Benzodiazepiny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Benzodiazepiny

przez cytrynka84 12 sty 2017, 18:40
Tak,jak najbardziej może działać uspokajająco i nasennie, ale nie uzaleznia.
Life is brutal!

Wenlafaxyna 300mg
Mirtazapina 60mg
Baclofenum 100mg

Benzodiazepiny

przez Kalebx3 Gorliwy 12 sty 2017, 19:40
Hmmm nie strasz mnie 6 lat jadę na esci i ciągle działa tak samo.

-znowu muszę Ci pogratulować ;)
a jak z dawkowaniem u Ciebie ? Od jakiej dawki zaczynałaś , podnosiłaś ją , etc .
" działa tak samo " ? nie masz na nim dni z zamuła i dni pełnych energii . Bo dla mnie to jednak lek pod względem działania " nierówny " . Paro działała wciąż tak samo , bez niespodzianek , esci ma swoje "wybryki" ,że tak to nazwę ,,, albo łepecyne mam juz mocno zjechaną .
Inna sprawa jakbym zaniechał brania leku to byłoby ze mna bardzo żle .Próbowałem juz odstawek i zmniejszania leku , za każdym razem kończyło się nie tęgo .
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

Benzodiazepiny

przez Klaudia Kate 13 sty 2017, 15:43
Kalebx3 napisał(a):
Hmmm nie strasz mnie 6 lat jadę na esci i ciągle działa tak samo.

-znowu muszę Ci pogratulować ;)
a jak z dawkowaniem u Ciebie ? Od jakiej dawki zaczynałaś , podnosiłaś ją , etc .
" działa tak samo " ? nie masz na nim dni z zamuła i dni pełnych energii . Bo dla mnie to jednak lek pod względem działania " nierówny " . Paro działała wciąż tak samo , bez niespodzianek , esci ma swoje "wybryki" ,że tak to nazwę ,,, albo łepecyne mam juz mocno zjechaną .
Inna sprawa jakbym zaniechał brania leku to byłoby ze mna bardzo żle .Próbowałem juz odstawek i zmniejszania leku , za każdym razem kończyło się nie tęgo .

Zaczynałam od 5 mg przez 4 dni, później 10mg przez miesiąc i później 15 mg, później lekarka kazała mi zwiększyć do 20 mg - ale byłam zbyt nerwowa po tym, więc zostałam na 15mg.
Co do pytania czy działa tak samo...zamuła mi się zdarza np. przy zmianie pogody, popołudniowe drzemki też mi się zdarzają w ciągu dnia jak jestem w domu a jest np. brzydka pogoda, ale miałam tak też przed choróbskiem, zawsze dobre spanie, więc nie zwalam tutaj winy na lek. Zresztą robię to z przyjemnością. Zauważ że ważę 50 kg a biorę dawkę 15 mg. Etapy wchodzenia na 100% rozkręcenia leku znam na pamięć, bo sobie 2 razy zjechałam działanie leku alkoholem (jak się człowiek już super czuje to się nie przejmuje tym, że później może się źle czuć). Dlatego powiedziałam już nigdy więcej.
Oj długo musiałam czekać na 100% dobrego samopoczucia. Myślę, że 10mg nie działałoby na mnie tak dobrze.

Więc opiszę może jak wygląda moje samopoczucie:
- jestem bardzo skupiona na tym co robię
- nie pojawiają mi się wymuszane myśli - tzn. takie bezsensowne
- częściej mówię do siebie :D to pewnie dlatego, że jest ciężko wymusić jakieś myśli, ale to jest fajne bo można łatwiej uzewnętrznić emocje niż tłumić je w sobie
- normalnie się wkurzam, normalnie się cieszę.
- mam monotonną pracę, więc muszę wynajdywać ciągle jakieś nowe zajęcia, co w sumie łatwo mi przychodzi
- nie jestem skupiona wyłącznie na sobie, łatwiej się rozmawia, lepiej wchodzi w interakcje z ludźmi.
- samoocena wzrasta znacząco (nigdy nie miałam jakoś specjalnie z nią problemów, ale zaczęłam czuć się winna, że choruję na zaburzenia nerwicowo-depresyjne)
- zapominam o tym co było złe - czyli o objawach, moim złym samopoczuciu przedtem, generalnie o tym w ogóle się nie myśli.
- to jest uczucie takiego uwolnienia się od ciężaru w głowie. Oraz pozytywna myśl - że jestem w stanie sobie poradzić.

