Ankieta: Leki z grupy SSRI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Jak leki z grupy SSRI w Twoim przypadku wpłynęły na sferę seksualną?

Pozytywnie
6
15%

Negatywnie
28
70%

Neutralnie
6
15%

Liczba głosów : 40

przez INTEL 1 22 sty 2018, 22:03
Ja też się nie spodziewałem, że efekt uboczny w postaci znacznego zmniejszenia popędu, wrazliwości członka i w związku z tym potrzeby kilkugodzinnej, nie zawsze zakończonej sukcesem stymulacji może byc efektem oczekiwanym, czy tez interpretowanym pozytywnie :D
No ale w końcu to forum przeciez jest dla wariatów :D

Wychodzi na to, że czasowo, lub permanentnie "okaleczony" lekami z tej grupy ksiądz, chcący dochować celibatu, też stwierdzi, że SSRI zadzialało w jego przypadku pozytywnie, hehehe.

Zgodnie z zasadami nauk Jezusa ( z którymi sie absolutnie nie zgadzam - wole "mroczny" ale "prawicowy" Stary Testament ) :

"Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny
I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego"

Ewangelia wg Świętego Mateusza.

Nie jest to jednak całkowicie "normalne" postrzeganie świata :D
"Nie można człowiekowi odebrać wszystkiego, ponieważ nie będzie miał już niczego do stracenia i będzie gotowy na wszystko"
I MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"

przez Holik 22 sty 2018, 22:33
INTEL 1,

Gorzej jak będzie "zatarta"

No różnie bywa, ale akurat na SSRI to żadna mi nie zgłasza jakichś bóli, prędzej w drugą stronę - "a to Ty już jesteś w środku? :shock: " :D
Holik

przez INTEL 1 22 sty 2018, 22:44
:D :D :D
"Nie można człowiekowi odebrać wszystkiego, ponieważ nie będzie miał już niczego do stracenia i będzie gotowy na wszystko"
I MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez BrakPomysluNaNick01 23 sty 2018, 09:01
Czy jest to normalne, że odczuwam libido jako coś nieprzyjemnego?
Mam objawy tego, że po zaprzestaniu brania Sertraliny mi powróciło, ale zastanawia mnie, czy aby na pewno wszystko dobrze skoro odczuwam to jako nieprzyjemne uczucie.
Escitalopram 10mg

Podobno F84.5

przez lopez69 23 sty 2018, 22:11
żałuję, przerobiłem prawie wszystkie Sraje, zero pozytywów a nabawiłem się PSSD i mam to do dzisiaj, Ci którzy piszą że libido im nie jest potrzebne chyba sami nie wiedzą co tracą to nie tylko sfera sexualna ale i radość z życia.

przez dr. Psycho Trepens 24 sty 2018, 16:26
lopez69 napisał(a):żałuję, przerobiłem prawie wszystkie Sraje, zero pozytywów a nabawiłem się PSSD i mam to do dzisiaj, Ci którzy piszą że libido im nie jest potrzebne chyba sami nie wiedzą co tracą to nie tylko sfera sexualna ale i radość z życia.

libido jest szkodliwe, lepiej wybrać mniejsze zło.
seks i orgazm trwają krótko, nie warto dla takich chwil poświęcać wielu godzin swojego komfortu psychicznego.
seks w sumie to taka zabawka dla biednych.

zagłosowałem na negatywnie ale twierdze że to w moim przypadku pozytywne.

Klomipramina - 150mg
Pregabalina - 300mg
Chloroprotiksen - 50mg
--------------------
design.jacek.online

przez Taita 24 sty 2018, 22:25
.... K... a jakby się komuś guz na fiucie zrobił po tym g.... e jak to miało miejsce w moim przypadku i jaja rozbolały to by już nie opowiadał ze "pozytywnie"... zeby było ciekawiej to zostało na dłuuuugo po zaprzestaniu, znieczulona skóra, utrata szkliwa z zębów, mgła ma mózgu, tycie, soft glans etc...to dodatkowe atrakcje przy pssd

przez Taita 24 sty 2018, 23:00
piotr31 napisał(a):
Grabarz666 napisał(a):W związku, iż niejaki INTEL 1 rozsiewa ferment w temacie każdego leku SSRI (czyli ordynarnie kłamie), że ja uważam, że SSRI w ogóle nie powodują zaburzeń seksualnych, wklejam więc kilka linków, gdzie opisywałem negatywne działanie SSRI na układ płciowy i potencjalne zaburzenia jego funkcjonowania w sferze seksualnej:

https://www.nerwica.com/post2250335.html#p2250335

https://www.nerwica.com/post2366326.html#p2366326

Osobnik ten wylewa swoją frustrację prawdopodobnie w związku z nieudanym życiem seksualnym, albo jego brakiem, gdzie zamiast mieć pretensje do siebie, pretensje ma do leków i do użytkowników, którym te sfery tej istotnie nie zaburzają.

U mnie SSRI/SNRI zmniejszały libido, ale nie kastrowały całkowicie. Obniżenie oceniam jednak na plus, bo libido miałem zawsze nazbyt wysokie, co nie było powodem zadowolenia mojej partnerki, a tym samym dla mnie.

Tak ja piszesz, jeśli ktoś ma wyjściowo słabe libido, to dorzucając ssri pojawia się już duży problem, natomiast jeśli jest ono wysokie lub przynajmniej w dobrej normie, to ssri nie będą w stanie go bardzo znacząco zmienić, oczywiście bardzo ważne jest również czy uprawiamy sport, jak się odżywiamy, czy mamy nadwagę/otyłość i pewnie największe znaczenie czy palimy oraz czy pijemy alkohol.

:)))).... bzdura człowieku, biegałem 20 km 2x w tygodniu, o niczym innym jak o dupach nie myślałem, pssd to nie jest kwestia tylko libido i fiuta to znacznie poważniejsza sprawa....od tamtego dnia nie miałem najmnoejszej infekcji, zerknij na post finasteryd syndrom post accutane.... te same objawy

przez Holik 24 sty 2018, 23:47
Taita,
Nie wiedzialem, ze az tak powaznie ssri moze szkodzic w tej materii :shock:

Dobrze ze biore minimalna dawke (50mg) fluwoksaminy, ktora w porownaniu do takiej paroksetyny czy escitalopramu szkodzi w tej kwestii duzo mniej. Ale i tak sie obawiam po tym co napisales.
Holik

przez Grabarz666 25 sty 2018, 15:21
Holik napisał(a):Gorzej jak będzie "zatarta".

To się posuwa na poplutkę :twisted:.

przez Holik 25 sty 2018, 15:42
Grabarz666,

Do cytatu dałeś mój nick, ale ja tego nie napisałem, tak gwoli ścisłości ;)
Holik

przez arahja7 26 sty 2018, 11:09
INTEL 1 napisał(a):"Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny
I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego"

Njvo5H1.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
III Miss Forum

przez OverAndOver 30 sty 2018, 03:53
Mnie SSRI na libido szkodzą. Teraz biore klomi, nie ze względu na libido ale ze względu na wyższą skuteczność tego leku. Ma on też mase uboków. Ale ma przewage nad SSRI, dużą przewagę. Nie daje szczęścia ale ponoć niszczy depresje, ja biorę jeszcze za krótko by ocenić. Fevarin obniżał mi też libido, poprawe po zakończeniu ( praktycznie odblokowanie impotencji) odnotowałem po doxepinie. Jej działanie "terapeutyczne" w tym względzie nie było natychmiastowe i towarzyszyło jej mase uboków, trzeba tego podjeśc z 5- 6 tygodni. Nie wiem czy u każdego to da poprawę. Wiąże się to zapewne z blokadą 5HT2 receptorów i odblokowaniem zablokowanej przez SSRI dopaminy. Serotonina sama w sobie ma działania zarówno prolibidowe jak i antylibidowe. W moim mniemaniu SSRI to leki mało skuteczne, nie rozumiem "podniecania" się tymi preparatami. O realnej podnice też należy zapomnieć, chyba, że ktos lubi jakieś egzotycznie dziwne stany stania itp. Aha, a propos, kiedyś je brałem w innej fazie choroby i nie pogarszały mi tej kwestii, ostatnimi czasy pogarszały. Wszystko to zapewne sprawa ogólnego koktajlu biochemicznego a nie samej serotoniny.

przez benzowiec84 23 lut 2018, 21:00
zagłosowałem oczywiście negatywnie , miałem rok PSSD po fluoksetynie , mimo tego znowu weszłem w ssri snri . co zrobić , takie życie , Grabarz to wiadomo że to teoretyk i mało co na swojej skórze się przekonał , do tego ciśnie każdemu użytkownikowi kto ma inne zdanie , nie lubiło go 80% ludzi , tyle samo co w ankiecie tutaj jest negatywnych na zaburzenia po SSRI ;) według grabarza oczywiście te 80% ludzi nie ma racji , bo jego badania mówią mu co innego . na szczęscie nie ma go już na nerwicy. szkodnik to był straszny.

ps: jak 6 osob mogło zareagowac pozytywnie , co zwiększyło im się libido czy wzwód po SSRI ?:P czy na zasadzie że nie mam z kim to i tak po co mi .

Sortuj wg