Skocz do zawartości
Nerwica.com

ZAPARCIA a nerwica


bezsilna_22

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy silne zaparcia i masa objawów przy tym mogą być objawem silnej depresji i nerwicy? Pomijając inne przyczyny... w nast. tygodniu mam m.in. kolonoskopię, więc się wyjaśni może... bo mój stan zdrowia jest b. zły.

No i dochodzi też uzależnienie od benzo, ale aktualnie kilka dni nie biorę. Dziś jedynie jedna 0,25 doraźnie, ale i tak nie pomaga taka dawka śmieszna.

Buziaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne, że to na tle nerwowym. Sama mam tę przypadłość i na początku byłam spanikowana, bo nagle organizm przestał funkcjonować jak trzeba. Zaczęło się to od głupiej sytuacji: ktoś coś powiedział i od ośmiu lat utrudnia mi to życie. Nic mi na to nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

To raczej nie ma nic wspólnego z benzo, bo czy biorę, czy nie biorę... i tak są.

Tak, próbowałam wszystkiego. Ze względu na schorzenia układu pokarmowego jestem na specjalnej diecie, dość specyficznej.

Stosuję parafinę, czopki i inne cuda i nic. :)

Straszne kolki mam i kurczenie jelit, nie idzie wytrzymać. Teraz boję się jeszcze bardziej, bo za kilka dni idę do szpitala na badania dokładniejsze, w tym kolonoskopia ze znieczuleniem ogólnym :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsilna_22, zaparcia na pewno nie są po benzo. Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze, bo wiem, że się od dawna męczysz :great:

 

Znam jeden preparat, który fajnie reguluje pracę jelit, ale nie chcę tu podawać nazwy, żeby nie było, że robię jakąś kryptoreklamę. Jak będziesz chciała się dowiedzieć, to napisz do mnie ;) Od razu mówię, tani zdecydowanie nie jest ! Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

To raczej nie ma nic wspólnego z benzo, bo czy biorę, czy nie biorę... i tak są.

Tak, próbowałam wszystkiego. Ze względu na schorzenia układu pokarmowego jestem na specjalnej diecie, dość specyficznej.

Stosuję parafinę, czopki i inne cuda i nic. :)

Straszne kolki mam i kurczenie jelit, nie idzie wytrzymać. Teraz boję się jeszcze bardziej, bo za kilka dni idę do szpitala na badania dokładniejsze, w tym kolonoskopia ze znieczuleniem ogólnym :cry:[/quot

 

rzadko pisze juz na tym forum, ale Twój przypadek jest ciekawy.

zaparcia - pójdziesz do lekarza powie Ci ,że za mało pijesz, źle się odzywasz , jedz więcej warzyw i owoców :) zrobi ci setki badań i na końcu powie ze nerwica, wyślę cie do psychiatry. Psychiatra da ci tabsy a zaparcia jak były , tak będą ... napisz proszę jak wygląda Twoja dieta ???? Słodycze, używki, fast foody, nabiał ????

Do czego zmierzam - twoja nerwica, zaparcia mogą być też objawem złego odżywiania. Poczytaj sobie o candida Albicans. Przerost tego grzyba w układzie pokarmowym może prowadzić do różnych nieciekawych rzeczy. Stres, dieta,chemia mogą prowadzić do przerostu, a jego przerost daje dużo nieciekawych objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

To raczej nie ma nic wspólnego z benzo, bo czy biorę, czy nie biorę... i tak są.

Tak, próbowałam wszystkiego. Ze względu na schorzenia układu pokarmowego jestem na specjalnej diecie, dość specyficznej.

Stosuję parafinę, czopki i inne cuda i nic. :)

Straszne kolki mam i kurczenie jelit, nie idzie wytrzymać. Teraz boję się jeszcze bardziej, bo za kilka dni idę do szpitala na badania dokładniejsze, w tym kolonoskopia ze znieczuleniem ogólnym :cry:[/quot

 

rzadko pisze juz na tym forum, ale Twój przypadek jest ciekawy.

zaparcia - pójdziesz do lekarza powie Ci ,że za mało pijesz, źle się odzywasz , jedz więcej warzyw i owoców :) zrobi ci setki badań i na końcu powie ze nerwica, wyślę cie do psychiatry. Psychiatra da ci tabsy a zaparcia jak były , tak będą ... napisz proszę jak wygląda Twoja dieta ???? Słodycze, używki, fast foody, nabiał ????

