ci którzy czerpią przyjemność z zadawania cierpienia innym.

...
Kalebx3 Gorliwy napisał(a):Dla takich stryczek , wek ze społeczeństwa

... sam zadajesz cierpnie innym, przynajmniej w myślach, słownie.

Bóg jahwe nie istnieje

przez nvm 03 mar 2018, 21:37
wiejskifilozof napisał(a):Porządny ateista.

https://www.youtube.com/watch?v=LlrQ4WGulXo

Ale Ty i tak pewnie pójdziesz do nieba (poprzez czyściec).
Tylko ja pójdę do piekła...Lucek się pewnie zdziwi - "Serio? Myślałem, że będę tutaj sam! Naprawdę nie sądziłem, że ktoś do mnie dołączy!".

Także pozdrówcie Boga ode mnie, po drugiej stronie.
nvm

Bóg jahwe nie istnieje

przez Kalebx3 Gorliwy 04 mar 2018, 00:35
... sam zadajesz cierpnie innym, przynajmniej w myślach, słownie.

JERZY62, jestem zaskoczony Twoim dziwnym zachowaniem i oskarżaniem mnie ,że zadaję cierpienie .
Znamy się juz bardzo długo i wiem ,że nie jesteś 20 latkuiem co ma jeszcze gówno w głowie .
Prosiłbym Cię o nie pisanie takich bzdur co do mojej osoby .
Pamiętaj Jerzy ,że chorą zgangrenowaną kończyne trzeba odciąć ,żeby człowiek mógł przeżyć .
Nie życzę sobie w moim mieście gwałcicieli , pedofilii i tego typu poje-bów , którzy czynią innym niezawiniona krzywdę tylko ,żeby zaspokoić swoje wynaturzone zdegenerowane chore instynkty. Takich pojebów to na stryczek ,albo do izolatki do końca życia .
Chcę się czuć bezpiecznie w miejscu gdzie mieszkam i wiedzieć ,że żona wróci cała z pracy , a dziecko ze szkoły .Nikt pojebany nie wejdzie mi na chatę z siekierą żeby mnie zabić dla 100zł na wódę czy dopalacze .
Pier-dolić i równo wyrzynać niebezpiecznych pojebów zagrażających normalnym ludziom .
Jak Ci to nie pasuje Jerzy to napisz swoje zdanie , anie mi tu wyjeżdżasz z tekstami. " że zadaję komuś cierpienie w myślach" . W myslach to ja sobie moge bzykać takie dupencje ,że na sam ich widok zesrałbyś się z wrażenia ;)
Nara .
I następnym razem jak będziesz coś pisał to wcześniej dwa razy się zastanów zanim coś wklepiesz .

Św. Kalebx3

Bóg jahwe nie istnieje

przez wiejskifilozof 04 mar 2018, 09:20
I klops,Refren i Kalebx to ci,dopiero parą.
Zwycięzca konkursu Srebrne Usta 2017

Bóg jahwe nie istnieje

przez refren 04 mar 2018, 17:00
A to feler, westchnął seler. :lol:

nvm napisał(a):Ale Ty i tak pewnie pójdziesz do nieba (poprzez czyściec).
Tylko ja pójdę do piekła...Lucek się pewnie zdziwi - "Serio? Myślałem, że będę tutaj sam! Naprawdę nie sądziłem, że ktoś do mnie dołączy!".

Czemu tak sądzisz? Czemu wszyscy mieliby być zbawieni poza Tobą?

Bóg jahwe nie istnieje

przez refren 04 mar 2018, 17:15
samostanowienie napisał(a):Celem kazdej religii jest wzbudzenie strachu i poczucia winy u nieszczesnika ktory wpadł w jej sieci. Nerwice są jednymi z mozliwych skutków bycia religjnym.
Niezabobonny człowiek z niczego nie musi sie rozgrzeszac wyimaginowanemu wielkiemu bratowi bo zwyczajnie jego istnieniu przeczy.