I nie, nie wywołuje u mnie efektu obojętności. Było parę sytuacji przez ten czas stresogennych i stresowałam się, ale normalnie jak zdrowy człowiek, a nie z pędzącymi myślami x 500

Ktoś kiedyś pisał o zaparciach - przy rozkręcaniu się leku owszem, później wszystko wraca do normy i dobowego rytmu.
Nie wydaje mi się, żeby lek był nierówny w działaniu. Owszem miałam doły, ale spowodowane swoją głupotą. Chwila słabości a później męcz się człowieku przez miesiąc.

Miałam kiedyś problemy z kontrolowaniem swojego oddechu. Minęło całkowicie.

Nawet jak wymusisz jakimś cudem jakąś bezsensowną myśl to pojawia się na chwilę i nie robi na Tobie żadnego wrażenia.
Byłam na lekach w trakcie pogrzebu mojej prababci - łezka mi się zakręciła, i byłam na lekach w trakcie 2ch ślubów i łezka ze wzruszenia też była.

Jadę już tak 7dmy rok. Moja lekarka 2 razy chciała mi odstawiać. Tylko, że ja ciągle nie czuję się gotowa.
I Miss Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Benzodiazepiny

przez spiety99 17 sty 2017, 19:51
3 lutego idę do lekarza poproszę go o Klonazepam cena malutka a warto to mieć pod ręką
faktycznie zwala tak mocno z nóg jak piszą co poniektórzy ?, bo trudno mi w to uwierzyć
spiety99

Benzodiazepiny

przez Ricah 17 sty 2017, 20:04
Raczej zalezy od osoby. Na mnie nie podzialal praktycznie wcale, a nie mialem wczesniej doswiadczenia z benzodiazepinami.
Bupropion 150mg
Ginkgo Biloba 160mg
Trazodon 100mg

Benzodiazepiny

przez vica 08 lut 2017, 13:23
Szukam osób , które przeszły detox od benzodiazepin. Ja przeszłam 4 miesiące temu i nadal fatalnie się czuję. Czy ktoś mi powie, jak długo może trwać zespół odstawienny? jak mówię swojej lekarce o swoich objawach i pytam się czy to od odstawnia, to ma tylko jedna odp. "może, ale nie musi" I bądź tu mądry. Co do benzo, w życiu bym tego syfu nie wzieła, gdybym wiedziała jak skończę

Benzodiazepiny

przez warrior11 08 lut 2017, 14:30
vica,
Podobno najtrudniejszy czas to okres do 6 miesięcy po odstawieniu,później objawy odstawienne powinny stopniowo ustępować,
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

Clonozepamum - Rivotril

przez lekkousmiechniety 13 mar 2017, 22:24
Witam. Nie mogłem się powstrzymać i zjadłem 30 tabletek po 2 mg (60 mg) czeskiego Clonozepamum - Rivotril. Jutro czeka mnie o 7.30 wizyta na policji - jako świadek. Czy ja będę coś mógł mówić? Wydukam coś? Funkcjonariusz się nie "kapnie"? Mam niewielkie doświadczenjie z benzo. Pozdrawiam.