Do czego zmierzam - twoja nerwica, zaparcia mogą być też objawem złego odżywiania. Poczytaj sobie o candida Albicans. Przerost tego grzyba w układzie pokarmowym może prowadzić do różnych nieciekawych rzeczy. Stres, dieta,chemia mogą prowadzić do przerostu, a jego przerost daje dużo nieciekawych objawów.

 

Dzięki. Jestem na specjalnej diecie, specyficznej bardzo, ja zawsze jem dziwnie, pod opieką kolejnego dietetyka.

NIE JEM: glutenu, nabiału, zbóż żadnych w ogóle, strączków.

Ale sporo batatów i bananów jadałam, a to może nasilać grzybicę.

Jem dużo ryb (też tłuste), tłuszcz ogólnie - dużo oleju kokosowego, oliwy, awokado. i inne...

ale jest dramat!!!

 

Grzybicę (candida albicans) miałam diagnozowaną, również pasożyty przewodu pokarmowego.

Mając chorobę autoimmunologiczną (mam taką) nie można jeść zbóż, ale z kolei przy candidzie żadnych owoców, słodkich ziemniaków itd...

 

więc już głupieję. czuję się fatalnie. kurczenie i kolki coraz większe.

MAM na 100 % SIBO (rozrost złych bakterii w jelicie cienkim), a co za tym idzie Candida... :cry:

 

no i mam bardzo niską wagę. :cry:

 

aha, suplementy różne, zioła też stosowałam.

 

Czy Twoim zdaniem kolonoskopia jest konieczna? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

To raczej nie ma nic wspólnego z benzo, bo czy biorę, czy nie biorę... i tak są.

Tak, próbowałam wszystkiego. Ze względu na schorzenia układu pokarmowego jestem na specjalnej diecie, dość specyficznej.

Stosuję parafinę, czopki i inne cuda i nic. :)

Straszne kolki mam i kurczenie jelit, nie idzie wytrzymać. Teraz boję się jeszcze bardziej, bo za kilka dni idę do szpitala na badania dokładniejsze, w tym kolonoskopia ze znieczuleniem ogólnym :cry:[/quot

 

rzadko pisze juz na tym forum, ale Twój przypadek jest ciekawy.

zaparcia - pójdziesz do lekarza powie Ci ,że za mało pijesz, źle się odzywasz , jedz więcej warzyw i owoców :) zrobi ci setki badań i na końcu powie ze nerwica, wyślę cie do psychiatry. Psychiatra da ci tabsy a zaparcia jak były , tak będą ... napisz proszę jak wygląda Twoja dieta ???? Słodycze, używki, fast foody, nabiał ????

Do czego zmierzam - twoja nerwica, zaparcia mogą być też objawem złego odżywiania. Poczytaj sobie o candida Albicans. Przerost tego grzyba w układzie pokarmowym może prowadzić do różnych nieciekawych rzeczy. Stres, dieta,chemia mogą prowadzić do przerostu, a jego przerost daje dużo nieciekawych objawów.

 

Dzięki. Jestem na specjalnej diecie, specyficznej bardzo, ja zawsze jem dziwnie, pod opieką kolejnego dietetyka.

NIE JEM: glutenu, nabiału, zbóż żadnych w ogóle, strączków.

Ale sporo batatów i bananów jadałam, a to może nasilać grzybicę.

Jem dużo ryb (też tłuste), tłuszcz ogólnie - dużo oleju kokosowego, oliwy, awokado. i inne...

ale jest dramat!!!

 

Grzybicę (candida albicans) miałam diagnozowaną, również pasożyty przewodu pokarmowego.