Relacja z Bogiem i żywa wiara leczy z lęku i poczucia winy, bo człowiek odkrywa Bożą miłość, ma do Boga zaufanie, wierzy w Jego miłosierdzie - chrześcijanin wie że popełnia grzechy i sam siebie nie zbawi. W wyznaniu wiary mówimy, że wierzymy w "grzechów odpuszczenie". Poczucie winy powstaje wtedy, kiedy ktoś czuje, że robi coś źle, ale nie chce tego zmienić albo siebie oszukuje, że nie robi źle. Wtedy poczucie winy może go męczyć i być neurotyczne. Jeśli człowiek robi źle, ale chce to zmienić, to nie ma neurotycznego poczucia winy, tak samo jak ktoś, kto wie, że robi dobrze. Uznanie swojej winy to przyjęcie prawdy o sobie, po prostu realizm. Jeśli ktoś uważa, że nie popełnia grzechów i nie potrzebuje być lepszym, to siebie oszukuje. Każdy kto zajrzy w siebie zobaczy egoizm i wiele paskudnych rzeczy (oprócz dobrych). Tacy jesteśmy.
Wg. Biblii zabobon to przeciwieństwo wiary, to wiara w fałszywych bożków uczynionych ludzką ręką, magię, czary. Zabobon się pojawia, gdy znika religia, człowiek ma taką konstrukcję, że jest religijny z natury i irracjonalny, racjonalność człowieka jest przereklamowana.

Bóg jahwe nie istnieje

przez refren 04 mar 2018, 17:34
Jeśli chodzi o religijność i nerwicę, to szeroki temat, ale z aktualnej wiedzy wynika raczej, że o nerwicy decyduje konstrukcja osobowości i to co w niej mamy, wnosimy we wszystkie sfery, też w religijność. Czyli jeśli ktoś jest neurotyczny, to jego wiara będzie neurotyczna. Jeśli ktoś ma niedojrzałą osobowość, również jego religijność będzie prawdopodobnie niedojrzała i na odwrót, dojrzała osobowość przełoży się na dojrzałą religijność. Oczywiście relacja jest w obie strony, bo religijność też wpływa na osobowość.
Psychologowie religii wyróżnili nawet kryteria dojrzałej i niedojrzałej religijności, nie chce mi się ich szukać i przytaczać, kiedyś o tym pisałam, można poszukać we wszechwiedzącym wujku, najbardziej znane jest chyba ujęcie Allporta. (Nie wiem czy mnie to przekonuje do końca.)
Widziałam nawet badania o tym, że jest związek między "ja" społecznym człowieka, a tym jak wygląda relacja człowieka z Bogiem. To znaczy mimo tego, że Boga można uznać za byt psychiczny, to relację z tym bytem kształtujemy podobnie jak relację z ludźmi. Przykładowo, jeśli ktoś łatwo się obraża na innych, przypuszczalnie też będzie się obrażał na Boga.

Bóg jahwe nie istnieje

przez Lusesita Dolores 10 mar 2018, 13:41
Izajasza 33:24 mowi:zaden mieszkaniec nie powie jestem chory.
chodze boso po ulicy

Solian 800mg
Klozapol 200mg
Ketilept retard 300mg
Pridinol 5mg
Afobam 0,5mg doraźnie

opium

riflessione.blog.pl

Bóg jahwe nie istnieje

przez nvm 17 mar 2018, 20:02
refren napisał(a):Czemu tak sądzisz? Czemu wszyscy mieliby być zbawieni poza Tobą?
Bo nie znam nikogo tak demonicznego jak ja...

Zakładam, że jeśli Bóg jest prawdziwie miłosierny (a nie "miłosierny niczym dobry ojczulek Stalin"), to piekło jest dla chętnych.
Czyli dla mnie...
nvm

Sortuj wg