Benzodiazepiny

przez Bagatelka 16 mar 2017, 16:55
Każdy tutaj mówi, że jak ktoś uważa, że nie grozi mu uzależenie od benzo, to się myli. Ja tak właśnie myślę i jakoś się nie uzależniłem. Biorę bromazepam max 2 razy w miesiącu albo wcale i w ogóle nie czuję ciągu, aby to brać, mimo, że jest przyjemnie...
Bagatelka

Benzodiazepiny

przez Monster6 16 mar 2017, 16:57
Chwała klonom :uklon: :uklon: :uklon: Pomagają mi złapać oddech(dosłownie) gdy organizm na maxa pobudzony w manii.
CHAD I rapid cyling z cechami mieszanymi
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją w ogóle
Niemożliwe nie istnieje
Walproinian sodu 1000mg, Lamotrygina 100mg

Benzodiazepiny

przez marwit 20 mar 2017, 08:45
Biorę Benzo od krótkiego czasu i stwierdzam, że panika i legenda która na ten temat narosła jest lekko przesadzona.

Pewnie jest to skutek działania takich co to biorą "dla zabawy" w dawkach kilkukrotnie wyższych niż zalecana.

Jak ma się stany lękowe zajebiste, że nic nie potrafisz zrobić, wyjść do ludzi, a lekarz ci wciska SSRI bez benzo, to jest moim zdaniem błąd lekarski.

Żeby wprowadzić pacjenta z nerwicą w leki, które:
a) zadzialają najwcześniej za miesiąc, a mogą za 2, albo za 3
b) mogą w ogóle nie zadziałać
c) mogą zaszkodzić
d) mają zajebisty profil skutków ubocznych

i nie dać mu nic na przetrzymanie choćby tego miesiąca albo chociaż najgorszego tygodnia, to moim zdaniem jest to błąd w sztuce lekarskiej.

Dużo (większość) antydepresantów ma bardzo mocne skutki uboczne, nasila lęki, nasila objawy depresji, a działa pozytywnie dopiero za miesiąc, dwa trzy.

Weź wytrzymaj depresję lękową, gdzie jak bierzesz SSRI to dostajesz drgawek i ataku paniki, jak bierzesz Mirtazapine to tracisz kontrolę nad swoim ciałem i mięśnie tak wiotczeją, że nie jesteś pewien czy w ogóle oddychasz.

A benzo - ulga, spokój, relax, jeszcze tego samego dnia. Nie jest to jakaś super "faza" i nie widzę atrakcyjności benzo do zabawy. Wkręca się długo 1-2 godziny (z wyjątkiem Xanaxu) i nie jest łatwo wyczuć kiedy się zaczyna, ale za klika godzin czasem pacjent jest już człowiekiem na tyle, że może żyć i oddychać i coś zrobić innego niż leżeć jak roślina i wpatrywać się w ścianę.

Nie jest to jakaś reklama benzo, ale po prostu mają one swoje zastosowania i dla wielu pacjentów z cięższymi zaburzeniami są bardzo pomocne, szczególnie jak wkręcają się oni na antydepresant, który ma dużo skutków ubocznych i ma zadziałać za jakiś tam czas.

Benzodiazepiny

przez barbieturan 03 maja 2017, 00:09
Ej ludki xanax przeterminowany o 2 lata moze zaszkodzić czy raczej nie?
dealer psychicznych odlotów

Benzodiazepiny

przez oskaka 03 maja 2017, 00:15
barbieturan, osobiście bym nie brał. Po coś jest data ważności.
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA

Benzodiazepiny

przez Natla_Miness 03 maja 2017, 15:12
Anonimowi Alkoholicy mówią, że uzależnienie to stan umysłu, kogoś kto ucieka od problemów w nałogi.
Czyli trzeba tak poukładać sprawy, żeby benzo nie było potrzebne.

To tak jak ktoś gra nałogowo w gry. Ponoć niektórzy uciekają w świat gier, bo tam mogą się poczuć kimś.
Więc jak się uzależni od gier, to problem nie jest w grach tylko poza komputerem.
Wcześniej monk.2000
http://natlaminess.blogspot.com/
Oficjalny blog, na który serdecznie zapraszam.

Sortuj wg