Mając chorobę autoimmunologiczną (mam taką) nie można jeść zbóż, ale z kolei przy candidzie żadnych owoców, słodkich ziemniaków itd...

 

więc już głupieję. czuję się fatalnie. kurczenie i kolki coraz większe.

MAM na 100 % SIBO (rozrost złych bakterii w jelicie cienkim), a co za tym idzie Candida... :cry:

 

no i mam bardzo niską wagę. :cry:

 

aha, suplementy różne, zioła też stosowałam.

 

Czy Twoim zdaniem kolonoskopia jest konieczna? :(

 

konieczna po to żeby zobaczyć czy jest ok , a Ty żebyś juz nie martwią się ze coś złego z jelitem się dzieje

Ja miałam kolonoskopia 23 grudnia i powiem tyle najbardziej profesjonalne badanie jakie w życiu przeszedłem. Począwszy od przygotowań a skończywszy na badaniu. Zero bólu ...

Co do candida i walki z nią ... leki konwencjonalne zabija ja ale na krótko a za chwilę wróci ze zdwojoną siła. Potrzebujesz dobre pro i prebiotyki np sanprobi, balsam Kapucynski, candimis i coś na odkwaszenie organizmu. Może to być też pau darco, graviola. To wszystko powinien ci ustalić lekarz zajmujący się medycyna niekonwencjonalna, ale pamiętaj żeby był lekarzem a nie znachorem. Rezultaty powinny być widoczne po 2 tygodniach ale leczenie trwa dluuuuuugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

To raczej nie ma nic wspólnego z benzo, bo czy biorę, czy nie biorę... i tak są.

Tak, próbowałam wszystkiego. Ze względu na schorzenia układu pokarmowego jestem na specjalnej diecie, dość specyficznej.

Stosuję parafinę, czopki i inne cuda i nic. :)

Straszne kolki mam i kurczenie jelit, nie idzie wytrzymać. Teraz boję się jeszcze bardziej, bo za kilka dni idę do szpitala na badania dokładniejsze, w tym kolonoskopia ze znieczuleniem ogólnym :cry:[/quot

 

rzadko pisze juz na tym forum, ale Twój przypadek jest ciekawy.

zaparcia - pójdziesz do lekarza powie Ci ,że za mało pijesz, źle się odzywasz , jedz więcej warzyw i owoców :) zrobi ci setki badań i na końcu powie ze nerwica, wyślę cie do psychiatry. Psychiatra da ci tabsy a zaparcia jak były , tak będą ... napisz proszę jak wygląda Twoja dieta ???? Słodycze, używki, fast foody, nabiał ????

Do czego zmierzam - twoja nerwica, zaparcia mogą być też objawem złego odżywiania. Poczytaj sobie o candida Albicans. Przerost tego grzyba w układzie pokarmowym może prowadzić do różnych nieciekawych rzeczy. Stres, dieta,chemia mogą prowadzić do przerostu, a jego przerost daje dużo nieciekawych objawów.

 

Dzięki. Jestem na specjalnej diecie, specyficznej bardzo, ja zawsze jem dziwnie, pod opieką kolejnego dietetyka.

NIE JEM: glutenu, nabiału, zbóż żadnych w ogóle, strączków.

Ale sporo batatów i bananów jadałam, a to może nasilać grzybicę.

Jem dużo ryb (też tłuste), tłuszcz ogólnie - dużo oleju kokosowego, oliwy, awokado. i inne...

ale jest dramat!!!

 

Grzybicę (candida albicans) miałam diagnozowaną, również pasożyty przewodu pokarmowego.

Mając chorobę autoimmunologiczną (mam taką) nie można jeść zbóż, ale z kolei przy candidzie żadnych owoców, słodkich ziemniaków itd...

 

więc już głupieję. czuję się fatalnie. kurczenie i kolki coraz większe.

MAM na 100 % SIBO (rozrost złych bakterii w jelicie cienkim), a co za tym idzie Candida... :cry:

 

no i mam bardzo niską wagę. :cry:

 

aha, suplementy różne, zioła też stosowałam.

 

Czy Twoim zdaniem kolonoskopia jest konieczna? :(

 

Ta choroba autoimmunologiczna to celiakia? ??

Drugie pytanie kto i jaka metoda stwierdził u ciebie candide? ?? Candida albicans to flora fizjologiczna każdego człowieka, rozrost tego grzyba jest niebezpieczny. Jak robisz wymazy, badasz kał to ten grzyb się pojawi. Ważne jest to ile jego jest.

a na zaparcia codziennie rano na czczo spróbuj pić łyżeczkę oleju lnianego powinno po paru dniach ruszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hashimoto.

Co do celiakii, też podejrzewam, ale glutenu nie jem już od lipca.

 

Miałam rok temu w jamie ustnej i w gardle candidę albicans (+++)

w kale kwietniu nic nie wyszło, 3 tygodnie temu robiłam i też nic.

ale złe bakterie mi rozrosły się w jelicie cienkim ->a grzyby wtedy też rosną baaardzo. nawet mi się fermentem odbija. dramat jakiś

 

no i język jest wielki jak łopata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hashimoto.

Co do celiakii, też podejrzewam, ale glutenu nie jem już od lipca.

 

Miałam rok temu w jamie ustnej i w gardle candidę albicans (+++)

w kale kwietniu nic nie wyszło, 3 tygodnie temu robiłam i też nic.

ale złe bakterie mi rozrosły się w jelicie cienkim ->a grzyby wtedy też rosną baaardzo. nawet mi się fermentem odbija. dramat jakiś

 

no i język jest wielki jak łopata.

Jaki to jest język jak łopata ??:) biały ? Refluks, zgaga, nadkwasota ??? Pokazywałas wyniki wymazy lekarzowi ??? Antybiotyki często bierzesz ??

Samo san próbować nie da. Musisz zabijać grzyba a w jego miejsce dać podkład i zasiac nowe bakterie. Po to balsam i candimis żeby zabić , inulina w sanprobi żeby był podkład dla dobrych bakterii które będą w San probi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JKB, ja już polecałam bezsilnej_22, preparat, który bardzo mi pomógł na regulację przewodu pokarmowego. Moim zdaniem lepszy od innych probiotyków, bo bardziej kompleksowy i z dodatkiem kilkunastu ziół. Myślę, że sens brania tego typu preparatów jest dopiero po badaniu, na które się wybiera, a po którym mikroflora w jelitach praktycznie nie istnieje.

 

Z Candidą męczę się od dawna ( robiłam na jej obecność przeciwciała ... bardziej wiarygodne niż badanie próbki kału, bo pokazują problem bardziej całościowo, jest kilka opcji na przeciwciała świadczące o zakażeniu starszym lub takim całkiem świeżym ). Badania są wysyłane do instytutu w Berlinie, dlatego mam do nich zaufanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JKB, ja już polecałam bezsilnej_22, preparat, który bardzo mi pomógł na regulację przewodu pokarmowego. Moim zdaniem lepszy od innych probiotyków, bo bardziej kompleksowy i z dodatkiem kilkunastu ziół. Myślę, że sens brania tego typu preparatów jest dopiero po badaniu, na które się wybiera, a po którym mikroflora w jelitach praktycznie nie istnieje.

 

Z Candidą męczę się od dawna ( robiłam na jej obecność przeciwciała ... bardziej wiarygodne niż badanie próbki kału, bo pokazują problem bardziej całościowo, jest kilka opcji na przeciwciała świadczące o zakażeniu starszym lub takim całkiem świeżym ). Badania są wysyłane do instytutu w Berlinie, dlatego mam do nich zaufanie ;)

jakie to badanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JKB, ja już polecałam bezsilnej_22, preparat, który bardzo mi pomógł na regulację przewodu pokarmowego. Moim zdaniem lepszy od innych probiotyków, bo bardziej kompleksowy i z dodatkiem kilkunastu ziół. Myślę, że sens brania tego typu preparatów jest dopiero po badaniu, na które się wybiera, a po którym mikroflora w jelitach praktycznie nie istnieje.

 

Z Candidą męczę się od dawna ( robiłam na jej obecność przeciwciała ... bardziej wiarygodne niż badanie próbki kału, bo pokazują problem bardziej całościowo, jest kilka opcji na przeciwciała świadczące o zakażeniu starszym lub takim całkiem świeżym ). Badania są wysyłane do instytutu w Berlinie, dlatego mam do nich zaufanie ;)

Probiotyki to tylko jeden ze składników leczenia candidy. O teście na przeciwciała nie słyszałem:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te testy na obecność candidy, o których wspominałam, to badanie na obecność przeciwciał przeciwko candida albicans IgG ( starsze zakażenie ) oraz IgM ( świeższe ).

Nie w każdym laboratorium pobiorą na to krew, a jedynie w takich, w których mają umowę i wysyłają do Berlina. Podejrzewam, że raczej tylko duże laboratoria się w to bawią ( w sensie wysyłki ). Nie słyszałam, żeby w Polsce były wykonywane ( ale może jest, np. w Warszawie ). Koszt jednego oznaczenia to 75 zł ( tyle płaciłam pół roku temu w Krakowie ).

 

Żeby wyleczyć candidę, to najlepiej byłoby wszystko przestać jeść ( bo nie tylko cukier czy słodycze są dla niej pożywką, ale także ziemniaki, produkty zawierające alkohol, np. konserwowe, napoje, ... ), robić sobie regularne lewatywy z kawy ( to nie żart ! ), brać probiotyki, które na nowo skolonizują przewód pokarmowy. Ale to wszystko i tak lipa, bo jak zakażenie candidą jest już dość silne i obejmuje cały organizm, to niewiele można zrobić, bo wytwarzane przez nie toksyny szaleją po całym krwiobiegu i o normalnym funkcjonowaniu nie ma mowy :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wspomaganie trawienia,zaparcia polecam domowy przepis,a mianowicie kupcie : siemię lniane,słonecznik,migdały,babka płesznik i wszystko zblendujcie blenderem.Powstały "proszek" zażywajcie rano na czczo i wieczorem przed ostatnim posiłkiem.Zażywany "proszek" systematycznie wspomoże pracę jelit ^^

 

PS > Jest to odpowiednik mieszanki ziarn,ziół dostępnych w aptece za ponad 20 zł/nazwy nie podaje bo nie chcę robić reklamy/, w/w przepis polecił mi lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te testy na obecność candidy, o których wspominałam, to badanie na obecność przeciwciał przeciwko candida albicans IgG ( starsze zakażenie ) oraz IgM ( świeższe ).

Nie w każdym laboratorium pobiorą na to krew, a jedynie w takich, w których mają umowę i wysyłają do Berlina. Podejrzewam, że raczej tylko duże laboratoria się w to bawią ( w sensie wysyłki ). Nie słyszałam, żeby w Polsce były wykonywane ( ale może jest, np. w Warszawie ). Koszt jednego oznaczenia to 75 zł ( tyle płaciłam pół roku temu w Krakowie ).

 

Żeby wyleczyć candidę, to najlepiej byłoby wszystko przestać jeść ( bo nie tylko cukier czy słodycze są dla niej pożywką, ale także ziemniaki, produkty zawierające alkohol, np. konserwowe, napoje, ... ), robić sobie regularne lewatywy z kawy ( to nie żart ! ), brać probiotyki, które na nowo skolonizują przewód pokarmowy. Ale to wszystko i tak lipa, bo jak zakażenie candidą jest już dość silne i obejmuje cały organizm, to niewiele można zrobić, bo wytwarzane przez nie toksyny szaleją po całym krwiobiegu i o normalnym funkcjonowaniu nie ma mowy :bezradny:

 

byłem wczoraj dowiedzieć się ile kosztuje u mnie takie badanie. Są dwa , pierwsze kosztuje 200 zł i robi się dwa razy żeby porównać wynik. Tydzień przed trzeba być na diecie bo wynik może wyjść fałszywy. Drugie badanie kosztuje 250 zł. Pani dokładnie nie wiedziała co i jak, wiec tylko tyle się dowiedziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×