Skocz do zawartości
Nerwica.com

'Zapominanie' ???


Wombwell00

Rekomendowane odpowiedzi

Mam coś takiego, że 'zapominam' książek, które czytałem, filmów, które oglądałem, i często też swoich własnych przeżyć i doświadczeń.

W sensie niby pamiętam, ale nie potrafie w sumie nic przytoczyć.

Np. widziałem wczoraj prześwietny dokument ("The Artist is Present"), płakałem, film ogromnie mną wstrząsnął, myślałem, że pozostawi jakiś ślad ale mineły dwa dni i w sumie tylko przez to, że zobaczyłem w necie obrazek z filmu pamietałem, że oglądałem coś takiego. Mimo to pamietałem tylko film na wyrywki, poszczególne kadry, nie jako całość

Tak samo z książkami. Wiele nie czytam, dlatego wydaje mi się, że powinnienem pamiętać dużo z tego co przeczytałem, a często jest tak, że jak otwieram książke to nie potrafie określić gdzie skończyłem, a to co przeczytane wydaje się obce. Nawet jeśli pamiętam fabułe, to w ogóle jej nie 'czuje', totalnie bez emocji, uczuć.

Analogicznie do przeżyć. Pamiętam gdzie kiedy i z kim byłem, ale dopóki ktos mi czegos nie przypomni (bądz będzie sytuacja bardzo odcisnięta na psychice) to nie potrafie sobie przypomnieć nawet tych najsłynniejszych sytuacji wyjazdów.

O samej nauce nie wspomne, w ogóle nie potrafie się uczyć.

 

 

Przypomina mi to tą słynną studencką zasade 3Z - Zakuć, Zdać, Zapomnieć (czasem jeszcze Zapij ;d) tyle, że ja jakbym żył wedle tej zasady, od razy 'chował' swoje wspomnienia w głąb swojej głowy.

 

Mam nadzieję, że ktoś zrozumie chociaż o czym piszę. Czasami nawet myślę, że to nie zaburzenie, że tak kazdy człowiek ma, i to jest normalne, tylko mi wydaje się czyms złym. Czekam na wasze odpowiedzi.

 

Wojtek, 20 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez z tym bieda dlatego ksiazki odpuscilem sobie juz. Za duzo problemow na glowie i czlowiek zamiast zyc tu i teraz ciagle ma podswiadomosc zapchana smieciostwem. I temu nie mozna skupic sie na tym co robi sie w danej chwili. A potem malo sie z tego pamieta.

 

 

Jakis czas temu mialem juz tak ze z rana bylem u dziadkow na sniadaniu a wieczorem kompletnie nie kojarzylem tego wydarzenia. Ale to byl czas silnej derealizacjii. Wlasciwie jeszcze miewam takie fazy..;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu...ciężki temat... Najlepiej byłoby się wybrać do lekarza; może jakieś uszkodzenie mózgu? Jeżeli z natury masz krótką pamięć, to powinieneś ją regularnie ćwiczyć-trenuj pamięć długotrwałą... Chociaż ja w pierwszej kolejności udałabym się do specjalisty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi moje psycholog i psychiatra powiedziały,że to może być i choroba i leki .Zresztą ,pamiętam , że w szkole nie miałem dobrych ocen .Z powodu właśnie pamięci, co z tego,że tekst przeczytałem 4 razy, jak po wyjściu z bloku, od razu zapomniałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×