Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: zaburzenia widzenia

Wiadomości w tym temacie: 20

Strona 1 z 2  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Reklama

Autor

zaburzenia widzenia

zaburzenia widzenia
Post 30 sty 2009, 21:24 

Od: 23 sty 2009, 11:24
Witajcie!
czy zaburzenia widzenia mogą byc spowodowane nerwica?
ja mam uczucie widzenia przez mgłę, takie jakby zadymione pomieszczenie, drżenie obrazu, i czasem wydaję mi się że niemogę ostrości złapac.
czy tez tak macie?

udostępnij ten temat w: Udostepnij w Facebook { SHARE_ON_WYKOP } Udostepnij w Twitter { SHARE_ON_BLIP }

zaburzenia widzenia
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Re: zaburzenia widzenia
Post 30 sty 2009, 21:46 

Od: 09 sty 2009, 22:55
Dorcia, mogą, tak jak każde inne objawy. Ja np. nabawiłem sie plamek przed oczami, tzw. mroczków.

Pozdrawiam

[*EDIT*]

Dorcia, mogą, tak jak każde inne objawy. Ja np. nabawiłem sie plamek przed oczami, tzw. mroczków.

Pozdrawiam

______
Lucid life

Post 31 sty 2009, 11:14 
Główny Moderator

Od: 10 gru 2007, 13:11
Ja miałam dokładnie to samo, nie mogłam złapać ostrości nie mówiąc już o nadwrażliwości na światło - poszłam do okulisty - i wszystko ok, to "tylko" nerwica....

______
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Post 31 sty 2009, 18:51 

Od: 11 lut 2008, 12:04
Mam tak samo, idę ulicą, nagle spojrzę na osoby idące naprzeciw i przez moment łapię ostrość. Byłam u okulisty i wszystko ok. To wszystko nerwica :(

p.s. czasem już nie wiem, co jest objawem nerwicy, a co nie... bo na razie wychodzi, że wszytko jest :?

______
Ponosisz klęskę tylko wtedy, gdy się poddajesz i rezygnujesz!

Post 31 sty 2009, 19:00 

Od: 10 wrz 2008, 12:31
A ja z kolei mam albo za bardzo przyciemnione kolory albo widzę za ostro, wszystkie kolory mnie rażą, i mam też przebłyski jakieś dziwne. Wydaje mi się ze to nerwicowe, bo mam to odkąd o się pojawiło.

______
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

Post 31 sty 2009, 19:03 

Od: 22 lis 2008, 17:43
A ja zauważyłam, ze jak mnie bierze atak to też mi się robi mgła bo wysychają mi spojówki, ale w necie gdzieś czytałam, że to typowo nerwicowe... :shock:

______
Bla bla bla...

Post 31 sty 2009, 21:25 

Ja ide do okulisty. Podejrzewam, że to nerwicowe, ale nie zaszkodzi zbadac, zwłaszcza, że mam wade wzroku( bardzo duza nadwzrocznosc w jednym oku), którym w zasadzie nie widze. A drugie mam zdrowe na szczescie.

Teraz doszły mi takie lęki właśnie związane ze wzrokiem, boję się, że stracę wzrok i nie będę widziała najbliższych:(
a to wszystko właśnie związane z tymi zaburzeniami, które nakręcająmi to niedobre myślenie.
straszne.

Post 27 kwi 2009, 12:30 

Od: 07 mar 2008, 15:18
Ja mam tez tak jakos dziwnie z takimi plamkami ze widze jakby na jedno oko...normalnie szok...najlepiej sie nie wkrecac...

Post 27 kwi 2009, 13:15 

Od: 18 gru 2008, 15:57
A czy temu zaburzeniu widzenia, Dorciu, towarzyszą jakieś reakcje ze strony powiek oraz gałek ocznych?
Widzenie przez tzw. mgłę może być objawem nerwicowym, ale niestety nie zawsze bywa. Bardzo często od niego zaczyna się SM.

______
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent

Post 27 kwi 2009, 16:13 

Od: 13 lip 2008, 00:55
U mnie z tym widzeniem jest różnie, ale mniej więcej tak jak opisujecie. Zamazany obraz itd. Czasem jak zdejmę okulary to jeszcze mam problem z określeniem wysokości jak patrzę na ziemię. Momentami bywa tak, że migocze mi coś w jednym miejscu co jakieś 5-6 sekund. Po prostu zamazuje mi się obraz w konkretnym miejscu ( zazwyczaj u góry ). No i d/d to zmienia percepcję rzeczywistości... to też wpływa na wzrok;p

[Dodane po edycji:]

U mnie z tym widzeniem jest różnie, ale mniej więcej tak jak opisujecie. Zamazany obraz itd. Czasem jak zdejmę okulary to jeszcze mam problem z określeniem wysokości jak patrzę na ziemię. Momentami bywa tak, że migocze mi coś w jednym miejscu co jakieś 5-6 sekund. Po prostu zamazuje mi się obraz w konkretnym miejscu ( zazwyczaj u góry ). No i d/d to zmienia percepcję rzeczywistości... to też wpływa na wzrok;p

[Dodane po edycji:]

Post 27 kwi 2009, 16:22 

Od: 27 kwi 2009, 16:15
no to nie jestem sam , ja też takie widzenie na jedno oko od czasu do czasu posiadam a drugie oko to obraz zamazany tak jak bym wzrok tracił!!! trwa to parę minut i wraca ostrość!!

Post 27 kwi 2009, 23:51 

Od: 01 mar 2009, 20:16
Taaaaa, ja też to mam, często mi się rozmazuje, a czasem widzę za ostro, często to ma związek z atakami, ale nie zawsze.

______
Nie strasz mnie piekłem za dobrze piekło znam
Tu matka wyrzuca na śmietnik dziecko swe twierdząc że zamawiała przecież zdrowe
Przed siebie biec by pozbyć się sił czasem tak mi wstyd
Tutaj się robi z jedzenia rzeźby podczas gdy obok ktoś się kończy z głodu

Post 29 kwi 2009, 14:01 

isj napisał(a):
A czy temu zaburzeniu widzenia, Dorciu, towarzyszą jakieś reakcje ze strony powiek oraz gałek ocznych?

Isj!
nie mam zaburzeń powiek ani gałek. poprostu gdy mam większy stres albo jestem zmęczona to wydaje mi się, że pomieszczenia w którym jestem jest jakby zadymione, jakby mgłą zasnute.
mam nadzieję, że to nie sm

Post 10 maja 2009, 14:35 

Od: 13 lut 2009, 20:20
cześć to znów ja...naczytałam się o tym sm....i już sobie wkręcam. może ja wcale nie mam nerwicy, tylko właśnie sm?
mój problem z oczami polega na tym, że nie mogę skupić wzroku na jednym punkcie ..tak jakby mój wzrok chiał załapać prawidłowy obraz i przeskakuje ...tak jak kiedyś stare telewizory które trzeba było walnąć z buta żeby zaczęły działać...nie wiem czy mam przy tym ruchy gałek ocznych i powiek, bo sama nie mogę tego stwierdzić..

oprócz tego czasem widzę za mgłą, najczęsciej po zmroku.
i również widzę jakieś mroczki i śnieg przed oczami...oprócz tego cały czas wzrok mi pulsuje i drży i widzę tak jakbym była po dwóch głebszych( 24h na dobę)...to mi bardzo przeszkadza i powoduje wmawianie sobie kolejnych chorób...czy da się jakoś to wyleczyć? mam straszne podejrzenia co do sm;(

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |