Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Związek z alkoholikiem

Wiadomości w tym temacie: 65

Strona 3 z 5  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Reklama

Autor

Związek z alkoholikiem

Związek z alkoholikiem
Post 07 sty 2013, 21:18 
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Od: 09 kwi 2012, 21:26
eroica, no Ty juz mowisz o odstawianiu a ja o jednym drinku czy piwie u osoby ktora nie ma problemu jezeli tego piwa czy drinka nie wypije codziennie. Sama tak mam ze np. przez tydzien mam ochote na piwo i jedno wieczorem wypije a potem nie mam ochoty przez kilka miesiecy... czy moje picie po jednym piwie przez tydzien to juz ciag alkoholowy?

______
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)

Związek z alkoholikiem
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Związek z alkoholikiem
Post 07 sty 2013, 21:30 

Od: 08 sty 2011, 00:29
lunna napisał(a):
Dokładnie, ja postanowiłam sie wyciszać....dać czasowi czas. Będzie co ma być...jesli raz oszuka. Bedzie to robił pozniej. MNie kiedys powiedział...w pełni trzeźwy...nie ufaj mi w sprawach alkoholu...bądź podejrzliwa...po czym wybrał blond cytrynówkę w "tymbarku"

Alkoholik jest świetnym manipulantem. Alkoholik nie przestanie pić dopóki będzie miał komfort picia - który min mu zapewniasz nieswiadomie. Alkoholik żeby zaczął się leczyć (nie "leczyć" jak to robi Twój partner) musi osiągnąć tzw swoje dno - kazdy ma inne - nie ma dna to się nie odbije. Nie uzdrowisz go prośbami, gadaniem, "kazaniami" groźbami, przymusowemu leczeniu - nic z tych rzeczy. Pomimo najszczerszych Twoich chęci nie pomożesz mu bo jestes współuzalezniona. Sam musi zrozumieć, sam musi coś stracić i sam musi chcieć się leczyć dla siebie samego. Ty możesz zająć się sama sobą i to będzie w brew pozorom dla niego największa pomoc. Ty idź po pomoc dla siebie (po poradę do por. uzależnień).

Związek z alkoholikiem
Post 07 sty 2013, 21:34 

Od: 10 maja 2006, 21:49
Gdzie więc leży granica zwykłego popijania, a nadużywania czy wręcz alkoholizmu?

Związek z alkoholikiem
Post 07 sty 2013, 21:36 

Werty napisał(a):
Gdzie więc leży granica zwykłego popijania, a nadużywania czy wręcz alkoholizmu?

Granica jest bardzo cienka i płynna, min jak regulujesz uczucia alkoholem to jest bardzo niedobrze.

Związek z alkoholikiem
Post 07 sty 2013, 21:40 

Od: 29 wrz 2009, 18:29
.ja odeszłam od Niego. Wyciszam się po wszystkim....po rozstaniu potrzeba...wyciszenia. Jak po każdym....rozstaniu

Związek z alkoholikiem
Post 07 sty 2013, 21:55 

Ciekawe do pooglądania

http://www.youtube.com/watch?v=902YkCaZfcM
http://www.youtube.com/watch?feature=fv ... gXLWifDt88

Związek z alkoholikiem
Post 07 sty 2013, 22:16 
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Od: 09 kwi 2012, 21:26
Werty, moze tam gdzie alkohol ma cos zalatwic? Zapijanie stresu, zapijanie smutkow, zapijanie czegokolwiek to prosta droga do alkoholizmu bo stres, problemy towarzysza nam zawsze

______
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)

Związek z alkoholikiem
Post 07 sty 2013, 22:49 

kaja123 napisał(a):

Właśnie oglądam. Dziękuję...

Związek z alkoholikiem
Post 08 sty 2013, 12:04 

Od: 31 gru 2012, 17:30
No właśnie, ale ja kiedyś piłem wino bo pomagało mi zasnąć a teraz? Nawet litr mi nie pomaga...

Związek z alkoholikiem
Post 08 sty 2013, 15:22 

Od: 21 lut 2012, 20:03
kaju123, bardzo ciekawe te linki od Ciebie. Znałam małżeństwo w którym facet pił, a żona nie potrafiła postawić sprawy na ostrzu noża. Twierdziła, że jeśli go wyrzuci, to on skończy na ulicy, więc nie może tego zrobić. Więc wynajęto mieszkanie :!: w którym on się spokojnie upijał, a kiedy chciał wracał do domu. Zmarł w wieku 50 lat. Ich dziecko jest narkomanem.

______
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Związek z alkoholikiem
Post 12 sty 2013, 09:30 

Nowości z mojego frontu: "mój" ex już się pocieszył w ramionach innej. Wiem, współuzalezniona, wiem alkoholik, wiem porzucona ale wiem...że kochałam i boli. Pozdrawiam i apel:NIE UFAJCIE ALKOHOLIKOM, JESLI TAK JAK MÓJ OSZUKUJE W TERAPII-UWALNIAJĄC SIE OD PRETENSJI RODZINY-BEDZIE PIŁ ZAWSZEI NASZ MIŁOŚĆ NIE POMOŻE. Pozdrawiam i trzymam kciuki za nas wszystkich.

Związek z alkoholikiem
Post 12 sty 2013, 10:24 

lunna, współczuję :cry: Miłość nie wybiera a czy dla niego nowa partnerka to miłość ? wątpię. Przeżyje być może to co Ty.

Związek z alkoholikiem
Post 12 sty 2013, 13:32 

Od: 02 paź 2012, 08:54
Witam. Chcę powiedzieć że alkocholik który chodzi na terapie i popija świadczy to iż chodzi dla rodziny i znajomych żeby się odczepili nie dla siebie. To że odszedł jest przykre ale wierz mi on tego tak nie przeżywa jak ty teraz może się spokojnie napić. Alkoholik zawsze wybierze alkohol. No chyba że naprawde będzie chciał skończyć z piciem ale to on musi chcieć. Nikt i nic go do tego nie zmusi. Nie dziwie się to forumowiczą że każą ci uciekać, alkoholik to najlepszy kombinator. Już na samym początku ci mówi jestem alkoholikiem ale chodze na terapie a to że czasami się napije to co typowe u alkoholika mechanizmy obronne. Ciężko ci jest i się nie dziwie chciała byś mu pomóc ale nie dasz rady , grożby,prośby nie pomogą. Nie pakuj się w to jeżeli pije bo zawsze będziesz na drugim miejscu i wierz mi życie z alkoholikiem jest przekichane.

Związek z alkoholikiem
Post 12 sty 2013, 15:14 

Ciężko...bo od wczoraj wiem, że szukał pocieszenia. Wiem, że to dlatego, że jego choroba była dla mnie chorobą,dlatego, że nie pozwoliłam mu pić przy mnie i u mnie...no i tyle. Pewnie, że mi ciężko ale przecież życie idzie dalej.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |