Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Benzodiazepiny

przez tizziano 17 wrz 2017, 21:59
Ludzie pomóżcie żadne leki na mnie nie działaja.. Nawet kur..A afobam...to co ja mam brać żeby czuć się jak człowiek??? Już chyba została mi tylko psychoterapia bo leki nic nie dają...już nie mam sił...

Benzodiazepiny

przez Teksas 18 wrz 2017, 22:01
Klaudia Kate napisał(a):A moja lekarka w mojej 7letniej karierze nerwicowca jeszcze mi nigdy benzo nie przepisała

Mi też nie. A powinna. Bo jak wchodziłem na paroksetynę, to dostałem takich jazd, że głowa mała. W czwartym dniu brania leku wylądowałem u lekarza rodzinnego w takim stanie, że tylko EKG zrobił, a potem zaraz bez proszenia wypisał relanium. Widział co się dzieje. Wziąłem wtedy sześć tabletek. I było lepiej. Potem już nie potrzebowałem tego leku. Nie mogła mi psychiatra powiedzieć jak wyglądają początki zażywania SSRI???

Benzodiazepiny

przez laaynaa 19 wrz 2017, 21:46
tizziano napisał(a):Ludzie pomóżcie żadne leki na mnie nie działaja.. Nawet kur..A afobam...to co ja mam brać żeby czuć się jak człowiek??? Już chyba została mi tylko psychoterapia bo leki nic nie dają...już nie mam sił...

a co masz zdiagnozowane?? u mnie wymyślali nerwice depresje itd dopiero psychoterapeuta po kilku moim zdaniach powiedział że mam borderline a tego lekami sie nie leczy tylko intensywną psychoterapią , można włączyć to leki antydepresyjne ale one zaczną działać jak pewne schematy w mózgu sam ułożysz a nie zrobisz tego bez psychoterapii

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Benzodiazepiny

przez Klaudia Kate 19 wrz 2017, 22:41
Teksas napisał(a):
Klaudia Kate napisał(a):A moja lekarka w mojej 7letniej karierze nerwicowca jeszcze mi nigdy benzo nie przepisała

Mi też nie. A powinna. Bo jak wchodziłem na paroksetynę, to dostałem takich jazd, że głowa mała. W czwartym dniu brania leku wylądowałem u lekarza rodzinnego w takim stanie, że tylko EKG zrobił, a potem zaraz bez proszenia wypisał relanium. Widział co się dzieje. Wziąłem wtedy sześć tabletek. I było lepiej. Potem już nie potrzebowałem tego leku. Nie mogła mi psychiatra powiedzieć jak wyglądają początki zażywania SSRI???

Ale ja dobrze toleruję leki, miałam 0 uboków :D oprócz suchości w ustach i może zwiększonych obrazów w głowie, myśli. A tak to nic mi się nie działo, więc nie było potrzeby
20 mg Citalopram
30 mg Duloksetyna
50 mg Trittico
4 000j d3
Acerola
I Miss Forum

Benzodiazepiny

przez Teksas 20 wrz 2017, 17:47
Klaudia Kate napisał(a):
Teksas napisał(a):

Szczęściara z Ciebie:-)

Ale ja dobrze toleruję leki, miałam 0 uboków :D oprócz suchości w ustach i może zwiększonych obrazów w głowie, myśli. A tak to nic mi się nie działo, więc nie było potrzeby

Benzodiazepiny

przez identikit 17 lis 2017, 23:46
od 1,5 miesiaca biore propranolol i sympramol. lekarka przepisala mi dodatkowo oxazepam w przypadku jakiegos mocniejszego stresu/leku. poczytalem troche o tym i szczerze mowiac troche sie boje to brac w takiej sytuacji, czy jakos mnie to wtedy nie "zaskoczy" i nie spowoduje jakis efektow ubocznych . czy faktycznie dzialanie jest tak mocne jak niektorzy pisza?

Benzodiazepiny

przez dyshor 18 lis 2017, 17:41
identikit napisał(a):od 1,5 miesiaca biore propranolol i sympramol. lekarka przepisala mi dodatkowo oxazepam w przypadku jakiegos mocniejszego stresu/leku. poczytalem troche o tym i szczerze mowiac troche sie boje to brac w takiej sytuacji, czy jakos mnie to wtedy nie "zaskoczy" i nie spowoduje jakis efektow ubocznych . czy faktycznie dzialanie jest tak mocne jak niektorzy pisza?

Jest dosyć mocny,ale nie zrobi Ci nic złego. Jeżeli będziesz miała silny lęk to warto wziąć. Efekty uboczne ? To zależy. U niektórych się pojawiają a u niektórych nie.Trudno powiedzieć,każdy reaguje nieco inaczej,ale najczęstszym ubocznym jest po prostu nadmierne uspokojenie,senność. Pamiętaj,że to benzodiazepina,szybko się można uzależnić,więc radzę brać tak jak Ci powiedziała lekarka,wyłącznie kiedy już nie masz innego wyjścia.

Benzodiazepiny

przez garek 27 lis 2017, 20:33
Czy xanax 0,5 mg SR i afobam 0,25mg mają porównywalną siłę działania? Chciałbym pobrać max tydzień w celu uspokojenia. Stresuję się w pewnych sytuacjach i teraz doszedł taki dodatkowy niepokój. Wziąłem 0,25mg w czasie stresu ale niezabardzo pomógł(może za mała dawka). Który będzie lepszy w celu stosowania doraźnie zwykły czy sr? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Benzodiazepiny

przez dubito 27 lis 2017, 23:19
Xanax i afobam to ta sama substancja czynna-alprazolam.To po pierwsze.Po drugie dodatek SR lub ER oznacza "Slowly realise" lub"Extended realise" czyli powolne uwalnianie.Tabletka bez tego dodatku zadziała od razu a z tym dodatkiem będzie się uwalniać powoli przez całą dobę .
Czyli do stosowania doraźnego-zwykły bez dodatku SR czy ER
0,25mg.to bardzo mała/najmniejsza/dawka.
dubito

Benzodiazepiny

przez garek 29 lis 2017, 09:44
Raczej doraźnie lepszy będzie SR bo zwykły szybko zadziała i szybko puści i pojawia się "głód" żeby zabrać kolejna. Gdzieś czytałem że 0.5mg SR działa jak 0.25mg zwykłego. A który będzie lepszy na takie wyciszenie(max tydzień)?

Benzodiazepiny

przez ernest00 29 lis 2017, 16:10
Coś w tym jest. Ja 1mg SR xanaxu nie czuję prawie wcale. Ale po przepołowieniu tabletki czuć już wyraźne działanie (jak u mnie uspokajająco-nasenne). Przeciwlękowego nie czuje bo nie mam lęków. No chyba że mam ale jakoś sobie z nimi radze bez tabletek za dnia.
"Kupić wielką sztabę złota, wykuć w niej kibel, zesrać się i spuścić wodę łzami zazdrośników"

Sortuj wg